وَالتِّينِ وَالزَّيْتُونِ

Artmis.a

New member
این تاپیک تاپیک خیلی خوبیه حیفه که بالا نیاد:rose::rose::rose::rose:

aohm

New member
خداوند در سوره "تین"(انجیر) به این میوه قسم خورده است و دانشمندان
دین*پژوه می*گویند، احتمالاً علت آن است که انجیر، یکی از میوه*های همه
چیز تمام است و کلکسیونی از املاح و ویتامین*ها دارد؛لذا مورد توجه خاص
قرآن قرار گرفته است.
اما این سوگند، ویژگی ظریف دیگری هم در بر دارد که موجب مسلمان شدن یک
تیم تحقیقاتی ژاپنی شده است. قصه از این*جا شروع شد که یک گروه پژوهشی
ژاپنی، در بین مواد خوراکی به دنبال منبع پروتئین خاصی بودند که به میزان
کم، درمغز انسان و حیوانات تولید می*شود. این پروتئین، کاهش دهنده
کلسترول خون ومسئول تقویت قلب و شجاعت انسان است و بازتولیدش بعد از ۶۰
سالگی تعطیل می*شود.
ژاپنی*ها فهمیدند این ماده فقط در انجیر و زیتون موجود است و برای تأمین
آن، باید انجیر و زیتون را به نسبت یک به هفت مصرف کرد.
بعد از ارائه این نتیجه یکی از قرآن پژوهان مصری نامه*ای به این تیم
تحقیقاتی می*نویسد و اعلام می*کند که در کتاب مقدس مسلمانان، خداوند به
انجیر و زیتون در کنار هم قسم خورده. نام انجیر فقط یک بار و نام زیتون
نیز هفت بار در قرآن آمده است.

epi_info

New member
سیر هم فوق العادست. خصوصا برای بیماری پوستی ویروسی، سیر رو رنده کنید و عصارش رو بگیرید و هر شب به مدت یک هفته الی 10 روز به محل بمالید. به ویژه زگیل و میخچه رو به سرعت هرچه تمام تر از بین می بره به طوری که واقعا باعث تعجبتون میشه

jupiter_sps

New member
oahm خیلی جالب بود
اقای قرائتی هم یه جورایی اشاره ای داشتن به نسبت 1 به 7

PCR

New member
خداوند در سوره "تین"(انجیر) به این میوه قسم خورده است و دانشمندان
دین*پژوه می*گویند، احتمالاً علت آن است که انجیر، یکی از میوه*های همه
چیز تمام است و کلکسیونی از املاح و ویتامین*ها دارد؛لذا مورد توجه خاص
قرآن قرار گرفته است.
اما این سوگند، ویژگی ظریف دیگری هم در بر دارد که موجب مسلمان شدن یک
تیم تحقیقاتی ژاپنی شده است. قصه از این*جا شروع شد که یک گروه پژوهشی
ژاپنی، در بین مواد خوراکی به دنبال منبع پروتئین خاصی بودند که به میزان
کم، درمغز انسان و حیوانات تولید می*شود. این پروتئین، کاهش دهنده
کلسترول خون ومسئول تقویت قلب و شجاعت انسان است و بازتولیدش بعد از ۶۰
سالگی تعطیل می*شود.
ژاپنی*ها فهمیدند این ماده فقط در انجیر و زیتون موجود است و برای تأمین
آن، باید انجیر و زیتون را به نسبت یک به هفت مصرف کرد.
بعد از ارائه این نتیجه یکی از قرآن پژوهان مصری نامه*ای به این تیم
تحقیقاتی می*نویسد و اعلام می*کند که در کتاب مقدس مسلمانان، خداوند به
انجیر و زیتون در کنار هم قسم خورده. نام انجیر فقط یک بار و نام زیتون
نیز هفت بار در قرآن آمده است.
اونوقت منبع تحقیقی که انجام شده رو میتونید ذکر کنید.....
بعد برای من یه سوالی پیش اومد .....ببینید پروتیین ها از اسید آمینه تشکیل شدن بعد این پروتئینها میرن تو معده و به اسیدآمینه های سازندشون تبدیل میشن.بعد حالا گیریم که این میوه ها اون پروتئینها رو داشته باشه ..خب وقتی میرن تو معده میشن اسید آمینه.دیگه چه فایده داره؟خب نگید اینا رو یه نفر نگاه میکنه میگه اینا بیوشیمی نخوندن......تازه فک میکنه اون عضو تحقیقاتی ژاپنی هم بیوشیمی پاس نکرده بوده...خب نکنید این کار رو.....
در ضمن تو قران تعداد تکرار زیتون 6 بار هست نه هفت بار....فک کنم اونی که این داستان رو میساخته اشتباهی فک کرده تعداد تکرار زیتون 7 بار هست بعد نشسته رو این قضیه داستان درست کرده. نکنه اصن خود آقای قرائتی اینجور فکر کردن؟

epid.1

New member
vagti allame pcr umad hame berid kenar chon motekhases dar bio va nano,va zartoshtology hastesh tosiyeye bande khordane asal va tars az pcre azize delam mibashad ke dar yek kament elme japan ro zire soal bord,marhaban marhabam val marhaba

aohm

New member
اونوقت منبع تحقیقی که انجام شده رو میتونید ذکر کنید.....
بعد برای من یه سوالی پیش اومد .....ببینید پروتیین ها از اسید آمینه تشکیل شدن بعد این پروتئینها میرن تو معده و به اسیدآمینه های سازندشون تبدیل میشن.بعد حالا گیریم که این میوه ها اون پروتئینها رو داشته باشه ..خب وقتی میرن تو معده میشن اسید آمینه.دیگه چه فایده داره؟خب نگید اینا رو یه نفر نگاه میکنه میگه اینا بیوشیمی نخوندن......تازه فک میکنه اون عضو تحقیقاتی ژاپنی هم بیوشیمی پاس نکرده بوده...خب نکنید این کار رو.....
در ضمن تو قران تعداد تکرار زیتون 6 بار هست نه هفت بار....فک کنم اونی که این داستان رو میساخته اشتباهی فک کرده تعداد تکرار زیتون 7 بار هست بعد نشسته رو این قضیه داستان درست کرده. نکنه اصن خود آقای قرائتی اینجور فکر کردن؟

اين مطلب رو از يكي از اساتيد دانشگاهمون دريافت كردم و چون ايشون منبع رو ذكر نكرده بودن مطلع نيستم
شما كه اينقدر بهش مشكوكي ميتوني در مورد تمام فلسفه هايي كه فرموديد تحقيق كني و بياي اينجا نتيجه رو با ذكر منبع بگي! قطعا استفاده ش بيشتره تا فرضياتي كه ارائه دادي (فرضيات شما در برابر نتيجه تحقيقات يك تيم پژوهشي!!! به نظرتون كدومش بيشتر شبيه داستان ساختنه؟؟)

a_67

New member
با سلام
من به اون صورت از بیوشیمی و ... سر در نمی یارم. ولی رفتم در مورد این موضوع توی اینترنت جستجو کردم.
در مورد تعداد کلمه زیتون: در قرآن 7 بار اومده؛ که یکیش همراه با کلمه انجیر بوده. با یه جستجو در یه قرآن آنلاین میشه راحت به این موضوع رسید.
توجه : بچه ها در مورد تعداد کلمه زیتون که مستقیماَ در قرآن آمده، بنده اشتباه کردم و دوبار والتین و الزیتون رو حساب کردم. ببخشید. که کاربر sepidh gh زحمت کشیدن یه پست گذاشتند در این مورد که این کلمه 6 بار به صراحت و یکبار به طور ضمنی در قرآن اومده.(در کل 7 اش درست بوده) خیلی ممنون.
در مورد بحث پروتئین و اسیدآمینه: در سایت هایی که به زبان فارسی این مطلب رو آورده بودند؛ همگی گفته بودند "پروتئین". من هم با توجه به توضیحات کاربر PCR که در مورد پروتئین و اسید آمینه توضیح داده بودند؛ رفتم دنبال سایت های انگلیسی و چند جمله از اونا رو خوندم تا ببینم که این پروتئین خاص چیه . بعضی از اون جمله ها رو هم آوردم:(زحمت ترجمه و تفسیرش هم به عهده ی دوستان)
Article is secreting by the brains of human and animal small quantities. The article including sulfur therefore could easily unite with zinc, iron and phosphorus. This is a very important article for the vitality of human body (to reduce cholesterol - metabolism - Strengthening the heart - and control of breathing).
The production of this article in the human brain gradually increases from age 15 to age 35 years. Then reaches the least after the age of sixty, so it was not easy to get from humans. As for the animal has been found by few

The Japanese team of scientists found that the best proportion to give the best effect is 1 fig: 7 Olives

این هم از لینک سایت مربوطه:
Figs and olives
و به غیر از این سایت، سایت های دیگه ای هم هستن که در این مورد مطلب نوشتند. دوستان خواستند، بروند سر بزنند.
بحث این که اون ماده پروتئین هست یا نه بنده نمی دونم.
با تشکر

آخرین ویرایش:

aohm

New member
با سلام
من به اون صورت از بیوشیمی و ... سر در نمی یارم. ولی رفتم در مورد این موضوع توی اینترنت جستجو کردم.
در مورد تعداد کلمه زیتون: در قرآن 7 بار اومده؛ که یکیش همراه با کلمه انجیر بوده. با یه جستجو در یه قرآن آنلاین میشه راحت به این موضوع رسید.
در مورد بحث پروتئین و اسیدآمینه: در سایت هایی که به زبان فارسی این مطلب رو آورده بودند؛ همگی گفته بودند "پروتئین". من هم با توجه به توضیحات کاربر PCR که در مورد پروتئین و اسید آمینه توضیح داده بودند؛ رفتم دنبال سایت های انگلیسی و چند جمله از اونا رو خوندم تا ببینم که این پروتئین خاص چیه . بعضی از اون جمله ها رو هم آوردم:(زحمت ترجمه و تفسیرش هم به عهده ی دوستان)
Article is secreting by the brains of human and animal small quantities. The article including sulfur therefore could easily unite with zinc, iron and phosphorus. This is a very important article for the vitality of human body (to reduce cholesterol - metabolism - Strengthening the heart - and control of breathing).
The production of this article in the human brain gradually increases from age 15 to age 35 years. Then reaches the least after the age of sixty, so it was not easy to get from humans. As for the animal has been found by few

The Japanese team of scientists found that the best proportion to give the best effect is 1 fig: 7 Olives

Figs and olives
و به غیر از این سایت، سایت های دیگه ای هم هستن که در این مورد مطلب نوشتند. دوستان خواستند، بروند سر بزنند.
با تشکر

عالي بود a-67
بسيار ممنون از وقتي كه گذاشتي

reza.n

New member
با سلام

Figs and olives
با تشکر
ممنون جالبناک بود

princess

New member
با سلام

Figs and olives
با تشکر

سلام
خیلی ممنون از لینکی که گذاشتین و ممنون ازaohm که این مطلب جالب و گذاشتن

jupiter_sps

New member
a_67 دست شما درد نکنه!

عالیییی بود--- درست ترجمه پست aohm !
بله دیگه!---> اینکه چند بار کلمه زیتون در قران اومده--- مشخصا که دیگه 7 تاس--- روی این که دیگه نباید بحث کنیم!

PCR

New member
اين مطلب رو از يكي از اساتيد دانشگاهمون دريافت كردم و چون ايشون منبع رو ذكر نكرده بودن مطلع نيستم
شما كه اينقدر بهش مشكوكي ميتوني در مورد تمام فلسفه هايي كه فرموديد تحقيق كني و بياي اينجا نتيجه رو با ذكر منبع بگي! قطعا استفاده ش بيشتره تا فرضياتي كه ارائه دادي (فرضيات شما در برابر نتيجه تحقيقات يك تيم پژوهشي!!! به نظرتون كدومش بيشتر شبيه داستان ساختنه؟؟)
این چیزایی که من ارائه دادم فرضیات نیست.این چیزایی هست که اگه بیوشیمی لنیجر رو بخونی متوجه میشی. وقتی پروتئین وارد بدن میشه توسط آنزیم پپسین دناتوره میشه بعد پروتئیین به اسید آمینه های سازندش تجزیه میشه وارد کبد میشه و بعد وارد بدن میشه.......

jupiter_sps

New member
این چیزایی که من ارائه دادم فرضیات نیست.این چیزایی هست که اگه بیوشیمی لنیجر رو بخونی متوجه میشی. وقتی پروتئین وارد بدن میشه توسط آنزیم پپسین دناتوره میشه بعد پروتئیین به اسید آمینه های سازندش تجزیه میشه وارد کبد میشه و بعد وارد بدن میشه

با اجترام فراوان خدمت شما PCR محترم
یه سوال؟! شما چه تناقضی بین تبدیل پروتئین به a.a و مطلب گفته شده می بینید؟

PCR

New member
با سلام

Figs and olives
با تشکر

در مورد تعداد کلمه زیتون: در قرآن 7 بار اومده؛ که یکیش همراه با کلمه انجیر بوده. با یه جستجو در یه قرآن آنلاین میشه راحت به این موضوع رسید. میتونید اون هفتا مورد رو اینجا بیارین؟بعدش مگه به تعدا تکرار هست؟اگه اینجوریه بریم تعداد تکرار مواد غذایی رو از قران در بیاریم بعدش شروع کنیم به برنامه غذایی برای خودمون ساختن.....مثلا از این به بعد توت فرنگی استفاده نمکنیم و بعد انار رو به نسبت 3 به 1 با انجیر میخوریم در عین حالی که دقت میکنیم که این نسبت نصف مقدار زیتون باشه....بعد ما باید چجوری این نسبتی که قران منظورش بوده رو پیاده کنیم ؟باید یه دونه انجیر بخوریم بعد هفتا دونه زیتون یا نه باید انجیری که میخوریم رو وزن کنیم و به مقدار 7 برابر وزن اون زیتون بخوریم؟اصن به نظر من بریم تعداد کلمه فرزند و زن رو در قران در بیاریم بعد اون نسبت رو تو زندگیمون برقرار کنیم.نه نه این یکیو الکی گفتم بیخیال این تیکه آخر بشین.

بعدش این چه رفرنسی هست که شما آوردی...بله اصن این داستانها از همین سایتهای مذهبی در میاد...و اصولا همین سایتها هستند که دارن اینا رو میسازن......ما داریم رو یه بحث علمی صحبت میکنیم....شما برید مثلا بیارید که آره فلان مقاله isi در مورد این تحقیق هست یا فلان مجله معتبر علمی این رو گفته ........اگه به این باشه که من خودم فردا میرم یه سایت میسازم بعد توش به انگلیسی هم مینویسم که معتبرتر باشه و اونجا میگم که ملت طبق تحقیقات آمریکایی (آمریکایی هم میگم که دیگه رد خور نداشته باشه) نسبت استفاده زیتون به انجیر باید 1 به 20 باشه.....
در ضمن بزارید ادامه تایپیک رو پیش بینی کنم...شما میای یه چیزی میگی ...بعدش زیرش شونصدو پنجاه و یکی لایک میره بعد اون یکی میاد ابراز تعجب میکنه از این حرف شما .....بعد یه نفر از اون ته مجلس برای ابراز همدردی با این ماجرا دعوت به خوردن انجیر و زیتون میکنه بعد بحث منحرف میشه تو اینکه اصولا ما باید این آموزه های رو عمل کنیم و الی آخر بعد اون یکی برای اون یکی لایک هورا میکشه و اون یکی برای اون یکی دست و سوت......دیگه میخواین بحث رو ادامه ندیم من آخرش رو گفتم.

PCR

New member
این چیزایی که من ارائه دادم فرضیات نیست.این چیزایی هست که اگه بیوشیمی لنیجر رو بخونی متوجه میشی. وقتی پروتئین وارد بدن میشه توسط آنزیم پپسین دناتوره میشه بعد پروتئیین به اسید آمینه های سازندش تجزیه میشه وارد کبد میشه و بعد وارد بدن میشه

با اجترام فراوان خدمت شما PCR محترم
یه سوال؟! شما چه تناقضی بین تبدیل پروتئین به a.a و مطلب گفته شده می بینید؟

هیچی...اگه یه پروتیین برای بدن مهم هست ما نمیتونیم با خوردنش اون پروتیین رو تو بدن داشته باشیم یا بیشتر ش کنیم.وقتی پروتیین رو میخوریم داخل بدن به اسید آمبنه تبدیل میشه.این اسید آمینه ها همیشه وارد بدن ما میشن چه از انجیر چه از تخم مرغ...بعد این بدن هست که طبق بیان ژن تصمیم میگیره که چه پروتئینی رو بسازه....

آخرین ویرایش:

a_67

New member
با سلام خدمت pcr عزیز
در مورد تعداد کلمات: خودتون یه زحمت بکشین توی گوگل جستجو کنید"قرآن آنلاین" بعدش کلمه ی مورد نظر رو توی قرآنی که به صورت آنلاین هست، جستجو کنید.
توجه : بچه ها در مورد تعداد کلمه زیتون که مستقیماَ در قرآن آمده، بنده اشتباه کردم و دوبار والتین و الزیتون رو حساب کردم. ببخشید. که کاربر sepidh gh زحمت کشیدن یه پست گذاشتند در این مورد که این کلمه 6 بار به صراحت و یکبار به طور ضمنی در قرآن اومده.(در کل 7 اش درست بوده) خیلی ممنون.

در مورد درست بودن یا نبودن این مطلب: من واقعاً و حقیقتاً نمیدونم (چون نه عضو تیم تحقیقاتی ژاپنیا بودم و نه عالم و مفسر قرآن).
و علت این که به این مطلب لایک زدم اینه که اگه واقعاً اینطور باشه آدم خیلی کیف می کنه چون مسلمانه.(البته بهتر تر اینه که آدم خودش بتونه یه کاری بکنه)

حق با شماست اگه کسی بیاد همینطوری و الکی یه چیزایی بگه و منبع رو هم قرآن معرفی کنه از مسیر علمی خارج میشه. ولی اگه دقت کنید اول یه تحقیق علمی صورت گرفته بعدش نتایج رو به قرآن ربط دادند(انگار یه مطلبی رو از قبل بخونی و ساده ازش رد بشی بعد یه عده دیگه که اصلاً تعصبی هم به دینت ندارن، بیان همون مطلب رو بهت بگن!)
نظر من در مورد قرآن:
مقدمه: تا حالا شنیدید که تاریخ تولد افراد و اصلاً اعداد بر روی افراد تاثیر دارند؟(بحث رو با فالگیری اشتباه نگیرید منظورم ستاره شناسی و نجوم هست.)
چرا برای مصرف داروها فواصل زمانی معین با یه دوز خاص رو پزشکان توصیه می کنند؟(چون تحقیق و آزمایش کردن به این نتیجه رسیدن همراه با خطا)
چون من نوعی که باشم اشرف مخلوقات، کامل نیستم(البته اگه کامل بشم اشرف مخلوقات برام صدق می کنه.)، برای اینکه از صحت هر آنچه که در قرآن گفته شده اطمینان پیدا کنم، به صورت قطع نمی تونم همه اش رو آزمایش کنم چون کامل نیستم. پس حالا چکار کنم؟ خدا می خواد منو هدایت کنه. منم در آن حد ظرفیت ندارم که اونو بشناسم. راه حل یه واسطه است که اونو خدا برای هدایت من فرستاده. بهش میگیم پیامبر.(همه ی پیامبران رو در نظر بگیرید). حالا این پیامبر میگه ای نسان ها من از طرف خدا جهت هدایت شما مامورم.
اینجا یکی مثل من و شما میگیم(بایدم بگیم) از کجا معلوم؟(ثابت کن!)
اون هم میگه یکی از صفات خدا قدرت خداست. من هم به اذن خدا برات معجزه می کنم. این داستان پیامبرا هست....
میرسه به زمان ظهور اسلام.
عرب ها میگن ما در سخنوری از همه سریم. خدا هم میگه خب! می تونید مثل این قرآن بیارید. و این قرآن میشه معجزه ی اسلام. و طبق اطلاعاتی که اکثراً داریم(یا تحقیق کردیم یا شنیدیم...) اسلام هم آخرین دینی هست که خدا گفته باشه(اینو یک اصل در نظر بگیرید. همون اصولی که قبلاً گفتم و شما در جریانش هستید). چون آخرین هست لزوماً باید کامل ترین هم باشه.(اگه کامل نباشه لازمه یه دین کامل تر بیاد که این آخر بودن اسلام رو نقض می کنه.)
کامل یعنی بی کم و کاست از هر نظر. از نظر علمی، از نظر کلامی، از نظر ریاضی، از نظر تغذیه ای، از نظر فیزیک، از نظر هر چی که به فکرت میاد و از نظر هر چی فوق تصور من و توست. چرا؟ چون مولفش رو (خدا) خارج از تصور ماست. اگه نه؟ یه تاپیک بزن در موردش بحث کنیم.
این که قرآن به زبان عربیه و ترجمه هم داره و ... اگه عربی بخونیش خاص هم میشه.(دعاهای خاص و علم جفر هم تا حالا به گوش تون خورده؟ من هم دقیق نمی دونم چیه ولی میدونم از قرآن گرفته شده...).
قرآن کلی رمز و راز داره. حروف مقطعه و ... حتی ترکیب آیات، حتی انتخاب کلماتش. طوری که اون زمان مردم تنها با شنیدن آیات قرآن مسلمان میشدند.(اینا دیگه تو تاریخ ثبت شده است و هر کی اینا رو از خودش نگفته). حتی خالا هم این آیات روی مردمی که اصلاً زبانشون عربی نیست، تاثیر معنوی اش رو میذاره.
سطح علمی و درک مردم اون زمان تا این حد زیاد نبوده که بتونن به طور کامل وجه معنوی قرآن رو (قضیه ی قرآن سر نیزه ها ....)بفهمند جه برسه به وجه علمی قرآن که بعد از 1400 و... سال، جهان امروز کم کم داره از نظر علمی سطحش بالا میره.(خیلی جا داره که پیشرفت کنه.)
برای همین حقیقت قرآن هنوز درک نشده و کلی راه هست.
میبینید یکی داره از روی قرآن میگه درمان و دارو غذا هست و از طریق غذا بیماران رو درمان میکنه... چیز غیر منطقی و دور از واقعی هم نیست.
در اینجا با یک اثر بی نظیر و ناب طرف هستیم پس دور از انتظار نیست(خیلی هم چیز جدیدی نیست) که بین اعداد و ارقام به کار رفته در قرآن و واقعیات علمی ارتباط وجود داشته باشه. ممکنه بگید بیا ثابت کن. من تا اون حد توان علمی و بنیه علمی ندارم ولی اعتقاد دارم به خارق العاده بودن قرآن. آرامش و پاکی و تعالی رو با اون حس کردم. حرف نا معقول توش ندیدم.(تا جایی که قدرت تجزیه تحلیل داشتم. البته موضوع دیگه ای هم هست و اون ترجمه و تفسیرهای گوناگون؛ که این خودش یه بحث و علم دیگه است خواهشاً در اینجا در موردش بحث نکنید که هم وقت همه گرفته میشه و هم به نتیجه مطلوب نمی رسیم. چرا؟ چون علم و اطلاعات کافی رو نداریم.)

من رشته ام کامپیوتر هست. دوست دارم در این مورد هم اینجا صحبت کنم.
یادمه یکی از دانشجویان دکترای علوم کامپیوتر که توی هلند(جایی که شدیداً با اسلام و پیامبر و قرآن مشکل دارن) درس میخوند و استاد راهنمای پایان نامه اش از استادای ما بود؛ توی یه جلسه ای در مورد پایان نامه اش صحبت میکرد.(استادا+ دانشجویان دکترا+ارشدا+ من(از دانشجویان کارشناسی)).
پایان نامه این فرد در مورد قرآن بود.(بحث چند سال پیش هست عنوانش یادم نیست.فکر کنم نرم افزاری رو داشت پیاده سازی میکرد که روایات و احادیث رو با متن قرآن تطبیق بده...)
ما در علم کامپیوتر و نظریه محاسبات و نظریه زبان ها و... یه سری مفاهیم در مورد زبان جهانی داریم(زبان مادر). و دانشمندان این علم معتقدند که یک زبان مادر و جهانی وجود داره که بشه ازش استفاده کرد.(کلی زبان برنامه نویسی، هر یک برای هدفی بخصوص بوجود اومده، اگه یه زبان واحد وجود داشته باشه، مشکلاتی که در این حیطه وجود داره رفع میشه و...)
حالا این دانشجوی دکترا که کلی روی زبان عربی و قرآن تحقیق کرده بود و در هلند، پایان نامه اش رو با کلی سند و مدرک و در مقابل سخت گیری های بسیار زیاد استادای هلندی، به مراحل نهایی و تایید شده رسونده بود؛ میگفت که با توجه به ویژگی های زبان عربی(ساخت زبان و نکات گرامری و...) بعید نیست که بشه یه زبان برنامه نویسی بر پایه ی زبان عربی به وجود آورد که همون زبان واحد و جهانی باشه. (این رو هم اضافه کنم که طرف آدم متعصبی هم نبود و همین کافیه که چطور با استدلال تونسته توی اون کشور با اون فرهنگ ضد اسلامی، پایان نامه خودش هم در مورد قرآن کار کنه و اونا رو متقاعد کنه.)
این یکی از تجربه های من بود. در حال حاضر هم از اون فرد خبری هم ندارم و از اونجایی که زیاد اسامی رو به یاد نمیارم و زیاد هم بهش توجه نمی کنم و اینکه فقط یکبار اون فرد رو دیده بودم؛ چندان ایشون رو نمی شناسم. ولی وجه علمی شخصیتش رو تا حدود زیادی درک کردم.(بواسطه شناختم از استادانم که آن ها هم اون فرد رو قبول داشتن، به علمی بودن صحبت های اون فرد اطمینان پیدا کردم. حرف غیر منطقی هم ازش نشنیدم.)
خلاصه این که این موضوع فهم قرآن خیلی خیلی مورد سنگینی هست. و البته و صد البته نمیشه صرفاً با تکیه به یک نظریه من در آوردی برای اثباتش از اعداد و ارقام قرآنی استفاده کرد ولی میشه نتایج یک تحقیق مستدل رو به قرآن نسبت داد.(شاید یکی بگه خیلی متعصبانه برخورد میکنی. در جواب می تونم بگم یه10،20 (شایدم بیشتر، بسته به سرعت پیشرفت علم کنونی)سال صبر کنید یه کم گردن این علم امروزی کلفت تر بشه. اون موقع خود علم میاد خقیقت رو ثابت و پیدا میکنه و حقانیت قرآن رو هم ثابت میکنه).
Pcr گرامی
خیلی خوشحال میشدم که با هم بحث و گفتگو داشته باشیم ولی چه کنم که نه علم کافی رو دارم و نه وقت کافی(10 اسفند امتحان مهمی دارم که باید دیگه برم برای اون درس بخونم و احتمالاً چند روز بیشتر دیگه به انجمن سر نمی زنم.)
در مورد لایک ها و لایک زدن ها:
ببینید! یکی از خود مطلب خوشش میاد لایک میزنه. یکی از نویسنده بابت وقتی که گذاشته تشکر میکنه. اصلاً خودت بگو ببینم چرا لایک زدی؟
این همه روی لایک ها حساس نباشید. اگه واقعاً این موضوع خیلی خیلی ناراحت تون میکنه، من از کسانی که لایک زدن خواهش میکنم که لایک شون رو پس بگیرن. چون راضی نیستم به خاطر لایکی که من بابت پست ام ، گرفتم حتی یک نفر ناراحت بشه. وقتی از کسی یه لایکی دریافت می کنم، خوشحال میشم که مطلبم رو پسندیده. منطق نسبی ام رو پذیرفته، از این که چشمم رو نبستم و همین جوری زود یه نوشته رو قبول نکردم و حداقل یه چند دقیقه ای در حد توانم در موردش جستجو کردم، لایک گرفتم؛ خوشحال میشم. ولی این که بخوام تعداد لایکم زیاد باشه و بگم اله و بله آی مردم ببینید چقد لایک گرفتم برای پست هام، این اصلاً برام مهم نیست مگه می خوام با تعداد لایکم چی رو ثابت کنم، چی کار کنم. اینه که این جور موارد برام ارزشی نداره. و در کل نمی خوام کسی به خاطر این اعداد و ارقام ناراحت بشه. بازم میگم اگه خواستید من این کار رو می کنم.(بحث پس گرفتن لایک ها)
در مورد انجیر و زیتون و کلاً این تاپیک و خیلی موضوعات مشابه دیگه:
آیا این بحث ها دور از منطقه؟ آیا نمیشه از راه تغذیه مبادرت به درمان کرد و حاصل کار سلامتی باشه؟
حتماً همه تاثیر دارو و داروسازی رو در سلامتی می دونید.اینا از چه مکانیزمی استفاده می کنند؟ بله اینها مثل غذا وارد بدن میشن و یا جایی که غذا می تونه اونجا باشه، اون ها هم می تونن به اون مکان وارد بشن. چرا هر دارویی رو برای هر دردی استفاده نمی کنند؟ به خاطر تنوع در ماده ی سازنده اش و نیز نسبت مواد سازنده ی اون دارو. حالا اگه به جای دارو مثلاً انجیر و زیتون به نسبت 1 به هفت استفاده بشه ایرادی داره؟
آیا ایرادی داره که لیموترش به عنوان ماده ای که در مقابل چندین نوع سرطان در بدن، مقاومت میکنه استفاده بشه؟(به واسطه ماده ای که داره و خیلی از شرکت های سازنده داروهای ضد سرطان ازش استفاده میکنن)
و در آخر این که کسی نظرش رو به کس دیگه ای تحمیل نمی کنه و مسخره هم نمی کنه و نباید بکنه ولی می تونه در میان بذاره.
با تشکر

آخرین ویرایش:
بالا