چرا و به چه علت دروغ میگوییم؟

حس شما بعد این ک دروغی گفتین و اتفاقا با اون دروغ کارتون

• مجموع رای دهندگان
    0

asal 92

New member
من اینو در کامنتم اول نوشتم که از نظر خود من دروغ گفتن جرات بیشتری از راست گفتن می خواد چون وقتی دروغ فاش شود عواقب بدتری از گفتن حرف راست دارد ولی بعدش پاکش کردم!!!!!!

دقیقا
دروغ گفتن جرات بیشتری میخاد چون اگه فاش شود که فاش هم خواهد شد عواقب بدتری دارد ....
کسی که به کرات دروغ میگه مطمئنا به روانشناس احتیاج داره ...

asal 92

New member
اغلب، به نظر من، دروغ می گوییم چون جرات راست گفتن نداریم.

شاید یه زمانی تو شرایطی باشیم که مجبور شیم برای حفظ امنیت و آسایش یا چیزی تو این مایه ها راستشو نگیم (دروغ بگیم )وفک کنم همه یه زمانی تو این شرایط گیر کردیم ...
ولی مهم اینه که این عمل به یه مکانیسم دفاعی پیشرونده تبدیل نشه وعادت نشه چون اونوقت تبدیل به بیماری میشه وگریز از اون خیلی دشوار میشه ...
بعضیا هم ذاتشون بده وبرای نفع بیشتر دروغ میگن مثل آب خوردن که بحث اونا جداست ...
دلایل دروغ زیاده که بحث رو همه اونا وقت زیادی میخاد ...

mohana92

New member
کتمان حقیقت یا از روی عادت ...
من که از دروغ بدم میاد و اصلا با آدم دروغگو ارتباط ندارم چون همیشه سعی میکنم صادق باشم.دروغ گفتن باعث سلب اعتماد طرف مقابلمون میشه.به نظرم دروغ گفتن کلید همه بدی هاست.کسی که زیاد دروغ میگه هر کاری هم میکنه.اینو به عینه دیدم

حسان

Well-known member
64197530249411570947.gif
64197530249411570947.gif

سوال نظر سنجی اینه :
حس شما بعد این ک دروغی گفتین و اتفاقا با اون دروغ کارتون راه افتاد چیه ؟
( خداییش اینجا راستشو بگین)

1-خوشحال هستم چون اینو زرنگی میدونم
2-بیخیال هستم چون اتفاق خاصی نیوفتاده
3-حس خوبی ندارم​

جواب مد نظرتونو در نظرسنجی بالای صفحه علامت بزنین:riz304:

آخرین ویرایش:

mahdieh75

New member
بستگی به موقعیتش داره که ببینم اون دروغ به ضرر کسی تموم نشده باشه

ketabsabz

Well-known member
ترس از واقعیتی که ممکنه گفتنش به ضرر آدم تموم شه

نداشتن اعتماد به نفس

بعضی وقتا هم طرف برای اینکه تو کارش منافع بیشتری کسب کنه تا میتونه دروغ میگه

آخرین ویرایش:

sara77

New member
پیش میاد دیگه یهو یه چی از دهنت در میاد که خودتم میمونی توش خخخخخخخخخخ

sara77

New member
خب سارا بعدش چه میکنی؟؟؟

خو بعضی موقع انصافا خیلی حال میده بستگی داره کجا باشه و مثلا قضیه جدی نباشه حالت سر به سر باشه
ولی بعضی موقع اگه قضیه جدی باشه خودخوری میکنم اخرشم میرم بهش میگم خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

ایزو

New member
سلام
یکی میگه: اگر میخواهید دروغ نشنوید اصرار نکنید....
خداییش برای من خیلی پیش اومده با اصرار طرف مقابل مجبور شدم دروغ بگم... بعدش حس خوبی ندارم ... همش نگرانم یه وقت برملا بشه...:sad:
یکی دیگه هم میگه این جور وقتا تا سر حد مرگ :shocked:طفرره برین تا مجبور به دروغ گویی نشین (خدایی مگه میشه؟؟؟):smiliess (12):

mj1919

New member
چرا راست گفتن جرات میخواد؟
این جوری بپرسم بهتره:
عواقب راستگویی چیه؟
عواقب دروغگویی چی میتونه باشه؟

کدوم یکی جرئت بیشتری میخواد؟

من اینو در کامنتم اول نوشتم که از نظر خود من دروغ گفتن جرات بیشتری از راست گفتن می خواد چون وقتی دروغ فاش شود عواقب بدتری از گفتن حرف راست دارد ولی بعدش پاکش کردم!!!!!!

موافق نیستم

نمونه ی این واقعیت را در اطرافمان به کرات می بینیم! وقتی که خیلی راحت در قسمتهای طنز این انجمن و بسیاری از سایتهای دیگر، صحبت از دروغگویی، خیانت، و... میشه (مثلا: هیشکی جرات نداره گوشی موبایلشو بده دست دیگری!!!! چرا؟ هارد کامپیوتر چطور؟ ازون بدتر، کی جرات داره افکارشو برای دیگری توضیح بده!! مثلا دیدش نسبت به یک موضوع حساسیت برانگیز اجتماعی-!!!!- ) خب پس راست گفتن جرات میخاد!
در مثالهای بالا، دروغ گفتن خیلی راحت تره! مثلا، من توی موبایلم هیچ چیز نامناسبی ندارم! تو اولین عشق منی!
راحت میشه دروغ گفت@ راست گفتن خیلی سخته!

parand

Well-known member
به نظر منم دروغگویی یک رفتار جرات مندانه نیست. چون یکی از ویژگی های افراد جراتمند اینه که پیامد عملو می پذیرن و به نظر طرف مقابل احترااااام میزارن حتی اگه مخالف نظرشون باشه.
حالا شما کسی رو در نظر بگیرید که دروغ میگه. اگه دروغش فاش شه چیکار میکنه؟؟؟ چه واکنشی نشون میده به مخاطبش؟؟؟
اونوقت میادد دلیل تراشی میکنه که من به این دلیل یا دلایل دروغ گفتم....
یا اینکه دوباره یه دروغ دیگه میگه تا دروغ اولشو موجه جاوه بده!
خیلی کم پیش بیاد که فرد، دروغ گوییشو بپذیره و به جبهه گیری نپردازه......

navik

New member
دروغ يه پرتگاه براي نگاه كردن به سيلابي كه داري
به اون از دور نگاه ميكني
و حرف راست و بي پرده
همون احساس پريدن وسط سيلابي كه حتي به مچ پاهات هم نميرسه
ولي فقط بايد شجاعت پريدن داشته باشي
وسكوت مثل بستن چشم به اين رويداد هست .
navik

navik

New member
خيلي طول ميكشه تا انسان بفهمه با هر دروغ كوچيك و كوچيك تر ميشه !

iranian girl

New member
اغلب، به نظر من، دروغ می گوییم چون جرات راست گفتن نداریم.

عاغا من یه چی بگم.. ربطی به این تاپیک نداره ها... دقت کردین دکتر mj1919 هر چی مینویسه شونصدتا لایک میخوره حتی اگه یه نقطه بذاره... البته جسارت نباشه خاستم بگم خیلی طرفدار داره تو انجمن... البته ما هم ارادت داریم ها دکتر:smiliess (3):

kasraa

New member
دروغ گفتن به نظر من ساده ترین راه برای جبران و سرپوش گذاشتن روی اشتباهی هست که صورت گرفته . گاها فرد برای فرار از طرز برخورد و واکنش دیگران در مقابل ایده ها و نظراتش ممکن دروغ بگه دقیقا همون چیزی که دکتر فرمودند

بالا