هر شب یک تست تغذیه

نوتر

New member
دوستان عزیز از فردا بازم تست میذارم چون بازم درس میخونم :motat:امیدوارم این بار دیگه استقبال بشه:65d6a5d6s:

Setayesh92

New member
سلام دوستان
خوبین؟
منم هستم ولی شب شاید نتونم بیام صبح میام هم جواب میدم هم اگه بتونم سوال میذارم

Setayesh92

New member
جالب که این موقع صبح همه یا خوابن یا دارن میخونن و هیشکی نیست

ham.ad

New member
سلام دوستان. دیدم امشب نوتر عزیز تست نذاشته گفتم یه تست فیزیولوژی همین طوری بذارم . با عرض معذرت از اساتید .
کدامیک از گزینه های زیر درست نیست؟
1)نسبت fev1/fvc در حمله های اسم کمتر از 80 درصد است.
2)عضله اسکالن در copd به عنوان عضله کمکی عمل می کند.
3)در عمل بازدم اختلاف فشار ترانس پولمونر کاهش می یابد.
4)در حالت عادی 15-10 درصد از انرژی بدن صرف کار تنفسی می شود.

نوتر

New member
سلام دوستان. دیدم امشب نوتر عزیز تست نذاشته گفتم یه تست فیزیولوژی همین طوری بذارم . با عرض معذرت از اساتید .

خیلی خیلی از این کارت خوشحالم دوست عزیز. سپاس از محبتت. اگه برات مقدور باشه پاسخشو فردا شب با یه توضیح مختصر بذاری ممنون میشم.

Setayesh92

New member

گلم من نمیدونم جواب چیه
ناراحتم انگار هیچی بلد نیستم

ham.ad

New member
نسبت (FEV1(forced expiratory volume in one second به (FVC(forced vital capacityدر افراد نرمال بیشتر از 80 درصد است ولی این نسبت در حمله های اسمی کاهش می یابد .(چون FEV1نسبت به تغییرات مقاومت مجاری هوایی بسیار حساس است.)
عضلات فرعی تنفسی (عضلات اسکالن, راست شکمی و استرنوکلیدو ماستوئید )به عنوان عضلات کمکی عمل می کنند و در شرایط پاتولوژیک (اسم COPD, ,ورزش و...)وارد عمل می شوند.
گزینه سه هم درسته .
اما گزینه غلط :در حالت عادی 5-3 درصد از انرژی بدن صرف کار تنفسی می شود .اما در ورزش یا آسم این مقدار به 50 درصد میرسد.

نگران نباش ستایش .این احساسیه که همه دارن .منم همیشه فکر می کنم هیچی یادم نیست!

آخرین ویرایش:

ham.ad

New member
راستی نوتر عزیز . من یه سوال تو بخش مطالعه گروهی پرسیدم که اینجا هم دوباره مطرح اش می کنم .اگه برات امکان داره منو راهنمایی کن .
من کتاب دکتر شیدفر 2012 رو گرفتم ولی تو قسمت تغذیه دورانها نسبت به جزوه دکتر طریقت نوجوانی و بزرگسالی رو نداره ؟ ایا این قسمت ها تو 2012 حذف شده یا دکتر شید فر ازشون فاکتور گرفته ؟!
اصلا بقیه مباحث کراوس 2012 (به غیر از مباحث کتاب دکتر شید فر) ترجمه شده یا نه؟ در ضمن من جزوه 2008 دکتر طریقت رو دارم .ایا برای امسال به درد نمی خوره ؟
چه مباحث جدیدی به 2012 اضافه شده ؟
ممنون از راهنمایی تون .

varia

Well-known member
..... بی ادبی میشه من جواب بدم. پس بگذاریم نوترجان خودشون جواب بدن!

نوتر

New member
راستی نوتر عزیز . من یه سوال تو بخش مطالعه گروهی پرسیدم که اینجا هم دوباره مطرح اش می کنم .اگه برات امکان داره منو راهنمایی کن .
من کتاب دکتر شیدفر 2012 رو گرفتم ولی تو قسمت تغذیه دورانها نسبت به جزوه دکتر طریقت نوجوانی و بزرگسالی رو نداره ؟ ایا این قسمت ها تو 2012 حذف شده یا دکتر شید فر ازشون فاکتور گرفته ؟!
اصلا بقیه مباحث کراوس 2012 (به غیر از مباحث کتاب دکتر شید فر) ترجمه شده یا نه؟ در ضمن من جزوه 2008 دکتر طریقت رو دارم .ایا برای امسال به درد نمی خوره ؟
چه مباحث جدیدی به 2012 اضافه شده ؟
ممنون از راهنمایی تون .
سلام دوست خوبم من کتاب دکتر شیدفر و نمیشناسم. ولی فصولی که گفتین از جزوه کراوس 2012 حذف نشده. در مورد ترجمه بقیه مطالب اصلا نمیتونم نظری بدم چون اگر هم بر فرض مثال ترجمه شده باشه بدرد کنکور ارشد تغذیه نخواهد خورد( مطالب اضافی توشون زیاده). اعتقادم بر اینه که جزوه دکتر طریقت کاملترین و پربازده ترین منبع برای تغذیه هستش. و جای شما بودم با جزوه ی 2008 سر جلسه حاضر نمیشدم. یکسری پاراگرافها وسط بعضی فصل ها به کراوس اضافه و حذف شده. بارزترین فصل فصل تیروئید هستش که اضافه شده.مثلا 3 فصل فشارخون،نارسایی قلبی، و بیماری های قلبی در قالب یک فصل در کتاب 2012 اومده. فصل کلیه قالبش عوض شده.به نظر من فایل تکست کراوس 2012 رو حتما تهیه کنید. در ضمن دوستم قبلا بر فرض مثال 80% سوالات از کراوس بود 20% از مدرن و هیومن. الان شده 40% از مدرن و هیومن و 60% از کراوس/ اینم در نظر بگیرین که صرف کراوس خوندن نمیتونه تضمین کننده باشه براتون. ضمنا مدرن 2013 اومده که هنوز معلوم نیس وزارت بهداشت برای آزمون ارشد و دکترای پیش رومون به عنوان رفرنس اعلام بکنه یا نه!!

.Neda

New member
سلام دوست خوبم من کتاب دکتر شیدفر و نمیشناسم. ولی فصولی که گفتین از جزوه کراوس 2012 حذف نشده. در مورد ترجمه بقیه مطالب اصلا نمیتونم نظری بدم چون اگر هم بر فرض مثال ترجمه شده باشه بدرد کنکور ارشد تغذیه نخواهد خورد( مطالب اضافی توشون زیاده). اعتقادم بر اینه که جزوه دکتر طریقت کاملترین و پربازده ترین منبع برای تغذیه هستش. و جای شما بودم با جزوه ی 2008 سر جلسه حاضر نمیشدم. یکسری پاراگرافها وسط بعضی فصل ها به کراوس اضافه و حذف شده. بارزترین فصل فصل تیروئید هستش که اضافه شده.مثلا 3 فصل فشارخون،نارسایی قلبی، و بیماری های قلبی در قالب یک فصل در کتاب 2012 اومده. فصل کلیه قالبش عوض شده.به نظر من فایل تکست کراوس 2012 رو حتما تهیه کنید. در ضمن دوستم قبلا بر فرض مثال 80% سوالات از کراوس بود 20% از مدرن و هیومن. الان شده 40% از مدرن و هیومن و 60% از کراوس/ اینم در نظر بگیرین که صرف کراوس خوندن نمیتونه تضمین کننده باشه براتون. ضمنا مدرن 2013 اومده که هنوز معلوم نیس وزارت بهداشت برای آزمون ارشد و دکترای پیش رومون به عنوان رفرنس اعلام بکنه یا نه!!
سلام به دوستان
در مورد مدرن ٢٠١٣ يه نكته بكم كه در دفترجه ارشد ٩٢ مدرن همجنان ٢٠٠٦ ذكر شده اما براى دكترا هنوز نميدونم!

یگانه

New member
سلام دوستان یعنی باید مدرن وهیومن هم با طریقت بخونیم.تو جزوه طریقت یه جاهایی به نکات مدرن اشاره شده کافی نیست؟ببخشید این تاپیک پرسیدم

نوتر

New member
سلام دوستان یعنی باید مدرن وهیومن هم با طریقت بخونیم.تو جزوه طریقت یه جاهایی به نکات مدرن اشاره شده کافی نیست؟ببخشید این تاپیک پرسیدم
چرا تو جزوه ی طریقت همون جاهایی که گفته شده کافیه.

نوتر

New member
گلچین جان آنفولانزا گرفتم همینجوری افتادم. شما لطف کن این زحمتو تقبل کن البته اگه اذیت نشی.

نوتر

New member
بچه ها چرا تست نمیذارین؟ میخوایین بگم نگار در تایپکو گل بگیره؟ :mad_majidonline:

بالا