گفتگو درباره آزمون جامع علوم پایه اسفند 90

mahtaav

New member
یه چیز دیگه هم بگم؟
این تاپیک مخصوص تنبلاس؟ :smiliess (3):
چرا همه نمره میخوان اینجا؟

dr.mahdi

New member

الان اکثر بچه هایی که پاس شدن با 101 یا 102 یا 103 شدن

واقعا فرق اینا با کسایی که 90 به بالا شدن در چند تا سوال شانسی هستش دیگه!!!

dr.mahdi

New member
به گزارش فارس، آزمون پيش کارورزي و علوم پايه هفته گذشته طبق روال هر سال براي دانشجويان پزشکي برگزار شد.‏ پس از اتمام آزمون گروهي از دانشجويان به نحوه تنظيم سؤالات، غلط بودن برخي از آنها و افزايش کف نمره از 70 به 100 معترض شدند.‏ اعتراض به آنجا رسيد که 5 روز است مقابل وزارت بهداشت تجمع مي*کنند.‏ جبرئيل نسل سراجي، رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي در پاسخ به خبرنگار فارس گفت: علت تجمع دانشجويان گروه پزشکي در مقابل وزارت بهداشت با اين دليل است که کف نمره قبولي آزمون افزايش يافته گفت: سال*هاي گذشته نمره آزمون بر اساس ميانگين نمره 5 درصد نفرات اول محاسبه مي*شد اما از سال گذشته بر اساس تصميم شوراي عالي برنامه*ريزي مدل نمره*دهي را تغيير داديم.‏ وي افزود: دانشجو بايد 50 درصد نمره را براي قبولي کسب کند و اين چيزي است که در همه مقاطع معمول است. مضاف بر اينکه آزمون نمره منفي ندارد و از 200 سؤال گرفتن 100 نمره براي دانشجويي که سطح علمي لازم را دارد نبايد کار سختي باشد.‏ نسل سراجي در پاسخ به اينکه گفته مي*شود برخي سؤالات و پاسخ آن غلط بوده که در نمره دانشجويان تأثيرگذار است گفت: در حال رسيدگي به اين اعتراضات هستيم و کليد اوليه سؤالات بر روي سايت معاونت آموزشي قرار گرفته اما کليد نهايي هنوز مشخص نشده مضاف بر اينکه ما هنوز جواب آزمون را اعلام نکرده*ايم و برخي از همين الان به گونه*اي شانتاژ را شروع کرده*اند.‏ رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي تأکيد کرد: البته تعدادي زيادي از اين حرف*ها مربوط به دانشجوياني است که در خارج از ايران درس خوانده*اند و سطح سواد چنداني ندارند و مشکلشان اينجاست که با افرادي در آزمون شرکت* کرده*اند که رتبه*هاي برتر کنکور بوده و سطح سواد خوبي دارند.‏ وي ادامه داد: ميکروب و انگل و ساير موارد پزشکي که نبايد براي دانشجوي پزشکي فرق کند چرا که قرار است همه اين افراد طبابت کنند ما بايد بتوانيم جوابگوي مردم باشيم حتي اگر ما هم سخت نگيريم ديگران به ما سخت خواهند گرفت.‏ به گفته نسل سراجي اگر يک فرد با سطح علمي پايين نمره بگيرد بعداً در مقوله درمان با يک تشخيص اشتباه يا فقدان رسيدگي مناسب ممکن است جان يک فرد به خطر بيفتد.‏ وي گفت: آنهايي که فکر مي*کنند امتحان را خوب نداده*اند از الان فشار را شروع کرده*اند که ما بگوييم همه قبول، اول اجازه بدهند نتيجه را اعلام کنيم بعداً اعتراض کنند و استفاده از روش شانتاژ، فشار و روش*هاي غيراخلاقي درست نيست.

منبع : روزنامه اسرار

dr.mahdi

New member
دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نامه ای به وزارت ارسال کردند ( به نقل از وبلاگ پزشکی 88 یاسوج)

به نام خدا

جناب آقای دکتر حائری

دبیر محترم شورای آموزش پزشکی عمومی کشور

با سلام و احترام

بدین وسیله به استحضار میرساند دانشجویان پزشکی ورودی سال هشتاد و هشت

دانشگاه علوم پزشکی یاسوج که در ماه جاری پنج شنبه 11/12 در امتحان جامع

علوم پایه پزشکی که به شکل سراسری از طرف مرکز سنجش آموزش پزشکی

کشور برگزار گردید شرکت کرده و نسبت به سختی بیش از حد سوالات شدیدا معترض

بوده و لذا با توجه به فرصت محدود جهت مطالعه ی قریب به 85 واحد اتخاذ شده

در این مدت و پایین بودن نمره ی کلی شرکت کنندگان در امتحان یاد شده خواهشمندیم

در صورت امکان نسبت به افزایش نمره به شکل یکسان به عموم شرکت کنندگان

مساعدت لازم را مبذول فرمایید.

پیشاپیش از همکاری شما سپاسگزاریم.

به پیوست امضای تمامی دانشجویان پزشکی هشتاد و هشت که متقاضی درخواست

فوق الذکر می باشند خدمت شما ارائه می گردد.

لازم به ذکر است که دانشکده پزشکی یاسوج چندین سال متمادی است که حائز رتبه های

برتر در امتحان جامع علوم پایه کشوری می باشد.

dr.mona

New member
ezafe mikonan chandtAsh moheme...:(((un k mige chera hame nomre mikhan ! kesi k 100 shode eteraz kone be asun budane soalaaaaa!!!vase hamamun arezuye ghabuli mikonam

keyvant

New member
حالا همه میخوان به ماها سخت بگیرن ، بابا علوم پایه هیچی رو مشخص نمیکنه ، بزار تو پره به ما سخت بگیر وقتی که واقعا پزشکی خوندیم ، میکروب و انگل چیه آخه که اینطوری میکنید !!

مرسی از همه تون ، ما باید همه پشت هم باشیم تا به نتیجه برسیم ....

mahtaav

New member
ezafe mikonan chandtAsh moheme...:(((un k mige chera hame nomre mikhan ! kesi k 100 shode eteraz kone be asun budane soalaaaaa!!!vase hamamun arezuye ghabuli mikonam

خب خانم دکتر!
چرا بیشتر درس نخوندین که ده بیست نمره بیشتر بیارین؟
اینجوری هم خیال خودت راحت تر هم ما که دلمون نمیخواد از ما عقب بمونی
حالا ایشالله قبول میشی

imanf

New member
علوم پایه پزشکی90

سلام من خودم 104 شدم ولی توی دانشگاه ما(زاهدان) فقط 3 یا 4 نفر زیر 90 داشتیم که اونها هم حقشون بود بیفتن

dr.mahdi

New member

ربطی به بیشتر درس خوندن یا نخوندن نیست!

معدل 5 ترم ملاک سطح علمی دانشجو هست نه یک امتحان بی اساس

اگه این امتحان نمره منفی داشت هیچکدوم به 60 هم نمیرسیدید!!!!

آخرین ویرایش:

mahtaav

New member

ربطی به بیشتر درس خوندن یا نخوندن نیست!

معدل 5 ترم ملاک سطح علمی دانشجو هست نه یک امتحان بی اساس

اگه این امتحان نمره منفی داشت هیچکدوم به 60 هم نمیرسیدید!!!!

از نظر شما معدل پنج ترم مثلا چند بشه خوبه :)
دوازده؟
ده؟
یه کم زور نداره مثلا یارو با معدل ده یا حتی دوازده بخواد بره مغز و اعصاب بخونه؟
دیگه تورو خدا نگین معدلمون بالای پونزده بود اما آزمون رو کمتر از هشتاد زدیم
تازه به قول خودتون اگه نمره منفی داشت دیگه چی می شد؟

dr.mahdi

New member
نتیجه ها 27 اسفند ما 90

البته شهریور ماه 1 هفته دیرتر اعلام شده بود از تاریخی که اعلام کرده بودند!

dr.alireza

New member
منم با اقا مهدی موافقم کاملا ! من خودم 170 زدم ولی همش حفظیات کامله و چند وقت دیگم یادم میره! با یه همچین امتحانیم واقعا نمیشه کسیو سنجید اگرم نمره منفی داشت که وا مصیبتا! علوم پایه فقط یه استرس و فشار روانی بیخودیه که رو دانشجو ها وارد میکنن هیچ فایده ای ام نداره تا جایی ام که من میدونم هر سال 10- 15 نمره اضاف میکنن و واسه تموم همکارای عزیزم ارزو میکنم زودتر خیالشون راحت بشه!

keyvant

New member
جناب mahtaav :

رتبه های کنکور ما از تو جوب آب پیدا نشده که الان داریم تو این رشته تحصیل میکنیم ، معدل هامون هم با کشک ساییده نشدن که تو کارنامه مون ثبت بشن... اینکه الان تو این شرایط و با این شرایط امتحانی یه مشکلی واسه مون پیش اومده اون هم فقط با پنج یا شش سوال دلیل نمیشه که همه چیز زیر سوال بده ، ما هم مثل شما دانشجوی این رشته ایم و واسش کلی زحمت کشیدیم ، اگر هم موندیم مسئله ای نیست ، 6 ماه چیزی رو عوض یا بالا پایین نمیکنه ، زندگی خیلی ساده تر و عمیق تر از اون چیزیه که بشه با این چیزا خدشه ای بهش وارد بشه....

آخرین ویرایش:

dr.maral

New member
علوم پایه90

به نظر من این امتحان ربطی به معدل نداره من خودم135 شدم . این امتحان واقعا سطح علمی کسی رو مشخص نمی کنه

بالا