چطور تصمیم گرفتید که این رشته را بخوانید؟

linum

New member
پس یعنی امثال من نظر ندن!!! :21:فقط برای ارشد چی بخونن:smiliess (5):

Rbio

New member
سلام دوستان
1) علاقه خیلی خیلی مهمه:heart:
2) متاسفانه هم کمتر اتفاق می افته که افراد از رشته مورد علاقشون قبول بشن.:sad:
3) اگه می شد که دانشجوها رشته قبولیشونو بر حسب علاقه با هم دیگه تعویض می کردن خیلی خوب می شد.
4) منم از اول دوس داشتم توی یکی از رشته های پزشکی مخصوصا خود پزشکی قبول بشم ولی از شانس بدم و بیشتر به خاطر تلاش کم خودم :smilies-azardl (181نشد حالام که رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی گرایش بیوشیمی می خونم اما چندان علاقه ای به این رشته ندارم از وقتی هم که وارد دانشگاه شدم و با دوستان ژنومیس و میکروبیولوژیست آشنا شدم علاقه خیلی شدید به این دو رشته پیدا کرده ام(بیشتر هم به دلیل عدم قبولیم از رشته پزشکی) مخصوصا بیشتر به ژنتیک که این روزا دیگه به اوجش رسیده رشته میکروبیولوژی به خاطر بحث و گفتگو بر سر موجودات زنده و ریزی که در پیرامونمون همیشه هستن برام جالبه(همیشه می خوام بدونم که توی این دنیا میکروبا و باکتریا و ویروس و... چی میگذره چه مکانیسم هایی برا خودشون دارن و...) و رشته ژنتیک هم به خاطر DNA و کروموزومو ژنو و دسکاری اونا و موجودات تراریخته برام جالبه (اینم بگم که بعد از رشته پزشکی علاقم به ژنتیک بود) اما ارشدو می رم سراغ بیو بالینی چون نمی خوام تغییر گرایش بدم و یه باره دیگه واحدای تخصصی و اختیاری اونارو پاس کنم.
5) اما از ارشد به بعد کار تازه داره شروع میشه که برا دکترا دو هدف مهم دارم یا از ارشد بیو بالینی تغییر گرایش می دم به تخصص داروسازی (همون علاقه اولی) یا همون بیو بالینی رو ادامه می دم.
6) زندگی رو ببین کلا تغییر گرایش شده :65d6a5d6s:به هیچ کدوم هم دستم نمی رسه.

epi_info

New member
عشق. البته نه عشق به جنس مخالف بلکه عشق به کشف روابط تو جهان هستی. من از بیشتر آدم های معروف و واقعا نخبه، از خواننده تا راننده گرفتخ پرسیدم دلیل موفقیتت تو کارت چی بود. تنها جوابشون عشق بود. اگه باور نمی کنید ایمیل بدید بهشون.از بیستا ایمیلی که بفرستی حداقل ده تاشون جواب میدن.

antenyus

Active member
بچه ها لطفا به من نخندبد ولی من از بچگی ینی همچین بچگی هم نه از دبیرستان خیلی دوس داشتم تو پزشکی قانونی کار کنم یا از این پلیس هایی باشم ک مسئول بخش جنایی ان :sarma: کلا علاقه خاصی به جسد داشتم برا همین برا کارشناسی خواستم برم مامایی ک حداقل در دوران تحصیل دستمون به 2 تا جسد بخوره که البته مامایی راه دور قبول شدم ولی مامی و ددی گفتن نه خیلی دوره رفتیم رشته زیست ک دان مون نزدیک خونه باشه اولاش دوست نداشتم ولی کم کم علاقه پیدا کردم و یه بار ک داشتیم با برو بچ درباره رشته و این جور چیزا حرف میزدیم یه دوست نابابم گفت خوب برو آناتومی بخون اولش زیاد جدی نگرفتم ولی سال اخر ک بودم داداش کوچیکم پزشکی قبول شد وقتی کتابای آناتومی اونو دیدم واقعا مصمم شدم ک آناتومی بخونم و شد آنچه شد... کم کم دارم ب آرزوم میرسم امیدوارم همه به آرزوهاشون برسن
شاید باورتون نشه ولی بابام در تمام مدت کارشناسیم میگفت بیا انصراف بده برو حسابداری یا مدیریت بخون:25r30wi: ک گوش نکردیم الآن هم میگه این کتابا چیه تو میخونی آدم حالش بد میشه بیا حداقل ارشدو برو مدیریت ولی من همچنان روی حرفم هستم و میخوام علوم تشریح بخونم :smilies-azardl (181 به نظر من آدم یا باید بره دنبال پول یا بره دنبال علاقه من رفتم دنبال علاقم حتی اگه کار هم پیدا نشه به نظر شما کار خوبی کردم؟؟؟؟؟.....

من عاشق آناتومی ام::thanks:

DNA.2013

New member
آقا ما رشتمون تا سوم ریاضی بود بعد یهو به دارو و دندون علاقه مند شدم پیش رفتم تجربی دیدم یا ابوالفضل!!سه تا کتاب زیست باید بخونم آقا ما خوندیم ولی قبول نشدیم سال دوم بیشتر خوندم رتبه ام در منطقه یک شد 950 من فک کردم دارو شهر دور میارم ولی به همین برکت قسم پزشکی زاهدانم نیاوردم چون به پسرا سهمیه 70%داده بودن و ما سهمیه 30 درصد در رشته های پزشکی داشتیم!!!!!!!!(البته خدا رو شکر که پزشکی نیاوردم چون ازش بدم میاد) خلاصه ما ژنتیک بهترین یونی قبول شدیم و نا خواسته رفتیم تا شیش ماهم یه چشمم خون بود یه چشمم گریه که چرا دارو یا دندون قبول نشدم بعد دیگه سال سه بود که فهمیدم ژنتیک عجب رشته ی خداااااایی هست این بود که بسیااااار بهش علاقه مند شدم و تا دکتراش هم حتما میرم.:thanks::p:(40):

آخرین ویرایش:

waria

New member
:sad:رشته ی الانمو که واقعا نمیدونم چی شد که اینجوری شد.یهو چشم باز کردم دیدم دارم میکروبیولوژی میخونم.اون اوایل یکم علاقه داشتم فکر کنم، ولی به مرور زمان همونم نابود شد.:65d6a5d6s:
اما ایمنی...اینم دقیقا یادم نمیاد چی شد که یهو تصمیم گرفتم ایمنی بخونم برا ارشد.اخه من اول میخواستم ویروس بخونم...فقط اینو میدونم که خیلی خیلی دوسش دارم:4d564ad6:ایشالا که قبول بشم:smilies-azardl (181

pariya

New member
خیلی جالبه بچه ها..همه چه جالب نوشتن راجب رشتشوون..
منم والا عاشق داروسازی بودم دروغ چرا بگم:14:ولی خدا نخواس با اینکه همه انتظار داشتن ولی تلاشم کم بود و قبول نشدم با چند نفر اختلاف افتادم دارو رو:j58r36j3gcr4suxymup
بعد دیدم اقا مهر که شده سر کلاس علوم نشستم... ینی اصن نمیییییییدونم چجوری شد رفتم علوم ازمایشگاهی.. حتی اوایل کلاسامم نمیرفتم!!!!!!:25r30wi::25r30wi:
خلاصه دیگه اینجوری شد و ماعاشق علوم شدیم و نگووووو که من چقد ایمنی رو دوس دارم خداااااااا.. الانم واقعا عاشق ایمونولوژِی ام و همه تلاشمومیکنم تا قبول شم و به ارزوهام برسم..
ایشالا همموووون قبول میشیم و مزد زحمتامونو میگیریم/انشاالله

pariya

New member
خیلی جالبه بچه ها..همه چه جالب نوشتن راجب رشتشوون..
منم والا عاشق داروسازی بودم دروغ چرا بگم:14:ولی خدا نخواس با اینکه همه انتظار داشتن ولی تلاشم کم بود و قبول نشدم با چند نفر اختلاف افتادم دارو رو:j58r36j3gcr4suxymup
بعد دیدم اقا مهر که شده سر کلاس علوم نشستم... ینی اصن نمیییییییدونم چجوری شد رفتم علوم ازمایشگاهی.. حتی اوایل کلاسامم نمیرفتم!!!!!!:25r30wi::25r30wi:
خلاصه دیگه اینجوری شد و ماعاشق علوم شدیم و نگووووو که من چقد ایمنی رو دوس دارم خداااااااا.. الانم واقعا عاشق ایمونولوژِی ام و همه تلاشمومیکنم تا قبول شم و به ارزوهام برسم..
ایشالا همموووون قبول میشیم و مزد زحمتامونو میگیریم/انشاالله

helena

New member
من عاشق داروسازی بودم ولی قبول نشدم و پشت کنکور نموندم علوم ازمایشگاهی را امتحان دادم.از سال اول علاقم به ایمنولوزی و هماتو بود ولی چون پذیرش هماتو پایین بود ایمنو را انتخاب کردم.براش زحمت میکشیدم ولی از طریق کنکور دانشگاه ازاد سم شناسی را انتخاب کردم چون فقط سم به ما مربوط میشد.من ایمنوی وزارت بهداشت را قبول نشدم و سم شناسی دانشگاه ازاد را انتخاب کردم.از رشتم راضیم چون رسیدم به ارزوی اولیم همون داروسازی اما کمی دیر شده چون من هنوز به ایمنو علاقه دارم وبه سم عادت نکردم و اگه بشه ایمنو شبانه میرم چون من برای ایمنی خیلی تلاش کرده بودم وبا عشق وعلاقه درساشو میخوندم.احساس میکنم الان با سم بیگانه ام.خوشحال میشم اگه بچه ها راهنماییم کنند که سم ازاد را ادامه بدم یا ایمنی شبانه/؟؟؟؟؟

shima.p

New member
من مامایی انتخاب پنجمم بود تو فرم انتخاب رشته خیلی واقع بینانه انتخاب کردم و چاره ای جز این نداشتم و رشته های دیگه رو هم دوس نداشتم
ولی ولی من عاشق پزشکی هستم چون واقعا آدم اینکارم و الان تو رشته خودم که نزدیک هس توانمند هستم و میشه گفت مامای خوبیم.
واسه ارشدم دیگه آشه کشکه خالمه بخورم پامه نخورم پامه
ولی من یه روز حقمو میگیرم.......

Ebro

New member
:4d564ad6::4d564ad6:چون خیلی به شخصیتم نزدیک بود دیگه

fair

New member
سلام به همه...من ورودی جدید رشته علوم ازمایشگاهی ام...نه شناخت داشتم و نه علاقه...به امید اینکه ازاد حتما بزشکیو میارم این رشته رو انتخاب کردم...متاسفانه با 3نمره اختلاف تراز با نفر اخر قبول نشدم...خوشحال میشم اگه کسی به سوالام جواب بده:rose: هم درمورد تکمیل ظرفیت ازاد هم در مورد رشته ام

leyla-h

New member
خب برای اشد من بیشتر به علاقه فکر کردم چون برای مقطع دکترا به تولیدمثل علاقه داشتم خب برای ارشد آناتومی رو انتخاب کردم که هم تو مقطع دکترا به تولیدمثل برسم و هم اینکه عاشق آناتومی بودم، الان هم اصلا پشیمون نیستم

ghedis

New member
من از ابتدا پرستاری رو دوست داشتم و دارم
به همه کسانی که براشون مهمه بعد دانشگاه برن سر کار پیشنهاد میدم پرستاری بخونن البته سخت هست ولی شیرینه
همیشه همه جا کار پیدا میکنی و درآمدشم خوبه بخصوص اگه مجرد باشی و بتونی 2 جا کار کنی که عالیهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

بالا