نیایش های امام سجاد(ع)...(صحیفه سجادیه)

shayna

New member
از همه دوستان عزیز

که به این تاپیک توجه داشتن

و منو مورد لطف خودشون قرار دادن

صمیمانه متشکرم...

ان شاا... مورد شفاعت امام سجاد(ع) واقع بشن...

tulips_4_20100412_1229815447.jpg

آخرین ویرایش:

mahsast

New member
نیایشی زیبا از امام سجاد

نیايشی زيبا از امام سجاد:
الهي
دردهايي هست كه نمي توان گفت
و گفتني هايي هست كه هيچ قلبي محرم آن نيست
الهي
اشك هايي هست كه با هيچ دوستي نمي توان ريخت
و زخم هايي هست كه هيچ مرحمي آنرا التيام نمي بخشد
و تنهايي هايي هست كه هيچ جمعي آنرا پر نمي كند
الهي
پرسش هايي هست كه جز تو كسي قادر به پاسخ دادنش نيست
دردهايي هست كه جز تو كسي آنرا نمي گشايد
قصد هايي هست كه جز به توفيق تو ميسر نمي شود
الهي
تلاش هايي هست كه جز به مدد تو ثمر نمي بخشد
تغييراتي هست كه جز به تقدير تو ممكن نيست
و دعاهايي هست كه جز به آمين تو اجابت نمي شود
الهي
قدم هاي گمشده اي دارم كه تنها هدايتگرش تويي
و به آزمون هايي دچارم كه اگر دستم نگيري و مرا به آنها محك بزني، شرمنده خواهم شد.
الهي
با اين همه باكي نيست
زيرا من همچو تويي دارم
تويي كه همانندي نداري
رحمتت را هيچ مرزي نيست
اي تو خالق دعا و مالك" آمين"...

Asoo

New member
مرسی دوست عزیز :riz304:
دعا های امام سجاد خیلی زیبا و آرامبخش هستند......

مجید دیجی

مدیر بخش
نیایش هفتم صحیفه سجادیه

از دعاهاى امام عليه السلام است هرگاه كار دشوارى به‌ او‌ رو‌ مى آورد يا‌ پيشامد سختى رخ مى داد ‌و‌ به‌ هنگام غم ‌و‌ اندوه
̶ اى آنكه گره هاى ناگوارى ها به‌ وسيله ‌ى‌ او‌ بازمى گردد، ‌و‌ اى آنكه تندى سختيها به‌ او‌ شكسته مى شود، ‌و‌ اى آنكه رهائى يافتن از‌ گرفتارى ها ‌و‌ رفتن به‌ سوى آسايش از‌ او‌ درخواست مى گردد،
̶ كارهاى دشوار به‌ نيروى تو‌ آسان شده، ‌و‌ به‌ لطف تو‌ اسباب (هر كارى) سبب گرديده ‌و‌ مقدر شده، بر‌ اثر قدرت تو‌ جارى ‌و‌ برقرار گشته، ‌و‌ اشياء بر‌ وفق اراده ‌و‌ خواست تو‌ به‌ كار رفته اند،
̶ پس ‌آن اشياء به‌ اراده ‌ى‌ تو‌ بى گفتنت فرمانبردار، ‌و‌ به‌ خواست تو‌ بى نهى ‌و‌ بازداشتنت باز داشته اند،
̶ توئى كه‌ براى (آسان كردن) دشواريها خوانده مى شوى، ‌و‌ تو‌ در‌ سختيها (و پيشامدها) پناهگاهى از‌ آنها دور نمى شود جز ‌آن سختى كه‌ تو‌ دور نمائى، ‌و‌ از‌ آنها برطرف نمى گردد جز ‌آن را‌ كه‌ تو‌ برطرف كنى،
̶ و اى پروردگار بر‌ من‌ فرود آمده چيزى (گرفتارى) كه‌ سنگينى ‌آن مرا دشوار است ‌و‌ به‌ من‌ رسيده چيزى كه‌ زير بار رفتن ‌آن مرا وامانده كرده،
̶ و تو‌ به‌ قدرت خود ‌آن را‌ بر‌ من‌ رسانيده اى ‌و‌ به‌ سلطنت ‌و‌ توانائيت ‌آن را‌ به‌ من‌ متوجه گردانيده اى،
̶ پس براى آنچه به‌ من‌ رسانده اى برگرداننده ‌و‌ براى آنچه متوجه ساخته اى دفع كننده، ‌و‌ براى آنچه بسته اى گشاينده، ‌و‌ براى ‌آن چه گشوده اى بستنده، ‌و‌ براى آنچه دشوار كرده اى آسان كننده، ‌و‌ براى آنكه خوار كرده اى يارى دهنده اى نمى باشد
̶ پس بر‌ محمد ‌و‌ آل‌ او‌ درود فرست، ‌و‌ اى پروردگار در‌ آسايش را‌ به‌ فضل خود به‌ روى من‌ باز كن، ‌و‌ تسلط غم ‌و‌ اندوه را‌ به‌ قوت ‌و‌ توانائى خود شكست ده‌ (از بين ببر) ‌و‌ به‌ من‌ در‌ آنچه شكوه دارم حسن نظر داشته باش، ‌و‌ در‌ آنچه درخواست نمودم شيرينى بخشش (خود) را‌ به‌ من‌ بچشان ‌و‌ از‌ جانب خويش رحمت ‌و‌ گشايش بى رنج به‌ من‌ ببخش، ‌و‌ از‌ نزد خود به‌ زودى رهائى يافتن (از گرفتاريها) را‌ براى من‌ قرار ده،
̶ و مرا به‌ سبب غم ‌و‌ اندوه از‌ رعايت ‌و‌ حفظ واجبات ‌و‌ به‌ كار بستن سنت خود (مستحبات) باز مدار،
̶ پس اى پروردگار من‌ به‌ آنچه به‌ من‌ رسيده طاقت ندارم، ‌و‌ به‌ آنچه به‌ من‌ رو‌ آورده پر از‌ غم ‌و‌ اندوه گشته ام، ‌و‌ تو‌ بر‌ دفع غم ‌و‌ اندوهى كه‌ به‌ ‌آن گرفتار، ‌و‌ بر‌ دفع آنچه در‌ ‌آن واقع گرديده ام توانائى پس‌ ‌آن گرفتارى را‌ از‌ من‌ دور كن اگر چه از‌ جانب تو‌ شايسته ‌آن نباشم اى صاحب عرش بزرگ اى صاحب نعمت با‌ كرامت پس‌ تو‌ قادرى اى مهربانترين مهربانان دعايم را‌ بپذير اى پروردگار جهانيان

مجید دیجی

مدیر بخش
نیايشی زيبا از امام سجاد:
الهي
دردهايي هست كه نمي توان گفت
و گفتني هايي هست كه هيچ قلبي محرم آن نيست
الهي
اشك هايي هست كه با هيچ دوستي نمي توان ريخت
و زخم هايي هست كه هيچ مرحمي آنرا التيام نمي بخشد
و تنهايي هايي هست كه هيچ جمعي آنرا پر نمي كند
الهي
پرسش هايي هست كه جز تو كسي قادر به پاسخ دادنش نيست
دردهايي هست كه جز تو كسي آنرا نمي گشايد
قصد هايي هست كه جز به توفيق تو ميسر نمي شود
الهي
تلاش هايي هست كه جز به مدد تو ثمر نمي بخشد
تغييراتي هست كه جز به تقدير تو ممكن نيست
و دعاهايي هست كه جز به آمين تو اجابت نمي شود
الهي
قدم هاي گمشده اي دارم كه تنها هدايتگرش تويي
و به آزمون هايي دچارم كه اگر دستم نگيري و مرا به آنها محك بزني، شرمنده خواهم شد.
الهي
با اين همه باكي نيست
زيرا من همچو تويي دارم
تويي كه همانندي نداري
رحمتت را هيچ مرزي نيست
اي تو خالق دعا و مالك" آمين"...

ممنون خیلی جالب و زیبا بود اگه امکانش هست و دسرسی دارید منبع رو هم بذارید:riz304:ممنون

N@RVIN

Well-known member
نیایش هشتم: در پناه بردن به‌ خدا از‌ هر‌ اخلاق که مكروه ‌و‌ ناپسند است ‌

پروردگارا همانا من‌ به‌ حضرتت پناه مى برم

از‌ تسلط قوه ‌ى‌ غضب ‌و‌ خشم​

پناه مى برم از‌ كم صبرى

و‌ از‌ خلق سخت گيرى (بر امور عالم) ‌و‌ از‌ اصرار بر‌ شهوت نفس اماره ‌و‌ از‌ حميت جاهليت (كه غرور ‌و‌ كبر ‌و‌ نخوت است)​

از‌ مقدم داشتن باطل بر‌ حق​

و فخر ‌و‌ مباهات​

و هم اى خدا پناه مى برم به‌ تو‌ از‌ آنكه به‌ زيردستان خود ظلم ‌و‌ ستمكارى كنيم ‌و‌ شكر سرورى ‌و‌ حكم فرمائى را‌ (كه ترحم ‌و‌ عدل ‌و‌ احسان به‌ دوستان ‌و‌ زير دستانست) به‌ جا نياوريم​

يا آنكه ظالمى را‌ معاونت در‌ ظلم كرده ‌و‌ يا‌ مظلوم فرياد خواهى را‌ واگذاريم​

و به‌ تو‌ پناه مى بريم اى خدا از‌ آنكه به‌ شماتت دشمن گرفتار شويم ‌و‌ از‌ ‌آن كه‌ محتاج به‌ امثال خود گرديم ‌

پروردگارا درود ‌و‌ رحمت فرست بر‌ محمد ‌و‌ آل‌ پاكش ‌و‌ مرا از‌ هر‌ آنچه به‌ درگاهت پناه بردم از‌ همه اين امور به‌ رحمت ‌و‌ كرم نامنتهايت مرا ‌و‌ هم تمام مردان ‌و‌ زنان اهل ايمان را‌ پناه بخش اى مهربانترين مهربانان عالم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ZOT
بالا