نیازمند یاری پرستاران...

ماهسان

New member
مشاوره

سلام. بهمن ماه امسال من دانشجوی ترم 1 پرستاری میشم و چون چند سال -به دلیلی- تو زندگیم وقفه افتاده و از نظر تحصیل و پیشرفت از همسنینم عقب موندم
واسه همین دوست دارم تو این 4 ساله کارشناسی طوری درس بخونم که بتونم بلافاصله -یا با فاصله ی زمانی کمی -بعد از گرفتن مدرک کارشناسی
تو دوره ی ارشد همین رشته قبول بشم. واسه همین ممنون میشم بچه های پرستاری بهم بگن واسه اینکه به این خواسته م برسم باید چیکار کنم؟
از طرفی من به شدت از خون و دیدن مردم تو لحظه های حزن برانگیز-مثل سوختگی / بچه های بیمار/ اجساد و... ناراحت میشم و میترسم
برای رفع این ترس باید چیکار کنم؟
همچنین من خیلی دوست دارم که بتونم مدرکه دانشگاهی ایی بگیرم که بتونم به واسطه ی اون تو جاهایی که بچه های بی سرپرست
رو نگه داری میکنن-یتیم خونه ها- مقامه کاری - مثل ریاست و..- داشته باشم اخه من خیلی بچه ها رو -به خصوص بچه های بی سرپرست رو -دوست دارم و
عاشقه اینم که بتونم به این قشر از جامعه کمک و خدمت کنم. لطفا بهم بگید میتونم با مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد پرستاری به این ارزوم برسم؟
یا با مدرک این رشته نمیشه به این خواسته رسید؟
لطفا اگه سایت خوبی هم راجع به دانشجویان پرستاری و پرستارها میشناسید بهم معرفی کنید
پیشاپیش از الطاف همه متشکرم.

بوردا

New member
سلام دوست عزیز من دانشجوی ترم 7 پرستاریم خوشحال میشم کمکت کنم
در مورد ترست از خون و... باید بگم ترم اولی که بری بیمارستان ترست به مرور از بین میره و کم کم برات عادی میشه یادمه یکی از دوستای خودم روز اولی که رفتیم بیمارستان تا شب گریه میکرد اما الان همه جیز براش عادی شده. اصلا نگران این موضوع نباش
شاید اگه توی ارشد مدیریت پرستاری بخونی بتونی تو این جور جاها کار کنی.
در مورد ارشد گرفتن هم به نطر من اول بیا تو این رشته یه کم با شرایط اشنا شو نمیخوام نا امیدت کنم اما انقدر شرایط سخته که خیلی از دوستای من فقط میخوان لیسانس بگیرن و از این رشته فرار کنن.

@parisa

New member
سلام به جامعه پرستاری خوش اومدی دوست من!
اگه میخای تو این رشته پیشرفت کنی و بلافاصله ارشد قبول بشی بهتره که از اول خوب به درس بچسبی و از پایه قوی بشی!
خیلیا فکر میکنن توی رشته های علوم پزشکی حتما باید دل داشته باشی ولی با دیدن صحنه های مختلف و به دید علمی ناخودآگاه ظرفیتت بالا میره! قراره برای ارشد پرستاری گرایش های متفاوتی ایجاد بشه که ایشالا تا زمان فارغ التحصیلی شما هم این گرایش اومده!

انلیک

New member
سلام خوشبحالت وارد شدی من ترم آخرزیست شناسی ام امسال میخام کنکورآزاد شرکت کنم براپرستاری. کاش کسی بود ک کمکم کنه ک این رشته چجوریه گرایش اتاق عملش چجوریه؟

خزر

New member
سلام دوست عزیز

رشته پرستاری از اتاق عمل جدا هست. در گذشته رشته تکنیسین اتاق عمل کاردانی بود که الان کارشناسیش هم اومده .
رشته پرستاری کارشناسی هست که در مقطع ارشد گرایش های متنوعی داره و میتونی تا مقطع دکتری هم پیش بری

موفق باشی

خزر

New member
سلام دوست عزیز

اگه طرح باشه بدون کارانه و اضافه کار 1 تومان میشه ولی اگه پیمانی باشه بسته به سابقه کاری از 1/5 به بالا هست

ماهسان

New member
لطفا جواب بدین

سلام.
بازارکار کارشناس پرستاری بهتر و بیشتره یا کارشناس علوم ازمایشگاهی؟
خواهش میکنم زود جواب بدین و
لطفا دلیلتون رو هم بگین،متشکرم.

mk.unknown

New member
دوست عزیز شما با داشتن مدرک کارشناسی پرستاری و البته گذروندن طرح میتونی تو شهر راه بیفتی سرکشی کنی و تو هر بیمارستانی که دوست داری مشغول به کار بشی. تقریباً هیچ بیمارستانی تو تهران نیست که نیروی پرستاری نگیره البته اکثراً به صورت ساعتی و قراردادیه و خبری از استخدام نیست. دامنه کاریشم خیلی وسیعه از کار تو بخش های مختلف بیمارستان بگیر تا کار در اورژانس و مهد کودک ها و حتی کار در مدرسه به عنوان مربی بهداشت. علوم آزمایشگاهی هم چون طرح اجباری داره قاعدتاً باید بازار کار خوبی داشته باشه ولی قطعاً پرستاری تو این زمینه فرصت های بیشتری رو برای شما فراهم میکنه

ماهسان

New member
لطفا جواب بدین

سلام.
برای استخدامی تو پرستاری و سایر رشته های پیراپزشکی شرایط و محدودیت سنی وجود داره؟
اگه داره لطفا بگین حداکثر سن ی کارشناس پرستاری واسه استخدامی چنده؟
ممنونم.

yas126

Member
g
سلام.
برای استخدامی تو پرستاری و سایر رشته های پیراپزشکی شرایط و محدودیت سنی وجود داره؟
اگه داره لطفا بگین حداکثر سن ی کارشناس پرستاری واسه استخدامی چنده؟
ممنونم.

سلام بله محدودیت سنی وجود دارد برای کارشناسی 35سال وبرای ارشد حداکثر 40 سال

ماهسان

New member
سلام.
دوستان من دانشجو پرستاری. ورودی 92 هست( البته یک ترم هم نخواندم چون اتفاقی برام افتاد که مجبور شدم یک ساله مرخصی تحصیلی بگیرم)
حالا سر دوراهی موندم دلم میخواد از پرستاری انصراف بدم دوباره واسه ی رشته دیگه واسه کنکور بخونم...
من پرستاری و خدمت به مردم رو دوست دارم اما به شدت از محیط و شرایط کاری پرستاری واهمه دارم...
از دیدن خون، سوختگی، سوانح اجساد و... میترسم
این صحنه ها آدم رو احساساتی و عصبی میکنه...
دلم به شدت به حال ادمای بیمار میسوزه
اونقدر که دلم میخواد بشینم براشون گریه کنم...
فک نکنم دل آمپول زدن بخیه کردن و اینطور کارا رو داشته باشم...
با توجه به این حالاتی که دارم فک میکنم پرستاری برام مناسب،نیست...
شما چی،میگین؟
هر چند که بعضیها میگن برات عادی میشه و همه پرستارا اول مثل تو بودن...
اما من هنوز خیلی نگرانم...
ببخشید که من جدیدا زیاد پست میذارم
به چندتا از پرستاران عزیز هم پیام دادم و کمک خواستم...
ولی هیچ کدوم ج ندادن...
لطفا پیاماتون رو بهم پ خ کنید
تا بیشتر در این مورد بحرفیم.
از همه ممنونم...

لیلوک

New member
سلام.
دوستان من دانشجو پرستاری. ورودی 92 هست( البته یک ترم هم نخواندم چون اتفاقی برام افتاد که مجبور شدم یک ساله مرخصی تحصیلی بگیرم)
حالا سر دوراهی موندم دلم میخواد از پرستاری انصراف بدم دوباره واسه ی رشته دیگه واسه کنکور بخونم...
من پرستاری و خدمت به مردم رو دوست دارم اما به شدت از محیط و شرایط کاری پرستاری واهمه دارم...
شما چی،میگین؟
ولی هیچ کدوم ج ندادن...
از همه ممنونم...

سلام عزیزم پرستاری رشته سختیه از لحاظ روحی وروانی از لحاظ کاری تعطیلاتم که دیگه معلومه ولی از لحاظ کاری وبازار کار خوبه اگه فک میکنی بتونی رشته بهتر قبول شی اینکارو بکن ولی واقعا برا ادم عادی تر میشه و یه چیز دیگه که عادم دلشو باهاش اروم میکنه دعای مریضاس که ادمو بعضی وقتا نجات میده بازم انتخاب باخودت

yas126

Member
سلام.
شما چی،میگین؟
ولی هیچ کدوم ج ندادن...
از همه ممنونم...[/q
سلام ما هم اولاش میترسیدیم ولی بعدا کم کم سنگدل میشی و دل وجرات پیدا میکنی خون امپول مرده عادی میشه واست نیازی نیست انصراف بدی چون بازار کارش خوبه البته تا چند سال دیگه اشباع میشه اگه احساس میکنی میتونی دندان پزشکی پزشکی دارو فیزیوتراپی ق بشی برو اگر نه ادامه بده رشته بدی نیس

ماهسان

New member
اطرافیانم میگن اگه مهرماه پرستاری بری تا 4،5 سال بعد استقلال مالی پیدا میکنی
ولی اگه بخوای واسه دارو بمونی، 2 سال باید بخونی تا دارو قبول شی!
5،6 سالم درست طول میکشه
یعنی حدودا 7،8 سال بعد به استقلال مالی میرسی
از طرفی،من الان 22 ساله هستم!
وای،خدایا چیکار کنم؟؟؟
بچه‌ها کسی رو سراغ ندارین که خوب خوب،شرایط پرستاری رو بهم توضیح بده؟
هزینه ش رو هم میدم
البته شمام خوب راهنمایی میکنین
ولی من راهنمایی بیشتری لازم دارم
ممنونم.

نازگیس

New member
سلام.
شما چی،میگین؟
ولی هیچ کدوم ج ندادن...
از همه ممنونم...

ببین اگه ده سالم پشت کنکور سراسری بمونی ولی رشته دکترا قبول شی ارزششو داره
دیگه خود دانی
ولی موندن تو این جور رشته ها عذاب اوره مخصوصا محیط کاریشون
منم خودمم یکی ازاونایی هستم که کارکردم و میدونم چه سخته
بسم الله بگو و کنکورسراسری بده به امید خدا قبول میشی پزشکی یا دارو یا دندان

yas126

Member
اطرافیانم میگن اگه مهرماه پرستاری بری تا 4،5 سال بعد استقلال مالی پیدا میکنی
ولی اگه بخوای واسه دارو بمونی، 2 سال باید بخونی تا دارو قبول شی!
5،6 سالم درست طول میکشه
یعنی حدودا 7،8 سال بعد به استقلال مالی میرسی
از طرفی،من الان 22 ساله هستم!
وای،خدایا چیکار کنم؟؟؟
بچه‌ها کسی رو سراغ ندارین که خوب خوب،شرایط پرستاری رو بهم توضیح بده؟
هزینه ش رو هم میدم
البته شمام خوب راهنمایی میکنین
ولی من راهنمایی بیشتری لازم دارم
ممنونم.

ببین اگه احساس میکنی میتونی دکترا قبول بشی ینی شرایطش رو داشته باشی خب برو برنامه ریزی کن کنکور الان مث قدیما نیس سوالاتو سنگین میدن!ولی باز ناممکن نیس دارو سازی رشته ی سختیه هرکی بهت گفته 4.5ساله اطلاعات کافی نداره دوستم ورودی86ینی با هم رفتیم دانشگاه تا الان تموم نکرده ولی میتونی از ترم 4 بری سر کار بعنوان مسول فنی . هفته ای چند ساعت که بری سر کار دو برابر حقوق پرستار بهت میدن! بعد که مهرتو گرفتی تو یه سال اندازه کل 30سال حقوق پرستارو در میاری !دوستم ازمایشگاه میخوند اونموقع کاردانی بود مدرکشو گرفت طرحشو رفت بعد نشست واسه سراسری خوند الان دندان پزشکی اصفهان میخونه! پرستاری رشته ی بدی نیس ولی کارش سخته حقوقش کمه وتا اخر عمر تقریبا ثابت!

ماهسان

New member
سلام مجدد.
ی دنیا ممنون از دوستانی که جواب دادن
یاس عزیز من نمیدونستم از ترم 4 به بعد دانشجو دارو میتونه سرکار بهر
شما مطمئنی عزیزم؟
من میتونم شهریه آزاد دارو رو هم بدم...
بچه ها مساله اینکه چند سال قبل خخواهر عزیز و جوانم رو از دست دادم
تا الان که 4 سال از مرگش میگذره هنوز تصاویر روزی که جسدش رو تو تابوت گذاشته بودن و... از ذهنم نرفته
این حادثه من رو از نظر روحی خیلی ضعیف کرده
هر وقت می‌شنوم ی جوون مرده یا کسی رو میبینم که کوچکترین شباهتی به خواهرم داشته باشه غمگین میشم گریه میکنم...
از طرفی میترسم تو بیمارستان صحنه های غم انگیز مث بیماری حاد یا مرگ ی کودک یا ی جوون رو ببینم...
من روحیه م خیلی ضعیفه
فوق العاده حساس عاطفی دلسوزم...
ولی خداییم واسه کنکور خوندن هم همت میخواد ها!!!
دوستان ی داوطلب منطقه 3 باید تو کنکور سراسری چه رتبه ای بیاره که بتونه دارو آزاد بخونه( شهرش مهم نیس)
لطفا جواب بدین
متشکرم.

yas126

Member
سلام مجدد.
ی دنیا ممنون از دوستانی که جواب دادن
یاس عزیز من نمیدونستم از ترم 4 به بعد دانشجو دارو میتونه سرکار بهر
شما مطمئنی عزیزم؟
من میتونم شهریه آزاد دارو رو هم بدم...
بچه ها مساله اینکه چند سال قبل خخواهر عزیز و جوانم رو از دست دادم
تا الان که 4 سال از مرگش میگذره هنوز تصاویر روزی که جسدش رو تو تابوت گذاشته بودن و... از ذهنم نرفته
این حادثه من رو از نظر روحی خیلی ضعیف کرده
هر وقت می‌شنوم ی جوون مرده یا کسی رو میبینم که کوچکترین شباهتی به خواهرم داشته باشه غمگین میشم گریه میکنم...
از طرفی میترسم تو بیمارستان صحنه های غم انگیز مث بیماری حاد یا مرگ ی کودک یا ی جوون رو ببینم...
من روحیه م خیلی ضعیفه
فوق العاده حساس عاطفی دلسوزم...
ولی خداییم واسه کنکور خوندن هم همت میخواد ها!!!
دوستان ی داوطلب منطقه 3 باید تو کنکور سراسری چه رتبه ای بیاره که بتونه دارو آزاد بخونه( شهرش مهم نیس)
لطفا جواب بدین
متشکرم.

خدا رحمتشون کنه ایشالا غم اخرتون باشه اره داروسازی ازترم 4 میتونه بره سر کار باز از مسول فنی داروخانه ها بپرس ازاد فک کنم فقط تهران شیراز اصفهان داشته باشه

بالا