کاهش ظرفیت بی سابقه پزشکی در کنکور 93/ ظرفیت 600 نفری برای دندانپزشکی!

Mohammad gh

New member
سلام میدونم بی ربطه داداشم ریاضیه رشتش امسال قبول شده دانشگاه گرگان خوبه؟ برق قدرت عمران مکانیک و رشته های پایینو میاره چی خوبه؟:smiliess (12):

همشون خوبن والله
ریاضیا اونقدر وسعت انتخاب هاشون زیاده و اون قدر رشتشون متنوعه که واقعا بهشون حسادت میکنم
تجربی نهایت ۱۰ ۱۵ تا رشته داره اونم ۹۹درصد شرکت کنندهاش یا میخوان برن پزشکی یا دندون و شایدم دارو!:dadad4:
ولی ریاضیا راحتن از ساخت خودرو و کشتی و موشک و فضاپیما گرفته تا انواع سخت افزار و نرم افزار و کوفت و درد و ....:j58r36j3gcr4suxymup
تازه دانشگاه شریفشون هم در سطح جهان شهرت خاصی داره!از بین رتبه های یک تا ۱۰۰ بیشتر از ۹۰درصدشون شریفو میزنن بعد لیسانسم خارج از کشور براشون سرو دست میشکونن

ههرحال به برادرتون تبریک میگم
امیدوارم که در هر رشته ای که میرن موفق باشن

پریسا 69

New member
فارغ التحصیلان بی کار اعتراض میکنن که چرا انقدر دانشجو گرفتن و فرصت شغلی براشون نیست. دانشجوها اعتراض میکنن که چرا انقدر پذیرش کمه. خود شما اگه جای مسئولین امر بودین چی کار میکردین؟

تحصیل فقط برای کار نیست..
برای خیلیا از جمله خودم اینکه تا مقاطع بالا درس بخونم مهمه حتی اگه بعدا کار گیر نیارم
خیلی خودخواهیه ادم خودش قبول بشه بعد بگه اینقدر دانشجو نگیرین....

agigesabz

New member
این کاهش ظرفیت دلیل مهمتری داره و اون کمبود بودجه و منابع مالی است به لطف مدیریتهای کلان و استاندارد و....

PMN

New member
بهتر ! این همه پزشک بیکار تحویل جامعه نمیدن که پزشکان عزیز هم تو رشته های دیگه دخالت کنن !

گل گفتی!
619120_sarcastic.gif

PMN

New member
تحصیل فقط برای کار نیست..
برای خیلیا از جمله خودم اینکه تا مقاطع بالا درس بخونم مهمه حتی اگه بعدا کار گیر نیارم
خیلی خودخواهیه ادم خودش قبول بشه بعد بگه اینقدر دانشجو نگیرین....

مثلا چرا میخوای تا مقاطع بالا درس بخونی بعد بشینی خونه؟ امیدوارم پیام نورم از ریشه بزنن منحلش کنن!

ساحل

New member
من معمولا تو دعواهای بین رشته ای و بین قبیله ای!!! و بین شهری! و بین دانشگاهی و بین جنسیتی! و ...دخالت نمی کنم
ولی وقتی پیش دکتر( پزشک عمومی) میرم یه سوال بزرگ تو ذهنم ایجاد میشه
که به این دکترا تو این 7 سال چی یاد میدن؟؟؟؟؟؟
آخه اکثرشون جز چندتا جمله خاص چیزی بلد نیستن، میگی معده م درد میکنه میگه عصبیه، میگی سرم درد میکنه میگه عصبیه ، میگی خون تو ادارمه و درد پهلو دارم میگه عصبیه!!!
کلی از علائم بیماری که چندماهی هم طول کشیده واسشون میگی آخرش بدون اینکه اصلا ریشه یابی کنن فقط درمان علامتی میکنن و ظاهرا مشکل رو برطرف میکنن ولی چون ریشه ای درمان نشده بعدا بیمار با مشکل حادتر برمیگرده!!!
اینطور دکترا هر چی کمتر بهتر، اصل کیفیته

البته از حق نگذریم درصد محدودی از همین پزشکای عمومی اونقد کارشون عالیه که انگار تو چندین زمینه تخصص دارن

love virology

New member
الان دکتر عمومی اینجوری شده ولی واقعا دکتر عمومی قدیمی ها خیلی با سواد بودن حتی از یه متخصص کم نداشتن

Mohammad gh

New member
مثلا چرا میخوای تا مقاطع بالا درس بخونی بعد بشینی خونه؟ امیدوارم پیام نورم از ریشه بزنن منحلش کنن!

رشد پیام نور درین سال ها به صرف کمییت بوده!این دقیقا ایدئولوژی سلول های سرطانیه!
یعنی مثل یک غدس در جامعه ی علمی کشور

vatson

New member
این کشور درست بشو نیس. الکی حرص نخورین. تا وقتی وزارت بهداشت دست پزشکان هس و تا وقتی جامعه پزشک سالاریه! و تا وقتی به علوم پایه اهمیت داده نخواهد شد! این تصور که رشته پزشکی بهترین رشته هس تا چندین قرن تو کشور ما وجود خواهد داشت. و وضع از اینم بدتر خواهد شد.

Hamidvet

New member
من معمولا تو دعواهای بین رشته ای و بین قبیله ای!!! و بین شهری! و بین دانشگاهی و بین جنسیتی! و ...دخالت نمی کنم
ولی وقتی پیش دکتر( پزشک عمومی) میرم یه سوال بزرگ تو ذهنم ایجاد میشه
که به این دکترا تو این 7 سال چی یاد میدن؟؟؟؟؟؟
آخه اکثرشون جز چندتا جمله خاص چیزی بلد نیستن، میگی معده م درد میکنه میگه عصبیه، میگی سرم درد میکنه میگه عصبیه ، میگی خون تو ادارمه و درد پهلو دارم میگه عصبیه!!!
کلی از علائم بیماری که چندماهی هم طول کشیده واسشون میگی آخرش بدون اینکه اصلا ریشه یابی کنن فقط درمان علامتی میکنن و ظاهرا مشکل رو برطرف میکنن ولی چون ریشه ای درمان نشده بعدا بیمار با مشکل حادتر برمیگرده!!!
اینطور دکترا هر چی کمتر بهتر، اصل کیفیته

البته از حق نگذریم درصد محدودی از همین پزشکای عمومی اونقد کارشون عالیه که انگار تو چندین زمینه تخصص دارن

دکترای حرفه ای دامپزشکی هم خیلی وقته اشباع شده و به همین منوال است! :thumbsdownsmileyani

بالا