وقتی میخواهند برای من و تو جوک بگویند

مجید دیجی

مدیر بخش
یه چیزی هم در مورد آقای جنتی بگم... این شخص اینقدر بزرگوار هستند که وقتی به زندان شاه می افتن. شخص آیت الله بهجت خبر آزادیشون رو می دن...

پیامبر اکرم(صلی ‏الله‏ علیه‏ و‏آله و سلم) فرمودند:
مَنْ وَلیَ مِنْ اُمورِ الْمُسْلِمینَ شَیْیا فَحَسُنَتْ سیرَتُهُ رُزِقَ الْهَیْبَهَ فی قُلوبِهِمْ... وَ اِذا عَدَلَ فیهِمْ مُدَّ فی عُمُرِهِ ؛
هر کس اداره بخشی از امور مسلمانان را بر عهده بگیرد و رفتارش خوب باشد، در دل‏های آنان هیبت می‏ یابد... و اگر در میان آنان به عدالت رفتار کند، عمرش افزون می ‏گردد.
ذیل تاریخ بغداد ، ج2، ص 136، ح 419 .

مجید دیجی

مدیر بخش
ب کجا کشیده؟؟؟
chill out whatcha yellin 4
lay back its all been done be4
تو همه جای دنیا با آدمای بزرگ شوخی میشه دربارشون جک میگن توهین میکنن بهشون چون بزرگن.کسی نمیاد راجبه من جک بگه ک چون کسی نیستم

[h=1]چرا به دکتر شریعتی می خندند...[/h]

گاهی این حرفا من رو یاد برنامه تلوزیون انگلیسی من..و...تو میندازه

تو همه جای دنیا کسی حق نداره درمورد یا.ز.ده سپتامبر جوک بگه ، در مورد هالو..کاست جک بگه و...
....
اما در مورد مقدسات ما خیلی قشنگ جوک میگن. خیلی قشنگ در مورد امام هادی و سایر امامان ما جک می گن . در مورد کربلا ....
به نظرتون این ها اتفاقی هست ؟

abtin13

New member
لابد این ها هم تقصیر صهیونیزم بین الملل و استکبار جهانیه. تا کی می خواییم مشکلات خودمون رو گردن این و اون بندازیم؟ چرا بجای اینکه ریشه مشکل رو پیدا کنیم داریم بهش شاخ و برگ می دیم؟ اگه این حرفا رو توهین به مقدسات حساب کنیم باید دلیل گفتن این حرفارو پیدا کنیم. چرا این فرد یا افراد دیگه این قدر از مذهب و دین دوری می کنن و حتی بهش توهین هم می کنن؟ ما کی اومدیم دلیل این چراها رو پیدا کنیم؟ تنها دلیلی که به نظر من میرسه اینه که نون یه عده تو این جور سیاه بازی هاست که فریاد واویلا و وامصیبتا سر بدن و آب رو گل آلود کنن و خودشون به ماهی گیری ادامه بدن.اگه دلیل این چراها مشخص بشه و برای رفعش تلاش بشه مطمئن باشین این قسم مشکلات نه اینکه اصلا پیش نیاد ولی درصد وقوعش خیلی کمتر میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: crazy

goo

New member
آه از جاهلیت.....
کسی رو که خوابه میشه بیدار کرد ولی کسی رو که خودشو به خواب زده نه....
حالا بگذریم از یه عده که معلومه کیا چشم و گوششون رو گرفتن و دارن هر چی اونا میریزن تو مخشون رو تکرار می کنن ..تکرار....تکرار تو هر تاپیکی که بتونن...

مجید دیجی

مدیر بخش
لابد این ها هم تقصیر صهیونیزم بین الملل و استکبار جهانیه. تا کی می خواییم مشکلات خودمون رو گردن این و اون بندازیم؟ چرا بجای اینکه ریشه مشکل رو پیدا کنیم داریم بهش شاخ و برگ می دیم؟ اگه این حرفا رو توهین به مقدسات حساب کنیم باید دلیل گفتن این حرفارو پیدا کنیم. چرا این فرد یا افراد دیگه این قدر از مذهب و دین دوری می کنن و حتی بهش توهین هم می کنن؟ ما کی اومدیم دلیل این چراها رو پیدا کنیم؟ تنها دلیلی که به نظر من میرسه اینه که نون یه عده تو این جور سیاه بازی هاست که فریاد واویلا و وامصیبتا سر بدن و آب رو گل آلود کنن و خودشون به ماهی گیری ادامه بدن.اگه دلیل این چراها مشخص بشه و برای رفعش تلاش بشه مطمئن باشین این قسم مشکلات نه اینکه اصلا پیش نیاد ولی درصد وقوعش خیلی کمتر میشه

من قبلا هم گفتم
مشکل اینه که ما نسبت به خودمون زیادی بد بین هستیم و نسبت به دیگران خوشبین
کسی نمی خواد اینجا از آب گل آلود ماهی بگیره ... من فقط میگم ما که قشر تحصیل کرده هستیم باید قبل از حرف زدن کمی فک کنیم...( نمی دونم چرا هر وقت من توی این تالار یه کار جدید یا فرهنگی انجام بدم همین جملات تکراری رو می شنوم :14: )
جوک هایی که توشون اسم غضنفر ، علی ، حسن ، حسین ، غلام حسین ، غلام رضا ، یه ترکه ، یه لره ، یه کرده ، یه اصفهانیه ، یه رشتیه و... رو یا نگیم یا مثلا بگیم یه آدم ساده یا یه آدم تنبل و... نه اینکه بخاطر یک لحظه لبخند یک نفر یا قوم یا شهر رو تحقیر کنیم .

اگر سیر تکامل این جوک ها رو توی چند سال گذشته نگاه کنیم به خیلی از حقایق می رسیم...
اول درباره قومیت ها جوک گفتن ... گفتن یه لره ، یه ترکه ، یه عربه و... ( می دونید که یک طرح برای تجزیه ایران بوده که اون رو به 5 قسمت قومیتی تقسیم کنن ... البته این طرح در زمان صدام هم بود که با شکست رو به رو شد :thumbsupsmileyanim: . )
بعد وقتی شرو به تخریب و فاصله انداختن بین شهرها کردن گفتن یه اصفهانیه ، یه تهرانیه ، یه شیرازیه و... ( اگه کمی مطالعه داشته باشید توی جنگ ایران و عراق افرادی که در یک گردان بودند از یک شهر کنار هم بودند مثلا گردان اصفهانی ها و این گردان در کنار گردان تبریزی ها می جنگیدند ... اگر بین این گردان ها به هر علتی اختلاف می افتاد که سنگ روی سنگ بند نمی شد که... معمولا اختلافات بزرگ از اشتباهات کوچک منشع میگیره... ( حالا این اختلاف میتونه با جک شرو بشه یا حتی ریشه دار بشه )

بعد خواستن مذهب ما رو تخریب کنن چون یکی از دلایل اتحاد ما ایرانی ها مذهب ماست به همین خاطر گفتن غضنفر ، حسن ، فاطی و... تا ما رو به مرور و با استفاده از ضمیر ناخودآگاهمون از مذهبمون دور کنن . فک کنم در حال حاظر کمتر کسی اسم فرزندش رو غضنفر میذاره... در حالی که واقعا اسم قشنگی هست .
بعد خواستن به فامیل و بنیان خانواده حمله کنن تا یکی دیگه از دلایل هم بستگی رو بشکنن ( غیرت و تعصب ما رو بشکنن ) به همین خاطر شرو به جوک گفتن برا عمه و مادر بزرگ و زن دایی و... کردن
بعد سعی کردن با ساختن جوک درباره بزرگانمون که از اون ها حرف شنوی داریم اون ها در دید من و شما کوچک کنن ... نمونش دکتر شریعتی یا آیت الله جنتی و خیلی های دیگه که من شک ندارم به زودی دربارشون جک خواهند گفت .
000

یک نمونه مشهود : "هندوستان" است . همون جایی که استکبار وقتی از اتحاد مردم ترسید اومد گاو مقدس هندوها رو کشت و توی مسجد مسلمان ها آشغال ریخت تا تفرقه بندازه و حکومت کنه...
000
منم به مشکلی شاخ و برگ نمی دم فقط دوستانم رو نسبت به موضوعی که احساس خطر کردم مطلع کردم

مجید دیجی

مدیر بخش
آه از جاهلیت.....
حالا بگذریم از یه عده که معلومه کیا چشم و گوششون رو گرفتن و دارن هر چی اونا میریزن تو مخشون رو تکرار می کنن ..تکرار....تکرار تو هر تاپیکی که بتونن...

صُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لاَ یَرْجِعُونَ

abtin13

New member
آه از جاهلیت.....

صُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لاَ یَرْجِعُونَ
ای مومنان از بسياری از بهتان ها بپرهيزيد ، زيرا بعضي از بهتان ها گناه است" ( سوره حجرات ، آیه 12 )
عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت
که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت
من اگر نیکم و گر بد تو برو خود را باش
هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت

آخرین ویرایش:

مجید دیجی

مدیر بخش
واقعیت تلخ هست . اما من هیچ وقت تو زندگیم به کسی توهین نمی کنم... الان هم قصد اینکار رو ندارم . لطفا کسی به خودش نخره...

behnaz.h

New member
...و اینکه میگن یه روز یه ترکه...
یه روز یه لره.......
چرا نمیگن یه روز یه کرده یه روز یه بلوچه چرا نمیگن؟
چون ترکها و لرها شیعه حضرت علی هستن این یه توطئه از طرف سنی هاست...

مجید دیجی

مدیر بخش
من قبلا هم گفتم
کسی نمی خواد اینجا از آب گل آلود ماهی بگیره ... من فقط میگم ما که قشر تحصیل کرده هستیم باید قبل از حرف زدن کمی فک کنیم...( نمی دونم چرا هر وقت من توی این تالار یه کار جدید یا فرهنگی انجام بدم همین جملات تکراری رو می شنوم :14: )
جوک هایی که توشون اسم غضنفر ، علی ، حسن ، حسین ، غلام حسین ، غلام رضا ، یه ترکه ، یه لره ، یه کرده ، یه اصفهانیه ، یه رشتیه و... رو یا نگیم یا مثلا بگیم یه آدم ساده یا یه آدم تنبل و... نه اینکه بخاطر یک لحظه لبخند یک نفر یا قوم یا شهر رو تحقیر کنیم .

اگر سیر تکامل این جوک ها رو توی چند سال گذشته نگاه کنیم به خیلی از حقایق می رسیم...
اول درباره قومیت ها جوک گفتن ... گفتن یه لره ، یه ترکه ، یه عربه و... ( می دونید که یک طرح برای تجزیه ایران بوده که اون رو به 5 قسمت قومیتی تقسیم کنن ... البته این طرح در زمان صدام هم بود که با شکست رو به رو شد :thumbsupsmileyanim: . )
بعد وقتی شرو به تخریب و فاصله انداختن بین شهرها کردن گفتن یه اصفهانیه ، یه تهرانیه ، یه شیرازیه و... ( اگه کمی مطالعه داشته باشید توی جنگ ایران و عراق افرادی که در یک گردان بودند از یک شهر کنار هم بودند مثلا گردان اصفهانی ها و این گردان در کنار گردان تبریزی ها می جنگیدند ... اگر بین این گردان ها به هر علتی اختلاف می افتاد که سنگ روی سنگ بند نمی شد که... معمولا اختلافات بزرگ از اشتباهات کوچک منشع میگیره... ( حالا این اختلاف میتونه با جک شرو بشه یا حتی ریشه دار بشه )

بعد خواستن مذهب ما رو تخریب کنن چون یکی از دلایل اتحاد ما ایرانی ها مذهب ماست به همین خاطر گفتن غضنفر ، حسن ، فاطی و... تا ما رو به مرور و با استفاده از ضمیر ناخودآگاهمون از مذهبمون دور کنن . فک کنم در حال حاظر کمتر کسی اسم فرزندش رو غضنفر میذاره... در حالی که واقعا اسم قشنگی هست .
بعد خواستن به فامیل و بنیان خانواده حمله کنن تا یکی دیگه از دلایل هم بستگی رو بشکنن ( غیرت و تعصب ما رو بشکنن ) به همین خاطر شرو به جوک گفتن برا عمه و مادر بزرگ و زن دایی و... کردن
بعد سعی کردن با ساختن جوک درباره بزرگانمون که از اون ها حرف شنوی داریم اون ها در دید من و شما کوچک کنن ... نمونش دکتر شریعتی یا آیت الله جنتی و خیلی های دیگه که من شک ندارم به زودی دربارشون جک خواهند گفت .
000

یک نمونه مشهود : "هندوستان" است . همون جایی که استکبار وقتی از اتحاد مردم ترسید اومد گاو مقدس هندوها رو کشت و توی مسجد مسلمان ها آشغال ریخت تا تفرقه بندازه و حکومت کنه...
000
منم به مشکلی شاخ و برگ نمی دم فقط دوستانم رو نسبت به موضوعی که احساس خطر کردم مطلع کردم

وقتی موضوع جالب تر میشه که میبینیم بعضی از شبکه هایی ماهواره ای مثل شبکه شب خیز ( ببخشید اسم شبکه رو نمی دونم ) قسمتی از برنامشون رو به جوک هایی از این دست اختصاص میدن...
در ادامه تلوزیون فارسی 1 و جم ( جدیدا من...و..تو )و... شرو به پخش سریال هایی می کنن که خیانت رو عادی جلو میدن ... تا اتحاد درون خانواده به همراه غیرت رو از بین ببرن... و کار جوک ها و لطیفه ها و... رو کامل کنن . شک نکنید پشت اینگونه کارها اتاق های فکر با پشتوانه مالی عظیمی هست .
در ادامه شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک ، وی چت ، وایبر و... سعی در ترویج چیزهای عجیبی دارن که در آینده اون ها رو خواهیم دید... ( البته شبکه های اجتماعی مربوط به تمام دنیا هست و همه رو مورد حمله قرار میده... مثلا قضیه هم.. ج.ن.س گرایی رو ببینید مثل طوفان در خارج در حال گسترش هست ) ( البته شبکه های اجتماعی گاهی میتونن مفید هم باشن مثلا خود من به همراه تعدادی از دوستان داریم کتاب ترجمه می کنیم . )
کاش کمی فکر میکردیم... کاش تکه های پازل رو کنار هم می گذاشتیم و همدیگر رو هم مطلع می کردیم .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: behnaz.h

مجید دیجی

مدیر بخش
...و اینکه میگن یه روز یه ترکه...
یه روز یه لره.......
چرا نمیگن یه روز یه کرده یه روز یه بلوچه چرا نمیگن؟
چون ترکها و لرها شیعه حضرت علی هستن این یه توطئه از طرف سنی هاست...

برای کرد و بلوچ هم جوک میگن ... من زیاد شنیدم ( متاسفانه ) ... در ضمن کردها و بلوچ ها هم شیعه دارن...
.
13 قرن هست که شیعه و سنی در کنار هم دارن زندگی می کنن و مشکلی با هم نداشتن چرا حالا باید همچین اتفاقی بیفته .
.
من دوست سنی داشتم هیچ وقت به من توهین نکرد و من هم همین طور وقت نماز اون نماز خودش رو می خوند منم نماز خودم .
اینکه الان سعی می کنن اختلاف بندازن به نظر من مقصر کسانی هستند که اتحاد مردم یک کشور بزرگ رو دوس ندارن .
.
می دونید که همین الان دارن روی طرح تجزیه عراق به سه قسمت کرد نشین ،شیعه و سنی نشین کار می کنن . تا کشورها کوچک شوند . و اتحادها از هم گسسته ... از طرف دیگر خودشون اعتلاف تشکیل می دن ، ناتو تشکیل می دن تا ارتششون بزرگتر و اتحادشون بیشتر بشه...
.
دست های کثیفی در کار هست که بعد شکست خوردن در جنگ رو در رو این بار اتحاد مردم رو مورد حمله قرار دادن . باید هوشیار باشیم و برای تغییر از خودمون شرو کنیم .

baran-

New member
تاپیک خیلی خوبیه...
این طور مسائل رو باید اول بین قشر تحصیل کرده و جوان جامعه حل و فصل کرد؛اونوقته که وقتی یه فرد جاهل و بی اطلاع این قبیل جوک ها رو مطرح میکنه
مبتونیم با منطق؛ آنها را متوجه اشتباهشون کنیم(البته افراد مغرض ؛حرجی بر انها نیست چرا که :آن کس که نداند وبداند که نداند درجهل مرکب ابدالدهر بماند" ولی غالبیت جامعه در مورد این قبیل مسائل؛ جاهل هستن و می خواهند به هر قیمتی فقط بخندند!!!یا بخندانند!!!
اول از همه هم باید خودمون شروع کنیم...

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: maxin

goo

New member
ای مومنان از بسياری از بهتان ها بپرهيزيد ، زيرا بعضي از بهتان ها گناه است" ( سوره حجرات ، آیه 12 )
عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت
که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت
من اگر نیکم و گر بد تو برو خود را باش
هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت

ما مسلمانیم و اگه میگیم که اجازه ندیم به مقدساتمون توهین کنن مطمئنا ما هم هرگز به کسی توهین نخواهیم کرد و نقد متفاوت از توهین هستش.همه شما دوستان ما هستین و نباید این مسائل رو به خودتون میگرفتین چون از اینا نیستین.طرف ما کسایی هستن که کاملا هدفمند و هوشیارانه با برنامه ریزی های خیلی دقیق دارن این کار ها رو پیش میبرن و با ترور شخصیت و... هدف خودشون که نابودی من و توست دنبال می کنن؛درسته بهتان به مومنان گناه بزرگیه ولی خدا درباره ی عده ای هم فرموده:

و چون به آنان گفته شود در زمين فساد مكنيد مى‏گويند ما خود اصلاحگريم (۱۱)

بهوش باشيد كه آنان فسادگرانند ليكن نمى‏فهمند (۱۲)

و چون به آنان گفته شود همان گونه كه مردم ايمان آوردند شما هم ايمان بياوريد مى‏گويند آيا همان گونه كه كم خردان ايمان آورده‏اند ايمان بياوريم هشدار كه آنان همان كم‏خردانند ولى نمى‏دانند (۱۳)

و چون با كسانى كه ايمان آورده‏اند برخورد كنند مى‏گويند ايمان آورديم و چون با شيطانهاى خود خلوت كنند مى‏گويند در حقيقت ما با شماييم ما فقط [آنان را] ريشخند مى‏كنيم (۱۴)

خدا [است كه] ريشخندشان مى‏كند و آنان را در طغيانشان فرو مى‏گذارد تا سرگردان شوند (۱۵)

همين كسانند كه گمراهى را به [بهاى] هدايت‏خريدند در نتيجه داد و ستدشان سود[ى به بار] نياورد و هدايت‏يافته نبودند (۱۶)

مثل آنان همچون مثل كسانى است كه آتشى افروختند و چون پيرامون آنان را روشنايى داد خدا نورشان را برد و در ميان تاريكيهايى كه نمى‏بينند رهايشان كرد (۱۷)

كرند لالند كورند بنابراين به راه نمى‏آيند (۱۸)
بقره

و هیچ چیز و هیچ چیز نباید باعث بشه که ما چشم و گوش بسته در مقابل این افراد باشیم بلکه باید این کاراشون رو خنثی کنیم و اگه بشه ما دنبالشون کنیم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AWWA

goo

New member
من فک می کنم کسی نباشه که در مقابل اینکه ازش بخواییم به مقدسات کسی توهین نکنه جبهه بگیره مگر...
به خصوص درباره خدا،قران،فرشته های مقرب، پیامبران و امامان عزیز.(چند تا فیلم هالیوودی هم در توهین بودن)
چه مسلمان،چه مسیحی،چه یهودی و....

همه ما دوستیم و دشمن ما کس دیگه ای هست که ما همه باید با اون بجنگیم،شیطان و لشکرش که از همون اول قسم خورد که من و شما رو فریب بده...

پس فک کنم نتیجه خوب این تاپیک اینه که هر جا به چنین مواردی برخورد کردیم،یادآوری کنیم این موضوع ها رو.اگه کسی نمی دونسته و دوست ماست، خوشحال میشه و اگه دشمن ماست می فهمه که ما هستیم...

مجید دیجی

مدیر بخش
تاپیک خیلی خوبیه...
این طور مسائل رو باید اول بین قشر تحصیل کرده و جوان جامعه حل و فصل کرد؛اونوقته که وقتی یه فرد جاهل و بی اطلاع این قبیل جوک ها رو مطرح میکنه
مبتونیم با منطق؛ آنها را متوجه اشتباهشون کنیم(البته افراد مغرض ؛حرجی بر انها نیست چرا که :آن کس که نداند وبداند که نداند درجهل مرکب ابدالدهر بماند" ولی غالبیت جامعه در مورد این قبیل مسائل؛ جاهل هستن و می خواهند به هر قیمتی فقط بخندند!!!یا بخندانند!!!
اول از همه هم باید خودمون شروع کنیم...

خدا رو شکر بالاخره یکی حرف من رو فهمید... باید از خودمون شرو کنیم...

مجید دیجی

مدیر بخش
من قبلا هم گفتم

000

000

وقتی موضوع جالب تر میشه که میبینیم بعضی از شبکه هایی ماهواره ای مثل شبکه شب خیز ( ببخشید اسم شبکه رو نمی دونم ) قسمتی از برنامشون رو به جوک هایی از این دست اختصاص میدن...
در ادامه تلوزیون فارسی 1 و جم ( جدیدا من...و..تو )و... شرو به پخش سریال هایی می کنن که خیانت رو عادی جلو میدن ... تا اتحاد درون خانواده به همراه غیرت رو از بین ببرن... و کار جوک ها و لطیفه ها و... رو کامل کنن . شک نکنید پشت اینگونه کارها اتاق های فکر با پشتوانه مالی عظیمی هست .
در ادامه شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک ، وی چت ، وایبر و... سعی در ترویج چیزهای عجیبی دارن که در آینده اون ها رو خواهیم دید... ( البته شبکه های اجتماعی مربوط به تمام دنیا هست و همه رو مورد حمله قرار میده... مثلا قضیه هم.. ج.ن.س گرایی رو ببینید مثل طوفان در خارج در حال گسترش هست ) ( البته شبکه های اجتماعی گاهی میتونن مفید هم باشن مثلا خود من به همراه تعدادی از دوستان داریم کتاب ترجمه می کنیم . )
کاش کمی فکر میکردیم... کاش تکه های پازل رو کنار هم می گذاشتیم و همدیگر رو هم مطلع می کردیم .

اما وقتی این موضوعات رو با موضوعات جدی تری مثل وهابیت ، شیطان پرستی ، فرقه های ساختگی و... می نگریم . اینبار تمام شک ها به واقعیت می پیوندد . وقتی لباس های پاره مد میشه . وقتی یک خانم محجبه به سختی لباس پیدا میکنه . وقتی یه ساپرت پولش یک دهم یک دست لباس درست و حسابی هست . وقتی لباس ها و مانتوهای یقه باز مثل مور ملخ تمام ویترین های مغازه ها و بعد خیابون ها رو پر میکنه ما چرا بازم خودمون رو به خواب میزنیم ؟؟؟ چرا میگیم دستی در کار نیست ؟

شما یه نگاهی به داستان ساپرت پوشی بندازید...اول این لباس به عنوان لباس زیر گرم وارد بازارها شد ، لباسی که خانم و گاهی آقایون اون رو زیر لباسشون برای نجات از سرما می پوشیدند... بعد ضخامت اون ها کم شد (نازک شد )... بعد قیمت هاش خیلی کم شد ( سقوط کرد ) ... بعد یه عده اون رو به عنوان لباس بیرون از منزل خریدن و پوشیدن...بعد رنگ هاش جور واجور شد... بعد یه عده شرو کردن دربارش جوک گفتن... بعد یه عده کاریکاتور کشیدن... همین جور تب ساپورت پوشی رو کشیدن بالا... احتمالا تا یه مدت دیگه اگه کسی ساپورت نپوشه عقب افتاده به حساب میاد و درباره اون جوک میگن... به نظر شما این ها اتفاقی هست ؟

گویی جوک گفتن یکی از ترفندهای جدید هست که ما نیز با گوشی ها ، و لپ تاپ هایمان به آن دامن می زنیم... و خودمان را بازیچه می کنیم... و ندانسته مثل یک سرباز دشمن عمل می کنیم .

behnaz.h

New member
در ضمن همه ادیان ومذهبها در جای خودشون محترمن ما به کسی کاری نداریم اما دشمن کاری کرده مسلمونها دوگروه شیعه وسنی بشن درحالیکه اصل حرف اسلام یکتا پرستی و قرآن هست بقیه ش شبیه دعوای بچگانست وگرنه شیعه سنی نداریم همه مسلمون و یکتا پرستیم حتی متاسفانه کار به جایی رسیده که ترکها هم بین خودشون مشکل دارن ترکهای تبریز ترکهای ارومیه رو نمیپسندن و بالعکس انگار نه انگار که ما همگی هموطنیم....

مجید دیجی

مدیر بخش
در ضمن همه ادیان ومذهبها در جای خودشون محترمن ما به کسی کاری نداریم اما دشمن کاری کرده مسلمونها دوگروه شیعه وسنی بشن درحالیکه اصل حرف اسلام یکتا پرستی و قرآن هست بقیه ش شبیه دعوای بچگانست وگرنه شیعه سنی نداریم همه مسلمون و یکتا پرستیم حتی متاسفانه کار به جایی رسیده که ترکها هم بین خودشون مشکل دارن ترکهای تبریز ترکهای ارومیه رو نمیپسندن و بالعکس انگار نه انگار که ما همگی هموطنیم....

لایک
-------------

necrotizing fasciitis

Active member
ای کاش روز بشه که اینجور لغات از فرهنگ مردم پاک بشه!
بنظرم شاید یکی از دلایلی که مردم مخصوصا قشر جوان از این کلمات استفاده میکنن نبودن تفریح و دلخوشی و این ابزاری ایجاد میکنه برای سودجویان که بتونن مقدسات مردم رو مسخره کنن که این جای بحث زیاد داره که در حوصله تاپیک نیس!
تشکر از پست :rose:

بالا