چرا حال عبادت نداریم

N@RVIN

Well-known member
شاعر میگه با عخش همه چیز ممکن میشود

نماز وظیفه نیس عشقه اگر بهش مثل دیدن یک عزیز نگاه کنی گاهی وقتا برا اول وقت لحظه شماریم میکنی وضو میگری میشینی پای سجاده منتظر اذان یه چند روز که اینطور باشی بعدش دیگه روتین مثل ناهارت از وقتش نمگیذره هیچوقت

نمازهای قضات رو هم هر وقت فرصت داشتی کم کم بخون ..انقد نیای نت دیدن من دخترم بهش میزسی :)

در ضمن باید بگم خیلی خوبی با شرایط پست اولت :rose:

sepideeee

New member

میدونین چرا ما این راههای آسونو باور نمیکنیم ؟؟!!! چون رحمت خدا رو دست کم میگیریم! فک میکنیم که خدا مثل ما آدماست تنبیهش سختتر از بخشششه. درصورتی که برعکسه راه برگشتن خیلی آسونتر از چیزیه که ماها تصور میکنیم.

داداشم همیشه میگه یعنی چی همه گناها تو شب قدر بخشیده میشه؟یعنی کسی که یه سال خوب بوده با کسی که هرکاری خواسته کرده حالا در عرض یه شب مساوی میشن؟!!! نه خدا نمره هاشونو میبره رو نمودار!!!:)))( همون کاری که بعضی استادا میکنن= یعنی برای قبولی نفر آخر ک ل اس به کل ک ل ا س یه نمره اضافه میکنه) خدا با توبه ما رو میبخشه ولی به همون اندازه ام به بهترین بنده هاش پاداش اضافی میده تا تبعیضی نباشه.
اینکه ما آگاهانه گناه کنیم و منتظر رحمت خدا باشیم از نظر من اصلا درست نیس . کسی مورد رحمته که خطایی ناخاسته کرده باشه .. یا اینکه در صدد جبران باشه .. وگرنه اینکه من سالی یه بار و یه روز به نیت تمام نمازهای سال نماز بخونم و بقیه ی سال حرف خدارو نادیده بگیرم و اخرش منتظر رحمت باشم .. اصلا درست نیست ...

AWWA

New member
اینکه ما آگاهانه گناه کنیم و منتظر رحمت خدا باشیم از نظر من اصلا درست نیس . کسی مورد رحمته که خطایی ناخاسته کرده باشه .. یا اینکه در صدد جبران باشه .. وگرنه اینکه من سالی یه بار و یه روز به نیت تمام نمازهای سال نماز بخونم و بقیه ی سال حرف خدارو نادیده بگیرم و اخرش منتظر رحمت باشم .. اصلا درست نیست ...

در این مورد شکی نیست، ولی هیچ کدوم از ما از سر لجبازی یا نعوذ بالله دشمنی با خدا گناه نمیکنیم. مثلا کریزی که میگه نماز قضام زیاده و ناراحتم با کسی که نخونده و هیچ عذاب وجدانی نداره متفاوتن.

چند وقت پیش پشت سر هم اتفاقات بد برام میفتاد، تو زندگیم هرچی بیشتر تلاش میکردم کمتر نتیجه میگرفتم.رفته رفته حس ناامیدی و افسردگی بهم دست داد و حتی حال نداشتم نماز بخونم. با یکی از دوستام که هم مومنه و هم تحصیلات عالیه داره درمیون گذاشتم. حرفاش خیلی آرومم کرد. گفت زمانی که حس افسردگی میکنی سستی تو عبادت طبیعیه. بعضی وقتا شرایطی پیش میاد که انسان از درکش عاجزه و نمیتونه مسائلو حل کنه در نتیجه تو یه زندان گیر میکنه. برای یه زندانی درک نور مشکله. پس اول باید خودتو از زندان آزاد کنی....حتی شده به یه مشاور و یا روانپزشک مراجعه کن. خودتو از زندان آزاد کن ناخودآگاه میبینی داری میری به سمت خدا.

خدا خودش شرایط بنده هاشو درک میکنه میدونه که این واکنش طبیعیه......درنتیجه راه جبرانشو آسون میگیره.

AWWA

New member
عاقا مگه قرار نبود این تاپیک حذف شه؟:65d6a5d6s:
ای بابا خودم با زبون خوش رفتم اعتراف کردم تاپیک تکراری زدم
عجب بابا

ا:eek:fftopic:

کریزی کجاش تکراریه آخه؟؟!!!!:smiliess (7): تو اونجا بحث سر اینه که چرا برا نماز تنبلی میکنیم,اینجا بحث سر اینه که چطور نمازهای قضا رو میشه با یه راه مطمئنتر قضا کرد......تو تاپیک صلاتم موضوع حول همه جنبه های نمازه

sepideeee

New member

در این مورد شکی نیست، ولی هیچ کدوم از ما از سر لجبازی یا نعوذ بالله دشمنی با خدا گناه نمیکنیم. مثلا کریزی که میگه نماز قضام زیاده و ناراحتم با کسی که نخونده و هیچ عذاب وجدانی نداره متفاوتن.

چند وقت پیش پشت سر هم اتفاقات بد برام میفتاد، تو زندگیم هرچی بیشتر تلاش میکردم کمتر نتیجه میگرفتم.رفته رفته حس ناامیدی و افسردگی بهم دست داد و حتی حال نداشتم نماز بخونم. با یکی از دوستام که هم مومنه و هم تحصیلات عالیه داره درمیون گذاشتم. حرفاش خیلی آرومم کرد. گفت زمانی که حس افسردگی میکنی سستی تو عبادت طبیعیه. بعضی وقتا شرایطی پیش میاد که انسان از درکش عاجزه و نمیتونه مسائلو حل کنه در نتیجه تو یه زندان گیر میکنه. برای یه زندانی درک نور مشکله. پس اول باید خودتو از زندان آزاد کنی....حتی شده به یه مشاور و یا روانپزشک مراجعه کن. خودتو از زندان آزاد کن ناخودآگاه میبینی داری میری به سمت خدا.

خدا خودش شرایط بنده هاشو درک میکنه میدونه که این واکنش طبیعیه......درنتیجه راه جبرانشو آسون میگیره.
منم همینو میگم دیگه .. بنده تلاش کنه .. امیدش به رحمت خدا بشه ... ولی نشینه منتظر دستی که از غیب برون اید و کاری بکند

- - - Updated - - -

عاقا مگه قرار نبود این تاپیک حذف شه؟:65d6a5d6s:
ای بابا خودم با زبون خوش رفتم اعتراف کردم تاپیک تکراری زدم
عجب بابا

ا:eek:fftopic:
حالا دور هم نشستیم دیگه چه کاریه؟؟ :)) دو کلوم داریم مذاکره میکنیم اگه گذاشتی :)))

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: crazy

AWWA

New member
مال رضاشون بهتر از منه.تاپیک رضا هم همینه دیگه کلا چرا تنبلی میکنیم و حال عبادت و اینا نداریم:(
عاقا تاپیک خودمه میگم تکراریه /من تشخیص میدم تکراریه.:p7977cujr38iyymsu8:

یعنی مهموناتو میندازی بیرون؟؟؟؟:dadad4:

• Like

sepideeee

New member
بفرمایین منم ک جلبکم دیگه :)
قدیما صاحب تاپیکا ی ابهتی داشتنا الان انگار ن انگار من هی میگم تکراریه اینا میگن نه
من برم مزاحم مذاکرتون نباشم خخخخخخخ

نه بابا تو از خودمونی :)) باش خوش می گذره :))

mohammad63

Well-known member
خواهر کریزی، عزیز دل برادر درهای رحمت خداوند همیشه به روی شما باز است... و این قدر به فکر راه های دررو نباشید...!!! خدا که فقط متعلق به آدم های خوب نیست خدا، خدای آدم های خلافکار هم هست فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمیگذارد او: اند ِ لطاف اند ِ‌ بخشش اند ِ بیخیال شدن اند ِ چشم پوشی و رفاقت است... پس زیاد سخت نگیر عزیز دل برادر. همین که با پای خودت اومدی در آغئش اسلام و اعتراف کردی کافیه. بیا بریم توبه کنیم یواشکی. برو زندگیتو بکن عزیز برادر من به عنوان نماینده تام الاختیار خدا در این محله و تمامی محله ها به شما میگم خدا شما رو بخشید ، خلاص ، برو حالتو بکن اما مواظب باش اسراف نکنی و نگران هم نباشی چرا که به تعداد آدمها راه هست برای رسیدن به خدا البته اگر در آخر این نصیحتها اثرگذار نبود خوب حالا سه مورد دیگه هم بهش اضافه کنید کف گرگی، زیرزانو و کله !!!!!!!!!!

عاغا به جان خودم این اسپم نیست. فقط خواستم از زبان رضا مارمولک به کریزی بفهمونم که بابا اینقده هم سختگیر نباش. تو شروع کن نمازهای یومیه رو بخون. برای قضاها هم خودش برنامه میفرسته.

• Like
بالا