نکات کنکوری( ویژه داوطلبین ارشد تغذیه 94 و دکتری تخصصی)

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

امیریان

New member
ببخشید اینجا کسی هست که بخواد از رشته صنایع غذایی کنکور تغذیه بده من کلی سوال دارم لطفا راهنمایی کنید

setare88

New member
سلام بچه ها
من یه اشکال دلرم از بخش انرزی اثر گرمایی غذایی 10درصد ree هست یا 10 درصد مجموع ree +at

mehrshad.namdar

New member
ت: 2 نوع کم خونی داریم؛ 1- تغذیه ای 2- غیر تغذیه ای
تغذیه ای:
1- آنمی فقر آهن
2- کم خونی مگالوبلاستیک؛ در اثر کمبود b12 و b9
3- کم خونی پرنشیوز؛ در اثر کمبود b12
4- کم خونی ناشی از کمبود اسید فولیک
5- کم خونی ناشی از کمبود مس
6- کم خونی سوء تغذیه پروتئین- انرژی
7-کم خونی سیدروبلاستیک، در اثر کمبود ویتامین b6
8- کم خونی پاسخ دهنده به ویتامین e

فصل انمی رو با دقت بخونید. نوع انمی ها رو کامل یاد بگیرید. میکروسیتیک نرموسیتیک هیپو یا نرمو کرومیک مگالوبلاستیک اپلاستیک یا سیدرو بلاستیک و ... ی جدول تو خود کراوس داره کامل بخونید تقریبا هر سال از این فصل چند تا سوال میاد...

mehrshad.namdar

New member
سلام بچه ها
من یه اشکال دلرم از بخش انرزی اثر گرمایی غذایی 10درصد ree هست یا 10 درصد مجموع ree +at

10 درصد کل میزان انرژی میشه گرمازایی غذا
یعنی وقتی bme+pal
10 درصد این مقدار میشه tef
مثالا کسی انرژی پایه شو اندازه گرفتیم با کالری متری غیر مستقیم یا فرمول هایی مثل هریس بندیکت و شده 1700 کیلو کالری ...فعالیت فیزیکی متوسط داره و مرد هست این عدد رو باید در 0.30 ضرب کنید میشه انرژی لازم برای فعالیت .یعنی 510 کیلو کالری .مجموع این دو میشه حدود 2200 کیلو کالری. انرژی گرمازایی هم 10 درصد این مقدار در نظر میگیریم میشه 220 کیلو کالری . پس کل مقدار انرژی مورد نیاز ایشون میشه 2420 کیلو کالری

setare88

New member
10 درصد کل میزان انرژی میشه گرمازایی غذا
یعنی وقتی bme+pal
10 درصد این مقدار میشه tef
مثالا کسی انرژی پایه شو اندازه گرفتیم با کالری متری غیر مستقیم یا فرمول هایی مثل هریس بندیکت و شده 1700 کیلو کالری ...فعالیت فیزیکی متوسط داره و مرد هست این عدد رو باید در 0.30 ضرب کنید میشه انرژی لازم برای فعالیت .یعنی 510 کیلو کالری .مجموع این دو میشه حدود 2200 کیلو کالری. انرژی گرمازایی هم 10 درصد این مقدار در نظر میگیریم میشه 220 کیلو کالری . پس کل مقدار انرژی مورد نیاز ایشون میشه 2420 کیلو کالری

سلام
ممنوم دوست گرامی از جواب کاملتون

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا