نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد ژنتیک انسانی خرداد 93

رها93

New member
سلام به همگی من رتبه ام 36 شده و اصلا خوشحال نیستم هیچ دانشگاهی خوابگاه نمی ده و اینکه اصلا مطمئن نیستم کجا قبول میشم ؟مشکلم اینه که نمیتونم غیر تهران جایی برم الان تو بهتم که چه کنم ؟میترسم سال دیگه نصف کنن ظرفیتارو 23 نفر بگیرن ...........خدایا من چیکار کنم

دوست من ! دیگه 23 نمیشه سال بعد! امسال به حد کافی کم شده! تازه سال بعد زنجانم اضافه میشه! بعدشم مینویسن خوابگاه نمیدیم ولی بعد با کلی دوندگی خوابگاه میدن
دیگه اینکه حیفه 36!خوابگاه میتونه حل بشه ولی خب بنیه علمیتون بالاس میتونین برای تهران سال بعد تلاش کنید!
فقط اراده و خواسته مهمه!

yasijoon

New member
سلام
یکی از دوستا از من پرسیدند که چی خوندم و چقدر؟ منم این پیامو براشون فرستادم:

سلام
ممنون. امیدوارم شما هم موفق بشید. واقعیتش اینه که منم دیر شروع کردم و واسه سلولی هیچی نخوندم. از اسفند امری رو شروع کردم و با دقت خوندم تا اواخر اردیبهشت. بعد حدود 20 روز بیوشیمی از رو کتاب دکتر آریاپور و همکاران خوندم که البته اونو توصیه نمیکنم چون از روی اون 35 درصد زدم. بعدش تستای ژنتیک به همراه مرور امری تا کنکور. کتاب تست ندا منصوری بود که البته یه سری اشتباه داره ولی در کل خوبه. زبانمم از اول خوب بوده. ژنتیک 75 درصد. زبان 88 درصد و سلولی 58 درصد. امری اصلا کتاب دلویی ارزش نداره و مال یوسفیان خیلی بهتره، هر جا هم دیدید گنگه بهتره از کتاب اورجینال خونده بشه. روزی 5 ساعت و دو هفته آخر هم 10 ساعت خوندم.

بعدشم پرسیدن مولکولیایی که تو امری نبودو از کجا جواب دادین منم در جواب گفتم که تابستان سال قبل کتاب کلونسازی ژنها و آنالیز Dna رو خوندم.
درسته کتاب ژنوم 3 رو هم پاییز پارسال بیشتر فصلاشو خوندم ولی این دو کتاب آخر رفرنس نیستن و اون موقع فقط برای اطلاعات خودم خونده بودم.
در کل با امری میشد 50 سوال رو درست جواب داد و بدون هیچ منبع دیگه ای ژنتیک رو 75 درصد زد. البته من سه 4 تا از امری اشتباه زدم و چند تا از سوالای دیگه رو هم تونستم با اطلاعات قبلیم درست جواب بدم و نتیجم بشه این.
بیوشیمی که واقعا خراب کردم ولی باتوجه به اینکه برای زیست سلولی و مولکولی حداکثر 2 ص از آلبرتس خونده بودم و 58 زدم خیلی هم راضیم. البته از جایی به من الهام نشده بود بلکه چون پایه علمیه خوبی داشتم و سوالا در کل آسون بود اینطوری شد.
موقعی هم که جوابا اومد خیلی ناراحت بودم ولی در مقایسه با دیگران فکر کنم نتیجم خیلی خوب بود( اول که میگفتن خیلی خوندیم فکر میکردم الکی میگن ولی بعد دیدم همه میگن کتابا رو چند بار خوندن و بنظرم علت قبول نشدن برخی دوستان عدم تسلط به مطالبه وزیاد خوندن مهم نیست باید اول الکی فقط به عنوانا و شکلا یه نگاهی انداخت و بعد کاملا عمقی خوند تا کامل مطلبو درک کرد تا فراموش نشه. البته این امر نفی کننده نیاز به مرور نیست ولی سرعت مرور رو هم زیاد میکنه).
یه مطلبی هم تاکید کنم که نه رفتم نه داشتم نه سوالارو خریدم و نه حتی تو عمرم با یه دکتری یا حتی ارشد رشته ژنتیک صحبت نکردم.
همه اینمطالبو گفتم تا برسم به آغا دکتر خودمون که میفرمایند قبولی تو کنکور مربوط به هوش و سواد نیست و قبول شده ها از باتجربه ها استفاده کردنو 70 درصد کارا رو سنجش خراب کرده. خودتونم یه بار اشاره کردین که زیاد خوندین و تثبیتش نکردین که این موضوع به سنجش ربطی نداره و ایراد از خودتون بوده. خودشم اینقدر از هوش و توانایی هاتون با غرور حرف نزنید چون که من که هیچ ادعایی ندارم و البته مثل شما هم عرضه نداشتم 4000ص بخونم نتیجم خیلی خیلی از شما بهتر شده. حالا من صادقانه کارایی که کردم و نتیجه ای که گرفتمو گفتم، شما میخوای باور کن میخوای باور نکن.
یه مطلب طنز هم گفتین که شما اهل این نوع اینترنت نیستین. میشه بپرسم اهل چه نوع اینترنتی هستید؟ آیا dial-up؟
آقای alidada شما هم خودتونو ناراحت نکنید چون که در مقایسه با جناب آغای دکتر با اون هوش سرشارشون که 4000 ص خوندنو 47 زدن خیلی نتیجه خوبی گرفتید و مطمعنم اگه کمی تلاشتونو بیشتر کنید حتما با رتبه ی خیلی خوب قبول میشین.
دکتر میتونم بپرسم شما دکترای چه رشته ای رو دارید؟

yasijoon

New member
یه جاش ناقص افتاده. نه ک.ل.اس رفتم و نه ج.ز وه داشتم.
البته دوستان ببخشید کمی زیاد نوشتم.

آخرین ویرایش:

sanaz alizadeh

New member
بچه ها به نظرتون چه کنم ؟خوابگاه و دوری از خانواده رو تجربه نکردم میترسم.از طرفی هم خانوادم میگن الان لیسانسشو داری کجای دنیا رو گرفتی که هول فوق لیسانس گرفتنشو میزنی؟من همیشه تو تصوراتم خودمو استاد دانشگاهمیدیدم اما حالا گیجم نمی دونم چه کنم؟

به نظر من اصلا ارزششو نداره یه سال دیگه بشینی که فقط تهران بیاری....یک سال و هزار تا اتفاق ....دیگه یکم باس واقع بین بود....نمیدونم چجوری خیلیا راحت میگن خب یک سال دیگه مگه چی میشه....مگه شما یک ساعت بعدتون خبر دارید که یک سالو بخواین پیشبینی کنید....اونم برا شما که امسال با رتبه خیلی عالی قبول شدید....دیگه برا رسیدن به هدفت باید سختی بکشی...باید حرف و حدیثای خیلیا رو تحمل کنی...باید دوری بکشی....قرار نیست کلا با خانوادت خداحافظی کنی.....داری میری درس بخونی و با دست پر برگردی....مطمئن باش همون خانوادت هم که الان میگن کارشناسی مگه.....بهت افتخار خواهند کرد.....اینجور مسائل تو هر خونه ای هست....اومدو خدای ناکرده سال دیگه اینو نیوردی یا اتفاقه دیگه مجاز نشدی....من دوستم همین اشتباهو کرد رتبش شده بود 30 پارسالو میگم خانوادش گفتن فقط تهران و انتخاب نکرد ...و امسال مجاز نشد.....شما باشی چیکا میکنی.....پس ذهنتو درگیر نکن و برو ....نهایتش یک سال هستی و با زحمت فراوان پایان نامتو تهران میگیری .....نشد نداره...اگه راحت طلب نباشیم....من بهتون تبریک میگم و اگه جای شما بودم حتما میرفتم ......

رها93

New member
بچه ها به نظرتون چه کنم ؟خوابگاه و دوری از خانواده رو تجربه نکردم میترسم.از طرفی هم خانوادم میگن الان لیسانسشو داری کجای دنیا رو گرفتی که هول فوق لیسانس گرفتنشو میزنی؟من همیشه تو تصوراتم خودمو استاد دانشگاهمیدیدم اما حالا گیجم نمی دونم چه کنم؟

دوست عزیزم خانوادتت نسبت بهت کم لطفی میکنن خیلیا آرزوشون نمره و رتبه شما هستش
حقیقت اینه ارشد ژنتیک بازار کار آنچنانی نداره و فقط باید به فکر دکترا بود. پس اینو به خونوادت گوشزد کن که بعد ارشدت تازه پی اچ دی تو راهه!
اینجور که شما میگی میخوای کلا ول کنی ولی حیفه این همه تلاش و سواد. فوقش با این زمینه میتونی برای سال بعد خود تهران تلاش کنی.
موندن شهر دیگه سخت نیس کمی هزینه داره و همراهی خونواده به خصوص در مورد افراد متاهل نیازه.میتونی متقاعدشون کنی
وزارت علوم تهران قبول میشین؟

mohade3

New member
ساناز جان مرسی که هستی و جوابمو می دی اما نمی دونی که من حریف پدرم نمی شم اون ازدواج و اولویت اول یه دختر می دونه اگرم گذاشت برم دانشگاه واسه این بود که سرم گرم شه من بعد از لیسانس چند جا رفتم دنبال کار جور نشد پدرم و خودم و خانوادم کاملا درک کردم که الان جایگاهی ندارم به خاطر همینه که الان نمیذارن

mohade3

New member
وزارت علوم خوارزمی میارم .چون اصلا از علوم خوشم نمیومد واسه ازمونش خودمو حاضر نکردم اصلا برام مهم نیست و علاقه ای به ادامه علوم ندارم اما باز انتخاب رشته کردم به پیشنهاد یک استاد.

mohade3

New member
به نظر من اصلا ارزششو نداره یه سال دیگه بشینی که فقط تهران بیاری....یک سال و هزار تا اتفاق ....دیگه یکم باس واقع بین بود....نمیدونم چجوری خیلیا راحت میگن خب یک سال دیگه مگه چی میشه....مگه شما یک ساعت بعدتون خبر دارید که یک سالو بخواین پیشبینی کنید....اونم برا شما که امسال با رتبه خیلی عالی قبول شدید....دیگه برا رسیدن به هدفت باید سختی بکشی...باید حرف و حدیثای خیلیا رو تحمل کنی...باید دوری بکشی....قرار نیست کلا با خانوادت خداحافظی کنی.....داری میری درس بخونی و با دست پر برگردی....مطمئن باش همون خانوادت هم که الان میگن کارشناسی مگه.....بهت افتخار خواهند کرد.....اینجور مسائل تو هر خونه ای هست....اومدو خدای ناکرده سال دیگه اینو نیوردی یا اتفاقه دیگه مجاز نشدی....من دوستم همین اشتباهو کرد رتبش شده بود 30 پارسالو میگم خانوادش گفتن فقط تهران و انتخاب نکرد ...و امسال مجاز نشد.....شما باشی چیکا میکنی.....پس ذهنتو درگیر نکن و برو ....نهایتش یک سال هستی و با زحمت فراوان پایان نامتو تهران میگیری .....نشد نداره...اگه راحت طلب نباشیم....من بهتون تبریک میگم و اگه جای شما بودم حتما میرفتم ......

اون دوستتون خوند و اینجوری شد یا نه خسته شد؟

رها93

New member
ساناز جان مرسی که هستی و جوابمو می دی اما نمی دونی که من حریف پدرم نمی شم اون ازدواج و اولویت اول یه دختر می دونه اگرم گذاشت برم دانشگاه واسه این بود که سرم گرم شه من بعد از لیسانس چند جا رفتم دنبال کار جور نشد پدرم و خودم و خانوادم کاملا درک کردم که الان جایگاهی ندارم به خاطر همینه که الان نمیذارن

واقعا شرایط سختیه! همراهی خونواده خیلی مهمه! ای کاش پدرت میدونس که تو چه افتخاری براشون آوردی
وازات علوم تهران هم خیلی خوبه و هم خونوادت راضی میشن
امسال که ظرفیتها خیلی کمه اصلا نمیشه حدس زد کجا قبول بشی!
اصفهانم که به تهران نزدیکه! اونم نمیزارن؟؟

رها93

New member
والله تبریز سال قبل خوابگاه داد ولی نیمه خصوصی بود با هزینه! نمیدونم 600 اینا شده بود!ولی دانشگاهش افتضاحه!! اصلا استادا سواد ندارن فقط دعوا میکنن ! حتی علنه به هم فحش دادن
چی بگم شرایط خونوادت رو درک نمیکنم.ولی 36!! حیفه!شیراز نزدیک نیس؟اه بمیرن!کم نمیکردن اصفهان بودیااا
البته این به اراده و توانت مونده که دوباره بشینی بخونی!
اونی که سال قبل رتبه آورده امسال غیر مجازه حتما نخونده! خب منم 2 سال خوندم ولی رتبه ام کم شد!

sanaz alizadeh

New member

خصوصی پیام میدم.....هرچیزی نمیشه گفت اینجا برداشتها متفاوته بحث پیش میاد و منم اصلا حوصله جر و بحث ندارم .....اما بهتون میگم که شرایط مشابه شما هم وجود داره

Dr.passtor

New member
نمىدونم چرا همش پاى عزىزان رو وسط مىکشى.اىن دوستان دىدن که من گفتم دىگه جواب نمىدم و حتى من تورو دعوت به همکارى کردم. ولى انگار تو.... بشو نىستى.تازه تبرىک مىگم که مهرکودکو تموم کردى رفتى اول ابتداىى. درباره قرآن بلد بودى از 80 تا ىکىشو مىگفتى..درباره توهماتتم تسلىت مىگم که افرادس مثل تو همش فکر مىکنن قرآن و خدا فقط مال اونس.ما تو کشورمون خاسرىنى مثل شما زساد دارىم.راستى من رتبه 1 شدم درصدامم تو هرجور خواستى جور کن.
پىش اىن دوستان مىگم..تا شاهد باشن. من مثل تو ءدم ولى نىستم.امىدوارم ادامه ندى. ولى اگه مىخواى ادامه بدىتو پىام خصوصى آدرس بده ىىام رودررو تا واسه همىشه حل بشه. من دىگه اىنجا پىام نمىذارم.
از همه عذر مىخوام مىخوام. و متاسفانه من اىنجا جور دىگه اى شناسانده شدم.
بازم عذر مىخوام

microb89

New member
سلام به همه
شبی یک درسو میگم که چی خوندم و چجوری،اول بیوشیمی
من بیوشیمی پوران پژوهشو کامل به جز فصلای ژنتیک مولکولیش(چون تو این مبحث اصلا کامل نیست) رو 4 دور خوندم(4 فصل اخرشو که هورمون و متابولیسم هست 5 دور)
از فصل اول تا اخر فصل مهندسی ژنتیک ضروریات رضا محمدیو(یعنی تا اخر فصلای ژنتیک مولکولیش،قبل از متابولیسم) واسه کنکور علوم خوندم ولی تا کنکور بهداشت یادم نموند تقریبا
این از چی خوندم اما چجوری
خط به خطشو خوندم توی فصلای متابولیسم مسیرا، اسم انزیم، کوفاکتور، همه رو خوندم (البته مسیر تجزیه امینو اسیدا رو نخوندم چون وقت نکردم)،شما بخونید ولی. تستاشو نزدم(بازم چون نمیرسیدم،شما بزنید)
اما پیشنهاد
پورانو جز فصلای ژنیک مولکولیش کامل بخونید+از فصل اول تا فصل مهندسی ژن ضروریات+تستای ارشد بهداشت سال هال قبل رو حتما همزمان با هر فصلی که میخونید بزنید و نکتشو ی جا واسه خودتون یاداشت کنید که توی دوره نخواین کل تستا رو بخونید باز(من تست نزدم جز 2 تا از فصلای متابولیسم که عید زدم یک دور، یادم رفت،راستش وقت نداشتم) از بیو سوال تکراری زیاد میاد تست کار کنید کمکتون میکنه
پوران رو 5 دور،ضروریات 4 دور،تستا 3 دور(پیشنهاد)
نترسید،پوران با ضروریات خیلی همپوشانی دارن
و اما لنینجر:کتاب فوق العاده ای هست واسه مفهومی خوندن و یادگیری ولی فکر نکنم کسی برسه4،5 دور بخونه(اگر برسه وسر جلسه تو ذهنش باشه همش که نور علی نور میشه)
کنکور بهداشت سوال مفهومی و جذاب نمیدن اغلب مثلا اینکه چرا به جای atp انرژی رایج سلول gtp نیست ،در صورتی که انرژیشون برابرهست؟سوال میدن atp با کدوم ت هست؟ با ط دسته دار،با ت دو نقطه ! (سوالای مچ بگیری مثل سوال سرین امسالشون،سوال خوب هم میدن ولی کم)
به همین خاطر همون پوران و ضروریاتو(همون فصلایی که گفتم)پیشنهاد میکنم
بچه ها این فقط نظر من بود
موفق باشید

gene 93

New member
اين چيه که نوشتين؟ قرار نيست اينجا کسي بياد کسي رو تحقير کنه، حالا تو هر موقعيتي باشين، اين بچه بازيهارو جمعش کنيد

s.a2000

New member
سلام بچه ها
لطفا راهنماییم کنید. چون امروز واقعا شوکه شدم.
من لیسانس سلولی مولکولی دارم. التبه همین امسال درسم تموم شد.
سال قبل که دانشجو بودم اصلا برای وزارت علوم تلاش نکردم.چون واقعا علاقه ای بهش ندارم. همش میگفتم ژنتیک پزشکی میخوام. میدونستم با وقت کم و کلاسای دانشگاه نمیتونم سال اول قبول شم. اما میگفتم ژنتیک پزشکی ارزش یه سال موندن داره.
حالا یه سال موندم و برنامه ریزی کردم که درس خوندن شروع کنم.
دیدم ظرفیتا امده 47 تا!!! ( البته خیلیم برای بچه هایی که رتبه بالای 50 اوردن و امید به قبولی داشتن ناراحت شدم :-( )

حالا جدا ازین من یه موضوع دیگه ای هم شنیدم ( البته بهتره بگم شایعه...) اما راستش بخواین من امسال هر شایعه ای ازین وزارت بهداشت شنیدم درست بوده!
شایعه ای که شنیدم اینه که از سال بعد میخوان حق امتحان دادن از رشته های زیست شناسی بگیرن. یعنی عملا من و امثال من نتونن حتی امتحان بدن!

بچه ها بازم میگم من فقط این چند جایی خوندم ( یکی هم همین انجمن )، اصلا هم قصد استرس دادن به کسی ندارم. البته خودم خیلی ناراحتم. از صحتشم واقعا اطلاعی ندارم و امیدوارم که فقط شایعه باشه...

اما سوالم از شما اینه که. بنظرتون من الان چیکار کنم؟
بیخیال علوم شم و تمام تلاشم برای بهداشت کنم؟ یا اینکه نه علوم الویت قرار بدم... واقعا موندم که چیکار کنم.
درسته که اکثر درسای بهداشت برای علوم هم هست. اما وقتی که باید برای امری گذاشت خیلی از زمان علوم میگیره.
خواهشا راهنمایی کنید که واقعا سردرگمم
ممنونم ازتون

1mahsa

New member
ممنونم..
واسه ژنتیک مولکولی و پایه و پزشکی از چه منابعی استفاده کردین؟

1mahsa

New member
سلام به همه
شبی یک درسو میگم که چی خوندم و چجوری،اول بیوشیمی
من بیوشیمی پوران پژوهشو کامل به جز فصلای ژنتیک مولکولیش(چون تو این مبحث اصلا کامل نیست) رو 4 دور خوندم(4 فصل اخرشو که هورمون و متابولیسم هست 5 دور)
از فصل اول تا اخر فصل مهندسی ژنتیک ضروریات رضا محمدیو(یعنی تا اخر فصلای ژنتیک مولکولیش،قبل از متابولیسم) واسه کنکور علوم خوندم ولی تا کنکور بهداشت یادم نموند تقریبا
این از چی خوندم اما چجوری
خط به خطشو خوندم توی فصلای متابولیسم مسیرا، اسم انزیم، کوفاکتور، همه رو خوندم (البته مسیر تجزیه امینو اسیدا رو نخوندم چون وقت نکردم)،شما بخونید ولی. تستاشو نزدم(بازم چون نمیرسیدم،شما بزنید)
اما پیشنهاد
پورانو جز فصلای ژنیک مولکولیش کامل بخونید+از فصل اول تا فصل مهندسی ژن ضروریات+تستای ارشد بهداشت سال هال قبل رو حتما همزمان با هر فصلی که میخونید بزنید و نکتشو ی جا واسه خودتون یاداشت کنید که توی دوره نخواین کل تستا رو بخونید باز(من تست نزدم جز 2 تا از فصلای متابولیسم که عید زدم یک دور، یادم رفت،راستش وقت نداشتم) از بیو سوال تکراری زیاد میاد تست کار کنید کمکتون میکنه
پوران رو 5 دور،ضروریات 4 دور،تستا 3 دور(پیشنهاد)
نترسید،پوران با ضروریات خیلی همپوشانی دارن
و اما لنینجر:کتاب فوق العاده ای هست واسه مفهومی خوندن و یادگیری ولی فکر نکنم کسی برسه4،5 دور بخونه(اگر برسه وسر جلسه تو ذهنش باشه همش که نور علی نور میشه)
کنکور بهداشت سوال مفهومی و جذاب نمیدن اغلب مثلا اینکه چرا به جای atp انرژی رایج سلول gtp نیست ،در صورتی که انرژیشون برابرهست؟سوال میدن atp با کدوم ت هست؟ با ط دسته دار،با ت دو نقطه ! (سوالای مچ بگیری مثل سوال سرین امسالشون،سوال خوب هم میدن ولی کم)
به همین خاطر همون پوران و ضروریاتو(همون فصلایی که گفتم)پیشنهاد میکنم
بچه ها این فقط نظر من بود
موفق باشید

ممنونم از راهنماییت.
واسه ژنتیک مولکولی و پایه و پزشکی از چه منابعی استفاده کردین؟

microb89

New member
ژنتیک
ژنتیک از کلاسیک تا ژنومیک حسن اکرمی رو واسه کنکور علوم بخونید(اگر کسی بخونه کامل پایه ی مولکولیش و تقریبا مندلیش قوی میشه)
برا بهداشت اول امری رو چند دور بخونید + اون فصلایی از هزاره که توی امری نیست(مثل سلول بنیادی و... فصل RNAi مخصوصا)
(کتاب استر خانو من ندیدم شاید اون هم خوب باشه)
هر چند دور بیشتر بخونید بهتر(تو همین کامنت ها خوندم که اقای مسعود 12 دور خوندن که عالیه،من خودم بسته به فصلا 4،5،6 دور خوندم)
بیشتر شکلا،جدول های کتاب مهم هستند و حتما بخونید(مثلا جدول ژن هایی که هم ناهنجاری تکوینی و هم سرطان ایجاد می کنند)
فنو تیپ بیماری ها همون فنوتیپ های شاخص رو بخونید کافیه (مثلا لکه ی قرمز البالوئی در قاعده ی چشم مال تای ساکس هست) به هر حال اگر کسی همه ی فنوتیپا رو بخونه و همشو یادش بمونه که عالی
فصلای تکوین،بیوشمیایی،ایمنی جز سخت ترین و حفظی ترین هستند.میتونید این 3 فصلو جدا کنید و هر روز ی مقداری از این فصلا بخونید و یک ماه اخر زیاد بخونیدش چون اغلب سبکش اینجوریه اسم ژن،مکانش،سندرمی که ایجاد میکنه،توارثش
من خودم 5 تا از فصلاشو نخوندم چون مهم نبودن البته 3و4 تا سوال هم اومد و نتونستم بزنم ولی شما همه رو کامل بخونید(کلمه به کلمه)چون یک دفعه میبینید از فصل اخر کتاب سال دیگه 10 تا سوال دادن! مثل فصل تکنیکا کنکور امسال
تست نزدم(چون وقت نداشتم،راستش 15 واحد داشتم و ترم اخر بودم) ولی شما حتما تست بزنید همزمان با همون درس خوندنتون و اینه چه کتابی حقیقتا نمیدون از بقیه بچه ها بپرسید
امری یک کتابی هست که بیشتر فصلاش مثلا فصل سرطانو شاید حتی با 2 دور خوندن اول نفهمید چی میگه(حدا اقل برا من که رشتم میکروبیولوژی بود)،اشکالی نداره رمز فهمیدن تو بیشتر و بیشتر خوندنه
و اینکه من باز نسبت به رتبم ژنتیکو عالی نزدم (77%)میتونید از اقا مسعود هم کمک بگیرید
اینا فقط نظر من بود
موفق باشید

melinaa

New member
سلام
یکی از دوستا از من پرسیدند که چی خوندم و چقدر؟ منم این پیامو براشون فرستادم:

سلام
ممنون. امیدوارم شما هم موفق بشید. واقعیتش اینه که منم دیر شروع کردم و واسه سلولی هیچی نخوندم. از اسفند امری رو شروع کردم و با دقت خوندم تا اواخر اردیبهشت. بعد حدود 20 روز بیوشیمی از رو کتاب دکتر آریاپور و همکاران خوندم که البته اونو توصیه نمیکنم چون از روی اون 35 درصد زدم. بعدش تستای ژنتیک به همراه مرور امری تا کنکور. کتاب تست ندا منصوری بود که البته یه سری اشتباه داره ولی در کل خوبه. زبانمم از اول خوب بوده. ژنتیک 75 درصد. زبان 88 درصد و سلولی 58 درصد. امری اصلا کتاب دلویی ارزش نداره و مال یوسفیان خیلی بهتره، هر جا هم دیدید گنگه بهتره از کتاب اورجینال خونده بشه. روزی 5 ساعت و دو هفته آخر هم 10 ساعت خوندم.

بعدشم پرسیدن مولکولیایی که تو امری نبودو از کجا جواب دادین منم در جواب گفتم که تابستان سال قبل کتاب کلونسازی ژنها و آنالیز Dna رو خوندم.
درسته کتاب ژنوم 3 رو هم پاییز پارسال بیشتر فصلاشو خوندم ولی این دو کتاب آخر رفرنس نیستن و اون موقع فقط برای اطلاعات خودم خونده بودم.
در کل با امری میشد 50 سوال رو درست جواب داد و بدون هیچ منبع دیگه ای ژنتیک رو 75 درصد زد. البته من سه 4 تا از امری اشتباه زدم و چند تا از سوالای دیگه رو هم تونستم با اطلاعات قبلیم درست جواب بدم و نتیجم بشه این.
بیوشیمی که واقعا خراب کردم ولی باتوجه به اینکه برای زیست سلولی و مولکولی حداکثر 2 ص از آلبرتس خونده بودم و 58 زدم خیلی هم راضیم. البته از جایی به من الهام نشده بود بلکه چون پایه علمیه خوبی داشتم و سوالا در کل آسون بود اینطوری شد.
موقعی هم که جوابا اومد خیلی ناراحت بودم ولی در مقایسه با دیگران فکر کنم نتیجم خیلی خوب بود( اول که میگفتن خیلی خوندیم فکر میکردم الکی میگن ولی بعد دیدم همه میگن کتابا رو چند بار خوندن و بنظرم علت قبول نشدن برخی دوستان عدم تسلط به مطالبه وزیاد خوندن مهم نیست باید اول الکی فقط به عنوانا و شکلا یه نگاهی انداخت و بعد کاملا عمقی خوند تا کامل مطلبو درک کرد تا فراموش نشه. البته این امر نفی کننده نیاز به مرور نیست ولی سرعت مرور رو هم زیاد میکنه).
یه مطلبی هم تاکید کنم که نه رفتم نه داشتم نه سوالارو خریدم و نه حتی تو عمرم با یه دکتری یا حتی ارشد رشته ژنتیک صحبت نکردم.
همه اینمطالبو گفتم تا برسم به آغا دکتر خودمون که میفرمایند قبولی تو کنکور مربوط به هوش و سواد نیست و قبول شده ها از باتجربه ها استفاده کردنو 70 درصد کارا رو سنجش خراب کرده. خودتونم یه بار اشاره کردین که زیاد خوندین و تثبیتش نکردین که این موضوع به سنجش ربطی نداره و ایراد از خودتون بوده. خودشم اینقدر از هوش و توانایی هاتون با غرور حرف نزنید چون که من که هیچ ادعایی ندارم و البته مثل شما هم عرضه نداشتم 4000ص بخونم نتیجم خیلی خیلی از شما بهتر شده. حالا من صادقانه کارایی که کردم و نتیجه ای که گرفتمو گفتم، شما میخوای باور کن میخوای باور نکن.
یه مطلب طنز هم گفتین که شما اهل این نوع اینترنت نیستین. میشه بپرسم اهل چه نوع اینترنتی هستید؟ آیا dial-up؟
آقای alidada شما هم خودتونو ناراحت نکنید چون که در مقایسه با جناب آغای دکتر با اون هوش سرشارشون که 4000 ص خوندنو 47 زدن خیلی نتیجه خوبی گرفتید و مطمعنم اگه کمی تلاشتونو بیشتر کنید حتما با رتبه ی خیلی خوب قبول میشین.
دکتر میتونم بپرسم شما دکترای چه رشته ای رو دارید؟

آقای آریا پور استاد ما بود تو دانشگاه...
بنظرم اشتباه کردی اون کتاب رو خوندی...
بازم موفق باشی عزیزممممم

بالا