پاسخ یک دانشجو به.....

goo

New member
پاسخ یک دانشجو به حرف یکی از سایت های ضد انقلاب :

می گویند:

بجای نذری برای امام حسین به زلزله زده ها کمک کنیم؛ بجای هیأت محرم، به مدرسه سوخته ها کمک کنیم؛ بجای صرف پول برای ساخت ضریح جدید امام حسین به فقرا کمک کنیم !

چرا یک کمپین نمیزنید و بگید :

هزینه یک ماه لوازم آرایش تان را ؛ هزینه دو هفته چالوس رفتن و ویلا گرفتن را ؛ هزینه کافی شاپ رفتن تان را خرج زلزله زده ها کنید . . .
اصلاً بیایید دو ماه شعبان و رمضان ، هزینه شارژ اینترنت تان را خرج زلزله زده ها کنید! شب یلدا خرج نکنید و ولنتاین نگیرید و پارتی برگزار نکنید و خرج زلزله زده ها کنید !
مشکل شما وضعیت زلزله زده ها و... نیست .

از شور و شعوری ست که حسیـن علیه السلام در دل و جان مردم می ریزد

و از آن می ترسید . . . !!!

منبع:آل یس

نوتر

New member
مطلب جالبی بود
اما این طرز روشن فکری و بلند نظری نیست
البته تعریف روشن فکری هم خیلی فرق داره

آقا امام حسین (ع)هیچ نیازی به شور و شعور ما نداره. که با نذر دادن ما از یاد برن یا نرن. مگر مسئله عاشورا به این راحتی از تاریخ محو میشه؟؟ مسئله عاشورا الگوی تاریخی و به تمام معنای شیعیان هست. حتی اهل تسنن.

بهتره مسائل رو با هم قاطی نکنیم و به همه برچسب سیاسی نزنیم

من هم موافقم بجای ریخت و پاش های بی حد و حصر ماه محرم کمی به فکر فقرای واقعی باشیم.

احتمالا کسایی که آذری هستند دیالوگ بیاد ماندنی و آمیخته با طنز اقای علیرضا رنجی پور(مش اسماعیل) که در فیلم طنز "عشق ممنون" رو شنیده اند
وقتی این آقا بش این برچسب رو غیر مستقیم زدن که چرا بعد مرگت نمیخای احسان کنی؟ پس خسیسی
در جواب گفت: کی میگه به کسی که هر روز کباب میخوره باید کباب و گوشت احسان بدیم
کی میگه باید به کسی که هر روز مرغ میخوره، جوجه احسان کنیم

بهتره مسائل رو با هم ادغام نکنیم. رسیدگی به حال فقرا و زلزله زدگاه اسمش ضد انقلاب بودن نیست.

احسان واقعی در شاد کردن دل مردم درماندست
احسان واقعی دستگیری فقرای واقعی هس

احسان ماه محرم کار بسیار پسنده ایست. اما به شرطی که از حد خودش نگذره.
ضمنا احسان فقط ماه محرم و 28 صفر و اربعین و شبهای قدر نیست.
:rose:

فلسفه ی عاشورا هم همینه که این موارد رو یاد بگیریم:rose:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: کینز

fmmohammadi

New member
من با حرف اون دانشجو کاملا موافقم
ما اینقدر خرج بی خود می کنیم مهمونی های انچنانی میدیم لوازم بی خود ارایشی استفاده می کنیم و....فکر فقرا و زلزله زدگان و نیازمندان نیستیم
بعد که بحث امام حسین و... میشه تازه یاده فقرا می افتیم ...ما با همین نذری دادنا و برگزاری مراسم عزاداری می تونیم به نسل بعد این سنت رو انتقال بدیم و به اون وریا بفهمونیم که دینمونو دوست داریم به اسلام پایبندیم چه شیعه چه سنی همه مسلمانیم با همیم ...درسته اسلام ودین فقط محرم وقدر نیست ولی یه تلنگر برای ما ها که تو دنیای مادی غرق شدیم همش فکر زندگی و درس و کاریم و برای خدامون و دینمون کمتر وقت می ذاریم اگرم نمازی می خونیم فکرمون هزار جاست نگید که نیست که ریا میشه....

نوتر

New member
با کدام آبرویی روزشمارش باشیم

عصـرها منتظر صبح بهارش باشیم

کاروان سحرش بهـر همه جا دارد

تا که جا هست،چرا گرد و غبارش باشیم

سالها منتظر سیصد و اندی مرداست

آنقدر مرد نبودیم که یارش باشیم

گیرم امروز به ما اذن ملاقاتی داد

مرکبی نیست که راهی دیارش باشیم

سالها در پی کار دل ما راه افتاد

یادمان رفت ولی درپی کارش باشیم

ما چراخوب ترین ها به فدای قدمش

حیف او نیست که ما میثم دارش باشیم

اگــر آمــد خبــر رفتـن مــا را بدهیــد

به گمانم که بنا نیست کنارش باشیم

به عمل کار براید به سخن رانی(سخن دانی) نیست
یا علی :riz304:

آخرین ویرایش:

goo

New member
مسلما برای ما که مسلمانیم افراط و تفریط در هیچ کاری جایز نیست و خیرالامور اوسطها.

ولی قبول کنین که عده ای هستن که تا پای یه کار دینی واسه اسلام میاد وسط فوری بلندگوی روشنفکری بر میدارن و یاد فقیر فقرا میکنن.در حالی که در ریخت و پاشها هیچ کس به فکر این عزیزان نبود.

یادمه یه بار دوستم به یکی از اینا گفتش که فقیرا و... برا شماها واسه کمک کردن نیستن واسه ادعا کردنن.

ما مولامون همونیه که سبک زندگیش مثل فقیرترین مردم دیارش بود تا هیچ وقت اونا رو فراموش نکنه و همه شبها در خانه ایتام بود.

یاد حسین و شور حسینی باید به همراه شعور حسینی باشه تا سبک زندگیمون و عملمون هم شبیه اسلام ناب حسینی بشه....

goo

New member
«انى لم اخرج اشرا و لابطرا و لا مفسدا و لا ظالما و انما خرجت لطلب الاصلاح فى امة جدى(ص) اريد ان آمر بالمعروف و انهى عن المنكر». بحارال، ج 44، باب 37، ح 2.

نوتر

New member
مسلما برای ما که مسلمانیم افراط و تفریط در هیچ کاری جایز نیست و خیرالامور اوسطها.

ولی قبول کنین که عده ای هستن که تا پای یه کار دینی واسه اسلام میاد وسط فوری بلندگوی روشنفکری بر میدارن و یاد فقیر فقرا میکنن.در حالی که در ریخت و پاشها هیچ کس به فکر این عزیزان نبود.

یادمه یه بار دوستم به یکی از اینا گفتش که فقیرا و... برا شماها واسه کمک کردن نیستن واسه ادعا کردنن.

ما مولامون همونیه که سبک زندگیش مثل فقیرترین مردم دیارش بود تا هیچ وقت اونا رو فراموش نکنه و همه شبها در خانه ایتام بود.

یاد حسین و شور حسینی باید به همراه شعور حسینی باشه تا سبک زندگیمون و عملمون هم شبیه اسلام ناب حسینی بشه....

اگه به اعا کردن باشه حجاجی که چند بار میرن حج و کسایی که بدون شعور شور میگرتشون و برای دخترهایی که دور بر دسته عزاداری وایسادن سینه میزنن نه برای امام حسین(ع)، خیلی هایی که سر دسته دسته های عزاداری هستند در عین حال سر دسته شرابخواران هم هستند، خیلی هایی که گاو نر سر میبرن جلو دسته های عزاداری ولی حاضر نیستن ده هزار تومن بدن یه بیمار درمونده ای داروهاشو بگیره که باید گفت خدای فیلم سینمایی بازی کردن هستند.

اگه به این برچسب زدن ها باشه به همه میشه برچسب زد.خیلی ها پس چرا فقط محرم یاد نذر و نیاز میفتن؟ نذر و نیاز مواقع دیگه یعنی وجود نداره؟
چرا داره ولی میدان برای شوو وجود نداره

بله ما مولامون همونی بودن که شبا میرفتن دم در فقرا به ایتام کمک میکرد. نه اهل شوو بودن نه ادعا و نه برچسب زدن به بقیه

آخرین ویرایش:

goo

New member

اگه به اعا کردن باشه حجاجی که چند بار میرن حج و کسایی که بدون شعور شور میگرتشون و برای دخترهایی که دور بر دسته عزاداری وایسادن سینه میزنن نه برای امام حسین(ع)، خیلی هایی که سر دسته دسته های عزاداری هستند در عین حال سر دسته شرابخواران هم هستند، خیلی هایی که گاو نر سر میبرن جلو دسته های عزاداری ولی حاضر نیستن ده هزار تومن بدن یه بیمار درمونده ای داروهاشو بگیره که باید گفت خدای فیلم سینمایی بازی کردن هستند.

اگه به این برچسب زدن ها باشه به همه میشه برچسب زد.خیلی ها پس چرا فقط محرم یاد نذر و نیاز میفتن؟ نذر و نیاز مواقع دیگه یعنی وجود نداره؟
چرا داره ولی میدان برای شوو وجود نداره

بله ما مولامون همونی بودن که شبا میرفتن دم در فقرا به ایتام کمک میکرد. نه اهل شوو بودن نه ادعا و نه برچسب زدن به بقیه

قبول دارم وجود همچین کسایی رو. و صد البته خطر منافق و دو رو برای اسلام بسیار بسیار بیشتر از بی دین هست.
بگذریم که چه کسایی پای اینجور افراد رو به مراسمهای عزاداری کشیدن و چه اهدافی داشتن...
و فقط یه سوال...

به نظر شما حتی یه نفر هم وجود نداره که مصداق اینگونه افراد بشه که در عیش و نوششون و ریخت و پاششون هیچ به فکر فقرا و ... نیستن و در ماههای خاصم همینطور و فقط بلدن در برابر خرجهای دینی جبهه بگیرن؟؟

نوتر

New member
قبول دارم وجود همچین کسایی رو. و صد البته خطر منافق و دو رو برای اسلام بسیار بسیار بیشتر از بی دین هست.
بگذریم که چه کسایی پای اینجور افراد رو به مراسمهای عزاداری کشیدن و چه اهدافی داشتن...
و فقط یه سوال...

به نظر شما حتی یه نفر هم وجود نداره که مصداق اینگونه افراد بشه که در عیش و نوششون و ریخت و پاششون هیچ به فکر فقرا و ... نیستن و در ماههای خاصم همینطور و فقط بلدن در برابر خرجهای دینی جبهه بگیرن؟؟

هزاران هزار نفر هستند. یک نفر سهله

من حرفم اینه نباید به همه ی این افرادی که میگن بجای ریختو پاش بی حد وحصر ماه محرم بیاین به فکر فلانی ها هم باشیم بگین سیاسی. چون خود اسلام صراحتا گفته اسراف حرام است. اسراف ماه محرم اسراف نیست؟؟؟ چرا هست
من معتقدم باید نذری رو دقیقا بجاش و برای اهلش داد.
حالا ماه محرم میشه بشه یا اول عید نوروز میخاد باشه

اشکال نداره ماه محرم باشه ولی نذری رو دقیقا بدن به اون جایی که باید بدن. حرفم اینه. کسی که میاد عزاداری کنه گشنه و محتاج نیست احیانا. بجای اینکه این همه گوشت قربونی رو بدیم به حسینیه تا بعضیا با بی شرمی تمام تو پاکت های مشکی گوشت هارو بدزدند و ببرن برا خودشون بهتره بگردیم همون گوشت رو به جای واقعیش بدیم. مثل خونه ی سالمندان. مثل مراکز بهزیستی. مثل یتیم خونه ها. خیلی جاهای دیگه. جایی که میدونیم دست اهلش رسیده.حرف من اینه ...حالا میخاد محرم باشه میخاد صفر باشه یا میخاد عید باشه.

goo

New member
خب این تاپیک درباره اون هزاران هزاران نفره که البته کسی نگفته سیاسی هستن و...، نه افرادی که واقعا دلسوزه مردم هستن.همین...

اتفاقا من خودم شدیدا موافق عوض کردن و اگر نشد بیرون کردن افرادی از مراسم عزاداری ها هستم که متاسفانه عمل ها و سخنان بسیار قبیحی دارن که مطمینا چنین حرکاتی در اسلام تایید شده نیستن.میشه انشالله در محرم یه تاپیکی هم برا اینا زد،مستند شکایت یا شفاعت در این باره هستش.

نوتر

New member
خب این تاپیک درباره اون هزاران هزاران نفره که البته کسی نگفته سیاسی هستن و...، نه افرادی که واقعا دلسوزه مردم هستن.همین...

اتفاقا من خودم شدیدا موافق عوض کردن و اگر نشد بیرون کردن افرادی از مراسم عزاداری ها هستم که متاسفانه عمل ها و سخنان بسیار قبیحی دارن که مطمینا چنین حرکاتی در اسلام تایید شده نیستن.میشه انشالله در محرم یه تاپیکی هم برا اینا زد،مستند شکایت یا شفاعت در این باره هستش.
تو عنوان تاپیک گفتین ضد انقلابی :rolleyessmileyanim:

goo

New member
تو عنوان تاپیک گفتین ضد انقلابی :rolleyessmileyanim:

تو عنوان تاپیک نبوده، این دانشجوی مذکور این جواب رو به یه جایی گفته که اونجا معمولا بر علیه ایران کار می کنه و به اصطلاح میگن ضد انقلابن؛نه اینکه هر کی اینجوریه بشه ضد انقلاب.......:smiliess (10):

ROJO

New member
من با حرف اون دانشجو کاملا موافقم
ما اینقدر خرج بی خود می کنیم مهمونی های انچنانی میدیم لوازم بی خود ارایشی استفاده می کنیم و....فکر فقرا و زلزله زدگان و نیازمندان نیستیم
بعد که بحث امام حسین و... میشه تازه یاده فقرا می افتیم ...ما با همین نذری دادنا و برگزاری مراسم عزاداری می تونیم به نسل بعد این سنت رو انتقال بدیم و به اون وریا بفهمونیم که دینمونو دوست داریم به اسلام پایبندیم چه شیعه چه سنی همه مسلمانیم با همیم ...درسته اسلام ودین فقط محرم وقدر نیست ولی یه تلنگر برای ما ها که تو دنیای مادی غرق شدیم همش فکر زندگی و درس و کاریم و برای خدامون و دینمون کمتر وقت می ذاریم اگرم نمازی می خونیم فکرمون هزار جاست نگید که نیست که ریا میشه....

افرین، این نذر و عزاداریها حتما باید پابرجا بمونه، حالا ممکنه تو انجامش ی اشتباهاتی ی سهل انگاریایی باشه ولی نفس عمل خوبه و کمک میکنه

درضمن ما نمیتونیم بگیم کی بیاد کی نیاد به مراسم، اخه ما چ میدونیم تو دل مردم چی میگذره شاید خدا خواسته بیاد، شاید ی روشنی ازین طریق بخواد تو دلش بیوفته... الله اعلم

mohammad63

Well-known member
من هم با حرفهاش موافقم .... هر چیزی ولو کربلا و ان حادثه عظیم و دلخراشش می تواند در پس روزمرگی ها فراموش می شود، می تواند با خرافات آمیخته شود و از یاد برود، می شود مردم را نسبت به آن دلسرد کرد...
نذری ماه محرم ... دلها را به هم نزدیک می کند ... و در کنار این همدلی می شود باز حسین زنده باشد همینجا کنار هیئت ها ...
ضریح امام حسین باید باشد و متمایز باشد تا همگان بدانند هیچ وقت زور و زر نمی تواند اندیشه های خدایی را محو کند
اما اگر دزدی ها نبود، سواستفاده ها نبود نه فقیری بود که بخواهیم به او کمک کنیم و اینقد دولت منابع داشت که نیازی به کمک دیگران برای زلزله زده ها نباشد ...
می دانید که هر نفر ایرانی از بابک زنجانی 110 هزار تومان طلب دارد ... یعنی پول دوماه یارانه ....
:28:

z.bio

New member
افرین، این نذر و عزاداریها حتما باید پابرجا بمونه، حالا ممکنه تو انجامش ی اشتباهاتی ی سهل انگاریایی باشه ولی نفس عمل خوبه و کمک میکنه

درضمن ما نمیتونیم بگیم کی بیاد کی نیاد به مراسم، اخه ما چ میدونیم تو دل مردم چی میگذره شاید خدا خواسته بیاد، شاید ی روشنی ازین طریق بخواد تو دلش بیوفته... الله اعلم

واقعا عالی بود. ما چه حقی داریم دیگران و قضاوت کنیم. :riz304:

مجید دیجی

مدیر بخش
نباید مسائل را با هم قاطی کرد ... هر چیزی جای خودش ...
از goo بابت تایپیک خوبش تشکر می کنم .

بالا