نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد مامایی اردیبهشت 94

gognussss

New member
سلام-فکر کنم با روش تراز کسب رتبه های مشترک از بین میره و انتخاب دانشگاه واقعی تر میشه . آیا این موضوع درسته ؟
عین کنکور سراسری هست دیگه
روش گزینش وزارت علوم تو ارشد و دکتری روش تراز هست اینام خواستن مث وزارت علوم سنجش کنن

12500

Member
سلام-فکر کنم با روش تراز کسب رتبه های مشترک از بین میره و انتخاب دانشگاه واقعی تر میشه . آیا این موضوع درسته ؟

منم شنیدم با روش تراز دیگه چنتا رتبه یکسان نداریی مثه این ک پارسال چنتا رتبه یه جور داشتیم.....بعیده ک سنجش بیاد روش ترازو عوض کنه و دوباره نمره را جایگزین کنه..

naboonid

New member
سلام خانمها همگی خسته نباشین.من رتبه ام ۴۹ شده و فقط میتونم تهرانو انتخاب کنم به نظرتون امکان قبولی من هست؟

بله البته که هست، همه ی رتبه های برتر تهرانو که اول نمیزنن خیلی ها شهری که ساکن هستن براشون اولویت داره و شما احتمال قبولی در دانشگاههای تهرانم دارید، توکلتون به خدا

gognussss

New member
پارسال ظرفیت رشته ما 55 نفر بود اما تا رتبه 70روزانه قبول شده بودن!!یعنی حدودا 20تا رتبه یکسان بود!

gognussss

New member
این دو تاموضوع هییییچ ربطی به هم نداره!
چطور چنین نتیجه ایی گرفتین ازش؟؟؟؟
بحث رتبه های برابر هست!با روش نمره امکان کسب رتبه مساوی با چند نفر وجود داره اما تو روش تراز دگ همچین چیزی امکانش نیس

omidii

New member
بله البته که هست، همه ی رتبه های برتر تهرانو که اول نمیزنن خیلی ها شهری که ساکن هستن براشون اولویت داره و شما احتمال قبولی در دانشگاههای تهرانم دارید، توکلتون به خدا

ممنون از این که جواب دادی .التماس دعا

- - - Updated - - -

ممنون از این که جواب دادی .التماس دعا

prinses

New member
با سلام خدمت همه
امسال با این وضعیت کارنامه خیلی ها ضررکردند و البته خیلی ها سود حالا بهتون میگم چطوری لطفا تا آخر با دقت بخونید:
در دفترچه ثبت نام ارشد 94 صفحه 22 قسمت فرآیند آزمون بند2-3- قست اول نمره کل خام و نمره به درصد رو اساس رتبه دهی را اعلام کرده و اصلا هیچ صحبت از نمره تراز نیست . حتی در سطر بعد تاکید می کند چون اساس تعیین رتبه بر اساس نمره می باشد ممکن دو نفر حایز رتبه یکسان بشوند.
اما با کمال تاسف می بینیم که در اطلاعیه 11 مورخ 94/4/7 اطلاعیه انتخاب محل نحوه محاسبه ی رتبه رو در نهایت بعد از محاسبه نمره، تراز قرار داده و حتی به طور خیلی واضحی هم میشه گفت توضیح نداده.
حالا دوستان حرف من با شما اینه و البته اون مسولینی که صبح از خواب بلند میشن و یه تز جدید میدن و زندگی یه جوونو به فنا میدن:
یه نفر بر مبنای نمره برنامه ریزی کرده و سعی کرده یه دروس خاصی با توجه به وقت آزمون تنظیم کنه و سرمایه گذاری بیشتری کرده (همانطور که میدونید وقت این آزمون چقد محدوده) الان با این مبنای تراز بعضی درسا یی که زده به بی ارزش تر میشن و بعضی هاش با ارزشتر کاملا نتایج عوض میشه واقعا متاسفم.
حالا شاید بعضی ها بگن خوب با تراز ارزش درسها بیشتر مشخص میشه ولی دوستان ببینید اصلا مسیله این نیست مسیله سر این هست که داوطلب باید تکلیف خودشو بدونه و بدونه چطور باید درس بخونه وبا توجه به وقت محدود آزمون چطور درسا را مدیریت کنه .
واقعا متاسفم و به همه تسلیت میگم و به اون های به این شکل نتیجه گرفتن تبریک ولی واقعا این عدالت نیست چون بعضی با این شیوه رتبه شون خیلی بهتر شد و بعضی ها رتبه شون بدتر.
این از توضیح که خواسته بودین.
لطفا حتما اعتراض بگذارید.

مشکل اینجاست که افراد بدون اطلاع برمیدارن نمره شونو سرسری حساب میکنن میگن این سه تا کتابو بخونم رتبه 1 میشم بقیه 8 تا میخونن ولی من با این سیاست این سه تا رو خوب بخونم کافیه
دوست من از دوران لیسانس برای کنکور همه میدونستن درسی که ضریب بیشتری داره مهمتره
و باید اونو بخونن
ضریب تعداد سوالا رو تعیین میکنه که از اون کتاب چندتا بیاد
ضریب مهم بودن اطلاعات اون کتاب رو تعیین میکنه و االبته ضریب تراز رو خیلی بالا پایین میکنه
پس باید روی ضریب میخوندن دیگه چیکار دارن از نمره رتبه بدن یا از تراز !
ببینید کسی که الان 50 شده و با نمره 3 میشده میدونی چی میشده؟ رتبه ی مشترک وجود داشته که طرف رتبه 3 بوده میرفته فقط تهرانو میزده ولی 50 نفر قبلش بودن میدیده مردود شده و شووووووکه میشده ،الان رتبه واقعیه و تو نفر n ام هستی و واقعیت رو میدونی و دچار غرور کاذب نمیشیم و بعد نتیجه ها برعکسش نمیاد که شوکه شیم.

آخرین ویرایش:

naboonid

New member
بچه ها اخر نفهمیدم سنجش داره چیکار میکنه، ولی از اونجایی که شانس ندارم میترسم برم اعتراض کنم کلا مردودم کنن ،منم فک میکردم رتبه ی بهتر ازاین داشته باشم

آخرین ویرایش:

naboonid

New member
در پاسخ به صحبت های بالا میگم که رشته ی ما که والله بارداری وزایمان با ضریب 4 وبیشترین ضریب و نوزادان و بهداشت با ضریب 2،زبانم با ضریب2،داخلی و جراحی و جنین ضریب 1همشووووووووون20سوال طرح شده بودن انوقت بچه ها از کجا باید میدونستن امسال درسی که ضریب بیشتری داره با درسی که ضریبش کمترینه تعداد سوالات برابره درصورتی که سال های قبل واسه درسی که ضریبش بیشتره تعداد سوالات هم بیشتر بود و داوطلب میدونس تو چه درسی باید تلاش بیشتری داشته باشه، در کل به نظر خودم کسی که میخواد قبول شه باید واسه همه ی درساش برنامه ریزی داشته باشه و با این حرف موافقم

ronas87

New member
سلام به دوستان و همکاران عزیزم
من تازه تونستم عضو بشم
کسی در مورد دانشگاه البرز اطلاعات داره به من بده؟؟؟پارسال تا جه رتبه ای گرفته؟
من رتبه مشاوره ام 111 شده به نظرتون کرج قبول میشم؟تو انتخاب شهر فقط کرج رو زدم:smiliess (5):
ممنون میشم کسی بتونه کمکم کنه؟؟

shaghayegh 71

New member
مشکل اینجاست که افراد بدون اطلاع برمیدارن نمره شونو سرسری حساب میکنن میگن این سه تا کتابو بخونم رتبه 1 میشم بقیه 8 تا میخونن ولی من با این سیاست این سه تا رو خوب بخونم کافیه
و باید اونو بخونن
ضریب مهم بودن اطلاعات اون کتاب رو تعیین میکنه و االبته ضریب تراز رو خیلی بالا پایین میکنه
ببینید کسی که الان 50 شده و با نمره 3 میشده میدونی چی میشده؟ رتبه ی مشترک وجود داشته که طرف رتبه 3 بوده میرفته فقط تهرانو میزده ولی 50 نفر قبلش بودن میدیده مردود شده و شووووووکه میشده ،الان رتبه واقعیه و تو نفر n ام هستی و واقعیت رو میدونی و دچار غرور کاذب نمیشیم و بعد نتیجه ها برعکسش نمیاد که شوکه شیم.
سلام دوست عزيز منم با نظر شما موافقم تراز فك كنم بهتر باشه اين طوري اگه من رتبم 88 ميدونم كه تا به رتبه من 87نفر قبل من بودن اين طور خيلي واقع بينانه تر انتخاب شهر ميكنم اما اگه براساس نمره بود خب ممكن بود اين رتبه من تو انتخاب شهر به دليل اين كه چندين رتبه مشابه قبل من بودن در انتخاب شهر هام تاثير منفي بذاره:rolleyessmileyanim:

gognussss

New member
سلام دوست عزيز منم با نظر شما موافقم تراز فك كنم بهتر باشه اين طوري اگه من رتبم 88 ميدونم كه تا به رتبه من 87نفر قبل من بودن اين طور خيلي واقع بينانه تر انتخاب شهر ميكنم اما اگه براساس نمره بود خب ممكن بود اين رتبه من تو انتخاب شهر به دليل اين كه چندين رتبه مشابه قبل من بودن در انتخاب شهر هام تاثير منفي بذاره:rolleyessmileyanim:
100%همینطوره
تراز به مراتب خیلی بهتر از نمره هست و رتبه ها واقعی تر میشن،اگه کسی تراز رو قبول نداره پس باید کنکور سراسری و کنکور ارشد وزارت علوم و دکتری رو هم قبول نداشته باشه!

prinses

New member
در پاسخ به صحبت های بالا میگم که رشته ی ما که والله بارداری وزایمان با ضریب 4 وبیشترین ضریب و نوزادان و بهداشت با ضریب 2،زبانم با ضریب2،داخلی و جراحی و جنین ضریب 1همشووووووووون20سوال طرح شده بودن انوقت بچه ها از کجا باید میدونستن امسال درسی که ضریب بیشتری داره با درسی که ضریبش کمترینه تعداد سوالات برابره درصورتی که سال های قبل واسه درسی که ضریبش بیشتره تعداد سوالات هم بیشتر بود و داوطلب میدونس تو چه درسی باید تلاش بیشتری داشته باشه، در کل به نظر خودم کسی که میخواد قبول شه باید واسه همه ی درساش برنامه ریزی داشته باشه و با این حرف موافقم

چقدر بد بوده سوالای رشتتون ، مال ما (آمارزیستی) هرسال طبق ضریب سوال میاد و هر یک ضریب 10 سوال البته زبان ضریب 2.5 داره که برای همه مشترک 40 تا بقیه درسا همون 10 تا به ازای هریک ضریب ...من که اصلا پیش بینی نمیکنم همیشه درسمو میخونم تا یادش بگیرم ،طرح سوال و سطح رقیبا و خیلی چیزا دخیله که ادم قبول بشه اما تا جایی که دست ادمه باید خوب بخونه تلاش خودشو بکنه که دیگه بعدا پشیمون نشه و اگه گفتن تراز ملاک سنجشه بگه من تلاشمو کردم و رو حساب نمره نبودم که الان عزا بگیرم

shaghayegh 71

New member
سلام به دوستان و همکاران عزیزم
من تازه تونستم عضو بشم
کسی در مورد دانشگاه البرز اطلاعات داره به من بده؟؟؟پارسال تا جه رتبه ای گرفته؟
من رتبه مشاوره ام 111 شده به نظرتون کرج قبول میشم؟تو انتخاب شهر فقط کرج رو زدم:smiliess (5):
ممنون میشم کسی بتونه کمکم کنه؟؟
دوست گلم چرا فقط كرج شهرهاي ديگه هم ميزدي رتبتون خوبه اگه اروميه؛قزوين،زنجان هم بزني شايد بياري مثلا اروميه با 113 پارسال قبول شدن بچه ها...
بين الملل البرز چي نزدي؟احتمال بين المللش هست ايشالله كه روزانه بياري خانمي

ronas87

New member
سلام شقایق جون مرسی که جوابم رو دادی:bunnyearsmiley:
آخه من متاهلم و اینکه ساکن تهرانم.فقط میتونم تهران یا نهایتا کرج بخونم.بین المللم دوست ندارم.روی قزوین و زنجانم خیلی فکر کردم آخرشم نتونستم خودم رو قانع کنم که دو سال برم و بیام با اینکه میدونم اینجوری ممکنه ی سال عقب بیفتم:1dco2x0p1lilzhfpg1t

کینز

New member
و باید اونو بخونن

مگه میشه همچین چیزی؟؟؟؟؟؟ینی تو رتبه های تک رقمیم رتبه مشابه بوده؟؟؟؟ااون وقت چه به تک رقمی بودنش؟؟لان که تراز شده از کجا میدونید این اتفاق نمیوفته؟امکان داره یکی تک رقمی بشه تهران نیاره؟یکم اگه میشه توضیح بدیدن من یکم گیج شدم

gognussss

New member
مگه میشه همچین چیزی؟؟؟؟؟؟ینی تو رتبه های تک رقمیم رتبه مشابه بوده؟؟؟؟ااون وقت چه به تک رقمی بودنش؟؟لان که تراز شده از کجا میدونید این اتفاق نمیوفته؟امکان داره یکی تک رقمی بشه تهران نیاره؟یکم اگه میشه توضیح بدیدن من یکم گیج شدم
تو روش نمره امکان اینکه چند نفر نمره یکسان بیارن وجود داره اما تو روش تراز بتدی اگه حتی یک صدم هم اختلاف باشه رتبه ها متفاوت میشن یعنی حق کسی ضایع نمیشه،پارسال از رشته ما خیلیییا اینجوری شدن ولی خداروشکر امسال دگ این مشکل برطرف شده.روش تراز به سود همه هست و اگرم سنجش میخاست کارنامه هارو عوض کنه هیچ وقت انتخاب محل رو تمدید نمیکرد!

shaghayegh 71

New member
سلام شقایق جون مرسی که جوابم رو دادی:bunnyearsmiley:
آخه من متاهلم و اینکه ساکن تهرانم.فقط میتونم تهران یا نهایتا کرج بخونم.بین المللم دوست ندارم.روی قزوین و زنجانم خیلی فکر کردم آخرشم نتونستم خودم رو قانع کنم که دو سال برم و بیام با اینکه میدونم اینجوری ممکنه ی سال عقب بیفتم:1dco2x0p1lilzhfpg1t
سلام عزيزم .خواهش ميكنم:smiliess (3):
ايشالله همين امسال قبول ميشي نگران نباش.
شما در مورد دانشگاه شيراز اطلاعاتي ندارين؟من شيراز رو زدم ولي ميگن خوابگا نداره يكم نگران شدم...:14:

gognussss

New member
سلام عزيزم .خواهش ميكنم:smiliess (3):
ايشالله همين امسال قبول ميشي نگران نباش.
شما در مورد دانشگاه شيراز اطلاعاتي ندارين؟من شيراز رو زدم ولي ميگن خوابگا نداره يكم نگران شدم...:14:
اتفاقا بین همه دانشگاه ها،شیراز تعهد داده که خوابگاه میده[emoji4]

بالا