نظرات شرکت کنندگان آزمون جامع علوم پایه پزشکی اسفند 91

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

qom

New member
خوب بابا مي دوني استنباطم چيه ميگم وقتي بازگشت وريدي بالا بره باعث ميشه فشار هيدرواستاتيك بيشتر بشه پس ادم كم ميشه! اگه فشار ارتريول بالا باشه احتمال ادم بالا ميره! نه وريدي!

فشار هیدرواستاتیک بالا بره اونوقت ادم کم میشه؟ استنباطت به نظر من منتفی هستش

بچه ها سوال آخر ویروس شناسی دندون (86 دفترچه الف) جواب ج هم درسته!! توی کتاب میر نوشته هر دو توی عفونت حاد وجود دارند.

این سوال 2 تا جواب داره
اینم رفرنسش

DNA polymerase activity, HBV DNA, and HBeAg, which are representative of the viremic stage of hepatitis B, occur early in the incubation period, concurrently or shortly after the first appearance of HBsAg.

Reference: Medical Microbiology, Jawetz 25th edition Chapter 35

همینطور تو جدول 35 -8 توی همین بخش عفونت حاد رو به اچ بی اس ای جی نسبت داده!

من چون پی دی اف کتاب رو دارم نمیدونم کدوم صفحه و پاراگراف هست اگه کسی کتابشو داره خواهشا بگه که اعتراض بزنیم

Dr.Amir

New member
ادمين محترم لطفا فروم خود را جهت استفاده از برنامه ي Tapatalk روي iOS و Android به روز نماييد. اين هم لينكش
Tapatalk
ممنون ؛-)

behzadmedicine

New member
در یک مطالعه همگروهی از 3000 نفر که سیگار میکشند ،84 نفر و از 5000 نفر که سیگار نمیکشند ، 87 نفر به بیماری قلبی مبتلا شدند.خطر قابل انتساب برای گروه مواجهه چند در هزار است؟
الف)1.6
ب)10.6
ج)17.4
)د)28

تو کلیدا گفته گزینه 2 درسته

جواب این سوال این طوری میشه که 84 رو تقسیم بر سه هزار می کنی که میشه بیست و هشت بر هزار، بعدش این عدد رو منهای حاصل هشتاد و هفت بر پنج هزار می کنی که جواب میشه ده ممیز شش که همون گزینه دوم هستش:
ریاضی بخوام بنویسم اینطوری میشه

84/3000 - 87/5000 = 28/1000 - 17/1000 = 10.6

بچه ها یه سوال غلط دیگه هم پیدا کردم:

سوال فیزیو 121 دندون دفترچه الف جواب الف هم درسته,

من اینجوری اعتراض نوشتم شما هم بنویسید

Textbook of Medical Physiology, A.Guyton & E.Hall, نام منبع

2011, 12th edition سال انتشار

785 صفحه

3 پاراگراف

سطر 1

توضيح

با توجه به متن کتاب
By far the most potent stimulus for causing the gallbladder contractions is the hormone CCK.
اصلی ترین هورمون عامل ترشح صفرا ,کولسیستوکنین میباشد... .

همچنین صفحه 784 در عکس شماره 64-11 نقش کولسیستوکنین در ترشح صفرا به خوبی مشخص شده است.

پس هر 2 جواب الف و ج صحیح است

آخرین ویرایش:
بچه ها من از هم کلاسیام شنیدم که توی وزارت خونه بحثش هست که این دوره فقط 7 نمره قراره اضافه کنن!
شما هم چنین چیزی رو شنیدین؟

dr.mgh

New member
من 80 شدم باید 20 تا کمک کنن تا قبول شم که مطمئنم نمیکنن/////به خدا امسال سوالا سخت بود به خداااااااااااااااااااااااااااااااااااا

qom

New member
نه بابا اگه بخون 7 نمره اضافه کنن که خیلی ها باید بمونن واسه شهریور. فک نمیکنم. نگران نباشین بچه ها

qom

New member
من 80 شدم باید 20 تا کمک کنن تا قبول شم که مطمئنم نمیکنن/////به خدا امسال سوالا سخت بود به خداااااااااااااااااااااااااااااااااااا

آره سخت بود ، به نسبت هم سخت بود . این آزمون با شهریور 90 و مرداد 88 مقایسه میشه نه با اسفند 90 !!
راستی با کلید اولیه 80 شدی؟ خوب احتمال اینکه چند تایی بالا بری هم هست دیگه

dr.mgh

New member
آره سخت بود ، به نسبت هم سخت بود . این آزمون با شهریور 90 و مرداد 88 مقایسه میشه نه با اسفند 90 !!
راستی با کلید اولیه 80 شدی؟ خوب احتمال اینکه چند تایی بالا بری هم هست دیگه

اره با کلید اولیه/دو سه تا سوال هم درست زدم ولی کلیدش غلطه خدا کنه زیاد کمک کنن

simon

New member
کی میدونه کلید نهایی کی حاضر میشه؟ و نتایج کی میاد؟

همکلاسیات از کجا فهمیدن؟

نمی دونم! به نظر منم یکمی غیر منطقی میاد! اما اصلا بعید نیست کم نمره بدن!
راستی یه سوال؛ این که هر دوره نمره اضافه می کنن، اون نمره ای که اضافه میشه با توجه به کلید اولیه ست؟ یا بعد از این که نمره با کلید درست محاسبه شد بعد اضافه می کنن؟

rozbanoo

New member
نه بابا اگه بخون 7 نمره اضافه کنن که خیلی ها باید بمونن واسه شهریور. فک نمیکنم. نگران نباشین بچه ها

خدا از زبونت بشنوه
بابا یه 20.30 نمره بدن خلاصمون کنن دیگههههههههههه
:sadsmiley:

Dr.Amir

New member
دوستان عزیز سوال 6 معارف یا 183 گروه b دو تا گزینه ی صحیح داره. یعنی هم گزینه ی 1 و هم 3 درست هستن.
منبع قرآن کریم - سوره ی یس - آیه ی 60 تا 62. خداوند می فرماید : {{ أَ لَمْ أَعْهَدْ إِلَيْكُمْ يَابَنى آدَمَ أَن لا تَعْبُدُوا الشيْطانَ إِنَّهُ لَكمْ عَدُوُّ مُّبِينٌ (یس 60) }} و در آیه ی 62 می فرماید این همان دوزخی است که به شما وعده داده شد.

لطفا شما هم وارد کنید تا ترتیب اثر داده بشه.

Dr.Amir

New member
اینم یه اشتباه دیگه لطفا وارد کنید. ممنونم.
سوال 108 دفترچه b - سوال هفتم اناتومی
..........منبع: اناتومی گری ـ جلد دوم ـ اندام 
سال انتشار ۱۳۸۸ - ۲۰۱۰ 
صفحه ۲۹۲ ـ پاراگراف اول سمت راست ـ سطر ۵
 ورود شریان رادیال به عمق کف دست و تشکیل قوس پالمار عمقی.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا