نکات کنکوری( ارشدبهداشت محیط 93)

marzi ba

Well-known member
ذرات آلفا دارای قدرت یونیزاسیون زیاد می باشند یک ورق نازک کاغذ ذرات الفا را متوقف می کند

marzi ba

Well-known member
فلزات سنگینی مثل اورانیوم سرب پلوتونیوم و رادیوم ذرات آلفا منتشر می کنند

marzi ba

Well-known member
ذرات آلفا در خارج از بدن مخاطرات بهداشتی ایجاد نمی کنند چون نمیتوانند از پوست عبور کنند

marzi ba

Well-known member
آنتی سپسی(Antisepsis)
کاربرد عوامل شیمایی در بافت زنده جهت نابودی یا کنرل میکروارگانیسم ها اطلاق می گردد

marzi ba

Well-known member
هنگامی که مقدار COHbخون 60تا80 درصد برسد می تواند منجر به مرگ شود

marzi ba

Well-known member
سرب یک سم تجمعی در اسخوان خون و بافت ها می باشد

همچنین سرب در ادرار هم یافت می شود

marzi ba

Well-known member
روش های موجود برای حذف فلزات سنگین از فاضلاب:
ترسیب شیمیایی(Chemical precipitation)
جذب در کربن(Carbon adsorption)
تبادل یون(Ion exchange)
اسمز معکوس(Reverse osmosis)

marzi ba

Well-known member
Lethal concentration:LC

غلظتی از یک ترکیب که منجر به مرگ تعدادی از ارگانیسم های مورد ازمایش در مدت زمان مشخص(مثلا96 ساعت)می شود(LC50)

marzi ba

Well-known member
سمیت حاد (Acut Toxicity)

سمیت ناشی از تماس با غلظت بالا در مدت زمان کوتاه(48-96ساعت)

marzi ba

Well-known member
خو بچه ها کجایید بیاید هر نکته ای که فک می کنید از نظرتون مهمه و کنکورای سالاهای پیش تکرار شده رو بذارید اینجا تا همه دوستامون بتونن استفاده کنند

marzi ba

Well-known member
تعداد کلی فرم شیر پاستوریزه باید کمتر از 1عدد باشد

marzi ba

Well-known member
شیر بعد از دوشیدن باید به مدت 1ساعت تا درجه حرارت 7 درجه سانتی گرادخنک شود و در مدت 2ساعت بعداز دوشیدن دمای آن باید تا 40 درجه سانتی گراد خنک شود.

marzi ba

Well-known member
دمای انجماد شیر خام منفی 28/. درجه سانتی گراد است و هر گونه افزایشی در نقطه انجماد شیر نشان دهنده ی افزودن آب به ان است.

marzi ba

Well-known member
ازمایش باسیلوس استئارو ترموفیلوس یک روش ازمایش بسیار حساس برای تعیین آنتی بیوتیک ها در حوضچه های بزرگ شیر است.

telmix

New member
سلام خدمت شما !!! من یه رفیق دارم میخات کنکور ارشد محیط شرکت کنه ؟در مورد ماشین حساب سوال کرده ،قضیه این ماشین حساب چیه ؟؟ حتما باید یکی از اون مدل هایی که توی دفترچه نوشته شده رو باید ببره سر جلسه ؟؟؟ آخه همه این ماشین حساب ها شبیه هم هستن چه فرقی داره که مدلش چی باشه ، فقط قابل برنامه ریزی نباشه ؟؟؟!!!!
یعنی باید بره حتما ماشین حساب بخره توی این گرونی هاااا ؟؟ اونم فقط واسه چنتا سوال ؟؟؟؟ لطفا بگید شماها که ارشد شرکت کردید چه ماشین حسابی بردید ؟؟ آیا یه ماشین حساب دیگه ببره گیر میدن بهش؟؟؟ آخه ماشین حساب داره فقط مدلش از اونا نیست که توی دفترچه هستش ؟؟؟ جالب اینجاست از من ماشین حساب خواست امکانات ماشین حساب من هم مثل ماشین حسابش هستش ولی مدل ماشین حساب من یه چیز دیگست که اونم نمیشه ببره سر جلسه ؟؟؟!!!!!
این قانون بنظرتون زور نیستش آخه ؟؟؟ چرا باید چند مدل ماشین حساب کنن شاید بیشترا نداشته باشن ؟؟ یعنی برن بخرن ؟؟؟ لطفا بگید چیکار کنه این رفیق م ن؟

marzi ba

Well-known member
سلام خدمت شما !!! من یه رفیق دارم میخات کنکور ارشد محیط شرکت کنه ؟در مورد ماشین حساب سوال کرده ،قضیه این ماشین حساب چیه ؟؟ حتما باید یکی از اون مدل هایی که توی دفترچه نوشته شده رو باید ببره سر جلسه ؟؟؟ آخه همه این ماشین حساب ها شبیه هم هستن چه فرقی داره که مدلش چی باشه ، فقط قابل برنامه ریزی نباشه ؟؟؟!!!!
یعنی باید بره حتما ماشین حساب بخره توی این گرونی هاااا ؟؟ اونم فقط واسه چنتا سوال ؟؟؟؟ لطفا بگید شماها که ارشد شرکت کردید چه ماشین حسابی بردید ؟؟ آیا یه ماشین حساب دیگه ببره گیر میدن بهش؟؟؟ آخه ماشین حساب داره فقط مدلش از اونا نیست که توی دفترچه هستش ؟؟؟ جالب اینجاست از من ماشین حساب خواست امکانات ماشین حساب من هم مثل ماشین حسابش هستش ولی مدل ماشین حساب من یه چیز دیگست که اونم نمیشه ببره سر جلسه ؟؟؟!!!!!
این قانون بنظرتون زور نیستش آخه ؟؟؟ چرا باید چند مدل ماشین حساب کنن شاید بیشترا نداشته باشن ؟؟ یعنی برن بخرن ؟؟؟ لطفا بگید چیکار کنه این رفیق م ن؟

سلام تلمیکس
بله باید همون ماشین حسابی رو ببره که سازمان سنجش تو دفترچه گفته به خاطر اینه که سر جلسه صورت جلسه میشه و مارک و مدل ماشین حساب هر شخص ثبت میشه
من ماشین حسابی که بردم سر جلسه همون ماشین حسابی بود که اعلام کرده بودن
بهتره همون ماشین حسابو ببره که به مشکل برنخوره

محیط84

New member
دراثر مصرف گندزداها ی از قبیل آب ژاول -هیپوکلریت کلسیم-دی اکسید کلر باعث تشکیلتری هالو منان نمی شود.

بالا