▌ ✍ مطالعه گروهی ارشد ایمنی شناسی 94 ☜

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

kolouche

New member
عاغا چرا این هفته قبل همه بی حوصله بودن... :5:
من از سه شنبه نخوندم.... البته پیش خودم بهانم جوره..... :motat:
از امروووووووووووووووووووز......

msn

New member
سلام.بچه ها میخواستم ببینم واسه ارشد آیا فایده ای هم داره غیر از ایمنی رشته ی دیگه ای رو هم ثبت نام کنم.با توجه به اینکه زبانم نسیتا خوبه(فکر کنم حدود هفتاد بزنم).یه سوال دیگه اینکه پارسال وقتی میخواستیم ارشد ثبت نام کنیم باید یه فرمی رو از دانششگاه میگرفتیم تو مراحل ثبت نام اسکنش رو آپ میکردیم.آیا امسالم همینکارو باید انجام بدیم.من چیزی تو دفترچه راهنما ندیدم.

Sparkle

New member
نه دوست عزیز. امسال بعد قبولی(همگی با هم) میواس فرمه رو ببری واسه دانشگه مربوطه. :painting:
من همون ایمنی خودمونو ثبت نام کردم. همه ی تمرکز رو یه چیز باشه فک کنم بهتر باشه.شمارو نمیدونم چیکار کردید. دمبال ایمنی وجگانی هستم. باکتری خیلی رو اعصابه. خیلی. ولی دارم پیش میرم. یه راه حل خیلی ردیف پیدا کردم واسه باکتری. سازماندهی و دسته بندی. بچه ها خیلی جواب میده. کلیات باکتری رو کردم تو کلم. حالا دارم جزئیاتو آویزون میکنم بهش. اینطوری خیلی موندگارتره. به عنوان مثال گرم مثبت ها کلا شده چهار دسته: استرپ، استاف،اسپوردار، بدون اسپور... بعد مثلا کولی بدون اسپور هست که شامل کورینه باکتریوم و لیستریاس... و همین طور الی آخر...:motat::motat::thumbsupsmileyanim:

kolouche

New member
نه دوست عزیز. امسال بعد قبولی(همگی با هم) میواس فرمه رو ببری واسه دانشگه مربوطه. :painting:
من همون ایمنی خودمونو ثبت نام کردم. همه ی تمرکز رو یه چیز باشه فک کنم بهتر باشه.شمارو نمیدونم چیکار کردید. دمبال ایمنی وجگانی هستم. باکتری خیلی رو اعصابه. خیلی. ولی دارم پیش میرم. یه راه حل خیلی ردیف پیدا کردم واسه باکتری. سازماندهی و دسته بندی. بچه ها خیلی جواب میده. کلیات باکتری رو کردم تو کلم. حالا دارم جزئیاتو آویزون میکنم بهش. اینطوری خیلی موندگارتره. به عنوان مثال گرم مثبت ها کلا شده چهار دسته: استرپ، استاف،اسپوردار، بدون اسپور... بعد مثلا کولی بدون اسپور هست که شامل کورینه باکتریوم و لیستریاس... و همین طور الی آخر...:motat::motat::thumbsupsmileyanim:
هه هه ..... دمت گرم..... منم باید ی جوری باهاش دوست شم..... آفرین ... :))

kolouche

New member
سلام.بچه ها میخواستم ببینم واسه ارشد آیا فایده ای هم داره غیر از ایمنی رشته ی دیگه ای رو هم ثبت نام کنم.با توجه به اینکه زبانم نسیتا خوبه(فکر کنم حدود هفتاد بزنم).یه سوال دیگه اینکه پارسال وقتی میخواستیم ارشد ثبت نام کنیم باید یه فرمی رو از دانششگاه میگرفتیم تو مراحل ثبت نام اسکنش رو آپ میکردیم.آیا امسالم همینکارو باید انجام بدیم.من چیزی تو دفترچه راهنما ندیدم.

سوال اولتو ک نمیدونم :)))
سوال دومتم ک دوست بالایی گفت... نه ... نمیخواد برا این مرحله... انشاالله بعد ک قبول شدی....
سلام :sarma:

love virology

New member
کلوچه شما در فیس نیستین؟؟؟؟؟؟؟

راستی بچه ها سوالات ایمنی دکترا دیدم خیلی سخت و چقدر سرولوژی دادن/ ولی بعضی از سوالاتش خیلی قشنگ بودن

eeeeeeehsan

New member
سلام همه گی
من ثبت نام کردم ولی اتخاب ب صورت گروهی بود یعنی گروه 2 که ایمنی توشم هست(اخه فک می کردم طبق توضیح دفترچه باید مثلا ایمنی رو از گروه 2 انتخاب کنم)
حالا سوال اینه دفترچه رو که دسمون دادن زمان و بر چه اساس تعیین میکنن؟یعنی وقت هماتو اضاف میشه؟
اقا یکی منو از گمراهی در بیاره:smiliess (11):
سلام بر تو
والا ما هم هیچکدوم اطلاعی نداریم
باید صبر کرد

سلام دوستان . شما موقع ثبت نام رشته دوم انتخاب کردین؟ چی انتخاب کردین؟
راستی چرا کسی گزارش هفتگی نمیده؟؟؟؟؟؟؟
سلام
من هنوز انتخاب نکردم
کسی غریبه ای نیستین یه نمه یه بنده خدایی وسوسم کرد هماتو بخون، :14:
ولی رشته دوم رو نه انتخاب نکردم و نمی کنم.
چند روزی کار داشتم، عذرخواهی از بابت تاخیر در گزارش

1 فصل زیست
2 فصل ایمنی
70 تا لغت جدید، مرور لغات هفته قبل

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Avid.93

ati1408

New member
راستش منم خیلی اتفاقی سرفصل دروس ارشد هماتو رو یکی بهم نشون داد! بدجور قشنگ بودن. خوشم اومد!
ولی کلا ایمونو یه چیز دیگه س. واقعا شیرینه. دقیقا اون جایی که آدم ازش خسته میشه ، جذاب میشه!
ما تلاشمون رو میکنیم هر چی خدا بخواد

آخرین ویرایش:

nahal5555

New member
سلام
بچه ها من این قضیه رشته دومو متوجه نشدم.اگه رشته اول رو ایمنی بزنیم رشته دومو میشه از مجموعه سه میکروب بزنیم؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kolouche

love virology

New member
با اجازه مدیر/ یکی از سوالات دکترا ایمنی 93

بقای لنفوسیت های فولیکولار به کدام یک از سایتوکاین های زیر وابسته هست

il5 il6 baff tnf alpha

لنفوسیت های t reg با ترشح il 10 عمدتا از طریق کدام مکانیزم پاسخ ایمنی را مهار میکند

از تاثیر inf گاما جلوگیری میکند
از تکثیرسلول های t کارزار جلوگیری میکند
با مهار il 12 و عرضه b7 فعالیت apc را مختل میکند
از مهاجرت سلول ها به بافت ملتهب جلوگیری میکند

آسمون

New member

il5 il6 baff tnf alpha

لنفوسیت های t reg با ترشح il 10 عمدتا از طریق کدام مکانیزم پاسخ ایمنی را مهار میکند

سوال اول فکر میکنم baffدرست باشه
سوال دوم هم گزینه 33 درست تر بنظر میاد

kolouche

New member

il5 il6 baff tnf alpha

منم میگم :
baff
ج

eeeeeeehsan

New member
فوق العاده بود، مــرسی. بازم بود بذار حتمن. :rose:

این اهنگم دان کنید قشنگه تقدیم ب همه ایمنی ها :))

http://dl.tapmusic.ir/load/93.08/Sina ShabanKhani - Jadoye Khas.mp3
خیلی قشنگ بود، بازم به آهنگ قشنگ برخوردی لینک بذارم. :rose:

eeeeeeehsan

New member
بچه ها یه نظرسنجی؛
این دامین رو ثبت کردم در آینده می خوام انیمیشن و غیره بسازم و داخل این سایت قرار بدم.
immense-immunology-insight.ir

یه دامین دیگه هم میخوام ثبت کنم واسه یه سایت دیگه اگه فرصت شد و مطالب علمی ایمنی رو داخلش بذاریم.
بین این دوتا دامین موندم، نظرتون کدومه؟ و چرا..؟؟
immunefascist.ir
immunofascist.ir

اولی معنی نداره ولی معنی تحت اللفظیش میشه "فاشیست های ایمنی"
دومی معنی داره، "A person who supports forced vaccination, to boost drug company profits" شخصی که واکسیناسیون اجباری رو ایجاد می کنه که به یه شرکت داروسازی منفعت برسونه.

حالا کدوم؟؟
:smiliess (11):

پ ن: jimmunol.ir چطوره؟ "The Journal of Immunology" مجله ایمنی شناسی

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kolouche

محسن ن ک

New member
سلام دوستای عزیز جواب این سوال بنظرم میشه ۴ اما تو کتاب جواب رو ۲ زده...کدوم درسته
کدام انتی ژن تومورال ناشی از نقص ژن انکوژن نیس
۱.bcr/abl
2.جهش در ژن p.53
3.جهش در ژن ras
4.her2/neu

- - - Updated - - -

سلام دوستای عزیز جواب این سوال بنظرم میشه ۴ اما تو کتاب جواب رو ۲ زده...کدوم درسته
۱.bcr/abl
2.جهش در ژن p.53
3.جهش در ژن ras
4.her2/neu

- - - Updated - - -

۱.bcr/abl
2.جهش در ژن p.53
3.جهش در ژن ras
4.her2/neu

msn

New member
سلام.کسی میدونه وضعیت خدمت رو چی باید بزنم؟من فارغ التحصیلم و به نظام وظیفه اعلام کردم

love virology

New member
۱.bcr/abl
2.جهش در ژن p.53
3.جهش در ژن ras
4.her2/neu

- - - Updated - - -

۱.bcr/abl
2.جهش در ژن p.53
3.جهش در ژن ras
4.her2/neu

- - - Updated - - -

۱.bcr/abl
2.جهش در ژن p.53
3.جهش در ژن ras
4.her2/neu[/QUOTE

درود بر اساس کتاب برای کنکور میگم / سوال گفته تومور پس جهش در 3 ژن abl ras src مخصوصا تومور ایجاد میکنه چون این 3 ژن بیان سلولی افزایش پیدا میکنه پس احتصاصی هست امل جهش p53 اختصاصا تومور ایجاد نمیکنه در ضمن نقش این ژن کلید آپوپتوز دستشه هر وقت که صلاح بدونه به راهش میندازه هر وقت لازم نباشه مهارش میکنه پس منحصرا اگر جهش هم ایجاد بشه توموری نمیشه سلول / فکر کنم درسته باز دوستان دیگه هم کمک کنند سپاس

آخرین ویرایش:

ati1408

New member
بچه ها یه نظرسنجی؛
این دامین رو ثبت کردم در آینده می خوام انیمیشن و غیره بسازم و داخل این سایت قرار بدم.

یه دامین دیگه هم میخوام ثبت کنم واسه یه سایت دیگه اگه فرصت شد و مطالب علمی ایمنی رو داخلش بذاریم.
immunefascist.ir
immunofascist.ir

دومی معنی داره، "A person who supports forced vaccination, to boost drug company profits" شخصی که واکسیناسیون اجباری رو ایجاد می کنه که به یه شرکت داروسازی منفعت برسونه.

حالا کدوم؟؟

سلام دوست عزیز. چقدر عالی! به نظر من اگه میخواید ایدتون تک باشه و تا حالا کسی نگذاشته باشه، immunefascist.ir با معنی اولی که گذاشتی خیلی خاصه و توی اولین لحظه معنی قدرت رو توی ذهن خواننده میاره چون معنای فاشیست جدای از ویژگی ها، قدرت طلبی معنا داشته . این خیلی خاص و جدیده . معنای دوم هم خوبه ولی به حرارت و قدرت اولی نیست . در مورد مجله ایمنی هم یه کم بیشتر دیده شده و خیلی جدید نیست . البته اینا همه نظرات منه . امیدوارم که کارت خوب و عالی شروع بشه و پیش بره:thumbsupsmileyanim:

- - - Updated - - -

بچه ها یه نظرسنجی؛

immunefascist.ir
immunofascist.ir

حالا کدوم؟؟

سلام دوست عزیز. چقدر عالی! به نظر من اگه میخواید ایدتون تک باشه و تا حالا کسی نگذاشته باشه، immunefascist.ir با معنی اولی که گذاشتی خیلی خاصه و توی اولین لحظه معنی قدرت رو توی ذهن خواننده میاره چون معنای فاشیست جدای از ویژگی ها، قدرت طلبی معنا داشته . این خیلی خاص و جدیده . معنای دوم هم خوبه ولی به حرارت و قدرت اولی نیست . در مورد مجله ایمنی هم یه کم بیشتر دیده شده و خیلی جدید نیست . البته اینا همه نظرات منه . امیدوارم که کارت خوب و عالی شروع بشه و پیش بره:thumbsupsmileyanim:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا