نگرانم!

sa@@ra

New member
واسه آینده ی دنیا نگرانم،پـُر دل شوره وُ بغضم مث مادر
که همیشه نگران ِبچه هاشه،واسه فردا،واسه آینده یی بهتر!
واسه آینده ی دنیا نگرانم،نکنه رؤیای یه بچه بسوزه
توی آتیش ِجدال ِجنگ وُ غارت،توی آتیشی که روشن مثل روزه!
واسه آینده ی دنیا نگرانم،واسه لحظه های فردا نگرانم
واسه ختم ناگزیر ِتن ِیک زن به فروش ِبی تفاوت به تمنا،نگرانم!

نگرانم!
مث اهرام ثلاثه،غرق خونم!
یه فلسطین،پـُر زخمم!
یه جهان،پر از جنونم!
نگرانم!پُرم از یه حس تشویش!

واسه کودکای سوری
که می سوزن توی آتیش!
نگرانم!

نگرانم!
واسه مادری که رنگ ِ
تلخ ِشلاقو به تن دید!
واسه کودکی که مرگ ِ
خودش وُ خدا رو فهمید!
نگرانم!
نگرانم!

واسه آینده ی دنیا نگرانم،مث دستای پدر که مهربونه
که همیشه صورتش لبریز غصه س،نگرانه واسه لحظه های خونه!
واسه آینده ی دنیا،نگرانم!دیگه حتا خدا هم داره می ترسه
از جهان،از آدما،از رنگ خون وُ اشک ِکودکای آواره،می ترسه!
واسه آینده ی دنیا نگران باش،نه قیامت،آخر قصه ی ما نیس
خودمون باید به فکر هم بمونیم،ناجی ِتو قصه ها،این طرفا نیس!

(امیریوسف اکبرزاده)
:tsimuzpzwoap1t9y3o7:tsimuzpzwoap1t9y3o7

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zErOOn3

konjkave

New member
سارا جون واقعا عالی بود.ایشالا هر چه زودتر تو سراسر جهان صلح و آرامش برقرار شه.
واقعا دلم برای مردم فلسطین ،سوریه ،مصر ،بحرین ،میانمار و خیلی دیگه از کشورایی که مردمشون به ناروا مورد ظلم وستم قرار گرفتن میسوزه.کاری جز دعا از دستم بر نمیاد وگرنه حتما انجام میدادم:riz304:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: BBT

STRUCTURE 66

New member
از صلح همین کبوتر مانده و ژست های دروغی !!

pope_dove_of_peace_seagull_attack.jpg

میانمار چه زود فراموش شد !!!!! چه کسی به خانه کودکانمان آتش انداخت !!! همان کبوتر صلح !!

Myanmar-Ayatoallah-Khamenehee.jpg

من هم نگرانم !!!

shiva3322

New member
دیگه حالمووون از نگرانی گذشته ..منکه مبهوتم..خدایا چه اشرفی خلق کردی که با اینکه میدونن عمر کوتاهی دارن انسان رو که هیچ در تلاشند که وجود تورو هم انکار کنند...مبهوتم خدایا

نوتر

New member
ولی هیچ کدام از این کشورهای مصر و فلسطین و اردن و سوریه و میانمار و ... هیچ وقت دلشون به حال مردم ما تو جنگ تحمیلی نسوخت!!!!

کسی دلش به حال مادری که 4 پسرش رو تو یک سال تو جنگ از دست داد نسوخت!!!!

کسی دلش به تازه عروسی که با یه بچه ای که هنوز به دنیا نیومده بود پیکر همسر شهیدش را جلو چشاش دید نسوخت!!!

کسی دلش به حال هموطنان سردشتی ما که بمباران شیمیایی شدند نسوخت!!

دهه شصتی ها یادشون میاد:

مادر برام قصه بگو دل تنگ تنگه

قصه بابا رو بگو دل تنگه تنگه

مادر مادر مادر مادر

مادر برام حرف بزن از ایمونش بگو

مادر برام حرف بزن از پیمونش بگو

مادر تو دونی و خدا از خوبی هاش بگو

از مهربونی و از مهر و وفاش بگو

از جونفشونی و از رزم بابام بگو

مادر مادر مادر مادر

جانم فدای ایران

آخرین ویرایش:

konjkave

New member
نوتر جان شما از کجا مطمئنی دلشون نسوخته؟؟؟شما فکر میکنی دولتهای این کشورها اجازه رسیدن اخبار اسفبار جنگ تحمیلی ایران با عراق به گوش مردمشون میدادن؟اون موقع اینترنت که به این صورت رواج نداشته پس از کجا و چطوری میخواستن باخبر بشن وابراز همدردی بکنن؟؟
اصلا تمام حرفای شما درست ولی اون کودک فلسطینی یا جوونایی هم سن وسال ما که جنگ ندیدن و تو اون کشورها هستن چه گناهی کردن واقعا دلسوزی نمیخواد؟
من دلم برای همشون واقعا میسوزه و هر وقت شرایطشون میشنوم گریه میکنم ولی حیف که کاری از دستم بر نمیاد.دوست من ما همه عاشق ایرانیم و اگر جنگی رخ بده حاضریم جونمون رو هم بدیم ولی اینا دلیل نمیشه مردم کشورای دیگه رو فراموش کنیم.

leylii

New member
واقعا چه زجری کشیدن اونایی که عزیزاشونو ..جووناشونو از دست دادن تو جنگ......
خیلی سخته دلتنگ عزیز بودن....عجب دنیایی

نوتر

New member
نوتر جان شما از کجا مطمئنی دلشون نسوخته؟؟؟شما فکر میکنی دولتهای این کشورها اجازه رسیدن اخبار اسفبار جنگ تحمیلی ایران با عراق به گوش مردمشون میدادن؟اون موقع اینترنت که به این صورت رواج نداشته پس از کجا و چطوری میخواستن باخبر بشن وابراز همدردی بکنن؟؟
اصلا تمام حرفای شما درست ولی اون کودک فلسطینی یا جوونایی هم سن وسال ما که جنگ ندیدن و تو اون کشورها هستن چه گناهی کردن واقعا دلسوزی نمیخواد؟
من دلم برای همشون واقعا میسوزه و هر وقت شرایطشون میشنوم گریه میکنم ولی حیف که کاری از دستم بر نمیاد.دوست من ما همه عاشق ایرانیم و اگر جنگی رخ بده حاضریم جونمون رو هم بدیم ولی اینا دلیل نمیشه مردم کشورای دیگه رو فراموش کنیم.

من فکر میکنم شما یکم عجولانه تصمیم گرفتین. من اصلا نگفتم ما دلمون نسوزه. شما تو هیچ کجای پست من همچین صحبتی رو نمیبینید.

منم خواستم از کشورم و رنجاش بگم.

دوست خوبم نمونش بازی فوتبال مابا کشور لبنانه. همه کار میکنن تا تیمی مثل قطر بیاد بالا.که الحمدواالله هر دو به حق حذف شدند. یعنی براشون ایرانی بودن اصلا ارزشی نداره. یعنی دلسوزی مارو قدر نمیدونن. تو مسائل دیگه هم همیطوریه. یعنی اگه خدا نکرده اتفاقی برای کشور ما بیفته همین کشورها طرفدار دشمن ما میشن. در سالهای گذشته هم روال به همین منوال بوده

نوتر

New member
اگه کشور سوریه الان شیمیایی شده کشور من سالها قبل شمیایی شده بود

اگه کشور سوریه و عراق الان ناامن شده کشور من سالهاس انگ ناامنی روش هست

اگه کشور سوریه الان جنگ داخلی داره کشور من سالها مورد هجوم منافقین بوده

اگه الان قهرمان کشتی بحرینی تو تظاهرات کشته میشه جهان پهلوان تختی سال ها قبل از این دنیا در اثر ظلم ظالم رفته بود

بالا