چرا حال عبادت نداریم

AWWA

New member
خیلی جالبه کریزی جان......منم یه مدته برا نماز تنبلی میکنم،خواستم یه تاپیک بزنم برا نماز که هرچی مطلب دربارش پیداکردیم یا نظری داشتیم اونجا بذاریم که این تاپیکو دیدم. بهترین راه اینه که بهش فکر کنیم. حضرت علی ع دراین مورد میفرماین:کارهاتونو به خاطر نماز انجام بدین ،نه اینکه نماز بخونین تا کارهاتون سامان پیدا کنه.
هرروز یه مطلب جدید باید دربارش بخونیم تا ارزششو بیشتر متوجه بشیم،اینطوری اشتیاقمونم زیاد میشه. من اون تاپیکو میزنم همه هر مطلبی پیدا کردیم اونجا بذاریم

AWWA

New member
مرسی
ولی این راهکار بوووووووود؟
بابا میگم چندسال نماز قضا دارم اونارو چیکار کنم؟
میدونم نماز اهمیتشو

یه نمازی هست که فک میکنم قضای همه نمازا حساب میشه....شب سه شنبه(که میشه دوشنبه شب خودمون) 50 رکعت نماز که دو رکعت دو رکعت سلام داده بشه جبران نمازهای گذشته ست. البته اینطوری شنیدم جایی نخوندم که با سند بخوام بگم.

pashmak

New member
عاقا من خیلی نماز قضا دارم.خیلییییییییی نمیدونم چقد ولی میدونم که خیلی.چند سال...
چی کار کنم؟؟؟
بعدم همش میخام نمازام اول وقت بخونم ولی نمیشه هی ی چیزی پیش میاد.همش ی خط در میون میشه.خیلی احساس گناه میکنم.
اون اولا ک نماز خوندنو شرو کرده بودم خیلی خوب بود ی حس خوب داشتم.پشت سر هم می خوندم ولی الان...:riz513:

نمیگم کاملم ولی کلا سعی کردم خیلی چیزا رو رعایت کنم خیلی کارا رو نکنم با اینکه میتونستم و امکانشم برام بود.بیشترین مشکلم با نمازه.روزه هامم دارم میگیرم با اون مشکلی ندارم چون میخامم لاغر شم انگیزه دارم خخخ
حجابمم سعی کردم رعایت کنم همیشه روسری سرم بوده تو هر شرایطی.تو مهمونیام همیشه بلوز آستین بلند یا کت شلوار.ی کم بعضی وقتا موهام میاد بیرون عادته امیدوارم خدا فورگیو کنه چون روسریم خیلی جلو میارم رو نرومه.غیبتم نمیکنم.دروغم نمیگم.کلا عاقا سعی کردم همیشه و سعی میکنم خوب باشم فقط راجبه ب نماز مشکل دارم.
کسی راهکاری داره؟:riz304::tsimuzpzwoap1t9y3o7

-------------
ببخشید نمیدونستم کجا باید تاپیک بزنم ب این قسمت بیشتر میخورد ب نظرم
سلام خوب همیشه اوایل سخته
سعی کن نمازتوبه هر کاری ترجیح بدی اگه شد برو مسجد بهتره

AWWA

New member
خخخ منو اگه بردن جهنم برا نمازا میگم تو گفتی:)

نترس تو بخون...کار از محکم کاری عیب نمیکنه:)

تقریبا شبیه نماز شب قدره .....شاید حکمت نماز شب قدرم همینه که بهانه ای برای قضا کردن همه نمازای گذشته ست.

abdolla

Member
وصیت امام صادق علیه السلام، هنگام شهادت

اِنَّ شَفاعَتَنَا لاتَنالُ مَستَخِفّاَ بِالصَّلاةِ؛ شفاعت ما به کسی که نماز را کوچک بشمارد نمی‌رسد

eeeeeeehsan

New member
اول ماشالا به جسارتت که این حرفا رو تو پست اولت بدون خجالت زدی، من بودم نمی گفتم.
دوم اینکه یه آدم کامل نمیشه پیدا کرد، یکی نماز اول وقت میخونه ولی دروغ از زبونش نمیافته، یکی غیبت، یکی فلان گناه دیگه.. انواع و اقسام هستند.
یکی هم مث تو دنبال اونطور گناهایی نیست ولی نماز نخونده زیاد داره.

اگه حرف منو قبول داری به عنوان یه داداش کوچیکتر دو تا پیشنهاد دارم واست؛

1 اینکه نماز شب رو امتحان کن، یک هفته هرشب بخون ببین بعد یک هفته چطوری میشی؟ احساست فرق می کنه؟ آروم میشی؟ سبک میشی؟ ایمانت قوی تر میشه؟
اگه شد شروع کن روزی یه دونه یا هرچی میلت می کشه قضاهاش رو بخون. خدا مطمئن باش جلو جلو بخشیدت.

2 اگه دیدی حس خوندن نمازای قضات هیچ جوره نیومد یه وصیت یه جایی بنویس یا به کسی بگو و پولی هم اگه داری بهشون بده بگو هر موقع مُردم 1 سال یا هرچقدر که میدونی واست نمازا قضات رو بخونن.
من مادر بزرگ خدابیامرزم پارسال که فوت شد همین کار رو کردیم، می دونستیم یخورده نماز قضا داره، واسه احتیاط 10 تومن پول دادیم واسه 10 سالش قضاشو بخونن.
البته مطمئنم که این نظر اشتباست و همه مخالفن، ولی واسه تویی که میگی الآن دنبال جبرانی و حس هم می کنم حوصله نداری قضا بخونی این شاید راه بدی نباشه.

ولی حتمن اول نماز شب رو امتحان کن.

AWWA

New member
نماز شب قدر چیه دیگه؟
اخه رو چ حسابی بخونم؟خودت ک میگی سند نداره:65d6a5d6s:

نماز شب قدر تقریبا مثل همون نمازیه که گفتم ولی شبای قدر خونده میشه.
خدا خیلی مهربونه سخت گیر نیست. اگه تعداد نمازای قضای مونده رو دقیق میدونی باید به همون تعداد بخونی ولی اگه تعداد دقیقشو ندونی این روش توصیه شده. تو اونو امتحان کن برا خدا دو رکعت نمازی که با عشق خونده بشه با ارزشتر از نمازیه که طوطی واری خونده بشه.
سعی کن نمازای قضا رو روزای خاصی بخونی تا ثوابش بیشتر بشه. مثل ولادتا یا شهادتا یا روزایی مثل غدیر و قربانو قدر.......روزای معمولیم بخونی اشکال نداره, مهم نیته.

marzi ba

Well-known member

منم نماز قضا دارم و با جسارت میگم که در به جا اوردنش فوق العاده تنبلم و تا جایی که میتونم نمیزارم قضا بشه:dadad4:

پریسا جون فکر میکنی چه قد نماز قضا داری پیش خودت فکر کن
بهترین راهکار اینه که اگه میتونی بعد از نماز ظهر و عصر نمازقضای یک روزرو بخونی و بعد از نماز مغرب و عشا هم همینطور
اینطوری لااقل وجدان خودت راحته که در جهت به جا اوردن نمازهای قضا یه کاری کردی

eeeeeeehsan

New member
چیز بدی گفتم؟؟؟فکرنمیکنم حرف بدی زده باشم...
مرسی از پیشنهادت روش فکر میکنم

نه بابا چیز بدی نگفتی که، منظورم این بود من بودم خجالت می کشیدم بگم، ماشالا به جسارتت (شجاعتت) که گفتی :rolleyessmileyanim:

pashmak

New member
نمیتونم چیکار کنم ؟ حالا الانو بیخیال قبلیا رو چیکار کنم؟

خوب من از سوالات شرعی حرم پرسیدن
گفتم یه عدد مشخص کن و هنونو بخون
اکه کمتر از مقدار وافعیش باشع قبوله
خودت هم.میتونی بپرسی

AWWA

New member
حدودا یافتم

اميرالمومنين عليه السلام فرمود شنيدم از رسول خدا صلي اللّه عليه و آله هر كس ترك كند نماز را از روي جهالت و نداند چقدر بايد قضا كند شب دوشنبه پنجاه ركعت نماز بخواند با حمد و سوره و روزه بگيرد روز دوشنبه را و ظهر دوشنبه نيز پنجاه ركعت (25 نماز دو ركعتي) با حمد و سوره بخواند بعد از فراغت صد مرتبه استغفار كند اين عمل مطابق با صد سال نماز قضا شده خدا حساب مي فرمايد ولي اگر بداند چقدر قضاء دارد بايد همه آن را بجا آورد.

sepideeee

New member
یه نمازی هست که فک میکنم قضای همه نمازا حساب میشه....شب سه شنبه(که میشه دوشنبه شب خودمون) 50 رکعت نماز که دو رکعت دو رکعت سلام داده بشه جبران نمازهای گذشته ست. البته اینطوری شنیدم جایی نخوندم که با سند بخوام بگم.

زیاد رو این راهکارا حساب نکن :shocked: شاید این راهکار برای کسایی باشه که تا جایی که می تونستن نماز قضاهاشونو خوندن .. دیگه نمیدونن نماز قضا دارن یا نه .. :1dco2x0p1lilzhfpg1t

mohammad63

Well-known member
عاقا من خیلی نماز قضا دارم.خیلییییییییی نمیدونم چقد ولی میدونم که خیلی.چند سال...
چی کار کنم؟؟؟
بعدم همش میخام نمازام اول وقت بخونم ولی نمیشه هی ی چیزی پیش میاد.همش ی خط در میون میشه.خیلی احساس گناه میکنم.
اون اولا ک نماز خوندنو شرو کرده بودم خیلی خوب بود ی حس خوب داشتم.پشت سر هم می خوندم ولی الان...:riz513:

نمیگم کاملم ولی کلا سعی کردم خیلی چیزا رو رعایت کنم خیلی کارا رو نکنم با اینکه میتونستم و امکانشم برام بود.بیشترین مشکلم با نمازه.روزه هامم دارم میگیرم با اون مشکلی ندارم چون میخامم لاغر شم انگیزه دارم خخخ
حجابمم سعی کردم رعایت کنم همیشه روسری سرم بوده تو هر شرایطی.تو مهمونیام همیشه بلوز آستین بلند یا کت شلوار.ی کم بعضی وقتا موهام میاد بیرون عادته امیدوارم خدا فورگیو کنه چون روسریم خیلی جلو میارم رو نرومه.غیبتم نمیکنم.دروغم نمیگم.کلا عاقا سعی کردم همیشه و سعی میکنم خوب باشم فقط راجبه ب نماز مشکل دارم.
کسی راهکاری داره؟:riz304::tsimuzpzwoap1t9y3o7

-------------
ببخشید نمیدونستم کجا باید تاپیک بزنم ب این قسمت بیشتر میخورد ب نظرم

شما خط اونوری رو سوار بشین ..... میره بهشت ... این خط، خط جهنمه .. خخخخخ
ابجی یا داداش، فقط به این فکر کن که ی وظیفه هست مث غذا خوردن ....

mohammad63

Well-known member
تقبل الله حاجی
پـــــــــــــیـــــــــــه تو چقد خوبی دختر
من داغووونم خخخخخخ
کسی راهکاری داد منم در جریون بزار

اتشین خودمون که یه رگی از کرائی داریم، یه پوئن هایی داریم که بقیه ندارن ... حله ... سر پل صراط راهنماییت میکنن ... :riz304::4d564ad6:

mohammad63

Well-known member
عاغا من یه خوبی دارم و یه توفیق اجباری که نصیبم شده هم قبلا که تو صدا و سیما بودم و هم الان که تو بیناد توسعه و عمران هستم باید صبح زود از خواب بیدار شم پس نماز صبح ماجراش حله، ظهرها هم نماز جماعت دارن پس ماجراش حله، فقط شبه که بااون کنار اومدم و قرصشو میخورم ... شوخی میکنم دقیقا موقع اذان میرسم خونه که اون هم حله ... خدایا این توفیق اجباری ها رو از ما نگیر ... البته من خودم بچه سر به راه و باایمانی هستم .... :smiliess (10):

AWWA

New member
زیاد رو این راهکارا حساب نکن :shocked: شاید این راهکار برای کسایی باشه که تا جایی که می تونستن نماز قضاهاشونو خوندن .. دیگه نمیدونن نماز قضا دارن یا نه .. :1dco2x0p1lilzhfpg1t

میدونین چرا ما این راههای آسونو باور نمیکنیم ؟؟!!! چون رحمت خدا رو دست کم میگیریم! فک میکنیم که خدا مثل ما آدماست تنبیهش سختتر از بخشششه. درصورتی که برعکسه راه برگشتن خیلی آسونتر از چیزیه که ماها تصور میکنیم.

داداشم همیشه میگه یعنی چی همه گناها تو شب قدر بخشیده میشه؟یعنی کسی که یه سال خوب بوده با کسی که هرکاری خواسته کرده حالا در عرض یه شب مساوی میشن؟!!! نه خدا نمره هاشونو میبره رو نمودار!!!:)))( همون کاری که بعضی استادا میکنن= یعنی برای قبولی نفر آخر ک ل اس به کل ک ل ا س یه نمره اضافه میکنه) خدا با توبه ما رو میبخشه ولی به همون اندازه ام به بهترین بنده هاش پاداش اضافی میده تا تبعیضی نباشه.

کینز

New member
فلسفه نماز دکتر فرهنگ(روانشناس) گوش کن به نظرم چیز خوبیه وکمک میکنه که بدونی چی داری میخونی وشاید اینطوری مقید تر بشه ادم به نماز

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: crazy
بالا