▌ ✍ مطالعه گروهی ارشد ایمنی شناسی 94 ☜

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

somaye 21

New member
منم تا حدی مثل تو هستم سمیه دلیلش هم مهمونی های بیخودی هست تفریحات الکی...:dadad4:
به نظرم اگر کسی هم مثل ما وضعیتش هست یا میخواد مرور کنه از امروز یا فردا اعلام کنین شروع کنیم از زبان تافل روزی یه درس بخونیم و ایمنی هم روزی بنا به وقتمون 10 الی 20 صفحه بخونیم. بیاییم حتما اعلام کنیم اگر پایه باشین خیلی خوبه به هوای همدیگه میریم جلو و به بقیه بچه ها برسیم.:smiliess (3):

من فقط لغتای تافل و دارم،به صورت درس بندی و جدا نیست
میشه بگی هر درسی حدودا چندتا لغته؟؟؟

آسمون

New member
من فقط لغتای تافل و دارم،به صورت درس بندی و جدا نیست
میشه بگی هر درسی حدودا چندتا لغته؟؟؟

عزیزم هر درس 10_15لغته که مترادف وجمله داره.وبعد لغت ها هرکدوم یه پارگراف متن داره که خوندن اوناخودش یکسری لغت جدیدبه داشته هات اضافه میکنه.من کتابشو خیلی دوس داشتم بنظرم کتابشم تهیه کن.
من یک ماهه میخام زبان بخونم حوصله نکردم!باهمین تافل باتو و فرنازجون شروع میکنم.ازامشب شروع کنیم؟

somaye 21

New member
15 تا لغت تافل،که همون درس اول میشه رو خوندم
به اضافه 2 تا متن کوتاه از یه کتابی که خودم دارمش.
بقیه هم گزارشو زبان و بدین.

negin ka

New member
بچه ها لطفا انرژی مثبت بفرستن احتیاج دارم!!!!!!!
من فصل 5زیستو شروع میکنم
فردا ایشالا فصل 7 ایمنیو تموم میکنم ک پدرمو دراود انقد ک بی انگیزم کرد
تافلم درس 4ام:bunnyearsmiley:

emmy

Member
صدهزارآفرین به همتتون.پیش بسوی موفقیت.
اجازه ندید هیچ چیزی بی انگیزتون کنه و شما را عقب بندازه اگر فصلی سخته باشه شما اینقدر توانایی دارین که بفهمینش...اگر ازبرنامه عقب میوفتین با دقت بیشتر برنامه بریزین...مریضی و کلافگی هم برای همه هست.:applause:

ziba1371

New member
نگین جون چقدتندتندزیست وپیش میبری.من هنوزتوفصل چهارموندم فقطل دارم روخونی میکنم..ازفرداقراره ازاول بخونم خلاصههم ببندم

TUMS

Well-known member
اگه بخایم مفهوم دقیق apcبگیم سلول عرضه کننده ag به t cd4 رو میگن..fdc به b cell عرضه میکنه پس apc نیست دیگ

بله درسته FDC سلول عرضا کننده آنتی ژن نیست به خاطر اینکه هیچ گونه پردازشی بر روی آنتی ژن انجام نمیده و در قالب MHC هم عرضه نمیکنه فقط ایمیون کمپلکس ها را به سلول B تحویل میده
تعریف APC را براتون میارم باشد که مفید باشد !

An antigen-presenting cell (APC) is a cell that displays foreign antigens complexed with major histocompatibility complexes (MHC's) on their surfaces; this process is known as antigen presentation.

biologisst

New member
من بازم از شانس زیادم تا اومدم شروع کنم به خوندن مهمونا سروکله شون پیدا شد در نتیجه آخر شب فقط رسیدم یه درس زبان بخونم.ایمنی پر
امروز ایمنی رو هم میخونم.
ایشالا. تا چند روز دیگه سلولی هم اضافه کنیم ;-)

Immunity

Well-known member
بله درسته FDC سلول عرضا کننده آنتی ژن نیست به خاطر اینکه هیچ گونه پردازشی بر روی آنتی ژن انجام نمیده و در قالب MHC هم عرضه نمیکنه فقط ایمیون کمپلکس ها را به سلول B تحویل میده

An antigen-presenting cell (APC) is a cell that displays foreign antigens complexed with major histocompatibility complexes (MHC's) on their surfaces; this process is known as antigen presentation.

دقیقا حرف شما درسته ایمونو جان اگه اشتباه نکنم fdc روی سطحش کمپلکس iscom داره و این سلول کمپلکس رو میده به سنروسیت های با جهش مثبت تا اونا اون کمپلکس رو پردازش کنن و به fth عرضه کنن تا این سلول به انها پیام بقا بده

hhhmmm

New member
fdc سلول دندریتیک فولیکولار هست که آنتی ژن رو به سلول b عرضه میکنه . Apc سلول عرضه کننده آنتی ژن هست که حرفه ای ترین آنها سلول دندریتیک هست که آنتی ژن رو به سلول t مبتدی عرضه میکنه. ازجمله apc های دیگه ماکروفاژ و سلول b هست که آنتی ژن رو به سلولt کمکی عرضه میکنه.

تشکر ...متوجه شدم

hhhmmm

New member

مرسی به خاطر تعریفی که گذاشتی...اما نمیدونم چرا ابولعباس 2012 صفحه57 طوری بیان کرده که fdcگویاapcهست

ziba1371

New member
:sm:black_eyed:ili:p:p:pess (9):آدم احساس میکنه ضدونقیض داره.مثلاتوبلوغ لنفوسیت بی اول ک نمیدونستم فکرمیکردم بلوغ کاملشم تومغزاستخوانه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا