پذیرش دانشجوی دکترای عمومی دامپزشکی در شش واحد جدید دانشگاه آزاد اسلامی!

mehrshad.namdar

New member

مهرشاد جان کسی نگفته این رشته به درد نمیخوره . ولی اگه کی بخواد بگه علم من بیشتره که این که نمیشه حرف . مثل اینه که من بخاطر اینکه توی دوره کارشناسی 2 واحد تغذیه درمانی شرت کردم یا یه دانشجوی دندان که دو واحد تغذیه درمانی دهان و دندان خونده بیاد بگه من تخصصم از تویی که بیست تغذیه بوده بیشتره . تازه این مقایسه ی خوبی نیست چون دامپزشکی درباره ی انسان هم نیست . دلیل اینکه واحد های اناتومی و فیزیولوژیشون بالاست بخاطر تعدد تعداد دام های کوچک و بزرگه . ولی ما عمرمونو گذاشتیم روی فیزیولوژی گایتون و هال و اطلس اناتومی . تفسیر ازمایش و هزارتا پروسیژر عملی مثل سی پی ار . اتاق عمل و اسکراب و سرکولر و هزار تا پروسیژر دیگه . حالا یکی بیاد بگخ من از شما بیشتر میفهمم اصلا قبول ندارم . به نظر من سواد یه دامپزشک در پزشکی بسیار پایین هست و در واقع حتی 0 هست . همچنین شما دوست عزیز نمیتونی ادعا کنی که درباره ی پزشکی علم زیادی داری . من از خوندن کتاب کرواس اینو فهمیدم که جلوی بسیاری از اصطلاحات پزشکی پرانتز باز میکنه و میگه که مثلا اولیگوری یعنی کم ادراری . این یعنی شما اشنایی قبلی نداشتی چون جراحی شوارتز و هاریسون و برونر و بلک فیپس پاس نکردی عزیزم . اب و الکترولیت پاس نکردی اگرم پاس کردی تغذیه درمانی بوده نه مایع درمانی و پزشکی . پس با تمام احترام من با نظرت موافق نیستم . یه دامپزشک هیچگونه تخصصی در پزشکی ندارد .
دارم کم کم به آی کیوت شک می کنم! ای تو داری می خونی برای افرادی با بیس غیر تغذیه نظیر خودت نوشته شده . کنکوری هست نه کتاب کراس! این ها برای شما توضیح داده میشه که بفهمی چی می خونی .
مایع درمانی بدرد من نمی خوره. رشته من چیز دیگه ای بوده. اینها بدرد شما پرستار ها میخوره.
اینها رو بهت گفتم تا توهومات و سو تفاهمات برطرف بشه...

mehrshad.namdar

New member
با تمام احترامی که هتون دارید برام . لطفا این بحث رو تموم کنید . اول از همه به همتون توصیه میکنم که بجای طرفداری کردن از یه رشته و تعصب اول واسه تفریح هم که شده یه سری به چارت های اون رشته بزنید . دوم اینکه چه تغذیه چه پرستاری و علوم های پزشکی و غیر پزشکی مثل دام به هیچ عنوان قابل قیاس با پزشکی نیستند . حتی دندان و دارو یک سوم یه پزشک هم درس نمیخونن من خودم به شخصه این رو دیدم . و به قول یه مثل قدیمی میگه درخت هر چه پر بار تر باشه افتاده تر میشه .من الان با دکترا های تخصصی تغذیه که بعضا هم پزشکی عمومی خوندن در ارتباط هستن . به اندازه ی شمایی که کارشناسی ارشد خوندید ( تغذیه ) ادعا ندارن . من خودم مثلا نمیگم یه پرستار علم داره . اتقاقا بی سواد تا دلتون بخواد توی این رشته هست و ارشد و دکتراش هم قابل قیاس نیست با سایر رشته ها . پس بیاید یاد بگیریم که به همدیگه احترام بذاریم . به سطح سواد های همدیگه . این اقا میلاد دامپزشک اومده میگه دانشگاه ازاد سواد ندارن و ... باید بهت بگم که من انشجوی نخبه هستم و معافیت از طرح هم گرفتم دانشگاه ازاد درس خوندم . اینا هیچ ربطی نداره . و بحای این همه ادعا برید این سایت که میگم یه تست هوش انلاین بگیرید یادتون باشه فقط یکبار میتویند تست رو بدید . جوابشم به من نمیخواید بدید . بهره ی هوشی من 145 بوده . میخوام ببینم کدوم یک از شما این عدد رو میتونه در اولین بار بیاره . ادرس
IQtest.dk
موفق باشید

قسمت سبز شده رو خوب گفتی. افرین. در مورد خودت هم رعایت کن کاربر digoxin
قسمت قرمز شده! ادعا؟! توهمات !...

mehrshad.namdar

New member
پی نوشت: همه رشته ها خوب و قابل احترام هستند. همه دانشجویان در هر مقطعی زحمت کشیدند و قابل احترامن. موضوع تاپیک کمی به حاشیه رفت. :rose:

Soroush Star

New member
سلام

من تمام نظرهای دوستان در این تاپیک رو خوندم

به عنوان دانشجوی ارشد دانشگاه علوم پزشکی (که اواخر طرح پایان نامم هست) و با توجه به اینکه دانشگاه آزاد (کاردانی) - دانشگاه دولتی فردوسی مشهد (کارشناسی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی) و دانشگاه دولتی علوم پزشکی اصفهان
درس خوندم ، باید بگم که وزارت علوم و وزارت بهداشت زمین تا آسمون باهم متفاوتند و وزارت علوم به مراتب بالاتره (از نظر سطح سواد و اطلاعات) : این نظر حداقل 90% دانشجوها هست
اسم وزارت علوم هست (وزارت علوم تحقیقات و فناوری)

متاسفانه در ایران فقط فقط فقط جنبه درمان رو کار دارن ( و این یعنی جهان سومی بودن ) امیدوارم این موضوع بزودی اصلاح بشه

کشورهای توسعه یافته (ایران در حال توسعه هست) جنبه پیشگیری و نه درمان (در ابتدا) رو در نظر دارن

ضمن اینکه سختی رشته دامپزشکی بیشتر از رشته پزشکی هست (شاید شنیده باشین که یه دامپزشک بوده که زایمان انسانی انجام بده ولی برعکسشو نشنیدم)
و باز هم تاکید میکنم در کل جهان فقط توی ایران هست که بین این 2 رشته ی مهم تبعیض غلط قائل میشن ، درحالی که این 2 رشته همپوشانی دارن

موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

varia

Well-known member
خیلی خیلی خیلی معذرت میخوام ولی کسی که با رتبه 1500 دامپزشکی زده باشه به نوعی جنون داشته . ثانیا دانشگاه آزاد قم مجوز رشته ی پزشکی رو خیلی وقته که گرفته و از نظر علمی سطح بسیار بالایی داره . ثالثا الان تمامی رشته ها به نوعی بدون کنکور شدن و شما نباید انتظار داشته باشی همه با سواد هستن وقتی فارغ الحصیل میشن . کنکور سراسری به نظر من ملاک خوبی برای سنجش نیست چون عوامل زیادی دست به دست هم میدن تا رتبه ی یک نفر خراب بشه واسه همین من فقط روی کنکور آزاد حساب میکردم که شرط معدل ملاک نبود . مثلا کسی مثل من اگه پدرم فوت نمیکرد معدل دیپلمم 12 نمیشد هرگز . اون موقع زندگی برام بی معنی شده بود . چه برسه به اینکه برم بخونم برای امتحانات نهایی . شما نگران پذیرش نباش . پرستاری هم الان با رتبه 30000 دانشگاه ازاد اباده ی شیراز پذیرش میکنه . یا لارستان علوم پزشکیش 25000 گرفته . در صورتی که سال 91 نهایتا زابل 15000 میگرفت . ازاد 10000

دوست عزیز بهتره قبل قضاوت یکم اندیشه کنیم.
منم رتبم ١247 بوده, دامپزشکی دانشگاه تبریز خوندم و phd هم در یکی از رشته ها علوم پایه پزشکی قبول شدم.شما چطور میگی اطلاعات یه دامپزشک در پزشکی صفر هست؟! بنظرتون کدوم منطق پشت این حرفتون هست؟
مطمعنم دانشجوهای سراسری دامپزشکی بلاشک از خیلی علوم پزشکی ها قوی تر هستن و اینو در کنکور دکتری و ارشد و در زمینه های مختلف علمی دیدیم.
توهینی به دوستان عزیزم در دیگر رشته ها نمیکنم ولی پارسال یکی از دوستان تغذیه ای از بچه ها انجمن دکتری بیوشیمی قبول شد, خب یسری رشته ها که کلمه میان رشته ای بهشون اطلاق میشه ماهیتشون اینه که ادغام علوم درشون صورت بگیره چون علوم ذاتا باهم رابطه دارن.
حالا شما گفتی اطلاعات ما در زمینه پزشکی صفره بله؟ شما یه سرچی بکنید ببینید CHF, سل, بروسلوز, آبله,طاعون,... , همه داروهای جدید, علم مهندسی ژن و حیوانات ترانس ژنیک, کار روی سلولهای بنیادی, متودهای درمان نازایی مثل ivf اصلا چی هستن و چه تاریخچه ای پیوستشون هست. اونوقت بیا در مورد رشته دامپزشکی هر سوالی داشتید بنده در خدمتتون هستم.

• Like

varia

Well-known member
بنظرم کار اشتباه ذاتا اشتباهه, اینکه دانشگاه آزاد این همه بدون برنامه و صرفا به دلایل سود اقتصادی رشته هایی که بیس علمی قوی میطلبند رو با پذیرش فله ای زیر سوال میبره کار اشتباهی میکنه, کاری که لطمه های بزرگی به سلامت و اقتصاد و پیشرفت علمی کشور میزنه. چه پرستاری باشه, چه دامپزشکی و تغذیه و ...
دانشگاههای سراسری ما در تربیت دامپزشک مشکل و ضعف دارن, دانشکگاههای مادری مثل تهران, شیراز, مشهد و ارومیه, حالا آزاد شبستر و ... چطور میتونن ادعای تربیت دامپزشک کنن!! واقعا تاملی پشت این برنامه ها نیست.

Milad*

New member
سلام

من تمام نظرهای دوستان در این تاپیک رو خوندم

به عنوان دانشجوی ارشد دانشگاه علوم پزشکی (که اواخر طرح پایان نامم هست) و با توجه به اینکه دانشگاه آزاد (کاردانی) - دانشگاه دولتی فردوسی مشهد (کارشناسی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی) و دانشگاه دولتی علوم پزشکی اصفهان
درس خوندم ، باید بگم که وزارت علوم و وزارت بهداشت زمین تا آسمون باهم متفاوتند و وزارت علوم به مراتب بالاتره (از نظر سطح سواد و اطلاعات) : این نظر حداقل 90% دانشجوها هست
اسم وزارت علوم هست (وزارت علوم تحقیقات و فناوری)

متاسفانه در ایران فقط فقط فقط جنبه درمان رو کار دارن ( و این یعنی جهان سومی بودن ) امیدوارم این موضوع بزودی اصلاح بشه

کشورهای توسعه یافته (ایران در حال توسعه هست) جنبه پیشگیری و نه درمان (در ابتدا) رو در نظر دارن

ضمن اینکه سختی رشته دامپزشکی بیشتر از رشته پزشکی هست (شاید شنیده باشین که یه دامپزشک بوده که زایمان انسانی انجام بده ولی برعکسشو نشنیدم)
و باز هم تاکید میکنم در کل جهان فقط توی ایران هست که بین این 2 رشته ی مهم تبعیض غلط قائل میشن ، درحالی که این 2 رشته همپوشانی دارن

موفق باشید

باید بگم به جهان سومی بودن ربطی نداره
وقتی آرمان نظام، تشکیل حکومت 200 میلیونی با ارتش ..........................برای تسخیر.............................
قطعابرای چنین هدفی باید بودجه مملکت صرف موارد پزشکی و نظامی بشه

آخرین ویرایش:

Hamidvet

New member
با نظرات دوستان و همکاران خوبم سروش استار، میلاد و varia موافقم. رشته های پزشکی و دامپزشکی همپوشانی دارند. پزشک سالاری غوقا کرده، چرا به پیشگیری بها داده نمیشه؟

چرا بقول varia کسی از آزمایشاتی که روی حیوانات انجام میشه واسه تحقیقات قبل از اینکه به فاز انسانی برسند، حرفی نمیزنه؟ ... و چراهایی دیگر ...!!

e coli

New member
سلام
وقتتون بخیر

بااجازه از دوستان دامپزشکی سوالی دارم اونم اینه که:
از رشته باکتری شناسی دامپزشکی چه اطلاعاتی دارید؟داوطلبان با چه مدارکی میتونند در این رشته شرکت کنند؟و درصورت قبولی تو دانشگاه های علوم پزشکی تحصیل میکنند یا جای دیگه؟
این رشته تو دفترچه سنجش وزارت علوم دیدم وچون میخوام ارشد بهداشت میکروب شرکت کنم فکر کردم شاید بتونم با شرکت تو این رشته هم به اون هدفی که میخوام از این راه برسم و با یه تیر دو نشون بزنم!
خب حالا کسی میتونه کمک کنه؟

• Like

Soroush Star

New member
سلام
وقتتون بخیر

بااجازه از دوستان دامپزشکی سوالی دارم اونم اینه که:
از رشته باکتری شناسی دامپزشکی چه اطلاعاتی دارید؟داوطلبان با چه مدارکی میتونند در این رشته شرکت کنند؟و درصورت قبولی تو دانشگاه های علوم پزشکی تحصیل میکنند یا جای دیگه؟
این رشته تو دفترچه سنجش وزارت علوم دیدم وچون میخوام ارشد بهداشت میکروب شرکت کنم فکر کردم شاید بتونم با شرکت تو این رشته هم به اون هدفی که میخوام از این راه برسم و با یه تیر دو نشون بزنم!
خب حالا کسی میتونه کمک کنه؟

سلام

رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی میتونن شرکت کنن

رشته های باکتری شناسی انگل شناسی ایمنی شناسی ویروس شناسی قارچ شناسی فیزیولوژی بیوشیمی (هم پزشکی و هم دامپزشکی هست) - با این تفاوت که دامپزشکی زیر مجموعه وزارت علوم و پزشکی زیر مجموعه وزارت بهداشت هست **** 2 دانشگاه متفاوت ****
از طرفی در آینده یه سری مزیتها (مسیر پزشکی) نسبت به مسیر دامپزشکی داره و احتمالاً اگر مسیر دامپزشکی برای دوره ارشد ادامه داده بشه ، برای دوره دکترا امکان تغییر مسیر وجود نداره

آخرین ویرایش:

e coli

New member
ممنون از توضیحاتتون فقط یه چیز دیگه، من که رشته زیست شناسی خوندم نمیتونم شرکت کنم؟فقط علوم آزمایشگاهی ها؟اخه تو دفترچه هیچی ننوشته

IL-2

Well-known member
ممنون از توضیحاتتون فقط یه چیز دیگه، من که رشته زیست شناسی خوندم نمیتونم شرکت کنم؟فقط علوم آزمایشگاهی ها؟اخه تو دفترچه هیچی ننوشته

در وزارت علوم هرکس با هر کارشناسی میتونه هر ارشدی که میخواد شرکت کنه

ولی تا جایی که میدونم اگر ارشد گرایش های دامپزشکی بخونید در آینده دیگه نمیتونید پی اچ دی وزارت بهداشت شرکت کنید

msaebi0311

New member
دانشگاه تهران هنوز دنبال یک استاد بیوشیمیست میگرده که دارای تخصص بیوشیمی دامپزشکی باشه (استاد فعلیش از علوم پزشکیه)
اونوقت دانشگاه ازاد چطور می خواد این همه استاد بیاره
سلام.
یه استاد پیدا می کنن همه چی درس بده . شما نگران نباش دوست عزیز

msaebi0311

New member
دامپزشکی رشته مهمی نیست؟

ههه.
بابا مهم.
می دونی 75 درصد سلامت جامعه در دست ما دامپزشک ها و ما بقی دست کل مجموعه وزارت بهداشته. دقت کن کمی

بالا