نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد سم شناسی پزشکی اردیبهشت 94

امینی

New member
بچه ها سوال 16 بیوشیمی گزینه ج درسته،سوال 38 شیمی گزینه الف باید بنویسه hso3- سوال باید حذف بشه
به نظر شما سوال 81زیست گزینه ج نمیشه؟سوال 116دارو هم خارج از منبع معرفی شده است،توروخدا اعتذاض کنید

Daimond

New member
دوستم من یکمی هم نسبت به این جوابایی که دادن بدبینم! آخه یه سری جواباشون اصلا منطقی نیست! مثال میزنم : سوال 63 زیست : گفته بود که از کدام سلول ها سورفاکتانت ترشح میشه توی کتاب های فیزیولوژی نوشته سلول های تیپ 2 آلوئولی مکعبی بعد اینا اومدن سنگفرشی تک لایه رو انتخاب کردن!!
چرا زبانو همه کم زدن؟ منم فکر میکردم بالای 60 بزنم ! من که نسبت به سوالای زبان خیلی مطمئن بودم حتی یکبار دیگه ازم آزمون بگیرن با اینکه جوابارو میدونم بازم همونارو جواب میدم! همیشه سوالا استاندارد نبوده امسال جوابا به نظرم استاندارد نیست!

سورفاکتانت از بعضی سلولهای دیواره کیسه های هوایی ترشح میشه که بافتش سنگفرشی تک لایس تا اونجایی که من خوندم اینجوری بوده.. اره هم سوالاشون مشکل داره هم جواباشون !!!

امینی

New member
امینی جان درصدای شمام خیلی خوبه,ولی کاش زبانم زده بودی

آره زبان خیلی مهمه،من زبانم اصلاخوب نیست،من تو زیست و بیوشیمی خیلی بیدقتی کردم،وگرنه بهتر میشد،از خودم ناراضیم،به نظرتون قبول میشیم؟

saniiii

New member
دقیقا همه ایناییکه گفتیو منم مثل تو ج دادم ولی تو کلید نوشته غلط,باشه منم اعتراض میکنم
بچه ها سوال 16 بیوشیمی گزینه ج درسته،سوال 38 شیمی گزینه الف باید بنویسه hso3- سوال باید حذف بشه
به نظر شما سوال 81زیست گزینه ج نمیشه؟سوال 116دارو هم خارج از منبع معرفی شده است،توروخدا اعتذاض کنید

elham.shirazi

New member
اره الهام جون منم سنگفرشی یک لایه زدم جوابش همینه,ولی زبانو اره منم شک دارم اخه فک میکردم بیشتر از این بشم ولی تعداد غلطام زیادبود

- - - Updated - - -

مرسی انا جووون

من در مورد سلول مکعبی کاملا مطمئنم!!!

vahid28

New member
سورفاکتانت مال تنفسه
مکعبی ک مال دفع ادراره بیشتر
ربطی نداره بهم که

Daimond

New member

منم سوال 81 زیست و ج زدم بنظرم کلا گزینه ها اشکال دارن... سوال 116 دارو توی چاپ جدید کتاب بود

elham.shirazi

New member
سورفاکتانت از بعضی سلولهای دیواره کیسه های هوایی ترشح میشه که بافتش سنگفرشی تک لایس تا اونجایی که من خوندم اینجوری بوده.. اره هم سوالاشون مشکل داره هم جواباشون !!!

دیواره ی کیسه ی هوایی 2 تیپ سلول داره ! تیپ 1 سنگفرشی وسلول هایی بزرگتر اما باریک تر هستند که گاز ها به آسانی از لابلای آنها انتشار میابند اما تیپ 2 سلول های مکعبی کوچکتر ولی قطور تر و ماده ی شیمیایی لسیتینی به نام سورفاکتانت ترشح میکنند.
در مورد این شکی ندارم!

hhhmmm

New member
سلام دوستان...هم رشته ای نیستم...فقط ممنون میشم اگه بگید نحوه محاسبه نمره چه جوری هست؟

Daimond

New member
سوال 35 شیمی هم بخاطر اشکال تایپی متوجه سوال نشدم بعدا فهمیدم، اگه اشکال تایپی نداشت جواب درست میدادم... به هر حال هر سوالیو که فک میکنین اشکال داره اعتراض بزنین

elham.shirazi

New member
منم سوال 81 زیست و ج زدم بنظرم کلا گزینه ها اشکال دارن... سوال 116 دارو توی چاپ جدید کتاب بود

نه زیست پاسخش همون گزینه 2 میشه .منم 2 زدم! مبحث فیزیولوژی تنفس ! گزینه ج علت انتشارو میگه اما گزینه ی 2 علت سریعتر بودن انتشارو میگه!صورت سوال هم گفته علت انتشار سریعتر.به نظرم سوالای دارو هم مشکلی نداره!

saniiii

New member
هیچکدومتون نرفتین سایت تخمین رتبه علوم پزشکی عایا؟؟؟؟

امینی

New member
سوال 35 شیمی هم بخاطر اشکال تایپی متوجه سوال نشدم بعدا فهمیدم، اگه اشکال تایپی نداشت جواب درست میدادم... به هر حال هر سوالیو که فک میکنین اشکال داره اعتراض بزنین

پارسال دقیقا یکی از سوالهای شیمی یکی از گزینه ها اشکال داشت حذف شد

امینی

New member
نه زیست پاسخش همون گزینه 2 میشه .منم 2 زدم! مبحث فیزیولوژی تنفس ! گزینه ج علت انتشارو میگه اما گزینه ی 2 علت سریعتر بودن انتشارو میگه!صورت سوال هم گفته علت انتشار سریعتر.به نظرم سوالای دارو هم مشکلی نداره!

احتمالا کتابی که من برادارو خوندم قدیمی تر بوده

بالا