چادرهای رنگی

نظرتون در مورد چادرای رنگی چیه؟

• مجموع رای دهندگان
    0

حسان

Well-known member
سلام
در کشور ما هم بعضی شهر ها ک سفر کردم دیدم ک خانم ها از چادر رنگی استفاده میکنند...

ghazal26

New member
سلام...
به نظرم چادرهاي رنگي هم جالبه و شايد نوجونهاي مارو به حجاب درست و البته شيك ترغيب كنه
اما من به شخصه چادر مشكي رو بيشتر ميپسندم نه به خاطر اينكه عرفه يا چيزاي ديگه فقط براي اينكه دوست دارم. به نظرم آدم با روسري ها و مقنعه هاي رنگي و زيبا و البته ست و شيك ميتونه بهترين حجاب رو هم داشته باشه.
در مورد چادر قجري هم ميدونم كه به من نمياد آخه قدم كوتاهه آوا...خخخخخخ.:a2d3: اما سه نوع چادر ديگه دارم ساده و عرب و شالدار...
تقريبا با نظر مهسا هم موافقم..اگر يادتون باشه اوايل كه چادر ملي اومد بعد از يه مدت اونقدر تنگ و چسبونش كردن كه واقعا فجيع شده بود..منم مث مهسا ترسم از اينه كه كم كم معني اصلي چادر رو با طرح هاي خاص زير سوال ببرن بعضيا..

..RANA..

New member
چادر مشکی محترم و خوب هست هاااا ... اما فک می کنم اگه یکی همش چادر مشکی بپوشه افسردگی میاره :sad:... آدم یاد مجلس عزا میاد. چادرای رنگی واسه تنوع خوبن .

zeynab68

New member
به نظر من اگه استفاده از چادر های رنگی مرسوم بشه و رنگای متوع و شادش تو بازار باشه ( نه رنگی مثل رنگ دمکنی سوخته) خیلی ها به استفاده از چادر تشویق میشن و همونایی هم که چادری هستن روحیشون خیلی تغییر می کنه.....

..RANA..

New member
به نظر من اگه استفاده از چادر های رنگی مرسوم بشه و رنگای متوع و شادش تو بازار باشه ( نه رنگی مثل رنگ دمکنی سوخته) خیلی ها به استفاده از چادر تشویق میشن و همونایی هم که چادری هستن روحیشون خیلی تغییر می کنه.....
:a2d3:...............

نوتر

New member
چادرهای رنگی می تونند خیلی خوب باشند ولی از یه جهاتی هم شاید نتونند.

و از نظر خودم چادرهای رنگی رو میشه به دو گروه تقسیم کرد: رنگ های تیره و رنگ های روشن

رنگهایی مثل سرمه ای ، قهوه ای و.. که صرفا چون تو جامعه ی متعصب ما جا نیفتاده نمیشه استفاده کرد و گرنه میتونه جایگزین مناسبی باشه برای چادرهای مشکی.
چادرهای رنگ روشن شاید مشکلی که داشته باشند این باشه که نتونند مثل چادر مشکی پوششی برای اندام خانم باشند. یکی دیگه هم اینکه چادر رنگی روشن بدلیل دیدگاه متعصب جامعه شاید همچون مانتوی رنگی باش برخورد بشه. کلا نمیدونم چرا این شکلی شده که هر لباس رنگی چه خانم و چه آقا بپوشه لفظ " جلف" رو به پاش میبندند.

راستی اون چادرهای ملی یا همون چادرهایی که آستین دارن یه جورین. کلا خانم رو از ریخت میندازن. :ph34r-smiley:

AWWA

New member
من خودم چادر ملی مشکی سرم میکنم.چادرای آستین دار بعضی محدودیتای چادرای قبلی رو ندارن
در مورد رنگ به شخصه از مشکی خوشم نمیاد ولی متاسفانه عرف جامعه اینطور حکم میکنه.
یه خاطره دارم شاید گفتنش تو این تاپیک بی مناسبت نباشه یه بار یک مقنعه زرد رنگ خریدم بار اولی که سرم کردم و رفتم دانشگاه تمام مسیر رفت وبرگشت و توی دانشگاه با برخوردای بدی مواجه شدم
که همون روز که برگشتم خونه برای همیشه اون مقنعه رو کنار گذاشتم قسمت تعجب برانگیزش برام این بود که چه در محله خودمون چه در محله نزدیک دانشگامون و چه در محیط دانشگاه که آدماش به لحاظ فرهنگی با هم تفاوت داشتند هیچ کدوم یک رفتار طبیعی نشون ندادن و انگار با موجودی که از فضا اومده مواجه شدن البته این خاطره مال 5سال پیش بود و هر روز فکر مردم عوض میشه ولی بازم برای ترویج اینجور افکار وقت و صبوری لازمه
دقیقا...برای جا انداختن یه فرهنگ همیشه وقت و زمان لازمه. برامنم پیش اومده که خلاف جهت جریان آب حرکت کنم واز این کارم لذت بردم. وقتی آدم به درستیه کارش یقین داره اولین بودن خیلی لذت بخشه. به قول معروف شمعی در تاریکی غنیمته. همین یه بار سر کردن شال زرد هم اگه به درست بودنش یقین داشته باشیم کار بزرگیه. توی حلیة المتقین میخوندم که بیشترین رنگی که پیامبر برای لباساشون استفاده میکردن زرد بوده.

آوا يه مژده بدم :ميخوام يه طرح پارچه ي خوشگل پيدا كنم باهاش چادر قجري بدوزم.البته بالا و پايينش متفاوت باشه.مثلن بالاش اگه گلداره پايينش از زمينه همون رنگ ولي ساده يا برعكسش.
بعد ميام اينجا عكسشو برات ميگذارم ببيني
252421_LaieA_018.gif

خیلی طرح جالبیه.... فقط قبلش خیلی در موردش مطالعه کن تا خدای نکرده جاییش ایراد نداشته باشه. آخه من بعضی وقتا از روی یه کتاب غذا دست میکنم،بعضی نکته هاشو رعایت نمیکنم بعد میگم اینو چطوری میخورن:rolleyessmileyanim: بعد که اصلشو میخورم میبینم واقعا خوشمزس.

پدر من خیلی خوش سلیقه بود. وقتی از یه چیزی تعریف میکرد مطمئن بودیم که حتما قشنگه. همیشه از چادرای قاجاری قدیم تعریف میکرد. کنجکاو بودم ببینم وقتی دیدم تعجب کردم چی باعث شده از بین لباسای رایج کشور حذف شده. با تعریف قرآن از حجاب هم کاملا تطابق داره.

dena

New member
تو دانشگاه ما یه دختر خانمی بود که چادر ملی رنگی سرش میکرد یاسی و آبی
از نظر پوشش هیچ کم و کاستی از چادر مشکی نداشت تازه آدم حس میکرد دختره توی این لباس راحت ترو خوشحال تره
اوایل همه با تعجب نگاش میکردن ولی بعد واسه همه عادی شده بود میگفت میخام مدش کنم تا هرکی دوست داره کارش راحت بشه
من خودم واسه دانشگاه چادر مشکی میزدم و بعد از دیدن اون واقعا دوست داشتم یه چادر به رنگ نیلی داشته باشم اخه بعد از3سال استفاده از چادر مشکی واقعا احساس افسردگی میکردم ولی هیج جا پیدا نکردم
مامانم میگفت اوایل انقلاب اکثر خانم ها چادر گل دار سر میکردن که بعدا چادر مشکی رو رسمی کردن به نظرم چادر رنگی خیلی مناسب تره

nurse_hopes

New member
چادر خوبه اگه بپوشن.حالا هر رنگیش که باشه.حتی زرد قناری!!!:rolleyessmileyanim:

bioshimi93

New member
سلام
در کشور ما هم بعضی شهر ها ک سفر کردم دیدم ک خانم ها از چادر رنگی استفاده میکنند...
سال ها پیش خانوما با چادرهای رنگی و گل گلی میومدن بیرون اما الان دیگه همه فقط مشکی سر می کنن چادر مشکی کمتر جلب توجه می کنه و بسیار زیباتره حالا اگه بیاییم چادر رنگی بپوشیم جلب توجه زیادی می کنیم
چادر مشکی متانت خاصی داره اگه چادر رنگی جای چادر مشکی رو بگیره دیگه اون متانت هم کم رنگ تر میشه

parnian24

New member
سال ها پیش خانوما با چادرهای رنگی و گل گلی میومدن بیرون اما الان دیگه همه فقط مشکی سر می کنن چادر مشکی کمتر جلب توجه می کنه و بسیار زیباتره حالا اگه بیاییم چادر رنگی بپوشیم جلب توجه زیادی می کنیم
چادر مشکی متانت خاصی داره اگه چادر رنگی جای چادر مشکی رو بگیره دیگه اون متانت هم کم رنگ تر میشه
مگه اجداد ما كه لباساي محلي و رنگي با چارقدهاي گلدار ميپوشيدن متانت نداشتن؟فقط ماييم كه كارمون درسته؟!
يه روستا رفته بودم تو اردبيل انقد جالب بود!با ديدن خانم هاي اونجا روحم شاد ميشد ،هنوز لباساي محليشون تنشون بود رنگ به رنگ!اصن يكي از زيبايي هاي روستا وجود همونا با اون لباساي شادو روشنوشون تو كوچه پس كوچه هاي كاهگلي بود.

parnian24

New member

دقیقا...برای جا انداختن یه فرهنگ همیشه وقت و زمان لازمه. برامنم پیش اومده که خلاف جهت جریان آب حرکت کنم واز این کارم لذت بردم. وقتی آدم به درستیه کارش یقین داره اولین بودن خیلی لذت بخشه. به قول معروف شمعی در تاریکی غنیمته. همین یه بار سر کردن شال زرد هم اگه به درست بودنش یقین داشته باشیم کار بزرگیه. توی حلیة المتقین میخوندم که بیشترین رنگی که پیامبر برای لباساشون استفاده میکردن زرد بوده.

خیلی طرح جالبیه.... فقط قبلش خیلی در موردش مطالعه کن تا خدای نکرده جاییش ایراد نداشته باشه. آخه من بعضی وقتا از روی یه کتاب غذا دست میکنم،بعضی نکته هاشو رعایت نمیکنم بعد میگم اینو چطوری میخورن:rolleyessmileyanim: بعد که اصلشو میخورم میبینم واقعا خوشمزس.

پدر من خیلی خوش سلیقه بود. وقتی از یه چیزی تعریف میکرد مطمئن بودیم که حتما قشنگه. همیشه از چادرای قاجاری قدیم تعریف میکرد. کنجکاو بودم ببینم وقتی دیدم تعجب کردم چی باعث شده از بین لباسای رایج کشور حذف شده. با تعریف قرآن از حجاب هم کاملا تطابق داره.
خدا رحمتشون كنه.حتما با مطالعه اين كارو انجام ميدم.حالا شما كه به نظرات پدرتون واردي بعد كه ديدي ميتوني حدس بزني اگه پدر بودن چه نظري ميدادن.وجود آدم هاي خوش ذوق و سليقه هم نعمتيه واقعن!

ketabsabz

Well-known member
به نظرم استفاده از رنگای مناسب برای چادر خیلی خوب میتونه باشه و خودش تنوعه این به جذابیت استفاده از اون اضافه میکنه و از یکنواختی درش میاره .

AWWA

New member
خدا رحمتشون كنه.حتما با مطالعه اين كارو انجام ميدم.حالا شما كه به نظرات پدرتون واردي بعد كه ديدي ميتوني حدس بزني اگه پدر بودن چه نظري ميدادن.وجود آدم هاي خوش ذوق و سليقه هم نعمتيه واقعن!

ممنونم پرنیان جان:riz304:.....آره پدرم معتقد بودن هم باید به کیفیت و اصالت توجه کرد و هم به ظاهر، اگه این سه مورد کنار هم باشن میشه مطمئن بود که انتخابمون کم عیب و نقصه. اما اگه مجبور به انتخاب باشیم قطعا اصالت مهمتر از بقیه موارده.

parnian24

New member

ممنونم پرنیان جان:riz304:.....آره پدرم معتقد بودن هم باید به کیفیت و اصالت توجه کرد و هم به ظاهر، اگه این سه مورد کنار هم باشن میشه مطمئن بود که انتخابمون کم عیب و نقصه. اما اگه مجبور به انتخاب باشیم قطعا اصالت مهمتر از بقیه موارده.
باباي منم در مورد لباس پوشيدن همينو ميگه!
آدم بايد طوري لباس بپوشه كه اصالت داشته باشه:riz277:

ZOT

New member
چادر رنگی هم بد نیست البته اگر عرف بشه تو جامعه و بتونن خوب درش بیارن خوبه ! این جنس های جدید هم که چادر مشکی هستن ولی مثل اینکه اسمشون kan kan هست خوبه من هیچ وقت از این چادر های آستین دار دوست نداشتم ولی یه دونه جدیدا خریدم آستین دار و از همین جنسیه که گفتم خیییلی دوستش دارم اینقدر سبک و راحت هست که نگو تازه نیاز نیست بهش کش هم بزنی البته چون یکم ملیح فقط جاهای خاص سر می کنم! ولی پیشنهاد می کنم اگه خواستید از این جنس بخرید

نارون

Member
فکر میکنم دلیل اینکه از اول رنگ چادر سیاه شد توجه به این موضوع بود که پوشش خانمها نباید جلب توجه بکنه یکی از آیتماشم رنگه
اما اگه چیزی معمول بشه و دیگه جلب توجه نکنه موردی نداره چادر رنگی هم باید عرف بشه تا بشه راحت استفاده کرد
دیگه اینکه تنوع جدیدی که تو سالهای اخیر در دوخت مدلهای چادر ایجاد شده خوبه
من خودم سالها چادر سنتی سرم میکردم حالا چادر دانشجویی میپوشم واقعا به نظرم هم راحتتره هم شیک تر

koala

New member
من در بعضی شهرا مثل قم دیدم که چادرهای بارنگهای تیره می پوشن:riz304:

بالا