وَالتِّينِ وَالزَّيْتُونِ

PCR

New member
با سلام خدمت pcr عزیز
در مورد تعداد کلمات: خودتون یه زحمت بکشین توی گوگل جستجو کنید"قرآن آنلاین" بعدش کلمه ی مورد نظر رو توی قرآنی که به صورت آنلاین هست، جستجو کنید.
در مورد درست بودن یا نبودن این مطلب: من واقعاً و حقیقتاً نمیدونم (چون نه عضو تیم تحقیقاتی ژاپنیا بودم و نه عالم و مفسر قرآن).
و علت این که به این مطلب لایک زدم اینه که اگه واقعاً اینطور باشه آدم خیلی کیف می کنه چون مسلمانه.(البته بهتر تر اینه که آدم خودش بتونه یه کاری بکنه)

حق با شماست اگه کسی بیاد همینطوری و الکی یه چیزایی بگه و منبع رو هم قرآن معرفی کنه از مسیر علمی خارج میشه. ولی اگه دقت کنید اول یه تحقیق علمی صورت گرفته بعدش نتایج رو به قرآن ربط دادند(انگار یه مطلبی رو از قبل بخونی و ساده ازش رد بشی بعد یه عده دیگه که اصلاً تعصبی هم به دینت ندارن، بیان همون مطلب رو بهت بگن!)
نظر من در مورد قرآن:

Pcr گرامی
خیلی خوشحال میشدم که با هم بحث و گفتگو داشته باشیم ولی چه کنم که نه علم کافی رو دارم و نه وقت کافی(10 اسفند امتحان مهمی دارم که باید دیگه برم برای اون درس بخونم و احتمالاً چند روز بیشتر دیگه به انجمن سر نمی زنم.)
در مورد لایک ها و لایک زدن ها:
ببینید! یکی از خود مطلب خوشش میاد لایک میزنه. یکی از نویسنده بابت وقتی که گذاشته تشکر میکنه. اصلاً خودت بگو ببینم چرا لایک زدی؟
این همه روی لایک ها حساس نباشید. اگه واقعاً این موضوع خیلی خیلی ناراحت تون میکنه، من از کسانی که لایک زدن خواهش میکنم که لایک شون رو پس بگیرن. چون راضی نیستم به خاطر لایکی که من بابت پست ام ، گرفتم حتی یک نفر ناراحت بشه. وقتی از کسی یه لایکی دریافت می کنم، خوشحال میشم که مطلبم رو پسندیده. منطق نسبی ام رو پذیرفته، از این که چشمم رو نبستم و همین جوری زود یه نوشته رو قبول نکردم و حداقل یه چند دقیقه ای در حد توانم در موردش جستجو کردم، لایک گرفتم؛ خوشحال میشم. ولی این که بخوام تعداد لایکم زیاد باشه و بگم اله و بله آی مردم ببینید چقد لایک گرفتم برای پست هام، این اصلاً برام مهم نیست مگه می خوام با تعداد لایکم چی رو ثابت کنم، چی کار کنم. اینه که این جور موارد برام ارزشی نداره. و در کل نمی خوام کسی به خاطر این اعداد و ارقام ناراحت بشه. بازم میگم اگه خواستید من این کار رو می کنم.(بحث پس گرفتن لایک ها)
در مورد انجیر و زیتون و کلاً این تاپیک و خیلی موضوعات مشابه دیگه:
آیا این بحث ها دور از منطقه؟ آیا نمیشه از راه تغذیه مبادرت به درمان کرد و حاصل کار سلامتی باشه؟
حتماً همه تاثیر دارو و داروسازی رو در سلامتی می دونید.اینا از چه مکانیزمی استفاده می کنند؟ بله اینها مثل غذا وارد بدن میشن و یا جایی که غذا می تونه اونجا باشه، اون ها هم می تونن به اون مکان وارد بشن. چرا هر دارویی رو برای هر دردی استفاده نمی کنند؟ به خاطر تنوع در ماده ی سازنده اش و نیز نسبت مواد سازنده ی اون دارو. حالا اگه به جای دارو مثلاً انجیر و زیتون به نسبت 1 به هفت استفاده بشه ایرادی داره؟
آیا ایرادی داره که لیموترش به عنوان ماده ای که در مقابل چندین نوع سرطان در بدن، مقاومت میکنه استفاده بشه؟(به واسطه ماده ای که داره و خیلی از شرکت های سازنده داروهای ضد سرطان ازش استفاده میکنن)
و در آخر این که کسی نظرش رو به کس دیگه ای تحمیل نمی کنه و مسخره هم نمی کنه و نباید بکنه ولی می تونه در میان بذاره.
با تشکر

درود به شما a_67 عزیز

در مورد تعداد کلمات: خودتون یه زحمت بکشین توی گوگل جستجو کنید"قرآن آنلاین" بعدش کلمه ی مورد نظر رو توی قرآنی که به صورت آنلاین هست، جستجو کنید.
بله a_67 عزیز .من هم همین کار رو کردم و نتایجی که به دست اومد6 تا بود.گفتم شاید شما 7 تا پیدا کردی به خاطر همین گفتم که اون 7 مورد رو اینجا بیارین.

اگه دقت کنید اول یه تحقیق علمی صورت گرفته بعدش نتایج رو به قرآن ربط دادند......دوست عزیز مسئله همین جاست که من دارم میگم همچین تحقیقی صورت نگرفته.و این کاملا ساختگی هست.به خاطر همین گفتم مقاله مربوط به این تحقیق رو بگید....طبق این داستان این مقاله منتشر شده که به دست یه فرد مذهبی رسیده و اون فرد این مسئله رو با قران تطابق داده.تا اینجای داستان خوب خیال بافی شده و همین طور هم هست یه مقاله که یه تیم پژوهشی روش کار میکنه در مجلات و سایت های علمی منتشر میشه.......حالا ما میگیم که بیارید اون مقاله علمی رو که گفته باشه نسبت 1 به 7 این میوه ها باید استفاده بشه.....چون همه ماجرا بر اساس این هست که آیا نسبت 1 به هفت درست هست یا نه.پس روش برخورد علمی اینجور میشه....
شما باید برای این حرف که نسبت 1 به هفت این میوه ها از نظر علمی توصیه شده رو اثبات کنید تا بعد بتونیم رو این موضوع صحبت کنیم.

نظر من در مورد قرآن:
مقدمه: تا حالا شنیدید که تاریخ تولد افراد و اصلاً اعداد بر روی افراد تاثیر دارند؟(بحث رو با فالگیری اشتباه نگیرید منظورم ستاره شناسی و نجوم هست.)
چرا برای مصرف داروها فواصل زمانی معین با یه دوز خاص رو پزشکان توصیه می کنند؟(چون تحقیق و آزمایش کردن به این نتیجه رسیدن همراه با خطا)
چون من نوعی که باشم اشرف مخلوقات، کامل نیستم(البته اگه کامل بشم اشرف مخلوقات برام صدق می کنه.)، برای اینکه از صحت هر آنچه که در قرآن گفته شده اطمینان پیدا کنم، به صورت قطع نمی تونم همه اش رو آزمایش کنم چون کامل نیستم. پس حالا چکار کنم؟ خدا می خواد منو هدایت کنه. منم در آن حد ظرفیت ندارم که اونو بشناسم. راه حل یه واسطه است که اونو خدا برای هدایت من فرستاده. بهش میگیم پیامبر.(همه ی پیامبران رو در نظر بگیرید). حالا این پیامبر میگه ای نسان ها من از طرف خدا جهت هدایت شما مامورم.
اینجا یکی مثل من و شما میگیم(بایدم بگیم) از کجا معلوم؟(ثابت کن!)
اون هم میگه یکی از صفات خدا قدرت خداست. من هم به اذن خدا برات معجزه می کنم. این داستان پیامبرا هست....
میرسه به زمان ظهور اسلام.
عرب ها میگن ما در سخنوری از همه سریم. خدا هم میگه خب! می تونید مثل این قرآن بیارید. و این قرآن میشه معجزه ی اسلام. و طبق اطلاعاتی که اکثراً داریم(یا تحقیق کردیم یا شنیدیم...) اسلام هم آخرین دینی هست که خدا گفته باشه(اینو یک اصل در نظر بگیرید. همون اصولی که قبلاً گفتم و شما در جریانش هستید). چون آخرین هست لزوماً باید کامل ترین هم باشه.(اگه کامل نباشه لازمه یه دین کامل تر بیاد که این آخر بودن اسلام رو نقض می کنه.)
کامل یعنی بی کم و کاست از هر نظر. از نظر علمی، از نظر کلامی، از نظر ریاضی، از نظر تغذیه ای، از نظر فیزیک، از نظر هر چی که به فکرت میاد و از نظر هر چی فوق تصور من و توست. چرا؟ چون مولفش رو (خدا) خارج از تصور ماست. اگه نه؟ یه تاپیک بزن در موردش بحث کنیم.
بله این نظر شماست در مورد قران که برای ما محترم هست ....که میشه روش بحث کرد کما اینکه این کار رو کردم در مورد تمام نظراتی که شما در مورد قران دارین و تک تکشون رو میدونم.ولی بحثی که الان هست موضوع انجیر و .... هست.

میگفت که با توجه به ویژگی های زبان عربی(ساخت زبان و نکات گرامری و...) بعید نیست که بشه یه زبان برنامه نویسی بر پایه ی زبان عربی به وجود آورد که همون زبان واحد و جهانی باشه
البته شاید بد نباشه بدونی که من یه مدت برنامه نویسی هم کار کردم...اتفاقا یکی از مشکلای این سایت رو هم میدونم و میدونم چطور باید بر طرف بشه.یادم باشه به ادمین بگم.....حداقل این رو میدونم که شاید یه مقدار خنده دار باشه که بخوایم یه زبون برنامه نویسی بر اساس یه زبان گفتاری بنویسیم....حالا این زبون میخواد عربی باشه یا هر زبون دیگه.....برنامه نویسی یه تفکر هست...مثلا ما نمیتونیم بر اساس زبان عربی با یه کامپایلر بیام و مثلا زبون بسازیم ......مخصوصا زبان عربی که پر از استثنا و ......اصن من یه جمله معروف دارم که میگه:
تو استثنات زبان عربی قانون هم پیدا میشه.
فک کنم کامپایلر هنگ کنه......نفهمه این قسمت قانون بود ...استثنا بود؟چی بود؟آقا ببین کار به کجا کشیده که خود عربها نمیتونن یه قسمت از زبونشون رو تلفظ کنن مجبور شدن اعلال حذف بسازن...
حالا از این قسمت فاکتور میگیریم نمخوایم وارد بحث تخصصی بشیم....

خیلی خوشحال میشدم که با هم بحث و گفتگو داشته باشیم ولی چه کنم که نه علم کافی رو دارم و نه وقت کافی(10 اسفند امتحان مهمی دارم که باید دیگه برم برای اون درس بخونم و احتمالاً چند روز بیشتر دیگه به انجمن سر نمی زنم.) ......منم خوشحال میشم یه بار سر فرصت بتونیم بحث کنیم......حالا باشه سر فرصت.

در مورد لایک ها و لایک زدن ها:
ببینید! یکی از خود مطلب خوشش میاد لایک میزنه. یکی از نویسنده بابت وقتی که گذاشته تشکر میکنه. اصلاً خودت بگو ببینم چرا لایک زدی؟
منظورم از مطرح کردن بحث لایک و .... این بود که بگم وقتی بحث به صورت تعصبی باشه افراد به منطق دقت نمیکنن فقط میخوان نظر موافق نظر خودشون باشه تا تشویقش کنن و اصلا کاری ندارن که اون نظر درست هست یا نه.ببین اصلا لایک الزاما به معنی موافقت با نظر نیست.من خودم به نظر های دیگران لایک میزنم صرف اینکه طرف تو قسمت جهت اطلاع شما متوجه بشه که نظرش رو خوندم و بهش جواب دادم.
اگه واقعاً این موضوع خیلی خیلی ناراحت تون میکنه، من از کسانی که لایک زدن خواهش میکنم که لایک شون رو پس بگیرن. چون راضی نیستم به خاطر لایکی که من بابت پست ام ، گرفتم حتی یک نفر ناراحت بشه. وقتی از کسی یه لایکی دریافت می کنم، خوشحال میشم که مطلبم رو پسندیده. منطق نسبی ام رو پذیرفته، از این که چشمم رو نبستم و همین جوری زود یه نوشته رو قبول نکردم
نه بابا لایک چیه که یه نفر بخواد به خاطرش ناراحت یا خوشحال بشه؟بیخیال بابا ...لایکشون رو پس بگیرن چیه؟

آیا این بحث ها دور از منطقه؟ آیا نمیشه از راه تغذیه مبادرت به درمان کرد و حاصل کار سلامتی باشه؟
حتماً همه تاثیر دارو و داروسازی رو در سلامتی می دونید.اینا از چه مکانیزمی استفاده می کنند؟ بله اینها مثل غذا وارد بدن میشن و یا جایی که غذا می تونه اونجا باشه، اون ها هم می تونن به اون مکان وارد بشن. چرا هر دارویی رو برای هر دردی استفاده نمی کنند؟ به خاطر تنوع در ماده ی سازنده اش و نیز نسبت مواد سازنده ی اون دارو. حالا اگه به جای دارو مثلاً انجیر و زیتون به نسبت 1 به هفت استفاده بشه ایرادی داره؟
نه اصن دور از منطق نیست که بشه از راه تغذیه مبادرت به درمان کرد.موضوع اینجا این هست که آیا برقراری نسبت 1 به 7 تاثیری تو سلامتی داره که علم بهش اشاره کرده باشه؟یا اصن قران اصن به همچین موضوعی اشاره کرده؟
و در آخر این که کسی نظرش رو به کس دیگه ای تحمیل نمی کنه و مسخره هم نمی کنه و نباید بکنه ولی می تونه در میان بذاره.
نه اینجا کسی نظرش رو تحمیل نمیکنه و فقط نظرات گفته میشه ممنون

آخرین ویرایش:

sepidh gh

New member
قبل از هر چیز باید بگم که آقای pcr کاملن درست می فرمایند و کلمه زیتون فقط 6 بار در قرآن کریم تکرار شده است ......با تشکر فراوان از دوستمو ن a_67 و با اجازه دوستان من مطالب مفید ایشون رو در این زمینه کامل می کنم :
به نوشته روزنامه الجزيره چاپ عربستان، اعضاى اين گروه پژوهشى كه در زمينه فعل و انفعالات يك پروتئين در مغز«ميثا لونيدز » فعاليت مى كردند، از دريافت نتيجه تحقيقات پزشك مسلمان دكتر ابراهيم خليفه كه با استناد به قرآن تهيه شده بود، شگفت زده شدند و با اذعان به اعجاز قرآن در اين زمينه، اسلام آوردند
به نوشته اين روزنامه عربستانى آنها متوجه شدند كه بايد ماده بدست آمده را به نسبت يك در هفت (يك انجير در 7 زيتون) مخلوط كنند تا نتيجه بهتر را به دست آورند،كه در همين حال دكتر طه ابراهيم خليفه كه قبلا در مورد انجير و زيتون به پژوهش در قرآن پرداخته بود، نتايج تحقيقات خود را به اين گروه ژاپنى ارسال كرد

براساس پژوهش اين پزشك مسلمان عربستانى در قرآن فقط يك بار از انجير ياد شده است در حالى كه 7 بار از زيتون (6 بار به صراحت و يك بار به طور ضمني در سوره مؤمنون آیه 20 به آن اشاره شده است آنجا كه می*فرمايد: ﴿و شجرة تخرج من طور سيناء تنبت بالدهن وصبغ للآكلين.. …….درختی که از طور سینا برآید و روغن زیت بار آرد و نان خورش مردم گردد !!!!نام برده شده است و اين در واقع همان چيزى بود كه گروه پژوهشى ژاپني از طريق علمى به آن دست يافته بودند.
دوستان می تونن اطلاعاتی در رابطه با این پروتئین رو رو در لینک StoryQ - THE FIG AND OLIVE ( ENGLSIH ) یا در لینک
methalonids - General Health - MedHelp مشاهده کنند..... فکر می کنم وقت اون رسیده که به قول دوستمون با صدای بلند بگیم الله اکبر ....................

بیوشیمی لنینجر هم رو فعلن بذارید کنار.... چون حتی رفرنس کنکور هم نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

a_67

New member
با سلام مجدد به شما pcr گرامی

در مورد درست یا غلط بودن ماجرای انجیر و زیتون... من گفتم 100 درصد مطمئن نیستم(چون خودم تحقیق نکردم و یا مقاله مربوطه رو ندیدم(اگه مقاله ای وجود داشته باشه.)). ولی بنا به اعتقادم به اعجاز قرآن و برخی موارد علمی که راجع بهش شنیدم یا خوندم، این مورد انجیر و زیتون رو بعید ندونستم. فکر کنم یه سری مقاله علمی هم در مورد حود انجیر و یا زیتون وجود داشته باشه. در هر صورت جوینده یابنده است.
ولی شما اینجا 100 درصد دارید این موضوع رو نفی می کنید. آیا صرف اینکه هنوز مقاله ای به دست من و شما نرسیده می توان موضوع رو رد کرد؟ شاید ما به اون دسترسی نداریم. نفی یک موضوع رو هم میشه به صورت علمی انجام داد. به طور مثال اگه کسی نتایج حاصل از یه سری آزمایش رو قبول نداشته باشه، پژوهشگر مربوطه اگه با یه متخصص سر و کار داشته باشه؛ ریز دلایل علمی رو میاره. اگه هم نه با یه غیر متخصص طرف باشه، میگه شما هم برید روی همین موضوع با شرایطی که بنده آزمایش کردم، آزمایش کنید. اگه اختلاف نتایج خیلی فاحش بود(با فرض اینکه پژوهشگر و طرف مقابل درست آزمایش کرده باشن و خطای بزرگی مرتکب نشده باشند) اون موقع هست که باید نتایج کار یه پژوهشگر(که معمولاً این افراد، حرفه ای هستند) رو چندین گروه پژوهشی مختلف مورد بررسی قرار بدن و نتیجه رو اعلام کنند.
البته شاید بد نباشه بدونی که من یه مدت برنامه نویسی هم کار کردم...اتفاقا یکی از مشکلای این سایت رو هم میدونم و میدونم چطور باید بر طرف بشه.یادم باشه به ادمین بگم.....حداقل این رو میدونم که شاید یه مقدار خنده دار باشه که بخوایم یه زبون برنامه نویسی بر اساس یه زبان گفتاری بنویسیم....حالا این زبون میخواد عربی باشه یا هر زبون دیگه.....برنامه نویسی یه تفکر هست...مثلا ما نمیتونیم بر اساس زبان عربی با یه کامپایلر بیام و مثلا زبون بسازیم ......

آی pcr امان از دستت! مواردی کی گفتی و منم زیرش خط کشیدم، کلی جواب داده بودم که ذخیره نشد. اشکالی نداره بازم می نویسم و البته دیگه خیلی خلاصه وار.
1. ساختن یه زبان برنامه نویسی با کار با یه زبان برنامه نویسی متفاوته.

2. اکثر زبان های برنامه نویسی که در حال حاضر وجود دارند(چه زبان های اولیه و چه زبان های برنامه نویسی جدید)، دارند از کلمات و گرامری شبیه گرامر زبان انگلیسی استفاده می کنند که این خودش یه زبان طبیعی هست.(در مورد بحث ابهام در زبان های طبیعی و چگونگی رفع ابهام در ساختن یه زبان برنامه نویسی از روی یه زبان طبیعی، بی زحمت خودتون برید دنبالش. مطمئن باشید جواب میگیرید چون این بحث ها انجام شده و وجود داره.)

3. در مورد خنده دار بودن این که بشه از زبان عربی یه زبان برنامه نویسی ساخت:
یه بخش از نرم افزاری که اون فرد داشت می ساخت، کارش این بود که ورودی که عربی باشه، رو بگیره و اونو از لحاظ درست و غلط بودن گرامر و دستور زبان چک کنه، بعدشم ....بخش های دیگه ی نرم افزار بیاد ببینه که مثلاً چیزی شبیه به اون روایت از آیات قرآن استخراج میشه یا نه.(واقعاً کار سنگینی رو این فرد انجام داده.)
این فرد عملاً کامپایلری ساخته که زبان عربی رو تجزیه تحلیل می کنه. پس این کاری که شاید به نظرتون یه مقدار خنده دار باشه رو اون آدم انجام داده.

4. و در نهایت بحثی که اونجا مطرح بوده، این بوده که آیا زبان عربی همون زبان مادر هست یا خیر. وکسی که این حرف رو مطرح کرده اولاً خودش متخصص بوده.ثانیاً به طور قطع با زبان عربی خیلی سر وکله زده و از زیر و بم و سختی کار خبر داشته.
در پایان من هم از شما ممنونم به خاطر نظراتی که ارایه میدید و قضایا رو به چالش می کشید و این که همین جوری یه مطلب رو قبول نمی کنید.

حق با شماست در مورد تعداد گفته شده بنده اشتباه کردم. (والتین و والزیتون رو دو بار حساب کردم.)و دوستمون سپیده جان زحمت توضیحش رو کشیدند. خیلی ممنون.
با تشکر

آخرین ویرایش:

jupiter_sps

New member
اره منم ممنونم که بحث ها رو به چالش می کشید! منم الان فهمیدم که اون 7مین بار-- به طور صریح به کلمه زیتون اشاره نشده--- و اقای قرائتی (معلم قران) هم به احتمال قوی با احتساب همین ایه 40 المومنون-- تعداد اشارات قرانی به میوه زیتون رو 7 بار دونستن!

PCR

New member
قبل از هر چیز باید بگم که آقای pcr کاملن درست می فرمایند و کلمه زیتون فقط 6 بار در قرآن کریم تکرار شده است ......با تشکر فراوان از دوستمو ن a_67 و با اجازه دوستان من مطالب مفید ایشون رو در این زمینه کامل می کنم :
به نوشته روزنامه الجزيره چاپ عربستان، اعضاى اين گروه پژوهشى كه در زمينه فعل و انفعالات يك پروتئين در مغز«ميثا لونيدز » فعاليت مى كردند، از دريافت نتيجه تحقيقات پزشك مسلمان دكتر ابراهيم خليفه كه با استناد به قرآن تهيه شده بود، شگفت زده شدند و با اذعان به اعجاز قرآن در اين زمينه، اسلام آوردند
به نوشته اين روزنامه عربستانى آنها متوجه شدند كه بايد ماده بدست آمده را به نسبت يك در هفت (يك انجير در 7 زيتون) مخلوط كنند تا نتيجه بهتر را به دست آورند،كه در همين حال دكتر طه ابراهيم خليفه كه قبلا در مورد انجير و زيتون به پژوهش در قرآن پرداخته بود، نتايج تحقيقات خود را به اين گروه ژاپنى ارسال كرد

براساس پژوهش اين پزشك مسلمان عربستانى در قرآن فقط يك بار از انجير ياد شده است در حالى كه 7 بار از زيتون (6 بار به صراحت و يك بار به طور ضمني در سوره مؤمنون آیه 20 به آن اشاره شده است آنجا كه می*فرمايد: ﴿و شجرة تخرج من طور سيناء تنبت بالدهن وصبغ للآكلين.. …….درختی که از طور سینا برآید و روغن زیت بار آرد و نان خوش مردم گردد !!!!نام برده شده است و اين در واقع همان چيزى بود كه گروه پژوهشى ژاپني از طريق علمى به آن دست يافته بودند.
دوستان می تونن اطلاعاتی در رابطه با این پروتئین رو رو در لینک StoryQ - THE FIG AND OLIVE ( ENGLSIH ) یا در لینک
methalonids - General Health - MedHelp مشاهده کنند..... فکر می کنم وقت اون رسیده که به قول دوستمون OMID2010 با صدای بلند بگیم الله اکبر ....................

بیوشیمی لنینجر هم رو فعلن بذارید کنار.... چون حتی رفرنس کنکور هم نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با تشکر فراوان از دوستمو ن a_67 و با اجازه دوستان من مطالب مفید ایشون رو در این زمینه کامل می کنم :
......یک دو سه...امتحان میکنیم.....صدا میاد........بله ...خواهش میکنم شما بفرمایید....
وای سپیده وای سپیده...وای سپیده وای سپیده......این همه اونجا بحث کردیم ازت بعید بود اینجور غیر منطقی صحبت کنی....ما میخوایم متوجه بشیم که آیا این نتیجه تو علم ثابت شده هست که نسبت 1 به 7 باید رعایت بشه یا نه......باید بریم تو منابع علمی بگردیم دنبال این مطلب....شما برو از مثلا سایت مجله ساینس بیار این مطلب رو که نسبت 1 به هفت انجیر و زیتون ثابت شده هست...من خودم قول میدم همه ی حرفام رو پس بگیرم....تازه برای این بهت ثابت بشه حتی روزنامه های خبر ساز هم این رو نگفتن ...بیا این سایت روزنامه الجزیره برو ببین این خبر هست؟الان ببین خودت چه رفرنس هایی رو آوردی...اولیش یه سایت آپلود هست که افراد پاوپوینتهاشون رو آپ میکنن.....و دومی استناد کردی به نظر یه کاربر....میخوای برم تو سایت اولی یه مقاله بسازم که ثابت کرده نسبت 1 به 50 گیلاس با تخم شتر مرغ هندی برای درمان سرطان خون در انسانها و حیوانات مفید هست؟یا رو اون سایت هم همین نظر رو بنویسم؟
بچه ها ما داریم رو یه بحث علمی صحبت میکنیم و فقط یه منبع علمی معتبر میتونه اون رو رد یا اثبات کنه.
بیوشیمی لنینجر هم رو فعلن بذارید کنار....چی چی بذاریم کنار من دارم با این کتاب ثابت میکنم که این خبر اشتباه هست و ارزش علمی نداره...

آخرین ویرایش:

PCR

New member
با سلام مجدد به شما pcr گرامی

در مورد درست یا غلط بودن ماجرای انجیر و زیتون... من گفتم 100 درصد مطمئن نیستم(چون خودم تحقیق نکردم و یا مقاله مربوطه رو ندیدم(اگه مقاله ای وجود داشته باشه.)). ولی بنا به اعتقادم به اعجاز قرآن و برخی موارد علمی که راجع بهش شنیدم یا خوندم، این مورد انجیر و زیتون رو بعید ندونستم. فکر کنم یه سری مقاله علمی هم در مورد حود انجیر و یا زیتون وجود داشته باشه. در هر صورت جوینده یابنده است.
ولی شما اینجا 100 درصد دارید این موضوع رو نفی می کنید. آیا صرف اینکه هنوز مقاله ای به دست من و شما نرسیده می توان موضوع رو رد کرد؟ شاید ما به اون دسترسی نداریم. نفی یک موضوع رو هم میشه به صورت علمی انجام داد. به طور مثال اگه کسی نتایج حاصل از یه سری آزمایش رو قبول نداشته باشه، پژوهشگر مربوطه اگه با یه متخصص سر و کار داشته باشه؛ ریز دلایل علمی رو میاره. اگه هم نه با یه غیر متخصص طرف باشه، میگه شما هم برید روی همین موضوع با شرایطی که بنده آزمایش کردم، آزمایش کنید. اگه اختلاف نتایج خیلی فاحش بود(با فرض اینکه پژوهشگر و طرف مقابل درست آزمایش کرده باشن و خطای بزرگی مرتکب نشده باشند) اون موقع هست که باید نتایج کار یه پژوهشگر(که معمولاً این افراد، حرفه ای هستند) رو چندین گروه پژوهشی مختلف مورد بررسی قرار بدن و نتیجه رو اعلام کنند.
البته شاید بد نباشه بدونی که من یه مدت برنامه نویسی هم کار کردم...اتفاقا یکی از مشکلای این سایت رو هم میدونم و میدونم چطور باید بر طرف بشه.یادم باشه به ادمین بگم.....حداقل این رو میدونم که شاید یه مقدار خنده دار باشه که بخوایم یه زبون برنامه نویسی بر اساس یه زبان گفتاری بنویسیم....حالا این زبون میخواد عربی باشه یا هر زبون دیگه.....برنامه نویسی یه تفکر هست...مثلا ما نمیتونیم بر اساس زبان عربی با یه کامپایلر بیام و مثلا زبون بسازیم ......

آی pcr امان از دستت! مواردی کی گفتی و منم زیرش خط کشیدم، کلی جواب داده بودم که ذخیره نشد. اشکالی نداره بازم می نویسم و البته دیگه خیلی خلاصه وار.
1. ساختن یه زبان برنامه نویسی با کار با یه زبان برنامه نویسی متفاوته.

2. اکثر زبان های برنامه نویسی که در حال حاضر وجود دارند(چه زبان های اولیه و چه زبان های برنامه نویسی جدید)، دارند از کلمات و گرامری شبیه گرامر زبان انگلیسی استفاده می کنند که این خودش یه زبان طبیعی هست.(در مورد بحث ابهام در زبان های طبیعی و چگونگی رفع ابهام در ساختن یه زبان برنامه نویسی از روی یه زبان طبیعی، بی زحمت خودتون برید دنبالش. مطمئن باشید جواب میگیرید چون این بحث ها انجام شده و وجود داره.)

3. در مورد خنده دار بودن این که بشه از زبان عربی یه زبان برنامه نویسی ساخت:
یه بخش از نرم افزاری که اون فرد داشت می ساخت، کارش این بود که ورودی که عربی باشه، رو بگیره و اونو از لحاظ درست و غلط بودن گرامر و دستور زبان چک کنه، بعدشم ....بخش های دیگه ی نرم افزار بیاد ببینه که مثلاً چیزی شبیه به اون روایت از آیات قرآن استخراج میشه یا نه.(واقعاً کار سنگینی رو این فرد انجام داده.)
این فرد عملاً کامپایلری ساخته که زبان عربی رو تجزیه تحلیل می کنه. پس این کاری که شاید به نظرتون یه مقدار خنده دار باشه رو اون آدم انجام داده.

4. و در نهایت بحثی که اونجا مطرح بوده، این بوده که آیا زبان عربی همون زبان مادر هست یا خیر. وکسی که این حرف رو مطرح کرده اولاً خودش متخصص بوده.ثانیاً به طور قطع با زبان عربی خیلی سر وکله زده و از زیر و بم و سختی کار خبر داشته.
در پایان من هم از شما ممنونم به خاطر نظراتی که ارایه میدید و قضایا رو به چالش می کشید و این که همین جوری یه مطلب رو قبول نمی کنید.

حق با شماست در مورد تعداد گفته شده بنده اشتباه کردم. (والتین و والزیتون رو دو بار حساب کردم.)و دوستمون سپیده جان زحمت توضیحش رو کشیدند. خیلی ممنون.
با تشکر

ولی شما اینجا 100 درصد دارید این موضوع رو نفی می کنید. آیا صرف اینکه هنوز مقاله ای به دست من و شما نرسیده می توان موضوع رو رد کرد؟
بله من دارم با استناد به کتاب لنینجر این موضوع رو رد میکنم و از اونجایی که هیچ رفرنسی از این نیست و با توجه به گفته های این کتاب مطمئن هستم که این خبر ساختگی و تنها برای اثبات مواردی از طرف افرادی هست که از دید منطقی شکست خوردن و وقتی دیدن از نطر منطقی حرفی برای گفتن نیست رو به این مطالب عوام فریب آوردن.شما چجور به این راحتی قبول میکنید؟
اصن بذارید یه چیزی بگم......روزنامه تایمز منتشر کرد که محققان آمریکایی طبق یک پژوهش به این نتیجه رسیدن که نسبت درست مصرف انجیر و زیتون 1 به 20 هست و پس از انتشار این مطلب یک عضو پژوهش که مسلمان بود از اسلام بازگشت.....حالا شما چطور میخوای این رو قبول نکنی؟

در مورد بحث زبان برنامه نویسی...بله مسلما زبانها دارن از دستورات زبان انگلیسی پیروی میکنن و تا الان هم خوب جواب داده..ولی مرکزیت یه زبان رسوندن منظور الگوریتم ها به زبان ماشین هست ...حالا اگه بجای دستورات if , else بنویسیم مثلا الا خیلی فرق نمیکنه..بازم میگم این بحث مربوط به این موضوع نیست ......بازم ممنون به خاطر توضیحاتتون.
ممنون..من هم اینجا جا داره از ملت غیور و همیشه در صحنه تشکر کنم .من این تریبون رومغتنم میشمارم و همین جا از پدر مارد عزیزم که همیشه یاور من بودن تشکر میکنم از استادای خوبم که همیشه مشوق من بودن همچنین پسر دایی بزرگه دختر خاله کوچیکه علی کوچولو پسر دایی رضا.......... در آخر بازم تشکر میکنم از تمام مردم جهان و همین جا میگم که ما هر کاری میکنیم برای شما ملت عزیز هست .(کلمات پایانی تنها تحت تاثیر جو کاذب تایپیک از زبان گوینده گفته شده و فاقد هر گونه ارزش قانونی هست)

آخرین ویرایش:

PCR

New member
یعنی بحث بیشتر رو این مطلب به این مسخرگی دیگه واقعا برای جامعه دانشجو بد هست.این اخبار رو برای عوام که هیچ دانشی ندارن به طور ناشیانه ساختن، یه دانشجو که نگاه میکنه یعنی جز خنده هیچ کار دیگه ای نباید بکنه......من تا الان خیلی بحث کردم ولی هیچ وقت دیگه رو یه همچین شایعات مسخره دیگه بحث نکرده بودم اونم با دانشجو جماعت.ادامه دادن این مطلب هیچ چیز جز خاموشی محض تفکر و فوران تعصب رو نشون نمیده.....خواهشا تمومش کنیم.

sepidh gh

New member
من از هیچ چیز دفاع نمی کنم می تونی بری توی این لینک StoryQ - THE FIG AND OLIVE ( ENGLSIH ) که یه سایت ژاپنی هست بعد توش یه اسلاید 9 صفحه ای می بینی که البته باید صبر داشته باشی تا کاملن دانلود شه و بالا بیاد بعد تمام اطلاعات و نسبت به این خبر رو به طور کامل توش توضیح داده ..... ........ژاپنی ها که همه مسلمون نیستن و نمی دونن مغالطه به مطلوب چیه ؟؟؟؟؟از طرف دیگه توی لینکهای دیگه هم این اومده که انگلیش هست و هیچ تعصبی به اسلام هم ندارن .....مقالات دیگه هم هست که توش ارتباط زیتون و کلسترول اومده .
..........بعدش اگه راضی نشدی چشم بحث بیوشیمیش رو هم می کنیم .......
http://www.zamals.com/index_htm_files/The Fig.pdf

آخرین ویرایش:

PCR

New member
من از هیچ چیز دفاع نمی کنم می تونی بری توی این لینک StoryQ - THE FIG AND OLIVE ( ENGLSIH ) که یه سایت ژاپنی هست بعد توش یه اسلاید 9 صفحه ای می بینی که البته باید صبر داشته باشی تا کاملن دانلود شه و بالا بیاد بعد تمام اطلاعات و نسبت به این خبر رو به طور کامل توش توضیح داده ..... ........ژاپنی ها که همه مسلمون نیستن و نمی دونن مغالطه به مطلوب چیه ؟؟؟؟؟از طرف دیگه توی لینکهای دیگه هم این اومده که انگلیش هست و هیچ تعصبی به اسلام هم ندارن .....مقالات دیگه هم هست که توش ارتباط زیتون و کلسترول اومده .
..........بعدش اگه راضی نشدی چشم بحث بیوشیمیش رو هم می کنیم .......
http://www.zamals.com/index_htm_files/The Fig.pdf
من از هیچ چیز دفاع نمی کنم می تونی بری توی این لینک StoryQ - THE FIG AND OLIVE ( ENGLSIH ) که یه سایت ژاپنی هست بعد توش یه اسلاید 9 صفحه ای می بینی که البته باید صبر داشته باشی تا کاملن دانلود شه و بالا بیاد بعد تمام اطلاعات و نسبت به این خبر رو به طور کامل توش توضیح داده .....
اصن گوش نمکنی من چی میگم...گفتم که این سایت یه سایت آپلود هست....ایرانیا سایت آپلود دارن ..انگلیسیا دارن .....ژاپنی ها هم دارن....حالا این سایت ژاپنی هست.....شما میتونی بری عضو بشی بعد یه پاورپوینت رو بسازی بعد بزاری تو این سایت....همون کاری که این طرف کرده..منم میتونم یه پاورپوینت در باره فواید سیگار درست کنم تو این سایت بزارم ...اونوقت این نشون میده که سیگار مفید هست؟
توی لینکهای دیگه هم این اومده که انگلیش هست و هیچ تعصبی به اسلام هم ندارن ....سپیده هرچی که انگلیسی باشه که معتبر نمیشه که ...خب طرف این داستان رو به انگلیسی ترجمه کرده و روسایت گذاشته.....سایتی که منبع هست باید یه سایت علمی معتبر باشه.....مگه سایت مذهبی مبلغ اسلام که مسلمونها ساخته باشن نداریم؟نمونش همین سایتی که خودت گذاشتی:
Zamal's Software Co. Georgetown Guyana

در ضمن کسی نگفت که زیتون کلسترول نداره و اصن کسی نگفت که زیتون مفید نیست.....بحث رو این هست که شما مقاله علمی معتبر از به مجله علمی معتبر بیاری که گفته شده باشه که نسبت 1 به 7 زیتون و انجیر از نظر علمی مفید هست.....فقط همین ...نه هیچ چیز دیگه....
راستی میگم منظور مغلطه مصادره به مطلوب بود نه؟
چشم بحث بیوشیمیش رو هم می کنیم....بحث بیوشیمیش رو گفتم دیگه...میتونی بخونی در مورد دناتوره شدن پروتئین و.....

آخرین ویرایش:

PCR

New member
آقا میگم بحث رو بیخیال شیم...اصولا چیزی که هست این هست که اکثر ایرانیا خیلی زود باورن...مثلا رو همین قضیه داستان پپسی روی ماه......چند روز قبلش من با چند نفر صحبت میکردم که آقا این اصن نمیشه....اصن اون موقع که ماه به سمت ایران هست آمریکا دقیقا پشت ما هست....و اینکه اون انرژی که بخواد ماه رو روشن کنه عملا نیست و اینکه اگه شرکت بخواد تبلیغ کنه میره برا مردم خودش تبلیغ میکنه...اونجا هم همین موضع بود..که نه ما ازکجا بدونیم شاید بشه...ما که نمیدونیم....اینا اون سایت گفته.....البته این اتفاق بدم نبود با چند نفر شرط دو سر بستم و یه چیزی از ناآگاهی مردم نصیبم شد......حالا این بحث هم همین هست... بیخیال بشیم..اصن آره قران معجزه کرده....بابا دیگه ما شدیم کاسه داغتر از آش...قران خودش گفته معجزه ای نداره بعد ما اومدیم داریم معجزه میسازیم....آقا بیخیال الان دوباره نظرتون رو در مورد معجزه و همه اینا میدونم و میدونم میخواید چی بگید...آقا بیخیال اصن اشتباه تایپی شد که گفتم قران گفته معجزه نیست.......بیخیال ...بیا ..آقا...اصن همین این معجزه هست....ول کنیم آقا...من دکترا ی حوزه رو به زانو در آوردم که شما رو نمیشه...ول کیند....دقیقا همه چی همونطور هست که میگید....من اصن قبول کردم بیخیال....

a_67

New member
در مورد بحث زبان برنامه نویسی...بله مسلما زبانها دارن از دستورات زبان انگلیسی پیروی میکنن و تا الان هم خوب جواب داده..ولی مرکزیت یه زبان رسوندن منظور الگوریتم ها به زبان ماشین هست ...حالا اگه بجای دستورات if , else بنویسیم مثلا الا خیلی فرق نمیکنه..بازم میگم این بحث مربوط به این موضوع نیست ......
ممنون..من هم اینجا جا داره از ملت غیور و همیشه در صحنه تشکر کنم .من این تریبون رومغتنم میشمارم و همین جا از پدر مارد عزیزم که همیشه یاور من بودن تشکر میکنم از استادای خوبم که همیشه مشوق من بودن همچنین پسر دایی بزرگه دختر خاله کوچیکه علی کوچولو پسر دایی رضا.......... در آخر بازم تشکر میکنم از تمام مردم جهان و همین جا میگم که ما هر کاری میکنیم برای شما ملت عزیز هست .(کلمات پایانی تنها تحت تاثیر جو کاذب تایپیک از زبان گوینده گفته شده و فاقد هر گونه ارزش قانونی هست)
با سلام
کاربر PCR
در مورد بحث انجیر و زیتون:
من قبلاً هم گفتم مطمئن نیستم ولی ردش هم نمی کنم؛ مگر اینکه خلافش رو ثابت کنید و دقیقاً بیایید با منطق بیوشیمی بگید که مثلاً ترکیب زیتون و انجیر منجر به ماده جدیدی که خواص ویژه ای داره، نشه. در اثبات حرفتون هم فقط ملاک حرف شما و نتیجه گیری شما بر طبق کتاب لنینجر نیست بلکه از یک متخصص با اطلاعات به روز هم باید رفرنس داشته باشید. اگه هم در کتاب لنینجر مستقیماً بحث زیتون و انجیر باشه، قبوله!
معنی پژوهش این نیست که فقط گفته های قبلی رو بگیم. بلکه به این معنی است که در مورد ناگفته های علم هم بررسی و تحقیق کنیم که تاریخ نشان داده که گاهی یافته های جدید، یافته های قبلی رو نقض می کنه. در مورد لنینجر هم میشه همین بحث رو کرد مگر اینکه بگی 100 درصد بعد از گفته های لنینجر هیچ چیز تازه و جدیدی نخواهد آمد. که چنین گفته ای رو اگه آدم منطقی ای باشی، نمیگی.
منم که زیاد از بیوشیمی سر در نمی یارم برای اینکه آخرسر حرفت رو قبول کنم، میگم با توجه به منابعت که گفتی+ کمک یه متخصص، لطف کنید یه کار علمی به جامعه ی جهانی ارایه کنید: قشنگ یک مقاله isi و ...(خلاصه جای معتبری، کار علمی مربوطه رو بپذیره.)در موردش ارایه بدید (افراد متخصص و متبحر زیادی اونجا، کارشون اینه این کار علمی رو تایید و یا رد کنند براساس یه سری معیار و نه الکی)و به قول خودتون افرادی که این شایعه رو ساختند، دیگه نتونند همین جوری یه حرفی بدون مبنای علمی بزنند و افراد زیادی رو در جهان از شبهه در بیارید که همگی دعاتون می کنیم. البته این در صورتی هست که شما 100 درصد این موضوع رو یک دروغ و شایعه که مبنای علمی نداره، در نظر گرفته باشید.

در مورد بحث برنامه نویسی:
دقیقاً متوجه منظورتون نشدم. چون منطق به کار رفته در جملاتتون رو درک نکردم. اگه مایل باشید در این مورد صحبتی بکنید، لطف کنید و دقیقاً منظورتون رو با یه پیام خصوصی بهم برسونید چون همون طور که گفتید این بحث، خارج از موضوع تاپیک هست.

در مورد بحث تشکر و تریبون و ... هم باید خدمتتون بگم که :
اولاً تشکر کردن هیچ ایرادی نداره. ثانیاً اگه منظورت اینه که این حرف ها اینجا زاید و اضافیه، باید بگم که قصد من از نوشتن این موارد در واقع این بود که می خواستم بگم که :دیگه نمی خوام زیاد روی این موضوع بحث کنم چون نه من و نه شما در رد و یا قبول این موضوع دلایل علمی کافی رو ارایه ندادیم. و این تشکر ها و ... یه جور ختم کلام به حساب میومد.(در واقع این طرز برخورد و نوشته تون زیاد جالب نبود؛ می خواستی بدونی چرا اینا رو نوشتم، خب یک کلام می گفتی چرا اینا رو نوشتی. دیگه لازم نبود با این لحن و نوشته بالکل شخصیت طرف مقابلتون رو زیر سوال ببرید(نه تنها شخصیت من، بلکه تا حالا با هر کسی که بحث کردید با این ادبیات زیر سوالش بردید. لطفاً یه ذره ملایم تر))

حالا هم دیگه اگه واقعاً این موضوع رو رد می کنید؛بیایید با دلایل علمی کافی و معتبر در این تاپیک حرفتون رو اثبات کنید. بدیهیه که من مجبور نیستم در تایید موضوع مربوطه، دلیل ارایه کنم چون مطمئن نیستم و هیچ ادعایی هم ندارم. ولی مدعیان باید پاسخگو باشند.

با تشکر

PCR

New member
با سلام
کاربر PCR
در مورد بحث انجیر و زیتون:
من قبلاً هم گفتم مطمئن نیستم ولی ردش هم نمی کنم؛ مگر اینکه خلافش رو ثابت کنید و دقیقاً بیایید با منطق بیوشیمی بگید که مثلاً ترکیب زیتون و انجیر منجر به ماده جدیدی که خواص ویژه ای داره، نشه. در اثبات حرفتون هم فقط ملاک حرف شما و نتیجه گیری شما بر طبق کتاب لنینجر نیست بلکه از یک متخصص با اطلاعات به روز هم باید رفرنس داشته باشید. اگه هم در کتاب لنینجر مستقیماً بحث زیتون و انجیر باشه، قبوله!
معنی پژوهش این نیست که فقط گفته های قبلی رو بگیم. بلکه به این معنی است که در مورد ناگفته های علم هم بررسی و تحقیق کنیم که تاریخ نشان داده که گاهی یافته های جدید، یافته های قبلی رو نقض می کنه. در مورد لنینجر هم میشه همین بحث رو کرد مگر اینکه بگی 100 درصد بعد از گفته های لنینجر هیچ چیز تازه و جدیدی نخواهد آمد. که چنین گفته ای رو اگه آدم منطقی ای باشی، نمیگی.
منم که زیاد از بیوشیمی سر در نمی یارم برای اینکه آخرسر حرفت رو قبول کنم، میگم با توجه به منابعت که گفتی+ کمک یه متخصص، لطف کنید یه کار علمی به جامعه ی جهانی ارایه کنید: قشنگ یک مقاله isi و ...(خلاصه جای معتبری، کار علمی مربوطه رو بپذیره.)در موردش ارایه بدید (افراد متخصص و متبحر زیادی اونجا، کارشون اینه این کار علمی رو تایید و یا رد کنند براساس یه سری معیار و نه الکی)و به قول خودتون افرادی که این شایعه رو ساختند، دیگه نتونند همین جوری یه حرفی بدون مبنای علمی بزنند و افراد زیادی رو در جهان از شبهه در بیارید که همگی دعاتون می کنیم. البته این در صورتی هست که شما 100 درصد این موضوع رو یک دروغ و شایعه که مبنای علمی نداره، در نظر گرفته باشید.

در مورد بحث برنامه نویسی:
دقیقاً متوجه منظورتون نشدم. چون منطق به کار رفته در جملاتتون رو درک نکردم. اگه مایل باشید در این مورد صحبتی بکنید، لطف کنید و دقیقاً منظورتون رو با یه پیام خصوصی بهم برسونید چون همون طور که گفتید این بحث، خارج از موضوع تاپیک هست.

در مورد بحث تشکر و تریبون و ... هم باید خدمتتون بگم که :
اولاً تشکر کردن هیچ ایرادی نداره. ثانیاً اگه منظورت اینه که این حرف ها اینجا زاید و اضافیه، باید بگم که قصد من از نوشتن این موارد در واقع این بود که می خواستم بگم که :دیگه نمی خوام زیاد روی این موضوع بحث کنم چون نه من و نه شما در رد و یا قبول این موضوع دلایل علمی کافی رو ارایه ندادیم. و این تشکر ها و ... یه جور ختم کلام به حساب میومد.(در واقع این طرز برخورد و نوشته تون زیاد جالب نبود؛ می خواستی بدونی چرا اینا رو نوشتم، خب یک کلام می گفتی چرا اینا رو نوشتی. دیگه لازم نبود با این لحن و نوشته بالکل شخصیت طرف مقابلتون رو زیر سوال ببرید(نه تنها شخصیت من، بلکه تا حالا با هر کسی که بحث کردید با این ادبیات زیر سوالش بردید. لطفاً یه ذره ملایم تر))

حالا هم دیگه اگه واقعاً این موضوع رو رد می کنید؛بیایید با دلایل علمی کافی و معتبر در این تاپیک حرفتون رو اثبات کنید. بدیهیه که من مجبور نیستم در تایید موضوع مربوطه، دلیل ارایه کنم چون مطمئن نیستم و هیچ ادعایی هم ندارم. ولی مدعیان باید پاسخگو باشند.

با تشکر

اولاً تشکر کردن هیچ ایرادی نداره.
دوست عزیز...اون قسمت حرف فقط شوخی بود...من نظر همه افرادی که باهاشون بحث کردم محترم هست...اینجا چون نظرات به صورت نوشتاری هست و لحن صحبت مشخص نمیشه شاید این سوئ تفاهم ها به وجود بیاد.همین جا از همه بچه هایی که باهاشون بحث کردم تشکر میکنم همینطور a_67 عزیز.امیدوارم هیچ حرفی از من باعث ناراحتی کسی نشده باشه....

دقیقاً بیایید با منطق بیوشیمی بگید که مثلاً ترکیب زیتون و انجیر منجر به ماده جدیدی که خواص ویژه ای داره، نشه. این حرف شما اشتباه هست.شما وقتی یه حرفی رو میگید باید اثباتش کنید و نه اینکه از طرف مقابل بخواید ردش کنه......گرچه من این رو هم رد کردم..چون بحث پروتیین ها یه مقدار تخصصی تر هست...حالا بچه های بیوشیمی متوجه منظورم شدن.......راستی لنینجر تو کتابای بیوشیمی حرف اول رو میزنه....و یه رفرنس معتبر هست....بعدش همونطور که گفتم بحث سر نسبت ترکیب این دو ماده هست که باید نسبتش مشخص باشه....نه صرف مخلوط شدن این دوتا....گرچه گفتم بحث پروتئینها طوری هست که کاملا با این گفته فرق داره .

.....دیگه بحث رو این موضوع رو بزاریم کنار.... و تشکر از همه.

آخرین ویرایش:

a_67

New member
اولاً تشکر کردن هیچ ایرادی نداره.
دوست عزیز...اون قسمت حرف فقط شوخی بود...من نظر همه افرادی که باهاشون بحث کردم محترم هست...اینجا چون نظرات به صورت نوشتاری هست و لحن صحبت مشخص نمیشه شاید این سوئ تفاهم ها به وجود بیاد.همین جا از همه بچه هایی که باهاشون بحث کردم تشکر میکنم همینطور a_67 عزیز.امیدوارم هیچ حرفی از من باعث ناراحتی کسی نشده باشه....بازم ممنون از همه.

....
بازم ممنون از همه .....دیگه بحث رو این موضوع رو بزاریم کنار.... و تشکر از همه.
منم ممنونم و موافقم که بحث رو دنبال نکنیم. چون فکر نکنم به نتیجه برسه.

sepidh gh

New member
وای pcr ......وای pcr ...........وای pcr ! دوباره بدترش کردم اره !!!!!!!!چرا با من اینکارو میکنی شما!
یک ........ دو.......سه ........صدام میاد!! نمیاد؟؟ الو .........!!! تق ...تق ...اها... خوب شد!!با تشکر از مدیریت پخش!!
منم باهات موافقم ایرانی ها کلن زود باورن!!!!!جون من راست میگی ها !! راستی سایته هم چاخان بود گویا!!!!!!!!!
بچه ها بهتر نیست ما بجای اینکه به قران چیزی رو نسبت بدیم به گفته هاش عمل کنیم!!!اینکه ما زیتون رو هفت بار بخوریم انجیر رو یه بار!!یا مثلا شونصدتا انجیر بخوریم و پنج تا زیتون!! چیزی از ارزش قران کم نمی کنه!! چیزی از بزرگی خدا کم نمی کنه!!!! حضار محترم !!ببینید برید دوباره قران رو بخونید!!!!
(PCR !!اشک تو چشامو نبین این تیکه :thumbsdownsmileyaniرو دنبال یه فرصت بودم بگم ! دوست دارم باهات کل کل کنم !!! ناراحن نشو خب؟؟حالا چرا اینقد خشنی ؟؟ چرا میزنی !!!میگن جوشونده گل گاو زبون واسه ارامش اعصاب خوبه!! بخور تا آروم شی!!)
:riz277:حضار محترم !!عزیزان گرامی!!! گوش کنید!!!!
قران گفته:( ای اهل کتاب تو دینتون غلو نکنین!!!!! که دین اسلام را دین میانه قرار دادیم و چیزی را به قران نسبت ندین!!!! از چیزی که به آن کاملن یقین ندارین عمل نکین!!!)
بچه های ایران زمین !!!یک درصد احتمال بدید شاید این داستان ساخته ی ذهن آدمی باشه!با وجود تمام منابعی که پیدا کردین!!! PCR شما هم یه درصد احتمال بده این داستان واقعی باشه با وجود داشتن ذکاوت فوق العاده ات تو رد و نفی منابع !!!!
این PCR جون !!عزیز دلمه!! منم رفیق تا اخر راهشم!!چون تلنگر می زنه بهم که هر کی هر چی گفت نگم چشم!! بچه های ایران زمین توصیه های آقای ایمنی رو جدی بگیرید!!!
برای اینکه بی فیض از مجلس نرین بیرون تکبیر سوم رو بلند تر بگین!!!این وسط مواظب حنجره ها تون و پرده ی گوش بغل دستی تونم باشین!!!!!
باتشکر از
ahom عزیز!!خیلی ماهی !!:riz304:

آخرین ویرایش:

PCR

New member
وای pcr ......وای pcr ...........وای pcr ! دوباره بدترش کردم اره !!!!!!!!چرا با من اینکارو میکنی شما!
یک ........ دو.......سه ........صدام میاد!! نمیاد؟؟ الو .........!!! تق ...تق ...اها... خوب شد!!با تشکر از مدیریت پخش!!
منم باهات موافقم ایرانی ها کلن زود باورن!!!!!جون من راست میگی ها !! راستی سایته هم چاخان بود گویا!!!!!!!!!
بچه ها بهتر نیست ما بجای اینکه به قران چیزی رو نسبت بدیم به گفته هاش عمل کنیم!!!اینکه ما زیتون رو هفت بار بخوریم انجیر رو یه بار!!یا مثلا شونصدتا انجیر بخوریم و پنج تا زیتون!! چیزی از ارزش قران کم نمی کنه!! چیزی از بزرگی خدا کم نمی کنه!!!! حضار محترم !!ببینید برید دوباره قران رو بخونید!!!!
(pcr !!اشک تو چشامو نبین این تیکه :thumbsdownsmileyaniرو دنبال یه فرصت بودم بگم ! دوست دارم باهات کل کل کنم !!! ناراحن نشو خب؟؟حالا چرا اینقد خشنی ؟؟ چرا میزنی !!!میگن جوشونده گل گاو زبون واسه ارامش اعصاب خوبه!! بخور تا آروم شی!!)
:riz277:حضار محترم !!عزیزان گرامی!!! گوش کنید!!!!
قران گفته:( ای اهل کتاب تو دینتون غلو نکنین!!!!! که دین اسلام را دین میانه قرار دادیم و چیزی را به قران نسبت ندین!!!! از چیزی که به آن کاملن یقین ندارین عمل نکین!!!)
بچه های ایران زمین !!!یک درصد احتمال بدید شاید این داستان ساخته ی ذهن آدمی باشه!با وجود تمام منابعی که پیدا کردین!!! Pcr شما هم یه درصد احتمال بده این داستان واقعی باشه با وجود داشتن ذکاوت فوق العاده ات تو رد و نفی منابع !!!!
این pcr جون !!عزیز دلمه!! منم رفیق تا اخر راهشم!!چون تلنگر می زنه بهم که هر کی هر چی گفت نگم چشم!! بچه های ایران زمین توصیه های آقای ایمنی رو جدی بگیرید!!!
برای اینکه بی فیض از مجلس نرین بیرون تکبیر سوم رو بلند تر بگین!!!این وسط مواظب حنجره ها تون و پرده ی گوش بغل دستی تونم باشین!!!!!
باتشکر از
ahom عزیز!!خیلی ماهی !!:riz304:

این بحث عمل کردن رو قبلا هم گفتم که چطور میشه.
جوشونده گل گاو زبون واسه ارامش اعصاب خوبه!!
من از آرامش به روش خودم استفاده میکنم...همون نفس عمیق و......

این pcr جون !!عزیز دلمه!! منم رفیق تا اخر راهشم!!
این قسمت رو که دیدیم یا آهنگه افتادم که میگه:
عشقمی ...عاشقتم گل من..........هر جا میرم بیا دنبال من ......آخه تو عزیزی واسه من....خیلی عزیزی...

اینکه بی فیض از مجلس نرین بیرون تکبیر سوم رو بلند تر بگین!!!ا
رو چه حساب؟

sepidh gh

New member
ببین چون می شناسمت !!!!!!!!!!اینو میگما!!!! تو برو هرجاشو دوس داری عمل کن!!ولی خب درست عمل کن!!!خوب گلمنگلی؟!!!!!!!!!!!!

اینکه بی فیض از مجلس نرین بیرون تکبیر سوم رو بلند تر بگین!!!ا
رو چه حساب؟
رو حساب نشکتن دل رفقا!!! خب یه تکبیر بگو ! شما یواشکی هم بگین ما ازت قبول میکنیم!!!به رومونم نمیاریم!!!:smiliess (3):

آخرین ویرایش:

aohm

New member
سلام به همه
ميبخشيد كه من يهو از بحث بيرون رفتم
بعد از چند روز،تازه امروز اومدم سايت يه سري زدم
بحث كه ديگه تموم شده و بنظر منم بهتره ديگه ادامه ش نديم،من فقط ميخاستم از همه بچه هايي كه لطف كردن وقت گذاشتن و براي اين موضوع سرچ كردن تشكر كنم،و همينطور از pcr عزيز،كه هرچند هنوز به لحن يه جاهايي از نوشته هاش انتقاد دارم،اما واقعا ازش ممنونم.من خودم تا حالا هيچوقت به صحت چنين مطالبي شك نكرده بودم.گذشته از اينكه اين موضوع درست باشه يا نه،بهرحال نفس اين كارش كه باعث ميشه آدم دنبال حقيقت مطلب هم بگرده ارزش داره.ممنون

parnian24

New member
نسبت یک به هفت رو که دیگه باید همتون بلد باشید.خدای نکرده شما شیمی هم خوندیداااااااااا.....نسبت یک به هفت دو ماده یعنی یک سهم از یک ماده و شش سهم از ماده ی دیگهههههه.:13::65d6a5d6s:

بالا