نور جنوبگان / عکس

waria

New member
[h=2] طوفان خورشیدی هفته گذشته نمایش زیبایی از شفق*های قطبی را بخصوص در قطب جنوب زمین به راه انداخت؛ طوری*که جو آکابا، از سرنشینان ایستگاه فضایی بین*المللی که این تصور را گرفته، آن را بی*نظیر توصیف کرد.
[/h] [h=4]
آکابا این تصویر را یک*شنبه هفته گذشته 15 جولای/25 تیرماه گرفته و به تازگی در سایت ناسا آپلود کرده است. او در توصیف این پدیده می*گوید: «واقع بی*نظیر بود. چند ساعتی در حال راه*پیمایی فضایی بودم و در زمان استراحت که به داخل ایستگاه برگشتم، متوجه شدم در پرواز شبانگاهی ایستگاه از نیم*کره جنوبی زمین عبور می*کنیم. چند دقیقه*ای کار خودم را به تعویق انداختم، تمام چراغ*های بخش3 را خاموش کردم و در عرض چند دقیقه، چشم*اندازی چنان زیبا در برابر چشمانم پدیدار شد که نمی*شد آن را باور کرد.... چند دقیقه*ای به تنهایی از این منظره لذت بردم، بعد دیگر سرنشینان ایستگاه فضایی را خبر کردم که بیایند و ببینند... چند عکس هم گرفتم که بازوی روباتیک کانادا2 هم در آن*ها مشخص است، اما دوباره در سکوت و تاریکی این سازه پیشرفته نشستم و با حیرت به تماشای آن*چه بیرون از پنجره اتفاق می*افتاد، نگاه کردم... سیاره و منظومه*ای که در آن زندگی می*کنیم واقعا شگفت*انگیز است...»
IMAGE634783695787506154.jpg

[/h]

بالا