گفتگو درباره آزمون جامع علوم پایه اسفند 90

قاصدک

New member
سلام
شرمنده دوستان
من به بچه هایی که علوم پایه دادن از دانشگاه خودمون دسترسی ندارم
میشه بگین بالاخره نتیجه نهایی علوم پایه چی شد؟
ارفاق شد یا نه؟
برنامه خاصی واسه نوبت شهریور91دارن یا نه؟
 

قاصدک

New member
واسه دوره های بعد به نظر شما که ازمون دادین باید از چه منابعی استفاده کنیم؟
میشه راهنمایی کنین درباره اینکه باید واسه کسب یه نمره خوب تو ازمون علوم پایه چیکار کنم؟؟؟؟
 

ariii

New member
ey baba ,mruzam eyne ruzaye Dge ba in tafavot ke Dge akhareshe,jameiate khuB umadan ama ...
Dge kam kam bayad jolo palasemuno jam konimo bargarDm sare hamun darsha va ruzhaye tekrariiiiii :((
Dge harfa buye omidvari nemide ,ey khoda chi mishod age ye erfaghi mikardan...
belakhare reCDm akhare khat ,ahhhhhhhhhhhhhhhhhhh
bishtar az yek mahe ke darim ba in omide vahiiiiii sar mikonim ke ey kash vahiiii NABUD :((
hala ma munDmo 5mah khune neshinio varagh zadan ruzaye tekrarimun :(((((((
 

dr.mahdi

New member
از همه مسخره تر اینکه میگن بیس 100 هستش آقا قبول
به ما نمره نده حداقل از 91 تا 99 رو که نمره دادی و هم بنداز از کلاسا بیرون تا اینکه به ما اینجوری القا نکنی که ضعیفیم واسه یک نمره!!
 

fatemeh.j

New member
يعني هيچي به هيچي؟ نه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه. خسته شدم. اميدم نااميد شد
 

navid_6889

New member
انگاری بالاخره تونستن این قانون مسخرشون رو واسه اولین بار رو ما پیاده کنن به قیمت این که 6 ماه از زندگی عقب بمونیم ، مثله این که دیگه امیدی نیس باید واقعیتو بپذیریم دوستان :|
 

afshin & Onar

New member
واسه دوره های بعد به نظر شما که ازمون دادین باید از چه منابعی استفاده کنیم؟
میشه راهنمایی کنین درباره اینکه باید واسه کسب یه نمره خوب تو ازمون علوم پایه چیکار کنم؟؟؟؟


منابع درسیو اینجور چیزا همش کشکه...بشین تستای 84,85 به بعدو بزن ...پاسخ تشریحی هاشم بخون ....فقط همین....میتونی بالای 120 بزنی...یکی از بچه های اینجا با همین شیوه 150 زد...البته هیچ درسیو حذف نکن...الان وقت داری بشین همرو بخون...:j58r36j3gcr4suxymup
 

fatemeh.j

New member
يكي رك و راست بگه بالاخره چي شد؟ مسئولا سر عقل اومدن يا تو عالم جاهليت و بي عدالتي هستن؟
 
من صبح اومدم که بیام وزارت، با پرواز 5:45 ، اما کنسل شد و کماکان ملت منتظرند و من هم در خانه، اگه اینی که میگی رو پیدا کردی یه خبر به من بده،ممنون.
 

pezeshki88

New member
به نام خدای عدالت

تا وقتی خون توی رگهامونه نعرمون بلنده
تو کی میشه آخه خفه کنی حنجره های ما رو خانم دستجردی ؟

بدانید که پیروزی از آن ماست

‘’امروز(۲/۲/۹۱) دانشجویان بیشتری نیز امدند و حدود ۲۰۰ نفر جلوی در وزارت خانه قرار دارند و همچنان امیدوارانه شعار می دهند
عجیب است که مسئولان وزارت خانه این روز ها بزرگترین هدف و ارزویشان ناامید کردن دل چند صد نفر دانشجوست و ظاهرا کم کم به این ارزوی خود دارند نزدیک می شوند
طی اخرین اخبار چندین دانشجو به نمایندگی از بچه ها همچنان در مجلس به سر می برند تا بتوانند حق خود را بازپس بستانند
ما هم امیدواریم این امر محقق شود تا این چند صد دانشجو عمرشان به خاطر بی خردی چند تا از مسئولین هدر نرود ‘’
این متنی بود که سایت ساینسفا نوشت
همچنین این سایت جوابیه ی ما دانشجویان پزشکی را به ادعاها و اظهارات نسل سراجی و پزشکیان و محققی و امثالهم که حرف های بی منطقی زده بودن را منتشر کرد :
جوابیه ی دانشجویان معترض پزشکی به مسئولان وزارت خانه :

ساینسفا: بعد از گذشت یک ماه هنوز مسئولین محترم وزارت خانه تن به گفتگو به معترضین امتحانات علوم پایه ندادند و خود را حق مطلق می دانند.
امروز به تاریخ ۲/۲ /۹۱ با خبر شده ایم که دانشجویان پزشکی همچنان درگیر نتایج علوم پایه هسنتد و مسئولین امر حتی خودشان را زحمت نمی دهند تا با این دانشجویان بعد از گذشت یک ماه هم گفتگو کنند مخصوصا خانم دکتر دستجردی که رئیس کل این وزارت خانه هستند و بیشتر از هر کسی مسئول حل و فصل کردن مشکلات این دانشجویان هستند.
مسئولان تنها با چند مصاحبه با رسانه ها به این دانشجویان پاسخ دادند و اعتراض این دانشجویان را بی اساس خواندند و با تکرار چندین باره ی این موضوع که هر دانشجویی اگر نیمی از امتیازکل را نیاورد پس در این صورت حق ادامه ی تحصیل را ندارد.
باید در جواب; به این مسئولان این نکته را یاد اور شد که پشت پرده ی این صحبت ها هیچ گونه منطق علمی وجود ندارد و اینگونه نیست که حتما باید برای تمام امتحان ها این قانون صادق باشد مثلا شما در امتحان تصدیق رانندگی باید حداقل از ۳۰ سوال ۲۶ نمره را بیاوید تا قبول شوید و یا اینکه در امتحان های المپیاد اگر بتوانید ۲۰ تا ۳۰ درصد نمره را بیاورید به مرحله ی بعد راه پیدا می کنید با اینکه در بعضی از دانشگاه ها نمره ی قبولی ۶۵ درصد کل نمره هست و در بعضی از دانشگاه ها کمتر از ۵۰ درصد نمره ی کل نمره ی قبولی محسوب می شود پس می توان گفت که این حرف کاملا قابل نقض هست .
ایراد دیگری که از این فرضیه اشتباه می توان گرفت این است که مثلا در یک امتحان ۲۰ نمره ای در صورتی کف نمره ۱۰ در نظر گرفته می شود که حداقل در ۵۰ نفر یک نفر نمره ی ۲۰ شود اما ما می بینیم در ۳ تا ۴ هزار نفری که شرکت کردند کسی نتوانسته نه تنها نمره ی کامل بلکه نزدیک کامل بگیرد و این نیز جالب توجه هست که در نتایج اولیه حدود ۶۰ درصد از دانشجویان نمره ی قبولی را کسب نکرده بودند یعنی با توجه به اینکه این دانشجویان نمونه ی یک جامعه ی اماری هستند می توان این نتیجه را گرفت که از هر ۳ پزشکی که در حال طبابت هستند تنها یک نفر لایق طبابت هست و بقیه این گونه نیستند .
ایراد سومی که می توان گرفت این است که در همین دوره دو نوع امتحان از دانشجویان گرفته شد یک نوع برای دانشجویان شیوه نوین و یک نوع برای دانشجویانی که به صورت کلاسیک درس خوانده اند ظاهرا و عملا امتحان علوم پایه ای که برای دانشجویان شیوه نوین در نظر گرفته شده بود بسیار اسان تر از امتحان بچه های شیوه ی قدیم بود این در صورتی است که کف قبولی برای هر دو به یک اندازه بود که این نشان واضحی از رعایت نکردن عدالت توسط وزارت خانه بوده است (در جواب اقای نسل سراجی).
نکته ی عجیب دیگر اسکن نشدن پاسخنامه ی دانشجویان بر خلاف سال های قبل است به گفته ی اقای گوهری یکی از مسئولین واحد سنجش وزارت خاته این امر به دستور اقای رئیس بوده است(نمی دانیم رئیس کیست؟؟؟) واقعا چرا مسئولین از اسکن شدن پاسخنامه ها جلوگیری کردند .
با پرس و جو از دانشجویان متوجه می شوید خیلی از انها نمره های محاسباتی انها با پاسخ نامه ی وزارت خانه با نمره ی اعلام شده بسیار متفاوت بوده است و اگر اسکن پاسخنامه در سایت وجود داشت الان این دانشجویان به راحتی می توانستند وزارت خانه را در هر دادگاهی محکوم کنند اما الان می توانید ببینید که این اتفاق نمی تواند بیفتد
از همه ی این بحث ها گذشته رفتار جالب و بچگانه ی مسئولین وزارت خانه است به طوری که بعد از یک ماه حتی حاضر به گفتگو نیستند ایا اگر به جای این دانشجویان فرزندان خود انها هم بود همین رفتار را می کردند ایا این مسئولین به سر خوردگی و افسردگی این دانشجویان نمی اندیشند شاید به ذهن خیلی ها این ۶ ماه چیزی نباشد و زود بگذرد اما مطمئنا این ۶ ماه برای این دانشجویان بسیار سختر از چیزی که فکر می کنید می گذرد.
یکی از نمایندگان به اسم پزشکیان به خبرنگارها اعلام کرده است که اگر به این دانشجویان لطف کنند انگار به بیماران ظلم کرده اند در جواب این دوستمون باید اینو عرض کنم ایا با این حرف شما می توان این استنباط را کرد که تا به امروز جون مردم کشورمان پشیزی برای مسئولین ارزشی نداشته است؟!!؟!!؟
اصلا اگر هم این را در نظر بگیریم که وجدان مسئولین بیدار شده است پس چرا در همین دوره شما ۱۰ نمره به دانشجویان ارفاق کرده اید؟؟؟
ایا با این کار شما جون مردم در خطر نمی افتد یا شما متوجه ی این موضوع نشده بودید یا این که خودتان هم می دانید این حرف شما چقدر بی منطق و بی اساس است.
این در صورتی است که اگر همین الان از بهترین متخصصان نه تنها این کشور بلکه بهترین متخصصان جهان چند سوال از بیوشیمی بپرسیم به احتمال زیاد نمی توانند جواب دهند پس نمی توان گفت اگر کسی موفق به پاس کردن این امتحان ها نشود پس نمی تواند پزشک شود.
با هزارن دلیل دیگر می توان به گفته های بی اساس مسئولین جواب داد مثلا این که بالای ۸۰ در صد دانشجویان (مخصوصا انهایی که در امتحان شیوه ی قدیم شرکت کردند) نمره ای پایین تری از ۱۲۰ گرفتند و می توان این نتیجه را گرفت که فاصله ی دانشجویانی که به قول شما شایسته هستند و دانشجویانی که شایسته نیستند بسیار کم است و تایین کف ۱۰۰ برای این امتحان بسیار غیر کارشناسی هست .
مسئله ی دیگری که به ذهن من می رسد که باید عنوان کنم این است که مسئولین حق ندارند با هر ارباب رجوعی مخصوصا دانشجو با بی احترامی بر خورد کنند خیلی از دانشجویان به برخورد زننده ی اقای سراج و دیگر مسئولین واحد سنجش اشاره کردند و این بسیار جای تاسف دارد به هر حال بعد از ماجرای بیمارستان امام خمینی و ماجرای امتحانات دستیاری که سوال های ان هر ساله فروخته میشد به طوری که سال قبل مجبور شدند دوباره امتحان را برگذار کنند این سومین ماجرای مورد دار وزارت خانه در زمان خانم دستجردی است.
کلام اخر من به مسئولین وزارت خانه و مخصوصا خانم دستجردی این است که به اینده ی این دانشجویان هم فکر کنند ایا خانم دستجردی می تواند این تضمین را بکند که تا ابد حتی بعد از ایشان نیز نمره ی ارفاقی از ۱۰ نمره بالا تر نمی رود اگر وزیر بعدی چنین دیدگاهی نداشته باشد و بیش از ۱۰ نمره ارفاق کند ایا شما می توانید به خاطر از بین بردن زندگی این دانشجویان در محضر خدا جواب گو باشید ایا ان زمان می توانید توی چشمان پر کینه ی این دانشجویان نگاه کنید.
با یک جستجو در سایت ها و خواندن کامنت ها می توانید به عمق نگرانی این دانشجویان و خانواده ی این دوستان پی ببرید.
امیدوارم این دانشجویان قربانی ازمون و خطایی دیگر در نظام اموزشی نشوند مثل کنکور نظام قدیم و نظام جدید یا ۸۰ درصد بومی سازی دانشگاه ها و ازمون خطا های دیگری که دانشجویان زیادی حق انها خورده شده است.
دعا می کنیم تا راه درست را انتخاب کنید.

این متنی بود که امروز این سایت منتشر کرد

خبر رسانی کنید پیروزی نزدیکه بچه ها

مطمئن باشید فردا یکشنبه 1391/2/3 تعدادمون بیشتره و با صدای بلندتری فریاد میزنیم که آقای نسل سراجی و آقای محققی شما وجودتون نجس میکنه زمین و هوا رو ...

هرکی دلش واسه خودش میسوزه و غیرت داره بیاد جلوی وزارت ...

یا حق

 

rozita

New member
salam doostan.mikhasam bedoonam doroste ke esfahan az 80 be bala ha ro pas elam karde?akhe man toye ghesmate nazarate weblog bandar abbas didam neveshte bood.az bachehaye esfahan ham to weblogeshoon porsidam moteasefaneh kesi javab nadad hala mikhasam bedonam sehat dare?
 
بالا