پذیرش دانشجوی پرستاری در بحران و پرستاری امدادی و داوطلبی در مقطع ارشد

Persian-Masoud

New member
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری، داوود شجاعی زاده در نشست خبری با بیان اینکه این بخش فکر افزای هلال احمر است، گفت: از این تاکنون 12 هزار دانشجو در ۲۳ رشته کاردانی، ۱۱رشته کارشناسی و سه رشته کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اند.

وی اظهار داشت: تکنسین دارویی و مدیریت خانواده نیز از امسال در مقطع کارشناسی و حقوق بشردوستانه، مدیریت اجرایی در بحران و پرستاری در بحران، پرستاری امدادی و داوطلبی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: دوره‌های بین المللی راه اندازی شده و آموزش‌های امدادی و برخی رشته‌های دیگر که در موسسات هلال ایران ارائه می‌شود در کشورهای افغانستان، سوریه، لبنان، سودان و آذربایجان و ... اجرا شده است. در تلاش هستیم با توجه به اینکه هلال احمر در ۲۷ کشور دنیا بیمارستان فعال دارد، مراکز آموزشی در این بیمارستان‌ها افتتاح کنیم.

رئیس آموزش عالی هلال از راه اندازی کتابخانه دیجیتال طی دو هفته آینده توسط این خبر داد و گفت: ۷۳۶۳ عنوان کتاب فارسی و ۲۰۵۰ عنوان کتاب لاتین در این کتابخانه وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۲۰ طرح تحقیقاتی توسط این انجام شده است، خاطر نشان کرد: موضوعاتی همچون امداد و نجات، آموزش همگانی و توانبخشی در این طرح‌ها مورد بررسی قرار گرفته است

شجاعی زاده گفت: در حال حاضر ۲۲ هزاردانشجو در موسسات آموزش عالی هلال در حال تحصیل هستند و ۱۲۰ عنوان کتاب نیز توسط این به چاپ رسیده است.

پایان خبر
 
بالا