پذیرش دانشجوی دکترای عمومی دامپزشکی در شش واحد جدید دانشگاه آزاد اسلامی!

digoxin

New member
درباره بازار کار افتضاح باید بگم اون هم یکی دیگه از هدفای ایجاد تاپیک بود
در کشور های دیگه (علی رغم میلت باز هم باید پزشکی رو با دامپزشکی مقایسه کنم) بازار کار پزشکی و دامپزشکی اینقدر اختلاف نداره ولی ایران اصلاً قضیه این نیست
سخن من به رشته ی خودم نیست رشته ی زیست شناسی صدردصد بار علمیش از من بیشتره رشته ی فیزیک و ریاضی هم همین هستن چون فقط چند واحد علوم پایه پزشکی نداشتن واحدای علوم پایه رو داشتن ولی بازار کار اونا چطوره؟

ب .......

آخرین ویرایش:

farshad25

New member
بچه ها اصلا رشته ها قابل مقایسه نیستن

از شما تعجب میکنم دامپزشکی و پرستاری و ... رو باهم مقایسه میکنید

همه علوم رسالت و بزرگی و کاربرد خودشونو دارند..این از بی لیاقتی دولته که انقد شان دانشجو و رشته هارو پایین اورده که ما راحت به خودمون اجازه میدیم رشته های تخصصی همدیگه رو مسخره و مقایسه کنیم

mehrshad.namdar

New member
دامپزشکی جز رشته های خوب و ضروری و دانشجوهای این رشته جز با سواد ترین ها هستن. دوستانی تو این رشته دارم و از علم و توانمندی شون اگاهم. حتی در مقایسه با خیلی پزشک ها و پرستار ها علمی به مراتب یشتری دارند.
تخصص دامپزشک برای جامعه حیاتی و ضروریه و اگر دامپزشک نباشه خیلی از مشکلات جامعه قابل حل نیست. غذای سالمی که می خوریم رو مرهون کمک های متخصصین دامپزشک هستیم و در ارزشمند بودن این رشته هرگز شکی نداشتم و ندارم. از همه دوستان دامپزشک بخاطر تلاشهاشون تتشکر می کنم و از سیاست های غلط اعمال شده که با اینده شغلی افراد بازی می کنن متاسف ام.
امیدوارم روز به روز شرایط به سمت دلخواه شما پیش بره.

digoxin

New member
دامپزشکی جز رشته های خوب و ضروری و دانشجوهای این رشته جز با سواد ترین ها هستن. دوستانی تو این رشته دارم و از علم و توانمندی شون اگاهم. حتی در مقایسه با خیلی پزشک ها و پرستار ها علمی به مراتب یشتری دارند.
تخصص دامپزشک برای جامعه حیاتی و ضروریه و اگر دامپزشک نباشه خیلی از مشکلات جامعه قابل حل نیست. غذای سالمی که می خوریم رو مرهون کمک های متخصصین دامپزشک هستیم و در ارزشمند بودن این رشته هرگز شکی نداشتم و ندارم. از همه دوستان دامپزشک بخاطر تلاشهاشون تتشکر می کنم و از سیاست های غلط اعمال شده که با اینده شغلی افراد بازی می کنن متاسف ام.
امیدوارم روز به روز شرایط به سمت دلخواه شما پیش بره.

مهرشاد جان کسی نگفته این رشته به درد نمیخوره . ولی اگه کی بخواد بگه علم من بیشتره که این که نمیشه حرف . مثل اینه که من بخاطر اینکه توی دوره کارشناسی 2 واحد تغذیه درمانی شرت کردم یا یه دانشجوی دندان که دو واحد تغذیه درمانی دهان و دندان خونده بیاد بگه من تخصصم از تویی که بیست تغذیه بوده بیشتره . تازه این مقایسه ی خوبی نیست چون دامپزشکی درباره ی انسان هم نیست . دلیل اینکه واحد های اناتومی و فیزیولوژیشون بالاست بخاطر تعدد تعداد دام های کوچک و بزرگه . ولی ما عمرمونو گذاشتیم روی فیزیولوژی گایتون و هال و اطلس اناتومی . تفسیر ازمایش و هزارتا پروسیژر عملی مثل سی پی ار . اتاق عمل و اسکراب و سرکولر و هزار تا پروسیژر دیگه . حالا یکی بیاد بگخ من از شما بیشتر میفهمم اصلا قبول ندارم . به نظر من سواد یه دامپزشک در پزشکی بسیار پایین هست و در واقع حتی 0 هست . همچنین شما دوست عزیز نمیتونی ادعا کنی که درباره ی پزشکی علم زیادی داری . من از خوندن کتاب کرواس اینو فهمیدم که جلوی بسیاری از اصطلاحات پزشکی پرانتز باز میکنه و میگه که مثلا اولیگوری یعنی کم ادراری . این یعنی شما اشنایی قبلی نداشتی چون جراحی شوارتز و هاریسون و برونر و بلک فیپس پاس نکردی عزیزم . اب و الکترولیت پاس نکردی اگرم پاس کردی تغذیه درمانی بوده نه مایع درمانی و پزشکی . پس با تمام احترام من با نظرت موافق نیستم . یه دامپزشک هیچگونه تخصصی در پزشکی ندارد .

Milad*

New member

مهرشاد جان کسی نگفته این رشته به درد نمیخوره . ولی اگه کی بخواد بگه علم من بیشتره که این که نمیشه حرف . مثل اینه که من بخاطر اینکه توی دوره کارشناسی 2 واحد تغذیه درمانی شرت کردم یا یه دانشجوی دندان که دو واحد تغذیه درمانی دهان و دندان خونده بیاد بگه من تخصصم از تویی که بیست تغذیه بوده بیشتره . تازه این مقایسه ی خوبی نیست چون دامپزشکی درباره ی انسان هم نیست . دلیل اینکه واحد های اناتومی و فیزیولوژیشون بالاست بخاطر تعدد تعداد دام های کوچک و بزرگه . ولی ما عمرمونو گذاشتیم روی فیزیولوژی گایتون و هال و اطلس اناتومی . تفسیر ازمایش و هزارتا پروسیژر عملی مثل سی پی ار . اتاق عمل و اسکراب و سرکولر و هزار تا پروسیژر دیگه . حالا یکی بیاد بگخ من از شما بیشتر میفهمم اصلا قبول ندارم . به نظر من سواد یه دامپزشک در پزشکی بسیار پایین هست و در واقع حتی 0 هست . همچنین شما دوست عزیز نمیتونی ادعا کنی که درباره ی پزشکی علم زیادی داری . من از خوندن کتاب کرواس اینو فهمیدم که جلوی بسیاری از اصطلاحات پزشکی پرانتز باز میکنه و میگه که مثلا اولیگوری یعنی کم ادراری . این یعنی شما اشنایی قبلی نداشتی چون جراحی شوارتز و هاریسون و برونر و بلک فیپس پاس نکردی عزیزم . اب و الکترولیت پاس نکردی اگرم پاس کردی تغذیه درمانی بوده نه مایع درمانی و پزشکی . پس با تمام احترام من با نظرت موافق نیستم . یه دامپزشک هیچگونه تخصصی در پزشکی ندارد .

برای بار 100ام من هیچ نظری در مورد مباحث بالینی (اتاق عمل و جراحی و حتی رواشناسی) ندادم گفتم دامپزشک ها در علوم پایه پزشکی تخصص بیشتری از پیراپزشک ها و حتی دندان پزشک ها دارن و همپایه پزشک ها هستن
الان حرفم رو پس میگیرم شما پیراپزشک ها در مباحث پزشکی ملکولی و بیوتکنولوژی و ژنتیک ، میکروبیولوژی و ویروس شناسی وانگل شناسی و بیوشیمی خصوصاً ایمنولوژی!!! خیلی از ما قوی تر هستید و ما دامپزشک ها صفریم
حالا که اینقدر در این مباحث قوی هستید در آزمون دکتراش هم شرکت کنید
:whistle::thumbsupsmileyanim:

آخرین ویرایش:

digoxin

New member

برای بار 100ام من هیچ نظری در مورد مباحث بالینی (اتاق عمل و جراحی و حتی رواشناسی) ندادم گفتم دامپزشک ها در علوم پایه پزشکی تخصص بیشتری از پیراپزشک ها و حتی دندان پزشک ها دارن و همپایه پزشک ها هستن
الان حرفم رو پس میگیرم شما پیراپزشک ها در مباحث پزشکی ملکولی و بیوتکنولوژی و ژنتیک ، میکروبیولوژی و ویروس شناسی وانگل شناسی و بیوشیمی خصوصاً ایمنولوژی!!! خیلی از ما قوی تر هستید و ما دامپزشک ها صفریم

بیوشیمی خوندیم اما به میزانی که لازم بوده برای یه پرستار چون با انسان سر و کار داریم نه حیوان . بیوشیمی پزشکی خوندیم . ایمونولوزِی خوندیم اما انسانی نه حیوانی . فیزیولوژی انسانی نه حیوانی . نمیدونم چرا متوجه نمیشی اقای محترم . عزیز دلم . فداتشم . رشتهی دامپزشکی غیر پزشکیه . اینو من نمیگم . برو به نگاه کن . اصلا زیر نظر جهاد کشاورزیه . هر علمی داری برای خودت داری . هیچ علمی درباره ی انسان نداری . شاید سه چهار تا میکروب و انگل که بین دام و انسان مشترکه .اصلا الان تو توی دانشگاه علوم پزشکی درس میخونی مگه؟؟؟؟؟ کاش متوجه بشی . من کاری با رشتت ندارم کاری با سطح سوادتم ندارم ولی عزیز من تو توی پزشکی تخصصی نداری اگر غیر این بود توی کشور های خارجی که پزشکی عمومی ناپیوسته هست مدرک تو هم براشون قابل ارزیابی بود . اونا حتی تغذیه . زیست . بینایی سنجی . شنوایی سنجی . پرتودرمانی . رادیولوژِی رو هم فقط یک سالشونو قبول میکنن . اونم همون دروس پایه ای که خوندن اما پرستاری و اتاق عمل و هوشبری سه سال از درس خوندنمون رو میپذیرن و برای دندان از سال سوم شروع میکنیم و برای پزشکی از سال چهارم . من چقدر بهت بگم . علوم پایه ای که تو خوندی انسانی نیست . چرا نمیفهمی ؟؟؟؟؟ فیزیولوژی درسته زیاد پاس کردی اما فیزیولوژی سک و گربه و اسب و گاو بوده نه انسان . چرا اینو نمیفهمی ؟؟؟؟؟

digoxin

New member
خب پس تو که اینقدر مهارت داری و فارما هم پاس کردی بگو ببینم . دارویی مثل دیگوکسین با دارویی مثل اتنولول چه فرقی داره . موارد گکاربردشون چیه . اتنولول عمومی هست یا اختصاصی ؟؟؟ بعد جذبش با دیگوکسین چه فرقی داره ؟ اینو تروپیک مثبته یا نه ؟ بعد اینا رو که کفتی بهم بگو ببینم توی ام ای بهتره از چه بتا بلاکری استفاذده کنیم ؟ اینا رو به پزشک عمومی هم توش لنگ میزنه حالا توی داری خودتو با پزشکی مقایسه میکنی ؟ وا حیرتا

digoxin

New member

یه چیز دیگه . من هیچ علمی درباه ی حیوانات ندارم . و تمایلی هم به شرکت توی رشته های حیوانی و غیر پزشکی ندارم . ایمونولوژی سگ و گربه و خر و گاو رو هم بلد نیستم و اصلا هم نمیگم علمم در این باره زیاده . ولی تو هیچ علمی نسبت به پزشکی نداری و صدقه ی سری همین تشابه اسمی میتونی توی یه سری رشته های خاص شرکت کنی .یه جوری حرف میزنی انگار نمیتونستم بیام دام بخونم . لطفا این حرفا رو برو به کسی بزن که ای کیوی پایینی داره و از رشته ها هیچی نمیدونه .

farshad25

New member
بچه ها سر سواد و رشته کل نندازید با هم

اقا میلاد میگه علوم پایه پزشکی(مثل ایمنی و فیزیولوژی و میکروب و انگل) دامپزشکها قویه و کاملا هم حق با ایشونه

انصافا دامپزشکها (نه همشون،مواردی مثل ایشون که تو دانشگاه تهران تربیت میشن) علوم پایه شون از پزشکها هم قوی تره

یه مثال بارزش اینه تو دوره لیسانسمون(پرستاری) استاد دروس ایمنی و میکروب و انگل و فیزویولوژی هر سه پایه دامپزشکی داشتن با تخصص های متنوع و البته عضوهیدت علمی علوم پایه دانشگامون بودن

تا جایی که بدونم اقا میلاد هم نگفتند در فارما و بالین انسانی ادعایی دارم

farshad25

New member
و نکته دیگه هم اینه که علوم پایه پزشکی و غیرپزشکی نداریم

همون علوم پایه ای که پزشکها میخونن دامپزشکان هم میخونن

digoxin

New member

خب پس ازش میخوام بگه که طبق اثر فرانک استارلین ( فیزیولوژی پزشکی ) چه چیزی باعث میشه که در اثر فشار و کشیدگی عضله قلبی تعداد ایمپالس های ایجاد شده بیشتر بشه ؟؟؟؟؟؟؟
( با اینکه خودم پرستاری خوندم و میدونم بسیاری از دانشجویان پرستاری سوادی ندارند و خودتم جواب این رو نمیدونی ) ولی بازم میگم که یه دامپزشک در برابر یه پرستار عادی هیچ سوادی نداره چه برسه یه یه پرستار و پزشک با سواد

digoxin

New member

بابا فرشاد جان من تو اظهار نظر نکن وجدانا . پس دروسی مثل فیزولوژی جانوری و اناتومی جانوری و ... زیست جانوری و ... علوم پایه پزشکی هستن . من حتی یکی از اساتیدم بجز انگل شناسی هیچکدوم دامپزشکی نبودن . ایمونولوژیمون پزشکی بود علوم ازمایشکاهی خونده بود . فیزولوژیمون پی اچ دی فیز پزشکی داشت و ....
خواهشا تمومش کن . نمیخوام کسی ناراحت بشه از این بحث ها

farshad25

New member

بابا فرشاد جان من تو اظهار نظر نکن وجدانا . پس دروسی مثل فیزولوژی جانوری و اناتومی جانوری و ... زیست جانوری و ... علوم پایه پزشکی هستن . من حتی یکی از اساتیدم بجز انگل شناسی هیچکدوم دامپزشکی نبودن . ایمونولوژیمون پزشکی بود علوم ازمایشکاهی خونده بود . فیزولوژیمون پی اچ دی فیز پزشکی داشت و ....
خواهشا تمومش کن . نمیخوام کسی ناراحت بشه از این بحث ها

عصبانیت نمیخواد..هرکسی یه نظری داره
من هم الکی نظر نمیدم..حتما یه چیزایی در این رابطه ها میدونم که میگم
اساتید علوم پایه ما که دامپزشک بودن هرسه تاشون

آخرین ویرایش:

farshad25

New member
خب پس ازش میخوام بگه که طبق اثر فرانک استارلین ( فیزیولوژی پزشکی ) چه چیزی باعث میشه که در اثر فشار و کشیدگی عضله قلبی تعداد ایمپالس های ایجاد شده بیشتر بشه ؟؟؟؟؟؟؟
( با اینکه خودم پرستاری خوندم و میدونم بسیاری از دانشجویان پرستاری سوادی ندارند و خودتم جواب این رو نمیدونی ) ولی بازم میگم که یه دامپزشک در برابر یه پرستار عادی هیچ سوادی نداره چه برسه یه یه پرستار و پزشک با سواد

حالا مگه الان مسابقه سوال جوابه؟ که هی سوال میپرسی؟

- - - Updated - - -

حالا مگه الان مسابقه سوال جوابه؟ که هی سوال میپرسی؟

digoxin

New member
با تمام احترامی که هتون دارید برام . لطفا این بحث رو تموم کنید . اول از همه به همتون توصیه میکنم که بجای طرفداری کردن از یه رشته و تعصب اول واسه تفریح هم که شده یه سری به چارت های اون رشته بزنید . دوم اینکه چه تغذیه چه پرستاری و علوم های پزشکی و غیر پزشکی مثل دام به هیچ عنوان قابل قیاس با پزشکی نیستند . حتی دندان و دارو یک سوم یه پزشک هم درس نمیخونن من خودم به شخصه این رو دیدم . و به قول یه مثل قدیمی میگه درخت هر چه پر بار تر باشه افتاده تر میشه .من الان با دکترا های تخصصی تغذیه که بعضا هم پزشکی عمومی خوندن در ارتباط هستن . به اندازه ی شمایی که کارشناسی ارشد خوندید ( تغذیه ) ادعا ندارن . من خودم مثلا نمیگم یه پرستار علم داره . اتقاقا بی سواد تا دلتون بخواد توی این رشته هست و ارشد و دکتراش هم قابل قیاس نیست با سایر رشته ها . پس بیاید یاد بگیریم که به همدیگه احترام بذاریم . به سطح سواد های همدیگه . این اقا میلاد دامپزشک اومده میگه دانشگاه ازاد سواد ندارن و ... باید بهت بگم که من انشجوی نخبه هستم و معافیت از طرح هم گرفتم دانشگاه ازاد درس خوندم . اینا هیچ ربطی نداره . و بحای این همه ادعا برید این سایت که میگم یه تست هوش انلاین بگیرید یادتون باشه فقط یکبار میتویند تست رو بدید . جوابشم به من نمیخواید بدید . بهره ی هوشی من 145 بوده . میخوام ببینم کدوم یک از شما این عدد رو میتونه در اولین بار بیاره . ادرس
IQtest.dk
موفق باشید

Milad*

New member
:21:
من کی گفتم دانشجوی آزاد سواد نداره؟؟
من گفتم صبح خوابیدم پا شدم دیدم رشتم که دانشگاه تهران 1500 روزانه میگیره
دانشگاه سمنان 6000 روزانه میگیره دانشگاه زابل بدترین دانشکده دامپزشکی 9000 روزانه میگیره
حالا 6 تا دانشگاه آزاد از ترم بهمن می خوان دکتری حرفه ای دامپزشکی دانشجو بگیرن اونم بدون کنکور
اونم چه دانشگاهی!!! دانشگاه آزاد قم که کل ساختمونش اندازه آزمایشگاه رستگار دانشکدمون نیست می خواد دانشجوی دکتری حرفه ای دامپزشکی بگیره؟
دانشکده ما 600 تا دانجشجو داره 96 تا هیئت علمی حالا می خوام بدونم دانشگاه ازاد قم 6 تا هیئت علمی هم داره؟
من مخالف نه دانشگاه آزاد نه پردیس های بین اللملی هستم ولی خب باید اصولی هم برای جذب دانشجو رعایت بشه دیگه
قطعا دانشگاه های آزاد علوم تحقیقات و ...هم رده دانشگاه های تیپ 1 هستن ولی خب دانشگاه آزاد قمی که داره دامپزشکی میگیره...اونم دکتری حرفه ای...

راستی دانشجوی دانشگاه آزادی که بدون کنکوری بره دانشگاه آزاد قم دکتری حرفه ای دامپزشکی بگیره به احتمال زیاد بی سواده!! بازم میگم یکی از معیار هاست

آخرین ویرایش:

digoxin

New member
:21:
من کی گفتم دانشجوی آزاد سواد نداره؟؟
من گفتم صبح خوابیدم پا شدم دیدم رشتم که دانشگاه تهران 1500 روزانه میگیره
دانشگاه سمنان 6000 روزانه میگیره دانشگاه زابل بدترین دانشکده دامپزشکی 9000 روزانه میگیره
حالا 6 تا دانشگاه آزاد از ترم بهمن می خوان دکتری حرفه ای دامپزشکی دانشجو بگیرن اونم بدون کنکور
اونم چه دانشگاهی!!! دانشگاه آزاد قم که کل ساختمونش اندازه آزمایشگاه رستگار دانشکدمون نیست می خواد دانشجوی دکتری حرفه ای دامپزشکی بگیره؟
دانشکده ما 600 تا دانجشجو داره 96 تا هیئت علمی حالا می خوام بدونم دانشگاه ازاد قم 6 تا هیئت علمی هم داره؟
من مخالف نه دانشگاه آزاد نه پردیس های بین اللملی هستم ولی خب باید اصولی هم برای جذب دانشجو رعایت بشه دیگه قطعا دانشگاه های آزاد علوم تحقیقات و ...هم رده دانشگاه های تیپ 1 هستن ولی خب دانشگاه آزاد قمی که داره دامپزشکی میگیره...

راستی دانشجوی دانشگاه آزادی که بدون کنکوری بره دانشگاه آزاد قم دکتری حرفه ای دامپزشکی بگیره به احتمال زیاد بی سواده!! بازم میگم یکی از معیار هاست

خیلی خیلی خیلی معذرت میخوام ولی کسی که با رتبه 1500 دامپزشکی زده باشه به نوعی جنون داشته . ثانیا دانشگاه آزاد قم مجوز رشته ی پزشکی رو خیلی وقته که گرفته و از نظر علمی سطح بسیار بالایی داره . ثالثا الان تمامی رشته ها به نوعی بدون کنکور شدن و شما نباید انتظار داشته باشی همه با سواد هستن وقتی فارغ الحصیل میشن . کنکور سراسری به نظر من ملاک خوبی برای سنجش نیست چون عوامل زیادی دست به دست هم میدن تا رتبه ی یک نفر خراب بشه واسه همین من فقط روی کنکور آزاد حساب میکردم که شرط معدل ملاک نبود . مثلا کسی مثل من اگه پدرم فوت نمیکرد معدل دیپلمم 12 نمیشد هرگز . اون موقع زندگی برام بی معنی شده بود . چه برسه به اینکه برم بخونم برای امتحانات نهایی . شما نگران پذیرش نباش . پرستاری هم الان با رتبه 30000 دانشگاه ازاد اباده ی شیراز پذیرش میکنه . یا لارستان علوم پزشکیش 25000 گرفته . در صورتی که سال 91 نهایتا زابل 15000 میگرفت . ازاد 10000

Milad*

New member
من 1500 نشدم 2200
اینو گفتم که چندتایی از جنونم کم بشه:smilies:

بالا