نظرات شرکت کنندگان در مورد آزمون ارشد روانشناسی بالینی 2 تیر وزارت بهداشت91

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

YekRaha

New member
منظور خاصی نداشتم پرسونا. ولی رقابت تو وزارت بهداشت خیلی کمتر از وزارت علومه و به نظر من نصف وزارت علوم برا وزارت بهداشت وقت بزاریم قبول می شیم هر چند روش مطالعه خیلی موثره:ad54ad:

با این قسمت از حرفتون موافق نیستم/ وزارت بهداشت ظرفیتش خیلی کمتر از وزارت علومه
به طور کلی این دو تا آزمون تفاوت های مهمی دارند و مقایسه کردن آنها شاید جالب نباشه اما:
1- یه برتری بزرگ وزارت بهداشت اینه که فقط لیسانس های روانشناسی و مشاوره می تونن امتحان بدن(که مهمترین دلیل کمتر بودن تعداد شرکت کنند ه است).ای کاش وزارت علوم و دانشگاه آزاد هم همین کار رو می کردن!
2- درس زبان توی وزارت علوم به هیچ عنوان قابل مقایسه با زبان توی وزارت بهداشت نیست و خیلی آسونتره. درسهایی هم که تو وزارت بهداشت باید امتحان بدین مهمترین درسای لیسانس اند و یادگیریشون ضروریه(مثل وزارت علوم مجبور نیستید مثلا علم النفس رو امتحان بدین).
3- من خودم به شخصا فقط و فقط 8 روز برای وزارت علوم خوندم (کتابهای پوران پژوهش)و در حد قبولی یه رتبه ای آوردم اما وزارت بهداشت بدون مطالعه ی کافی مخصوصا توی یه سری درسها مثل روانشناسی فیزیولوژیک و کاپلان و مهمتر از همه زبان ممکن نیست بتونی رتبه بیاری.
4- از دوستان همدوره ای من 5 تاشون که دانشگاه های تهران و شیراز قبول شدن فقط با خوندن کتابهای پوران پژوهش که روی هم رفته 25 هزار تومان بیشتر نمیشن تونستن بهترین رتبه ها رو تو وزارت علوم بیارن اما هیچ کدوم تو کنکور وزارت بهداشت موفق نشدن.
5- توی رشته ی روانشناسی بالینی که نیاز به مهارت های عملی داره کارآیی دانشگاه های وزارت علوم و آزاد قابل مقایسه با وزارت بهداشت حتی دورافتاده ترین دانشگاهاش مثل زاهدان هم نیستن. دانشجویان بهداشت در نهایت متخصصان بهتری میشن.
و.....

YekRaha

New member
با فوق لیسانس روانشناسی عمومی هم میشه کلینیک زد یا نه؟

بله میشه! اما سازمان نظام روانشناسی داره محدودیت هایی رو ایجاد می کنه که گرایش های مختلف فقط حق داشته باشن تو زمینه ی خودشون مشاوره بدن!!

shiva_ra

New member
بله تا جایی که من میدونم با فوق بالینی عمومی و مشاوره میشه کلینیک زد و فعلا از این نظر این 3 تا رشته با هم فرقی ندارن

آخرین ویرایش:

mehrang67

New member
منظورتون از مهارت و علم چیه یعنی وزارت علوم علمت رو می بره بالا یا وزارت بهداشت.
بر اساس گفته یکی از اساتیدمون که ارشد رو انستیتو بودن می گفتن بهداشت برخلاف علوم روی پرورش مهارت ها کار می کند در حالی که وزارت بهداشت همراه با علم به روز دنیا داره پیش میره ، ایشون در کل زیاد از وزارت بهداشت خوششون نمیاد.
البته نظر من این هست که نهایتش خود آدم می تونه تئوری ها رو بخونه در حالی که یاد گرفتن مهارت های مشاوره و آشنایی با محیط بیمارستان و از همه مهمتر کسب تجربه هر جایی به راحتی نمیشه به دست آورد.

yazdan

New member
خب الان پیشنهاد می کنید چه جور فعالیتی داشته باشیم؟بچه های گروه های دیگه هم فعالیت خاصی ندارن...فقط خیلی بیشتر میان انجمن و خیلی بیشتر نظر میدن یا مطلب میذارن!
البته من با اینکه دور هم جمع بشیم موافقم...ولی با این حرف که همه به چشم یه رقیب به هم نگاه می کنند و برای همین ارتباطی برقرار نمی شه مخالفم...الان رو نگاه نکنید که بعد کنکوره و همه اینجا جمعیم...وقتای دیگه خیلی به انجمن سر نمی زنیم ( حداقل خود من که اینطوریم) همه بیشتر سرشون تو کتابه!

سلام
من کاملآ با ملیسا موافقم

yazdan

New member
سلام
من با ملیسا موافقم
البته من امسال آزمون شرکت نکردم ولی الان چند روزه که شروع کردمپ
راستش چون دانشجوی آزادم اونم عمومی خیلی اضطراب دارم و اعتماد بنفسم یکم پایینه
به هرحال تصمیممو گرفتم
به امید موفقیت هممون

khofse

New member
سلام بچه ها... من در انتخاب رشته فقط سه دانشگاه علوم پزشکی تهران،شهید بهشتی و علوم بهزیستی و توانبخشی رو زدم، زیاد هم نخوندم چون انرژیم رو برای علوم گذاشته بودم.نمره کلم شده 178 و میانگین درصدهام هم شده 42.37.به نظر شما امیدی هست یکی از این 3 دانشگاه قبول بشم؟ در تخمین رتبه رتبه ام رو زده 8،با توجه به این که 2200 نفر شرکت کننده داریم این رتبه معتبر هست؟رتبه ام می شه زیر 50 بشه؟
در ضمن یه درخواست کوچولو: اگه کسی کارنامه رتبه های سالهای پیش،ترجیحا نفراتی که رتبه شون بین 20 تا 30 یا 30 تا 40 شده برام بفرسته، اگه زیر 20 هم داشتید بفرستید ممنون می شم.

ملیسا

New member
سلام
من با ملیسا موافقم
البته من امسال آزمون شرکت نکردم ولی الان چند روزه که شروع کردمپ
راستش چون دانشجوی آزادم اونم عمومی خیلی اضطراب دارم و اعتماد بنفسم یکم پایینه
به هرحال تصمیممو گرفتم
به امید موفقیت هممون

سلام .یزدان ممنون که با نظر من موافق شدی.من الان 1ساله عضو این سایتم بیشتر از 4نفر روانشناسی من اینجا ندیده بودم ....

یزدان منم شرایط شمارو دارم .رشته کارشناسیم عمومی از دانشگاه ازاد بودم ..خودت که میدونی منابعی که ما در ازاد خوندیم خیلی منابع سطی بودن و پشتکار کم بودو مثل دانشگاهای دیگه نیس که الان دانشجوهاش با 2ماه مرور رتبه خوب میارن .
کار ما سخته .من کلی بدبختی کشیدم در کنار برخی مشکلات زندگی تا تونستم بخونم و اکثر مطالب برام جدید بودن و واقعا به مشکل بر میخوردم. هر چند امسال قبول نمیشم و رتبه خوبی نمیارم .ولی خب تسلیم نمیشم و برا سال دیگه شرو میکنم بخونم

پرسونا جان من با بچه های که شاغل هستن و و میتونن رتبه بیارن کاری ندارم .ولی برا بقیه پیشنهاد دارم..اصلا تا حالا شده که فکر کنید چرا موقعیت های استخدامی رشته ما

اینقدر کمه؟؟؟؟؟یا نیروهای کمی جذب میکنن؟؟؟؟؟؟درحالی که رشته ما یکی از حساس ترین رشته هاس که جامعه ما واقعا بهش نیاز دارهه حتی خود ما به خودمون نیاز داریم به

کمک هم نیاز داریم..بهتر نیس خودمون قدم برداریم و با هم هماهنگ باشیم؟؟؟؟؟؟مثل بچه های پرستاری که پاپیش گذاشتن و الان همه اونارو جذب کردن ..چرا نباید از رشته ما

در همه اداره ها و مراکز جذب نکنندو .چشمم به در اموزش و پرورش و مراکز بهزیستی ببندیم. که واقعا کارهاشون سخته چون خودم تجربه کردم و جذب نیروی کمی دارن.مگه

نیروی انسانی در ادارات دیگر وجود نداره که حتی یکیشون به مشاوره نیاز داشته باشن ؟؟؟؟؟من پیشنهاد دارم اگه کسی موافقه .بیاد و اعلام کنه و با هم راه کار بدیم تا بتونیم یه

کاری کنیم .من الان اکثر سایتهای استخدامی رو پیگیرم ولی متاسفانه نتیجه نمیگیرم.. اگه موافق باشین شاید ادمین بتونه بهمون کمک کنه

و پیشنهاد دیگرم اینکه بیاین اینجا یا یه سایت مشترک داشته باشیم و اونجا برا خودمون کارگاه درس کنیم . و میتونیم در مورد بیشتر مسائل تخصصی اونجا بحث کنیم . به نظر من

این روش هم میتونه به پیشرفتمون کمک کنه . هم بدون هزینه و بدون اتلاف وقت هستش. استرس هم کمتره . و همه جوره میتونیم با هم در تبادل باشیم ..اگه روزی فقط 1

ساعت وقت بذاریم میتونیم خوب نتیجه بگیریمو به بقیه برنامه هامون هم برسیم .حالا اینا پیشنهاد منه . اگه خواستین بگین .حتی اگه مخالف هستین بازم بگین شاید من دارم

اشتباه میکنم .پذیرای انتقاد هاتون هم هستم..

منتظرنظرهاتون میباشم.ممنون

shiva_ra

New member
سلام ملیسا جان با این حرفتون که میگید تو دانشگاه ازاد منابع سطحی میخونیم کاملا مخالفم ممکن دانشگاه شما ابنطور بوده و منابع سطحی تدریس میکرده ولی همه دانشگاه ازادا اینطوری نیستن بهتر این ذهنیت منفی که نسبت به دانشگاه خودتون دارید به همه دانشگاه ازادا نسبت ندید . محض اطلاعتون بگم که بیشتر کتابایی که منبع کنکور وزارت بهداشت مترجم و مولف شون فقط تو دانشگاه ازاد تدریس میکنه و از این کتابا استفاده میکنه

persona

Member
سلام .یزدان ممنون که با نظر من موافق شدی.من الان 1ساله عضو این سایتم بیشتر از 4نفر روانشناسی من اینجا ندیده بودم ....

یزدان منم شرایط شمارو دارم .رشته کارشناسیم عمومی از دانشگاه ازاد بودم ..خودت که میدونی منابعی که ما در ازاد خوندیم خیلی منابع سطی بودن و پشتکار کم بودو مثل دانشگاهای دیگه نیس که الان دانشجوهاش با 2ماه مرور رتبه خوب میارن .
کار ما سخته .من کلی بدبختی کشیدم در کنار برخی مشکلات زندگی تا تونستم بخونم و اکثر مطالب برام جدید بودن و واقعا به مشکل بر میخوردم. هر چند امسال قبول نمیشم و رتبه خوبی نمیارم .ولی خب تسلیم نمیشم و برا سال دیگه شرو میکنم بخونم

پرسونا جان من با بچه های که شاغل هستن و و میتونن رتبه بیارن کاری ندارم .ولی برا بقیه پیشنهاد دارم..اصلا تا حالا شده که فکر کنید چرا موقعیت های استخدامی رشته ما

اینقدر کمه؟؟؟؟؟یا نیروهای کمی جذب میکنن؟؟؟؟؟؟درحالی که رشته ما یکی از حساس ترین رشته هاس که جامعه ما واقعا بهش نیاز دارهه حتی خود ما به خودمون نیاز داریم به

کمک هم نیاز داریم..بهتر نیس خودمون قدم برداریم و با هم هماهنگ باشیم؟؟؟؟؟؟مثل بچه های پرستاری که پاپیش گذاشتن و الان همه اونارو جذب کردن ..چرا نباید از رشته ما

در همه اداره ها و مراکز جذب نکنندو .چشمم به در اموزش و پرورش و مراکز بهزیستی ببندیم. که واقعا کارهاشون سخته چون خودم تجربه کردم و جذب نیروی کمی دارن.مگه

نیروی انسانی در ادارات دیگر وجود نداره که حتی یکیشون به مشاوره نیاز داشته باشن ؟؟؟؟؟من پیشنهاد دارم اگه کسی موافقه .بیاد و اعلام کنه و با هم راه کار بدیم تا بتونیم یه

کاری کنیم .من الان اکثر سایتهای استخدامی رو پیگیرم ولی متاسفانه نتیجه نمیگیرم.. اگه موافق باشین شاید ادمین بتونه بهمون کمک کنه

و پیشنهاد دیگرم اینکه بیاین اینجا یا یه سایت مشترک داشته باشیم و اونجا برا خودمون کارگاه درس کنیم . و میتونیم در مورد بیشتر مسائل تخصصی اونجا بحث کنیم . به نظر من

این روش هم میتونه به پیشرفتمون کمک کنه . هم بدون هزینه و بدون اتلاف وقت هستش. استرس هم کمتره . و همه جوره میتونیم با هم در تبادل باشیم ..اگه روزی فقط 1

ساعت وقت بذاریم میتونیم خوب نتیجه بگیریمو به بقیه برنامه هامون هم برسیم .حالا اینا پیشنهاد منه . اگه خواستین بگین .حتی اگه مخالف هستین بازم بگین شاید من دارم

اشتباه میکنم .پذیرای انتقاد هاتون هم هستم..

منتظرنظرهاتون میباشم.ممنون
...من چیزی در مورد استخدام بچه های ارشد به بالا نمی دونم ... ولی در مورد کارشناسی ها درسته،استخدامی نداریم(تقریبا نداریم!).در مورد دلیلش هم نمی تونم اظهار نظر قاطع کنم،ولی جیزی که خودم دارم از بچه های دانشگاه های تاپ کشور می بینم اینه که ...در پایان مقطع لیسانس روانشناسی (با هر گرایشی) شما فقط کلیت مطلب اومده دستت،به طور تخصصی هنوز چیزی یاد نگرفتی...!خواهش می کنم اینو به کیفیت دانشگاه ،استاد یا درس خوندن هم ربط ندید...من تو یکی از دانشگاه های دولتی تهران درس خوندم زیر نظر اساتیدی که بعضی هاشون تاریخچه روانشناسی این مملکتن...خودمم دانشجوی فعال و درس خونی بودم...همیشه هم بهشون معترض بودم که چرا از اول همه چی رو به صورت عینی و از نزدیک به ما یاد نمی دین؟؟( تو بیمارستان!)
ولی راستشو بخوای الان خیلی خوب می فهمم که فرق یه دانشجوی کارشناسی با ارشد(حداقل توی وزارت بهداشت) ، به فاصله زمین تا آسمونه!پس اگه دنبال یه کار تخصصی توی رشتمون می گردیم...یا باید ادامه تحصیل بدیم،یا باید به وزارت علوم فشار بیاریم که دروس کارشناسی رو غنی تر کنه تا فارغ التحصیلان باسواد و با مهارتی تحویل جامعه بده!

raheleh63

New member
به نظرتون ترتیب انتخاب دانشگاه ها تو قبولی یا عدم قبولی تاثیری داره ؟؟؟ لطفا اگر در این مورد اطلاعی دارین راهنماییم کنین.

baroon90

New member
ملیسا من با حرفات موافقم که اینجا بیشتر تبادل اطلاعات داشته باشیم و کارگاه تشکیل بدیم اما در مورد استخدام و...نظری ندارم
ملیسا پایان نامه ی خودم در مورد تفاوت دانشجویان بالینی ازاد اهوز و چمران بود که استاد هم میگفت تفاوتی ندارن اما بستگی به خود دانشجو داره
اما من هنوز قانع نشدم و امکانات بچه هایی که دانشگاه دولتی یه شهر خوب میخونن از نظر من بهتره البته الان ما تو دوران کارشناسی کلیاتی از روانشناسی رو خوندیم نباید انتظار داشته باشیم الان مادیگه روانشناس شدیم و باید حرفه ای کار کنیم

ثنا

New member
سلام بچه ها
منم خوب ندادم,البته اگه فقط یک ماهه آخر خلاصه هامو میخوندم عالی میدادم, من وزارت علوم بالینی قبول شدم رتبه ام هم 46شد ولی خیلی دوس داشتم برم انستیتو,من تو تخمین رتبه 21 شدم و نمره ام167,به نظر شمامن قبول میشم؟من به جز زاهدان همه جا رو زدم,برا وزارت علوم احتمالا یکی از دانشگاه های تهران رو میارم,اگه قبول بشم به نظرتون بهتره حتی شهرستانا رو برم برا انستیتو یا تهرا ن ها رو برم برا وزارت علوم؟!

آخرین ویرایش:

YekRaha

New member
سلام بچه ها
منم خوب ندادم,البته اگه فقط یک ماهه آخر خلاصه هامو میخوندم عالی میدادم, من وزارت علوم بالینی قبول شدم رتبه ام هم 46شد ولی خیلی دوس داشتم برم انستیتو,من تو تخمین رتبه 21 شدم و نمره ام167,به نظر شمامن قبول میشم؟من به جز زاهدان همه جا رو زدم,برا وزارت علوم احتمالا یکی از دانشگاه های تهران رو میارم,اگه قبول بشم به نظرتون بهتره حتی شهرستانا رو برم برا انستیتو یا تهرا ن ها رو برم برا وزارت علوم؟!

هر چند که سیستم آموزشی وزارت بهداشت به نظر من بهتر از وزارت علومه ... عاقلانه تر اینه که برین تهران و توی یکی از دانشگاه های وزرات علوم درس بخونین.(مخصوصا اگه بهشتی و تهران قبول بشین چونکه علامه دیگه دانشگاه خوبی نیست ). اعتبار دانشگاه های تهران از یک طرف و حضور توی شهر تهران از طرف دیگر یک مزیت های بزرگی هستن که به راحتی نمیشه ازشون چشم پوشید.

با این نمره اگه همه چی مثل پارسال باشه که قطعا قبول میشین اما باز بستگی به بقیه داره که کنکور رو چطوری داده باشن

ثنا

New member
ممنون از راهنمایی تون ,من دانشگاه تهران وشهید بهشتی رو2 انتخاب اول گذاشتم, ولی با این تبعیضی که تو نظام آموزشی ما ,مخصوصا تو این چند ساله بوجود اومده بعید میدونم!شعبه بین الملل دانشگاه تهران یا همون دانشجویان پولی جای امثال منو گرفتن,ظرفیت روزانه و شبانه تهران وشهید بهشتی سال به سال کمتر میشه و ظرفیت شعب بین الملل روزبه روز بیشتر میشه!مثلا تهران از 14 نفر روزانه و14نفر شبانه و بهشتی17نفر روزانه تو سال 88به 6نفر روزانه و6 نفر شبانه برا تهران و 5نفر روزانه و 1نفر شبانه برا بهشتی کاهش پیدا کرده,این به این معنیه که آقازاده های پولدار به یمن جیب باباشون ونه تواناییشون جای ماها روتو بهترین دانشگاه ایران میگیرن!!دلم خیلی از بی عدالتی هایی که تو کشورمون داره اتفاق میفته گرفته...

morteza

New member
سلام ثنا منم فکر میکنم شما قبول بشید البته احتمالا نه تهران و شیراز.تو علوم رتبه خیلی خوبی آوردی تبربک میگم.توی تهران که باشی فرصتهای زیادی برای رشد هست سعی کن خوب استفاده کنی.نمره خودم 177شده که خیلی بعیده تهران در بیام.

raheleh63

New member
سلام بچه ها
[سلام ثنا جان تبریک میگم رتبه تون تو وزارت علوم عالیه منم با بقیه بچه ها موافقم به نظر من دانشگاهای تهران با سایر دانشگاه ها قابل مقایسه نیستند اگر من جای شما بودم مطمئنا وزارت علوم رو انتخاب میکردم.

morteza

New member
سلام بچه ها،اینجا کسی هست که بدونه پارسال رتبه های 30 تا 50-60 با چه نمره ای قبول شدن؟ اگر کمکم کنید نهایت لطف رو در حقم کردید! مرسی...

ملیسا

New member
سلام ملیسا جان با این حرفتون که میگید تو دانشگاه ازاد منابع سطحی میخونیم کاملا مخالفم ممکن دانشگاه شما ابنطور بوده و منابع سطحی تدریس میکرده ولی همه دانشگاه ازادا اینطوری نیستن بهتر این ذهنیت منفی که نسبت به دانشگاه خودتون دارید به همه دانشگاه ازادا نسبت ندید . محض اطلاعتون بگم که بیشتر کتابایی که منبع کنکور وزارت بهداشت مترجم و مولف شون فقط تو دانشگاه ازاد تدریس میکنه و از این کتابا استفاده میکنه

والا من که از منابعی که دانشگاه میخوندم فقط کتاب امار دلاور به دردم خورد وگرنه بقیه رو دوباره خریدم .منابع ما از منابع ارشد دانشگا ازاد بود....حالا چرا باید منابع تدریس شده در دانشگاهها فرق کنن اینم باز برمیگرده به نبود سازماندهی درست

YekRaha

New member
سلام بچه ها،اینجا کسی هست که بدونه پارسال رتبه های 30 تا 50-60 با چه نمره ای قبول شدن؟ اگر کمکم کنید نهایت لطف رو در حقم کردید! مرسی...

مرتضی اگه همه چی مثل پارسال باشه رتبت حدودای 50 تا 55 هست که تا حدی شانس شیراز داری( اگر کنکور برای عده ی زیادی سخت بوده که رتبت بهتر از اینهاست وشانس قبولی شیراز خیلی بالاست...)
ولی اگه کنکور برای عده ی زیادی آسون بوده نهایتش میشه حدودای 70 که شانس کرمانشاه و زنجان داری.

راستی پارسال آخرین نمره ی پذیرفته شده ی شیراز 181 بوده...

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا