گالری عکس های علمی (18+) ... توجه : این تاپیک حاوی صحنه های دلخراش است

diseases

Well-known member
پس انگشت قطع شده بنده خدا کو؟؟
چرا سگای اونجا اینقدر پخمن؟
نمیشد خونش رو ارسال کنید؟
راست میگن اگه گرگ حمله کرد همونجا وایسیم کارمون نداره؟
icon_biggrin.gif
انگشتشو گرگه خورد ... به همین راحتی !

ویروس هاری تو خون تکثیر نداره ، فقط تو سیستم عصبی به ویژه cns

نه دیگه ، گرگ که حمله کرد باید اشهدتو بخونی و در بری . اون سگه که اگه حمله کرد باس وایسی تکون نخوری.

رها45

New member
وایییییییییییییییییییییییییییییییییییی خدای من وحشتناک بودن حالت تهوع گرفتم. اونجا کجاست که این همه سگ داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من همیشه از سگ میترسم همه همبهم میخندن دیگه با دیدن این عکسا به احساس خودم مط.ئن تر شدم.

iranian girl

New member
خیلی جالب بودن.. ممنون.. حس کردم چیزایی که خوندم فقط مال کتابا و ناکجا آباد نیست...!!

necrotizing fasciitis

Active member
پزشکا منتظر جواب ازمایش هاری سگ نمیمونه اصن متدشون اینه که بدو ورود بیمار با ایمنوگلوبین درمان رو شروع کنن

diseases

Well-known member
حالا که نتیجه آز رابدو ویروس + شده چیزی به مرگ این خانم نمونده...

عامل ایجاد کننده هاری،رابدو ویروس می باشد که rna دار ،پولاریته منقی، فاقد سگمان،ss است

متاسفانه این خانم در اثر اختلالات دستگاه عصبی و انتشار ویروس به رحمت خواهد رفت.

ولی اگر بتوان به موقع با ایمونوگلوبین و واکسن درمان شروع کرد،غلظت ذره ویروسی در محل گازگرفتگی به حداقل میرسه و میتوان ویروس را حذف کرد

درسته که نتیجه آزمایش ، رابدو مثبت شده ولی یکی از اورژانس های بهداشتی ، تزریق همزمان و در اسرع وقتِ ایمونگلوبین hri و واکسن هاری هست . تو این 14 ، 15 سال که خودم سابقه خدمت دارم از این موارد (گزش توسط حیوان هار) زیاد داشتیم ولی بدلیل واکسیناسیون بهنگام هاری ، مورد مرگ از هاری نداشتیم .

دو سه سال قبل هم یه گرگ هار سه نفر رو بشدت از ناحیه سر و سینه مجروح کرده بود ولی بعلت واکسیناسیون ، هر سه نفر زنده موندن .

فقط یک مورد گزش موش خرما بود که منجر به مرگ شد که اونم بدلیل ساده انگاری بیمار بود که جهت تزریق واکسن مراجعه نکرد .

یک مورد هم دو سال گذشته بود که تو یه مقطع زمانی بعلت تحریم ها ، واکسن بشدت نایاب شده بود . یه بنده خدایی به یکی از مراکز بهداشتی مراجعه میکنه ولی واکسن دردسترس نبوده . طرف بعد از یه مدت کوتاهی به هاری مبتلا شد و فوت کرد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

diseases

Well-known member
پزشکا منتظر جواب ازمایش هاری سگ نمیمونه اصن متدشون اینه که بدو ورود بیمار با ایمنوگلوبین درمان رو شروع کنن

دوست محترم ، واکسیناسیون یه کار بهداشتیه و نه پزشکی . برخلاف همه شعارهایی که داده میشه بهداشت و درمان دو مقوله کاملاً جدا از هم و حتی میشه گفت متضاد با هم هستند .

یک پزشک همیشه با کار بهداشتی مخالفه . اگه بهداشت رعایت میشد که نیازی به درمان نبود . اینا رو به عینه میشه تو سیستم بهداشت و درمان دید .

در کشور عزیزمون ! بیشترین ظلم به نیروی بهداشتی وارد میشه و بیشترین منفعتش رو پزشک می بره .

یادمه سه سال پیش یه پزشک خصوصی بعلت سهل انگاری ، نتونست یه سیاه زخم جلدی ساده رو درمان کنه . بیمار هم بعلت تورم ناحیه گلو خفه شد و مرد . فرداش کل کارشناس های بهداشتی رو استان خواست و کلی توپ و تشر ...

با پزشکه هم هیچ کاری نکردن .

یه مورد دیگه هم مربوط به سال گذشته س . صورت یه بنده خدایی رو شتر هار ، گاز گرفت . پزشک متخصص به بهانه زنده بودن حیوون !!! و اینکه حیوون اهلیه !!! واکسیناسیون پنج نوبتی هاری رو اجرا نکرد و طرف مرد . به همین سادگی ! آب هم از آب تکون نخورد ...

اما اگه یه نیروی بهداشتی این کار رو کرده بود ، دیه کامل فرد متوفی رو ازش می گرفتن !!!

هانیه

Well-known member
اعتراف میکنم فک میکردم ویروس ومیکروب وانگل ها همه اشون تو افریقا هست حالا یک چند تاشونم تو امریکای جنوبی.....

:14:با اینکه عکس های تاپیک خیلی ازار دهتده هست برام ولی از اقای دیزز ممنونم به خاطر تاپیکشون.یک جور انتقال اطلاعات وتجربیات هست که برا من یکی حداقل مفید هست..ممنون.:dadad4:

diseases

Well-known member

روباه مشکوک به هاری ...

تابستان 94

اقدام مورد نیاز جهت حیوان مشکوک به هاری : بریدن سر حیوان و ارسال سر حیوان به آزمایشگاه جهت مشاهده ویروس در مغز

diseases

Well-known member

حیوان گرفتگی ...

تابستان 94

اقدام مورد نیاز : شستشوی زخم ، واکسیناسیون سه یا پنج نوبتی هاری ، تزریق ایمونوگلوبین هاری ، تزریق واکسن کزاز

diseases

Well-known member

سیــاه زخم ...

تابستان 94

اقدام مورد نیاز : درمان با پنی سیلین ، معدوم کردن دام مبتلا ، دفن دام به روش بهداشتی و کاملاً عمیق

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ana67

e coli

New member
اوووووووووووف فقط دل دیدن دوسه تا عکسو نداشتم که چشم بسته رد کردم!
خوش بحالتون که چقدر تو کارتون مهارت دارید ایکاش منم یه روز همینطوری بشم نه اینکه برو بر بشینم نگاه کنم تا یادم بیاد مثلا موقع این زخمها بجای دستپاچه شدن دقیقا چکارکنم!؟

zoha asl

New member
امروز یه چیز جالب دیدم ، یه خانم مسن که سالک (لیشمانیوز) داشت اونم روی دست و پا و بازو و .... برا ادامه درمانش اومده بود :
تا حالا سالک این شکلی ندیده بودم ، عکس ها رو هم ازش اجازه گرفتم ... حجم و کیفیت عکس ها رو آوردم پایین ...

چه عکسای جالب البته دلخراش ، منم موقع دبیرستان سالک داشتم رو صورت کنار چشمم اول فک میکردم جوشه بعد کم کم بزرگ شد البته به اندازه یه سکه بعد با روشهای درمانی مامان ادامه دادم تا اینکه دیدیم خوب نمیشه دکتر رفتیم گفت خوب نشه باید عمل بشه یه مدت بعد دیدم زخم داره خوب میشه خدا رو شکر الانم فقط یه اثر کوچیک ازش مونده البته تا مدتها نمیدونستم چیه یه بار تو اخبار اتفاقی متوجه شدم سالکه و تعجبم وقتی بیشتر شد که میگفتن بیشتر تو مناطق جنوبی کشور دیده میشه نه طرفای ما

بالا