چادري ها زهرايي نيستند.....

خزر

New member
به نظر من هم چ با چادر و چ بدون اون ی دختر میتونه حجاب خودشو داشته باشه و صرفا چادری بودن ملاک بر با حجاب بودن نیست چون خیلیا رو دیدم که فقط چادر رو حجاب میدونن ، گذشته از حجاب رفتار ما هم خیلی مهمه وقتی من با رفتارم نشون بدم که چ شخصیتی دارم هیچ پسری اجازه ی بی احترامی به منو به خودش نمیده ، من خودم چادر نمیپوشم اما همیشه سعی کردم خیلی بهتر از ی فرد چادری حجابم رو رعایت کنم و تا به حال هیچ مشکلی هم نداشتم.

موافقم :ad54ad:

ساحل

New member
یکی از دوستای گلم با اون قسمت عکس که در مورد بسیجی ها بود مخالف بودند.. البته من قبول دارم این قشر از جامعه هم پرشده از انسانهای سودجو وریاکار مثل خیلی از مجموعه های دیگه مثل جامعه پزشکی، اقتصادی و خیلی چیزای دیگه.. این مجموعه کوچیک هم میتونه این آسیبهارو دیده باشه... اما به یاد وعشق بسیجی های نوجوونی که جونشون رو برای منو شما دادن و بعضی هاشون حتی چیزی از پیکر شون برای دفن کردن باقی نموند.. دلم نیومد اون قسمت رو پاک کنم... به یاد همه شهیدای گمنام که همه دلخوشیشون بسیجی بودنشون بود...

بسیجی های امروز با کسایی که به اسم بسیجی شهید شدن خیلی فرق دارن
هیچ وجه تشابهی بین بسیجیهای زمان جنگ و بسیجیهای امروز وجود نداره(مگه فقط تو اسمشون)
این دو گروه بسیجی رو یکی دونستن ظلم به شهداییه که اسم بسیجی روشون بود

ghazal26

New member
بله ساحل جان من كارهايي از به ظاهر بسيجي هاي امروز ديدم كه حتي روم نميشه بگم!!!!!!
من خودم بسجي نبودم ونيستم و نخواهم بود چون چهره اين اسم پاك رو بعضي ها لكه دار كردن شايد انگشت شمار باشن بسيجي هايي كه دلشون مثل دل بچه هاي جنگ باشه...

آخرین ویرایش:

ghazal26

New member
چند سال پیش تو برنامه کوله پشتی با خانم سهیلا آرین یه برنامه ای رو اجرا کردن که من هیییییچ وقت فراموشش نکردم و نمیکنم..

لینکش رو میذارم برید تو آپارات حتتتتما ببینین ضرر نمیکنین..

سهیلا آرین

از جمله های نابشون میتونم به این جملشون که در پاسخ به سوال چرا حجاب؟ دادن اشاره کنم:
این اسماعیل من بود ذبحش کردم..

تو امریکا یکی از دوستانشون با کراهت از ایشون میپرسن: سهیلا این چیه رو سرت گذاشتی؟
ایشون فی البداهه این جمله بذهنشون خطور میکنه: این؟ این تاج بندگی منه..

الحق و والانصاف بندگی پادشاهیه.. هر پادشاهی برا خودش تاجی داره.. تاج بندگی من هم چادرمه..
اون دوست عزیزی هم که گفته بودن خجالت میکشم که چادر بذارم.. خدمتشون باید عرض کنم که دوست گلم این فیلمی که گفتم تماشا کن ببین شرایط شما سخت تر از این خانمه؟

دوستی چند روز پیش به من میگفت فکر نمیکنم با این حجابت تو این جامعه دووم بیاری.. این جامعه میطلبه که یکم آرایش حداقل رو صورتت داشته باشی..
ظاهرا جایی رفته بود برا استخدام ازش خواسته بودن یکم بیشتر به رنگ و لعاب صورتش رسیدگی کنه.. اون هم قبول کرده بود..
اما من بهش گفتم هیچ وقت بخاطر اینکه یکی دیگه از چهره من بخواد لذت یا بهره ببره حاضر نیستم این کار رو بکنم.. حتی اگه تو کل زندگیم یه آدم عادی باقی بمونم.. روزی رسون خداست.. صد سال سیاه.. فوقِ فوقش 50-60 سال دیگه زنده ایم بعدش چی؟ به بعدش هیچ فکر کردی؟

با اون دوستانی هم که از وضعیت برخی چادری ها و بسیجی ها شاکی بودن باید بگم منم باهاشون موافقم.. یادمون باشه ماها معصوم نیستیم.. معیار ما هم چادری های جامعمون نیستن.. معیار ما مادرمون حضرت فاطمه زهرا (س) و ائمه اطهار هستن.. خودمون رو با این شخصیت های مبارک مقایسه کنیم نه با هر کسی که چادر میذاره یا ته ریش..
به قول یکی از فلاسفه حفظ حجاب و ریش گذاشتن که راحت ترین و دم دست ترین ها هستن...

سارا جان عالي بود گلم بابت لينك برنامه كوله پشتي يك دنيا ممنون:smilies-azardl (113

mehrshad

New member
چادری بودن با حجاب بودن نیست ولی چادر حجاب برتر و یه ارزشه که باید قدرش رو دونست. این نظر منه. هر چند میشه طور دیگه ای هم با حجاب بود ولی خب چه بهتر که برترین روش رو انتخاب کنید !! عاغایون هم میتونن یکمی دست از این لباسهای ناجور بردارند. گفتند مرد نمیخواد خودش رو بپوشونه ولی نگفتن که ...

sahar-a

New member
من قبلا هم گفتم که چادری نیستم اما راستش از وقتی این تاپیک رو دیدم، تقریبا هر روز دارم بهش فکر می‌کنم! تو این دو هفته چند بار هم برای رفتن به جاهای مختلف ، چادر سرم کردم و خیلی احساس خوبی داشتم!:smilies-azardl (113

sahar-a

New member
نمی دونم چی شد اما این تاپیک خیلی روی من تاثیر گذاشت....!:smiliess (8):

Delaram92

New member
نمی دونم چی شد اما این تاپیک خیلی روی من تاثیر گذاشت....!:smiliess (8):

چادر خیلی خوبه عزیزم اگه چادری شدی دیگه نذار زمین یکی از دوستای من یه مدت پوشید دوباره گذاشت زمین به نظر من با این کارش به چادر بی احترامی کرد.

MD217

New member
من قبلا هم گفتم که چادری نیستم اما راستش از وقتی این تاپیک رو دیدم، تقریبا هر روز دارم بهش فکر می‌کنم! تو این دو هفته چند بار هم برای رفتن به جاهای مختلف ، چادر سرم کردم و خیلی احساس خوبی داشتم!:smilies-azardl (113

آخ گفتي...واقعا اين حس خيلي شيرينيه!:thanks:منم دقيقاً بعد از اين همه سال كه چادر سر ميكنم،با هر بار پوشيدنش باز هم حس روز اول رو دارم!
به نظرم اين يه احساس فطريه كه خدا در وجود همه ي خانم ها قرار داده(چون همه مون كم و بيش با رعايت حجاب تجربه اش مي كنيم)
خدا به هممون توفيق بندگي و لذت بردن از بندگي اش رو عنايت كنه :sad:

ghazal26

New member

:applause:
واقعا جاي تبريك داره سحر جان نميدوني چقدر از اين خبرت خوشحال شدم توي اين روزا كه همه دارن به يادگار فاطمه زهرا(س) پشت ميكنن شما داري از لذت داشتنش ميگي! كمتر كسي پيدا ميشه اين روزا بفهمه اصلا اين حرفا يعني چي!!
تاپيك چرا باحجاب شدم رو ام مل جون گذاشته جالبه حتما يه سر بزن...
اين رو بدون تا خدا و نظر لطف بانوي دو عالم نباشه حتي يك لحظه هم به چادر فكر نميكردي! پس مطمئن باش اين لياقت رو در وجودت ديدن! ميتوني بسيار شيك پوش و منظم باشي و در عين حال چادر سرت كني و از خيلي بد حجابهاشيكتر باشي گلم...
يه دوستي يه جا نوشته بود: بگذار تا ميخواهند به چادرت پيله كنند..مهم نيست.. به پروانه شدنت مي ارزد..

ghazal26

New member
آخ گفتي...واقعا اين حس خيلي شيرينيه!:thanks:منم دقيقاً بعد از اين همه سال كه چادر سر ميكنم،با هر بار پوشيدنش باز هم حس روز اول رو دارم!
به نظرم اين يه احساس فطريه كه خدا در وجود همه ي خانم ها قرار داده(چون همه مون كم و بيش با رعايت حجاب تجربه اش مي كنيم)
خدا به هممون توفيق بندگي و لذت بردن از بندگي اش رو عنايت كنه :sad:

زيبا گفتي دوست من..
اميدوارم نگاه دردانه ي پيامبر لحظه اي از زندگيت جدا نشه:riz304:

sara67

New member
8b2b5317455c78dd414670e0020ed408-425

ﮐﺎﻓﯿـﺴت ﻓﻘط ﺑﻪ ﺍﺷﺎﺭﺕ ﯾﮏ ﻧﺴﯿـــــﻢ موﺟﯽ ﺑﯿــﻔﺘد ﺩﺭ ﺳﯿــــــﺎﻫﯽ ﭼـــﺎﺩﺭ ﺗـﻮ.. ﺁﻥ ﻭﻗت ﻣﯽ ﺑﯿــﻨﯽ ﮐﻪ ﻓدﺍﯼ ﺗو ﺷدن

ﻣﯽ ﺷوﺩ ﺁﺭﺯﻭﯼ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﭼﺸم ﻧدﺍﺭﻧد

ﺧﺎﮐﯽ ﺷدﻥ ﭼﺎﺩﺭﺕ ﺭﺍ ﺑﺒﯿﻨﻨد …

.

mehrshad

New member

چادر به خانوما یه ابهت معنوی میده ... یه ارزش والا و برتر. ادم دیگه به چشم یههرزه بهش نگاه نمی کنه... واقعا احسنت بر شما. تبریک میگم. انشا الله همیشه چادر رو حفظ کنید. البته ازادانه و از روی اگاهی.. امین

sahar-a

New member
ممنونم از همه ی دوستان...خیلی خوشحالم که تو این سایت دوستای گلی مثل شماها دارم.:thanks:
من موقعی که دانشگاه قبول شدم می‌خواستم چادر سرم کنم که مادرم اجازه نداد. خوشحالم که اونروز اجازه نداد، چون اون موقع تصمیمم از روی آگاهی نبود اما الان واقعا تصمیم دارم که تا همیشه چادر سرم کنم و انشاءالله دیگه هیچ وقت اونو زمین نذارم.:a2d3:

m.jafari

New member
سلام
سحر خانوم منم بهتون تبریک میگم
همین که با شناخت این کارو کردید و
فلسفه چادر پوشیدن رو درک کردید خیلی خوبه.

نظر من اینه کسی که با تعصب راجب هر چیزی حرف میزنه به حرفش اعتمادی نیست
چون از روی تعصب حرف میزنه نه از روی شناخت.
مشکل جامعه ما اینه که اکثرا در مورد حجاب از روی تعصب حرف می زنن نه از روی شناخت. اگه ما یکی رو که پوشش خوب نباشه بر چسب ادم بد میزنیم و بالعکس. چون با این تفکر بزرگ شدیم.

انسان بخاطر حس کنجکاوی که داره همیشه دنبال چیز های پوشیده و کشف نشده هست. وقتی که اون کشف کرد بعد یه مدت بخاطر حس کنجکاوی به دنبال ناشناخته های دیگه می گرده.(خیلی حس های دیگه هم هست)

در مورد انسان که اشرف مخوقات هست
جنس مونث ظریف ترین و زیبا ترین و... مخلوق خداوند است.
یکی از دلایلی که خداوند انسان ها بخصوص جنس مونث را به حفظ کردن خود در مقابل چشم های نا محرم میکنه اینه .
ببخشید که حرف هام طولانی شد. همه کسایی که توی این انجمن هستن بهتر من این چیزا رو می دونن .
ببخشید که حرفام طولانی شد فقط می خواستم نظرمو بگم و به سحر خانوم تبریک بگم.
موفق باشید.

khoudaei

New member
دوستان مطالب جالبی بود ممنون از همه تون
منم چادریم از سال سوم دبستان با وجود اینکه به خاطر جثه ظریفم مسخرم می کردم چادر سر کردم و تا الان چادر رو سرم بوده و خدارو شکر می کنم
با اصرار زیادی که اطرا فیانم دارن که مانتویی شم هیچ وقت چادرم رو باز نمی کنم خواهشا دعام کنید تا وسوسه حرفا شون نشم

AWWA

New member
شعری از مرحوم آغاسی در زمینه حجاب

خواهرانم حجاب تیغ شماست
تیغ خود را ز کف میندازید
شرف زن به حفظ عصمت اوست
خویش را از شرف میندازید

در خیابان چهره آرایش مکن
از جوانان سلب آسایش مکن

زلف خود از روسری بیرون مریز
در مسیر چشم ها افسون مریز

یاد کن از آتش روز معاد
طره گیسو مده در دست باد

خواهرم دیگر تو کودک نیستی
فاش تر گویم عروسک نیستی

خواهرم ای دختر ایران زمین
یک نظر عکس شهیدان را ببین

خواهر من این لباس تنگ چیست
پوشش چسبان رنگارنگ چیست/ پوشش زهرا مگر اینگونه بود؟

خواهرم این قدر طنازی مکن
با اصول شرع لجبازی مکن

در امور خویش سرگردان مشو
نوعروس چشم نامردان مشو

پدرم گفت پدر جان زن اگر زن باشد
شیر در خانه و در کوچه و برزن باشد

پدرم گفت که ای دخت نکو بنیادم
زلف بر باد نده تا ندهی بر بادم

هدف دشمن سنگ افکن پیشانی ماست
کسب جمعیتش از زلف پریشانی ماست

پدرم گفت گل از رنگ و لعابش پیداست
و زن مومنه از طرز حجابش پیداست