نظرات شركت كنندگان کنکور ارشد روان پرستاری خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

eli_d

New member
البته گفته بودن اونها که داخلی جراحی قبول میشن بخاطر درس ها و ضرایبش

FJS

New member
بعد این توانبخشی کارش چیه ؟؟ یعنی حیطه کاری و آینده ی شغلیش ؟؟!!

من سال گذشته از یکی از اساتیدم شنیدم که میگفت رشته پرستاری توانبخشی قراره تصویب بشه خیلی رشته خوب و جدیدی تو دنیاست. اگر شرکت کنید موفق میشید. حیطه کاریش کلا سطح سوم پیشگیریه. یعنی همه بیماری هایی که مزمن شده اند و یک سری عوارض برای مریض گذاشتن و باید کاور کنی. حالا این بیماری می تونه جسمی باشه مثل معلولیت ها و ضایعات نخاعی که کلی اموزش و فیزیوتراپی و ورزش و .... نیاز داره و هم می تونه روانی باشه مثل اسکیزو یا بای پولار که هم خودشون هم خانواده هاشون به کلی اموزش نیاز دارن.
یه مساله دیگه ای هم که تو این رشته خیلی حائز اهمیته بحث Home visit و تاسیس دفاتر خصوصی خدمات پرستاریه. چون به هرحال تو این رشته امکان ارائه مراقبت از طریق این روش ها بیشتره.
از طرف دیگه چون جدیده خواه ناخواه اولین فارغ التحصیلانش جز هیئت علمی دانشگاههای تاپ میشن....:4d564ad6::4d564ad6:

FJS

New member
البته اینایی که گفتم همشون ایده ال های این رشته است!!!
باید دید در واقعیت چند درصدشون عملی میشه:21::21::21:

matin

New member
البته اینایی که گفتم همشون ایده ال های این رشته است!!!
باید دید در واقعیت چند درصدشون عملی میشه:21::21::21:

خوب روان پرستاری هم شما میتونی home visit کنی نمیشه ؟؟
البته رسالت اصلی در بازدید از منزل پرستار بهداشت جامعس که فکر نکنم زیاد تو ایران کارائی داشته باشه ، بیشترین کارائی میگن تو بازدید از منزل تو انگلیس هست

campfa

New member
دوستان یه سوال از برای شرکت در ارشد روان پرستاری فقط باید کارشناسی پرستاری داشت یا از رشته اتاق عمل هم میشه ارشد این رشته شرکت کرد؟

matin

New member
دوستان یه سوال از برای شرکت در ارشد روان پرستاری فقط باید کارشناسی پرستاری داشت یا از رشته اتاق عمل هم میشه ارشد این رشته شرکت کرد؟
سال قبل فک کنم برای بچه های اتاق عمل رو برداشتن ، اگه همون قانون باشه نمیشه

Rainy Lady

New member

نه دوست عزیز
از پارسال تصویب شده ک فقط فارغالتحصیلان کارشناسی پرستاری میتونن در گرایش های ارشد پرستاری شرکت کنند
نه اتاق عمل- نه هوشبری....

Arnika

New member
من اول می خواستم توانبخشی شرکت کنم تا قبل از ثبت نام کنکور هم رو اون برنامه پیش می رفتم اما وقتی دیدم تو لیست نیست رشته ی دومم یعنی روانو ادامه دادم رشته خیلی خوبیه من کارشو دوس دارم رشته روانپرستاری و توانبخشی به نظر من خیلی به هم نزدیکن

matin

New member
من اول می خواستم توانبخشی شرکت کنم تا قبل از ثبت نام کنکور هم رو اون برنامه پیش می رفتم اما وقتی دیدم تو لیست نیست رشته ی دومم یعنی روانو ادامه دادم رشته خیلی خوبیه من کارشو دوس دارم رشته روانپرستاری و توانبخشی به نظر من خیلی به هم نزدیکن

رتبتون چند شد ؟؟

hebe.nurse

New member

کجا توانبخشی و روان پرستاری به هم نزدیکه؟؟؟؟
این دو تا کاملا با هم متفاوتن. پرستاری توانبخشی ینی آموزش ها و مراقبت ها روی بیمارانی که احتمال اینکه به سطح سوم مراقبت برسن یا اینکه رسیدن دارند و برای اینه که بیشتر سازگاری داشته باشن و کمتر آسیب ببینن. مثلا توانبخشی بیماران chf حاد قلبی که به دارو هم جواب نمیدن. یا توانبخشی بیماران ریوی. البته هنوز که جایگاهی براش تعریف نکردن. ولی میتونه تو بهزیستی هم باشه.
شما توانبخشی رو انتخاب کردین؟
میتونه آینده خیلی بهتری نسبت به باقی گرایشا داشته باشه.

آخرین ویرایش:

rezanurse826

New member
اكثرا سياهي لشكرند و جاها توسط افراد پر شده است و انتخاب شده اند .
بدون سهميه 5 درصد احتمال قبولي داريد .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا