چادرهای رنگی

نظرتون در مورد چادرای رنگی چیه؟

• مجموع رای دهندگان
    0

@parisa

New member
منم با نظر خیلی از دوستان موافقم........اصل داشتن حجاب مهمه و اینکه جلب توجه نکنه این که فقط چادر مشکی رو به عنوان حجاب برتر حساب میکنیم فقط عرف جامعه است واینی که نمیتونیم چادر رنگی رو قبول کنیم بخاطر اینه که تا حالا توی جامعه غیرمرسوم بوده......البته ما ایرانیا اهل افراط وتفریط هستیم وقتی میخایم رنگ تیره بپوشیم فقط مشکی وحتی اگه چادر رنگی هم مد بشه قطعا بعد یه مدت میریم سمت یه رنگ هایی که دیگه به عنوان چادر نمیشه حسابش کرد....خیلی از خانوم ها از چادر مشکی عذاب میکشن مخصوصا تابستون ها ولی بخاطر عرف جامعه ورعایت حجابشون حاضر نیستن از حجاب دیگه ای استفاده کنن نمونه اش مادر خودم!
اگر جامعه به سمتی پیش بره که چادر رنگی البته رنگ های سنگین وبدون جلب توجه رواج پیدا کنه یقینا من خودمم چادری میشم!

parnian24

New member
تا حالا کسی با چادر کرمی یا سورمه ای یا قهوه ای و تو این مایه ها رفته دانشگاه یا سر کار و بهش گیر داده باشن؟؟؟؟؟
چون این رنگا رنگاییه که واسه خانما و مانتو قانونین واسه ادارات و دانشگاهها
چون واسه بیرون به چادرای رنگی گیر نمیدن..... تو شهر ما روسری سفید بعد روشم چادر کرم یا توسیه گلدار میذارن کسیم چیزی نمیگه اوایل یکم جلب توجه میکردن چون از اینا ندیده بودیم اما الان کاملا عادین

من خیلی وقتا به یه نتیجه میرسم بعد دوباره شک میکنم و ردش میکنم ........اما همیشه تو ذهنمه اونم اینه :
قوانین رو دولت مینویسن وملت خیلی کم رعایت میکنن یا اگرم رعایت کنن بالاجباره
اما عرف رو خانما مینویسن و خودشونم به شدت رعایت میکنن و دیگران رو هم به شدت تشویق میکنن به رعایتش و در اخر باید خودشون به پاخیزند و یه عرف جدید بزارن ..........
شاید............
فكر نميكنم فقط به عهده ي خانم ها باشه اتفاقا مرد ها توش خيلي نقش دارن.
بيشتر هم نقششون توي عرف كردن نظرشون در مورد مسايل مربوط به خانم هاست
بعضي پسر ها خدايي پوشش شون و تيپ زدنشون يه جوريه!
اما خانم ها به دليل حيا داشتن نميان اينا رو به بحث بكشن و بگن واي مثلن فلان پسره رو ديدي؟!اينجوري بود اونجوري بود!.......ولي مردا راجع به خانم ها زياد تفسر ميكنن زياد نظر ميدن

آخرین ویرایش:

parnian24

New member
خيلي سخته آدم بخواد هميشه از استدلال عقلي استفاده كنه وبه نتيجه ي درست برسه.آدميزاد بشر!هميشه در همه ي امور بين افراط و تفريط و حد وسط در نوسانه.خوب از اين لحاظ ميتونيم به خودمون حق بديم كه چي شده كه مساله ي پوشش هنوز برامون دغدغه محسوب ميشه . و چرا يه روز ازين ور بوم ميافتيم يه روز از اونور...

بچه ها اگه يادتون باشه تا هفت هشت سال پيش حتي خانم هاي چادري از مانتو و روسري هاي رنگي هم استفاده نمي كردن يا يكدست مشكي بودن يا رنگهاي دلگير و تيره ي ديگه.ولي الان زير چادر مشكي مانتوي جيگري هم ميپوشن.مانتوي صورتي يا زرد هم ميپوشن.
تو همين تاپيك بياين در خلال بحث ها عكس هايي از پوشش بانوان رو كه ميپسنديم بگذاريم و نظراتمون رو هم بگيم.خوبه نه؟؟؟

AWWA

New member
خيلي سخته آدم بخواد هميشه از استدلال عقلي استفاده كنه وبه نتيجه ي درست برسه.آدميزاد بشر!هميشه در همه ي امور بين افراط و تفريط و حد وسط در نوسانه.خوب از اين لحاظ ميتونيم به خودمون حق بديم كه چي شده كه مساله ي پوشش هنوز برامون دغدغه محسوب ميشه . و چرا يه روز ازين ور بوم ميافتيم يه روز از اونور...

بچه ها اگه يادتون باشه تا هفت هشت سال پيش حتي خانم هاي چادري از مانتو و روسري هاي رنگي هم استفاده نمي كردن يا يكدست مشكي بودن يا رنگهاي دلگير و تيره ي ديگه.ولي الان زير چادر مشكي مانتوي جيگري هم ميپوشن.مانتوي صورتي يا زرد هم ميپوشن.
تو همين تاپيك بياين در خلال بحث ها عكس هايي از پوشش بانوان رو كه ميپسنديم بگذاريم و نظراتمون رو هم بگيم.خوبه نه؟؟؟
حرف قشنگی زدی پرنیان جان.....درسته نباید تغییرات یه دفه ای و به صورت شوک به جامعه وارد بشه،در بعضی موارد اگه یواش یواش و مرحله به مرحله انجام بشه نتیجه بهتری داره. از طرفیم باید مواظب باشیم از مسیر و هدف اصلی دور نشیم. متاسفانه خیلی از رفتارای غلط دقیقا به صورت نامحسوس وارد جامعه میشه و بعد دیگه جزو عادات مردم میشه.
پیشنهادتم خوبه.

Download 5073c09a5af9c jpg

اين اسپم رو بعدن پاك ميكنم
يكي كمكم كنه چجوري عكس بگذارم؟قبلن ميشدااااا
الان نميتونم لينك عكس رو كپي بگيرم !

میتونی از این لینکام برای آپلود استفاده کنی

آپلود عکس

آپلود عکس | آپلودسنتر دائمی عکس و فایل

parnian24

New member
شماره يك:دامن بلند و يه چارقد بلند نيم دايره
73568481124336202471.jpg

يه دامن بلنده با يه شنل به رنگ دامن كه روي سرش گذاشته:a2d3:
رنگ كبود رو دوست دارم

آخرین ویرایش:

parnian24

New member
شماره دو:طرح كمري يا قاجاري
83524993277602646445.jpg

شماره سه:اسمش رو نميدونم
85590230050357855992.jpeg

شماره چهار:اينم اسمش رو نميدونم
20857497864861375968.jpg

حالا به مدل چادر اون دوتا پاييني كاري ندارم ولي رنگاش قشنگه!

آخرین ویرایش:

AWWA

New member
parnian24;316541 گفت:
يه دامن بلنده با يه شنل به رنگ دامن كه روي سرش گذاشته:a2d3:
رنگ كبود رو دوست دارم

من فک کردم چادرش ارغوانیه با مانتوی کرمی.....پس چادر نیست!

آخرین ویرایش:

parnian24

New member

من فک کردم چادرش ارغوانیه با مانتو ومقنعه کرمی.....پس چادر نیست!
نه چادر نيست ولي ميشه بهش چادر هم گفت فقط فرقش اينه كه تا نيم تنه هست و دست وپا گير و سنگين نميشه .ايده اش انگار از چارقد هاي بلند لباس هاي قديم گرفته شده.يه شباهتي هم به چادر قاجاري داره. بر خلاف چادر قاجاري كه از پشت يكسره تا پايين اامه داره اين از پشت هم دو تيكه هست

obstetrician88

New member
برای 4 سال داشنجوییم که اجبار کرده بودن چادر سیاه میپوشیدم چادر پنجره ای سیاه رنگی بود که از مکه برای مادرم پارچشو آورده بودن....وقتی که میپوشیدم درست میپوشیدم...ولی در کل چادر نیستم

برای خودم و خانه و نماز کلا چادر سفید دوست دارم

ghazal26

New member
آوايي با نظر آبجي پرنيان موافقم واسه گذاشتن عكس و غيره..
ميگم اگر برات زحمت نميشه تو همين تاپيك يا يه تاپيك ديگه آموزش بستن شال و روسري هم بذاريد. پرنيان جونم كه خودش خياطه و با استعداد حتما ميتونه كمكمون كنه...
اگر خودم همچين تاپيكي نميزنم واسه اينه كه سرم خيلي شلوغه آبجي آوا ميدونم كم كاري ميكنم اونوقت. اما سعي ميكنم كمك كنم تو اين زمينه پس منتظر عكساي خوبتون هستيم..:4d564ad6:

sevda.

New member
ای بابا خوشینا چادر رنگی!!!!!!! تو این دوره زمونه دیگه دخترا حق ندارن به غیر از مشکی رنگ دیگه ای بپوشن یه بار تو دانشگاه به مانتوی قهوه ای من گیر دادن و گفتن رنگی ممنوع فقط مشکی تازه تو تیرماه!!!!!!!!!!!!!!!! دیگه نمیدونم چی بگم والا خدا و پیغمبرشم گفتن رنگ روشن بپوشین ک منبع این حرفم کتاب دین و زندگی که خودشون تو مدرسه بهمون درس دادن!:shocked::image170::smiliess (2):

AWWA

New member
آوايي با نظر آبجي پرنيان موافقم واسه گذاشتن عكس و غيره..
ميگم اگر برات زحمت نميشه تو همين تاپيك يا يه تاپيك ديگه آموزش بستن شال و روسري هم بذاريد. پرنيان جونم كه خودش خياطه و با استعداد حتما ميتونه كمكمون كنه...
اگر خودم همچين تاپيكي نميزنم واسه اينه كه سرم خيلي شلوغه آبجي آوا ميدونم كم كاري ميكنم اونوقت. اما سعي ميكنم كمك كنم تو اين زمينه پس منتظر عكساي خوبتون هستيم..:4d564ad6:

چشم غزل جان اگه فرصت شد حتما میذاریم.....متاسفانه منم فرصتم کمه،از طرفیم اگه بشه میخوام فقط برای امور ضروری بیام نت.

parnian24

New member
ای بابا خوشینا چادر رنگی!!!!!!! تو این دوره زمونه دیگه دخترا حق ندارن به غیر از مشکی رنگ دیگه ای بپوشن یه بار تو دانشگاه به مانتوی قهوه ای من گیر دادن و گفتن رنگی ممنوع فقط مشکی تازه تو تیرماه!!!!!!!!!!!!!!!! دیگه نمیدونم چی بگم والا خدا و پیغمبرشم گفتن رنگ روشن بپوشین ک منبع این حرفم کتاب دین و زندگی که خودشون تو مدرسه بهمون درس دادن!:shocked::image170::smiliess (2):
چه سالي اين اتفاق افتاده؟شما دانشگاهتون چي بده مگه؟كجا بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لبخند

New member

اتفاقا دوست من چادر رنگی میپوشه که همشونم مامانش واسش میدوزه ...واسه دانشگاه و جاهای دیگه هم استفاده میکنه...همشونم حالت شنلی هستند....رنگایی که تا حالا درست کرده و پوشیده توسی،ارغوانی،سبز یشمی و قهوه ای بودند
خیلی اعتماد بنفس بالایی داره و با اینکه بعضیا چپ چپ نگاهش میکردن وباهاش خوب برخورد نمیکردن اما واسش مهم نبود (مثلا میگفت مشهد رفته بودم ب چادرم گیر دادن در صورتی که حجابش کامل بوده و یه بار هم از دیگران شنیده بودیم سوژه ی گفتگوی یکی از استادای دانشگاهمون بوده که دوستمو دیده بوده و کلی بد راجع به چادر رنگی پوشیدنش گفته بوده) اتفاقا من و بقیه دوستام از چادرهاش خیلی خوشمون میومد و همیشه تشویقش میکردیم که بپوشه....

البته خیلی ها هم از چادراش خوششون میومد و ازش میپرسیدن از کجا گرفته؟؟!!!

آخرین ویرایش:

shima.p

New member
من چادری نیستم و هیچ وقت هم چادر سر نمیکنم چون نمیتونم جم کنمش ی جورایی ممکنه ب چادر بی احترامی بشه
نظر من اینه که نباید گفت کلا چادر رنگی ومدل دار خوبه یا نه.هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد
ب نظر من چادر های رنگی خیلی زیبا هستن و باید خیلی شیک تر از اینی که هستن بشن ولی برای خیابون رفتن مناسب نیستن.آدم میخواد بره مهمونی عروسی دعوته خونه کسی دعوته !! درسته که با همون لباسی که خیابون میره بره اونجا ؟؟؟؟؟؟؟ خیلی بده اینحوری.چطوریه که ما دانشگاه و محل کار با ی تیپ میریم ولی مهمونی با ی ظاهر دیگه؟؟؟؟؟؟؟ چادر هم باید اینجوری باشه.خیابون چاییه که هر کسو ناکس هس.باید سنگین بود همون چادر مشکی براش مناسبه اما مهمونی باید با چادرهای شیک و کار شده رفت مثه این عربا که لباسایی مثه چادر دارن ک خیلی کار شده روش.شبکه سما دبی ی برنامه داره مد اینجور چیزارو نشون میده جالبه.کلا باید مکانی رو که قراره لباسمون رو براش انتخاب کنیم بشناسیم بعد با توجه ب اون لباس بپوشیم
نظر شخصی بود قصد توهین ب کسی رو نداشتم
ممنون

varia

Well-known member

اتفاقا دوست من چادر رنگی میپوشه که همشونم مامانش واسش میدوزه ...واسه دانشگاه و جاهای دیگه هم استفاده میکنه...همشونم حالت شنلی هستند....رنگایی که تا حالا درست کرده و پوشیده توسی،ارغوانی،سبز یشمی و قهوه ای بودند
خیلی اعتماد بنفس بالایی داره و با اینکه بعضیا چپ چپ نگاهش میکردن وباهاش خوب برخورد نمیکردن اما واسش مهم نبود (مثلا میگفت مشهد رفته بودم ب چادرم گیر دادن در صورتی که حجابش کامل بوده و یه بار هم از دیگران شنیده بودیم سوژه ی گفتگوی یکی از استادای دانشگاهمون بوده که دوستمو دیده بوده و کلی بد راجع به چادر رنگی پوشیدنش گفته بوده) اتفاقا من و بقیه دوستام از چادرهاش خیلی خوشمون میومد و همیشه تشویقش میکردیم که بپوشه....

البته خیلی ها هم از چادراش خوششون میومد و ازش میپرسیدن از کجا گرفته؟؟!!!

کار درست رو شما انجام میدید. کسایی که به ایشون توهین کردند دچار مشکلات شخصیتی و روانی هستند. هر فردی متناسب با روحیه ای که داره و سلیقه خودش باید لباسشو انتخاب کنه و در کشور ما باید عرف جامعه رو هم رعایت کنه ولی این دلیلی بر محدود کردن خود نیست.

بالا