▅ ▄ ▃ ▂ ✍ غلط ننویسیم (کتاب / آموزش) ✌ ▂ ▃ ▄ ▅

eeeeeeehsan

New member
از نظر املايى ' واقعا' درسته اقا...نه واقعن :)

به به به به به :smiliess (3):

آره درسته، ولی تو انجمنا و کلاً محیطای صمیمی بعضیا از جمله من میگن ما فارسیم، عرب نیستیم که مثلاً رو مثلاً بنویسیم، مثلاً رو مثلن مینویسیم و خیلی چیزای دیگه..
این قواعد واسه نگارش های رسمی کاربرد داره.

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
احسان من الان اصلاح کردم خودمو(خودم را!)...بدجورتحت تأثیرقرارگرفتم آقا...
چقدحرص خوردی از تایپیدن من!!من پوزش میطلبم!
اصلاحیه:چقدر از تایپ نمودن من حرص خوردی...
چشم سعی میکنم رعایت کنم به شخصه.من واسه سریع تر تایپ کردن اینکارو میکردم اما قبول دارم نه تنها اشتباه نوشتاری بلکه داره ادبیات نسل جدید کلا عوض میشه...

تو این زبونتو نداشتی چیکار می کردی!!! :smiliess (3):
بابا تو محیطای چت، گفت و گوی صمیمی، غیر رسمی، همین انجمن ها و غیره... اشکالی نداره که،
اتفاقاً اینطوری رسمی نوشتن از صمیمیت می کاهه، باید همینطوری مث تو که چرت و پرت مینویسی نوشت!!! :tonguesmiley:
ولی خوشحالم که آخرش اصلاح شدی. :applause:

eeeeeeehsan

New member
سیستمم مشکل داره نمیتونم فعلا فایل ها رو دانلود کنم و نمیدونم محتواشون چیه
ولی کلا یه همچین تاپیکی لازمه
چون بارها تو همین انجمن دیدم که غلط املایی وجود داره و هر چی هم که جلوتر میره سوادا کمتر و غلطا بیشتر میشه!!!

دقیقاً.
من سرعتم بدجور افت کرده، دارم یه سری غلطای املایی رو اضافه می کنم، اگه بعدن چیزی به ذهنتون رسید بگید اضافه کنیم. :rose:

eeeeeeehsan

New member
تاپیک تکمیل شد، امیـدوارم بتـونیم هیچوقت غلط ننـویسیم.
لطفن با ذکر منبع به اشتراک بذارید
884816_816slsk.gif

yasijoon

New member
آقا واقعا دوی صد متر و جوی نارس غلطه؟ موی سیاه پس چرا درسته؟

eeeeeeehsan

New member
آقا واقعا دوی صد متر و جوی نارس غلطه؟ موی سیاه پس چرا درسته؟

موی سیاه رو معمولاً تو شعر ما میشـنویم تا همینطوری روزمره، چون تو شعر این "ی" بهش قافیه و ریتم میده.
استثنائات زیاد وجود داره، مثل همون جدا نوشتن خیلی از کلمات مرکب که ما بهم چسبیده مینویسیم، بعضیاشون به اشتباه رایج شدن واسه همین درست تر به نظر میان.
موی سیاه هم احتمالن همینطوره، اشتباهیه که درست به نظر میاد. کاریش هم نمیشه کرد. تو تایپ عامیانه شما بنویسید موی سیاه، ولی در متن رسمی حتمن بنویسید مو سیاه.

پ ن: واوِ "دو" و "جو" واوِ صامته، در اصل می خونیم "دُ" و "جـُـ"، ولی واوِ "مو" واوِ مصوته، صدای "او" میده، درنتیجه بعد از واوش "ی" میاد به جای کسره.

آخرین ویرایش:
بالا