# پاتوق هماتولوژی #

mahcima

New member
دوستاني كه از رشته ي غبر مرتبط وارد اين رشته ميشن اطلاعه دقيقي ندارن
كاهش ظرفيت انقدرا به بازار كار ارتباطي نداره

science girl

New member
بنظر منم ما به جای اینکه ظرفیت ها رو کم کنیم باید فرصت های شغلی رو زیاد کنیم. اینکه ظرفیت رو کم کنن باعث ایجاد شغل برای باقی نمیشه!
:auizz3ffy9vla57584x

محسن ن ک

New member
با سلام من تا چند روز دیگه میخوام انتخاب رشته کنکور سراسریم رو انجام بدم ، خواستم ازتون راجع به بازار کار رشته علوم آزمایشگاهی بپرسم و اینکه کلا چه جور رشته ایه و شرایط ادامه تحصیلش در فوق و دکترا چجوره. با توجه به علاقم به این رشته ، بدون تعصب به نظرتون پیشنهاد میکنید این رشته رو یا نه؟ خیلی ممنون میشم اگه بهم کمک کنید

گل پسر اگر میخوای با لیسانست زود بپری سر کار،پرستاری
ازمایشگاهم بدک نیس اما ارشدش چرت،پی اچ دیش م سخت

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sara77

mahcima

New member
با سلام من تا چند روز دیگه میخوام انتخاب رشته کنکور سراسریم رو انجام بدم ، خواستم ازتون راجع به بازار کار رشته علوم آزمایشگاهی بپرسم و اینکه کلا چه جور رشته ایه و شرایط ادامه تحصیلش در فوق و دکترا چجوره. با توجه به علاقم به این رشته ، بدون تعصب به نظرتون پیشنهاد میکنید این رشته رو یا نه؟ خیلی ممنون میشم اگه بهم کمک کنید
به نظر من فيزيوتراپي و اوپتومتري بهتره :) علوم آزمايشگاهيم خوبه ولي نميشه مستقل باشي

srn

New member
سلام
چند نکته مهم مطالعاتی:
تااینجا راجع به خلاصه برداری و نکته برداری و زمان این کارها و نیز چگونگی غلبه بر استرس گفتیم.

1.تایم مطالعه باید طوری باشه که بعد از هر 45 دقیقه حتما یک 15 دقیقه استراحت کنید این کار باعث میشه از زمان به بهترین وجه و با بالاترین تمرکز استفاده کنید

2.حین درس خوندن زیاد اب بنوشید که کارایی مغز شما رو بهبود میبخشه

3.سعی کنید در طول روز عناوین مختلف و زیادی رو از کتاب ها نخونید حداکثر 4 عنوان باشه

4.خلاصه برداری رو بعد از خوندن یک مبحث شرو ع کنید به شکلی که فهم خودتونو از مبحث به روی کاغذ پیاده کنید بازم میگم فرق میکنه با نکته برداری

5.برنامه ایی که میریزید متناسب با ضریب هر درس باشه مثلا خوندن لودیش برای ضریب یک یک اشتباه بچه گانست

6.زبان مهارت تلقی میشه و هر کسی تند تر بخونه و سریعتر درک کنه موفق تره دامنه لغات مهمه ولی مهمتر تند خواندن و درک کردن متن ها و جمله هاستپس تا روز کنکور اگه تونستید روزی حداقل 10 خط رو ترجمه کنید

7.. برای بیوشیمی کتاب دکتر احسانی برای ضریب 1 وضریب 2 کتاب مفیدی محسوب میشه خصوصا برای دوستانی که پایه ی خوبی ندارن

8..همیشه برنامه انعطاف پذیری برای خودتون بریزید و جمعه ها رو برای جبران برنامه و مطالب سخت قرار بدید زود نخواین کتابا رو تموم کنین کتابی که زود تموم بشه زود هم از یاد میره

موفق باش

maxin

Well-known member
سلام
چند نکته مهم مطالعاتی:
تااینجا راجع به خلاصه برداری و نکته برداری و زمان این کارها و نیز چگونگی غلبه بر استرس گفتیم.

1.تایم مطالعه باید طوری باشه که بعد از هر 45 دقیقه حتما یک 15 دقیقه استراحت کنید این کار باعث میشه از زمان به بهترین وجه و با بالاترین تمرکز استفاده کنید

2.حین درس خوندن زیاد اب بنوشید که کارایی مغز شما رو بهبود میبخشه

3.سعی کنید در طول روز عناوین مختلف و زیادی رو از کتاب ها نخونید حداکثر 4 عنوان باشه

4.خلاصه برداری رو بعد از خوندن یک مبحث شرو ع کنید به شکلی که فهم خودتونو از مبحث به روی کاغذ پیاده کنید بازم میگم فرق میکنه با نکته برداری

5.برنامه ایی که میریزید متناسب با ضریب هر درس باشه مثلا خوندن لودیش برای ضریب یک یک اشتباه بچه گانست

6.زبان مهارت تلقی میشه و هر کسی تند تر بخونه و سریعتر درک کنه موفق تره دامنه لغات مهمه ولی مهمتر تند خواندن و درک کردن متن ها و جمله هاستپس تا روز کنکور اگه تونستید روزی حداقل 10 خط رو ترجمه کنید

7.. برای بیوشیمی کتاب دکتر احسانی برای ضریب 1 وضریب 2 کتاب مفیدی محسوب میشه خصوصا برای دوستانی که پایه ی خوبی ندارن

8..همیشه برنامه انعطاف پذیری برای خودتون بریزید و جمعه ها رو برای جبران برنامه و مطالب سخت قرار بدید زود نخواین کتابا رو تموم کنین کتابی که زود تموم بشه زود هم از یاد میره

موفق باش
خب پس برای زیست چه کتابی بهتره ؟که باهاش بشه درصد خوبی هم زد؟

srn

New member
خب ماکسین عزیز امسال سوالا آسون بود هر کتاب خلاصه ایی جواب میداد من خالصی مهدوی خوندم و زیست برام راحت بود یه دوستم هم برای کنکور رو فقط خود 78 زد برای ضریب یک از هم میشه استفاده کرد نهایتا از 400 صفحه بیشتر خوندن برای ضریب یک زیاده...هر کتابی داشت داری با سوالای 3 سال گذشته بسنج اگه بالا ی 80 درصد سوالاتو پوشش داد کتاب خوبیه

maxin

Well-known member
خب ماکسین عزیز امسال سوالا آسون بود هر کتاب خلاصه ایی جواب میداد من خالصی مهدوی خوندم و زیست برام راحت بود یه دوستم هم برای کنکور رو فقط خود 78 زد برای ضریب یک از هم میشه استفاده کرد نهایتا از 400 صفحه بیشتر خوندن برای ضریب یک زیاده...هر کتابی داشت داری با سوالای 3 سال گذشته بسنج اگه بالا ی 80 درصد سوالاتو پوشش داد کتاب خوبیه

خیلی ممنون..
اسم کامل کتاب مهدوی چیه؟بنظرت جواب میده خوب بخونیش؟

science girl

New member
بچه های این پاتوق کوشن???????
ترافیک جاده چالوس موندن????????????
پ کو گزارشا?????

- - - Updated - - -

بچه های این پاتوق کوشن???????
ترافیک جاده چالوس موندن????????????
پ کو گزارشا?????

yas13

New member
بچه ها كجايين كسي حاضري نميده اينجوري انگيزه درس خوندنا مياد پايين من همينجوري كه ميبينم شما جلوتر از منين انگيزم برا خوندن بيشتر ميشه ...من امروز فردا بايد برم خ ل ي ل ي ثبت نام كنم بخدا پول كمي نيست هر كي هر اطلاعاتي داره بگه .جواب يه سوال ديگمم ندادين شما كه هنري و مي خونين تستاي اي كيو بي رو مي تونين كامل جواب بدين من نمي تونم مي خوام ببينم من بد مي خونم يا واقعا جواب بعضي از سوالا نيست ؟مثلا فصل خونسازي

Z0HRE

New member
بچه ها كجايين كسي حاضري نميده اينجوري انگيزه درس خوندنا مياد پايين من همينجوري كه ميبينم شما جلوتر از منين انگيزم برا خوندن بيشتر ميشه ...من امروز فردا بايد برم خ ل ي ل ي ثبت نام كنم بخدا پول كمي نيست هر كي هر اطلاعاتي داره بگه .جواب يه سوال ديگمم ندادين شما كه هنري و مي خونين تستاي اي كيو بي رو مي تونين كامل جواب بدين من نمي تونم مي خوام ببينم من بد مي خونم يا واقعا جواب بعضي از سوالا نيست ؟مثلا فصل خونسازي

منم نمیتونم...اوایلش همینجوریه عجله نکن

- - - Updated - - -

برام دعا کنین

حتماااااااااا:thumbsupsmileyanim:

:

mohana

Well-known member

سلام...
چون بعضی از سوالا ب فصل های بعدی مربوطه الان با خوندن ی فصل نمیشه جواب داد....مثلا درمورد هموگلوبین ها تو فصل اختلال گلبول قرمز میخونیم اما سوالش تو بخش خونسازی اومده

- - - Updated - - -

من امروز هماتو و ایمنی خوندم 3 ساعت
زبان و بانک خون مونده تا موقع خواب میخونم

موفق باشیــــــــــــــــن:thanks:

رها45

New member
سلام بچه ها جون ازتون راهنمایی میخواستم.
لطفا نظرتونو با دلیل برام بگید
میخوام از اول کنکور بدم برا داروسازی با این وضع ظرفیتا و و احتمال حذف شدن زیستا از استخدامی و ارشد وزارت بهداشت این تنها راهیه که به ذهنم میرسه خداییش دارو رو هم دوست دارم. لطفا مرا دریابید

maxin

Well-known member
سلام بچه ها جون ازتون راهنمایی میخواستم.
لطفا نظرتونو با دلیل برام بگید
میخوام از اول کنکور بدم برا داروسازی با این وضع ظرفیتا و و احتمال حذف شدن زیستا از استخدامی و ارشد وزارت بهداشت این تنها راهیه که به ذهنم میرسه خداییش دارو رو هم دوست دارم. لطفا مرا دریابید

طبق قانون جدید همه فارغ التحصیلان لیسانس دانشگاه ملی-آزاد -پیام نور و ... اگه بخوان دوباره کنکور بدن و دانشگاه برن ....حق تحصیل رایگان(در همه مقاطع) رو ندارن .همین پارسال بود فک کنم این قانون رو گذاشتن.
همون زحمت رو که برا دارو قبول شدن بکشی میتونی ارشد قبول شی.

yas13

New member
بچه ها فقط ساعتاي درس خوندنتونو اعلام نكنين لطفا تا اونجايي كه مي خونين هم اعلام كنين...همهتون موفق باشين

yas13

New member
رها ٤٥اميدتون رو از دست ندين من هم شرايطم مثل شماست .الان دارم واسه دله خودم درس مي خونم تازه درس خوندن از اول باز هم زياد اسون نيست دوران دانشگاهتون رو بياد بياريد حتما پر از خاطره هاي قشنگي كه ما از دوران درس خوندنمون داريم ولي الان اگه قبول هم بشين چون تو دوران تحصيلتون با بچه ها هم سن نيستين از نظر من فقط حرص مي خورين هر چه قدرم به رشتتون علاقه مند باشين، بعد هم هميشه يادتون باشه يه روزي خدا يه در نامرئي واسطون باز ميكنه كه باورتون نميشه يه دري كه فقط مات متحير بمونين همون طور كه من از اين در باز كردن خدا بعد از ٨سال... الان ٢ساله مات موندم كه خدا چه قدر قشنگ درشو روم باز كرده

بالا