نظرات شرکت کنندگان کنکور ارشد هماتولوژی 94

mehrdad.b

New member
دوست عزیز پست قبل که در مورد ضرایب گفتم رو بخون متوجه میشی
امسال مثل قبل نیست که یک درس ضریب یک بتونه کمبود درس ضریب ۴ رو خیلی جبران کنه (چون الان ارزش سوالات با ضریبشون هست و مثل قبل همه سوالات هم ارزش نیستن)
اها پس امسال خیلی فرق داره با سال پیش . خیلی خیلی .

Mamad70

New member
اها پس امسال خیلی فرق داره با سال پیش . خیلی خیلی .

بله قبلا فقط مهم این بود که بعد از محاسبه نمره منفی چه تعداد سوال از ۱۲۰ سوال تخصصی رو درست جواب داده باشید و ارزش یک سوال بیوشیمی با یک سوال خون فرقی نداشت.
ضریب نفوذ زبان هم برای هماتو قبلا اینطوری محاسبه میشد: ۴۰ (تعداد سوال زبان) تقسیم بر ۱۵ (ضریب پایه توی هماتولوژی)= 2.6
یعنی اینطوری بود که همه سوالات ۱ امتیاز داشتن به جز زبان که ۲/۶ امتیاز داشت و بالا زدنش باعث میشد یهو بترکونی !
(به همین دلیل هم بود که تو رشته انگل شناسی که ضریب پایه ۱۰ بود، ضریب نفوذ زبان میشد ۴ و فقط با زبان بالا و بقیه درسا در حد ۲۰ هم میشد قبول شد)

ولی الان خون و بانک ضریب ۴ دارن و زبان ۲ !!

marypacific

New member
اقا محمد ببخشید پیله میشما، میشه جواب سوال من رو هم بدین، چون هم رشتیه ای بودیم تو لیسانس نظرتون برام ارزشمنده،

- - - Updated - - -

میخوام بهم بگید چیکار کنم که قبول شم، خودتون میدونید ارشد زیست ارزشی نداره،

بله قبلا فقط مهم این بود که بعد از محاسبه نمره منفی چه تعداد سوال از ۱۲۰ سوال تخصصی رو درست جواب داده باشید و ارزش یک سوال بیوشیمی با یک سوال خون فرقی نداشت.
ضریب نفوذ زبان هم برای هماتو قبلا اینطوری محاسبه میشد: ۴۰ (تعداد سوال زبان) تقسیم بر ۱۵ (ضریب پایه توی هماتولوژی)= 2.6
یعنی اینطوری بود که همه سوالات ۱ امتیاز داشتن به جز زبان که ۲/۶ امتیاز داشت و بالا زدنش باعث میشد یهو بترکونی !
(به همین دلیل هم بود که تو رشته انگل شناسی که ضریب پایه ۱۰ بود، ضریب نفوذ زبان میشد ۴ و فقط با زبان بالا و بقیه درسا در حد ۲۰ هم میشد قبول شد)

ولی الان خون و بانک ضریب ۴ دارن و زبان ۲ !!

خب پس من ک اميدم ب درصد بالاى زبانم بوده قبول نمى شم با اين اوصاف نه؟؟؟

هماتو 57
زيست 63
ايمنى 60
بيو 58
زبان 79

Mamad70

New member
اقا محمد ببخشید پیله میشما، میشه جواب سوال من رو هم بدین، چون هم رشتیه ای بودیم تو لیسانس نظرتون برام ارزشمنده،

- - - Updated - - -

میخوام بهم بگید چیکار کنم که قبول شم، خودتون میدونید ارشد زیست ارزشی نداره،

چون زیست هستید هیچ دیدی در مورد هماتولوژی ندارید (دقیقا مثل گذشته خودم) و هماتولوژی هم طوری هست که وقتی هیچ پایه و دیدی در موردش ندارید نمیشه با کتاب خوندن خوب و دقیق یادش گرفت اگر هم بشه باید ۲-۳ سال پشت کنکور موندن رو تحمل کنی !
پس بهترین روش ک.ل.ا.س رفتن هست حالا الزاما هم منظورم کنکور نیست ها، حتی نشستن سر های خون ۱و۲و۳ بچه های علوم آزمایشگاهی هم خیلی مفیده
ولی به هیچ ک.ل.ا.س.ی هم اکتفا نکن و حتما خودت کتاب ها رو هم بخون مخصوصا هنری دویدسون و هافبراند و بانک خون گل افشان
اگر تند خوان باشی و بتونی کتاب های هماتولوژی سلولی و مولکولی دکتر شیران (که الان ۴ جلدش اومده) رو هم بخونی که دیگه عالیه ! (البته توصیه میکنم حتما جلد یک رو بخونی چون آزمایشات عمومی رو عالی گفتن)
بقیه درس ها رو هم بگم؟

Mamad70

New member
خب پس من ک اميدم ب درصد بالاى زبانم بوده قبول نمى شم با اين اوصاف نه؟؟؟

هماتو 57
زيست 63
ايمنى 60
بيو 58
زبان 79

نه آقا نگفتم که اینجوری ناامید بشی، ولی خب زبان دیگه مثل قبل نمیترکونه، اینقدر خوب زدی که هماتو رو بتونه تا حدی جبران کنه
به نظر تهران قبولی:smiliess (3):

نه آقا نگفتم که اینجوری ناامید بشی، ولی خب زبان دیگه مثل قبل نمیترکونه، اینقدر خوب زدی که هماتو رو بتونه تا حدی جبران کنه
به نظر تهران قبولی:smiliess (3):

خدا از دهنتون بشنوه
خسته شدم انقدر فک کردم احتمالا با اين روند پيش برم تا يه ماه ديگه ديوونه شم

marypacific

New member
ممنون وای خوشحالم که یکی هست که درکم میکنه، واقعا همینطورم که میگین،حتمن اینکارو میکنم، اگه زحمتی نیس راجع به بقیه درسها هم بگید، ببخشید، شرمنده، من میخوام سال دیگه کی از شماها باشم

Mamad70

New member
ممنون وای خوشحالم که یکی هست که درکم میکنه، واقعا همینطورم که میگین،حتمن اینکارو میکنم، اگه زحمتی نیس راجع به بقیه درسها هم بگید، ببخشید، شرمنده، من میخوام سال دیگه کی از شماها باشم

خواهش میکنم کاری نکردم
دویدسون حتما ۲۰۱۱ انتشارات اندیشه رفیع
هافبراند ۲۰۱۱ انتشارات خسروی
بیوشیمی: کتاب مروری بر بیوشیمی نجات شکوهی + تست با پاسخ تشریحی
زیست: خودم ج*ز*و*ه مکاتبه ای خ.ل.ی.ل.ی رو خوندم + تست که الان پاسخ تشریحیش هم داره
ایمنی: خودم ج*ز*و*ه دکتر خ.ل.ی.ل.ی رو خوندم + تست که الان پاسخ تشریحی هم داره
زبان: کتاب مروری جامع بر آزمون زبان علوم پزشکی حسن یعقوبی انتشارات حیدری

ولی بدونید که کلا راه خیلی سختی رو در پیش دارید و احتمال اینکه سال اول قبول نشید زیاد هست (خود من سال اول قبول شدم ولی از ترم ۵ لیسانس شروع کرده بودم به خوندن کتاب دکتر شیران)

آخرین ویرایش:

marypacific

New member
مرسی، خیلی کمک کردید،حس خوبی دارم یکی زیست بوده قبول شده یه جوری امیدوار شدم،بازم ممنون

Mamad70

New member
مرسی، خیلی کمک کردید،حس خوبی دارم یکی زیست بوده قبول شده یه جوری امیدوار شدم،بازم ممنون

خواهش میکنم
همچین هم کار نشدنی نیست ها !
هرسال تو ورودی های هر دانشگاه حداقل ۱-۲ تا زیست هست
فراموش هم نکنید که اگه میخوایید بیایید برای Ph.D  بیایید ارشد هیچ فایده ای نداره !

zmh

New member
خوشبحالتون ک خون با زبانوبالازدین.
من چکارکنم[emoji17]

zmh

New member
ن من دیگه شایدنخوندم.اصن نمیتونم فکرشوکنم ک دوباره بخونم.خسته شدم.من تمام تلاشموکردم.فقط از خدا جواب میخام.

بالا