نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد ژنتیک انسانی خرداد 93

DANESHJOO20

New member
ماشالا ميانگينتون خوبه که، حداقلش از بهشتي قبول ميشين

نه عزیزم کاش واقعا همینطوری بود که شما میگی.
تهران که عمرا قبول شم با این درصدا، مخصوصا امسال که ظرفیتا رو هم آوردن پایین خیر سرشون. با این شرایط بی ریخت حتی قبول شدنم تو اصفهان منتفی میشه احتمالا.

microb89

New member
سلام
من درصدام اینجوری شد
بیو 71.1
ژن 77.2
سلولی 70
زبان 74
جمع نمره 333.5

آخرین ویرایش:

microb89

New member
کسی نمیدونه که میشه برا سوالا بازم اعتراض کرد؟
آخه جالبه،حداقل سوال اتوپلاتو عین متن اصلی امریه!!!xd میشه.
احساس میکنم هیچکدوم از اعتراضهای منو نخوندن چون از بس توضیح داده بودم، هر کی میخوند قانع میشد.
من خودم اتوزوم غالب زدم ولی واقعا وابسته به x غالب میشه!

سمانه68

New member
هی ینی باید پشت کنکور موند خداااااااااااااااااااااا
من که طاقت ندارم
خدایا1بارم که شده جواب منوبده:sad:

مهربون

New member
یعنی طراح محترم یه ذره به مغز خودشون فشار میاوردن متوجه میشدن که colon دیگه خیلی افتضاح هست!هر چی سوال نکته دار هم که بود (مثل الگو توارثی) الهی شکر 2 گزینه صحیح وجود داره،هیچی دیگه الکی یه عده از سر شانس اومدن بالا و حق یه عده زیادی هم ضایع شد....تا بوده همین بوده...ولی اگه ظرفیت ها اینقدر کم شده باشه تغییر 6 تا سوال واقعا میشه مرز بین قبول شدن و نشدن...امسال دیگه گل کاشتن :14:

مهم نیست درصد یا نمره چند باشه این وضعیت حتی روی قبولیه نمره های خیلی بالا هم اثر میذاره و باعث میشه اونی که شاید حقش نباشه تهران قبول بشه...

آخرین ویرایش:

ooyaser

New member
کسی نمیدونه که میشه برا سوالا بازم اعتراض کرد؟
آخه جالبه،حداقل سوال اتوپلاتو عین متن اصلی امریه!!!xd میشه.
احساس میکنم هیچکدوم از اعتراضهای منو نخوندن چون از بس توضیح داده بودم، هر کی میخوند قانع میشد.
نقل قول نوشته اصلی توسط kzn_blossom نمایش پست ها
بچه ها تو پاسخنامه نهایی سوال 37 (دفترچه الف) 2تا جواب داره، که البته اصلا جواب درست نداشت. حالا تکلیف چیه؟ حذف میشه؟ یا هرکی گزینه 1 یا 4 رو زده باشه درست حساب میشه براش؟ آخه ننوشته حذف

حذف نیست عزیزم .. از اونجایی که کتاب هزاره توارث این بیماری رو به نحو خنده داری اتوزوم غالب اعلام کرده به نظر طراح ها هر 2 گزینه صحیحه... آخه اینجا ایرانه.... جالبه شما هیچ منبعی در سرتاسر دنیا نمیتونید پیدا کنید که همچین توارثی برای این بیماری در نظر گرفته باشه و اگه صفحه 351 هزاره رو نگاه نید کاملا مشخصه یک کپی از امریه که با نقص در کپی برداری این اشتباه رخ داده... از طرفی در فصل الگوهای توارثی امری به صراحت الگوی توارث بیماری وابسته به x غالب عنوان شده نه هیچ گزینه دیگه ای... علاوه بر این من حدود 4 منیع و کتاب مرجع ژنتیک رو در اعتراضم مشحخص کردم که توی اونها هم تنها شکل توارث این بیماری وابسته به x غالب هست... طراحان اما به استناد جدولی در فصل 5 امری که شکل توارث کمان های حلقی اول و دوم رو طی این بیماری وابسته به x نیمه غالب عنوان کرده بود... (که البته تنها این کمان ها به این شکل طی این بیماری به ارث میرسن و خود بیماری همان توارث وابسته به x غالب رو داره) توارث نیمه غالب واسبته به x رو هم توارث درست این بیماری عنوان نمودند... این نهایت کژفهمی طراحانو میرسونه... در حقیقت در این تست آدمهایی که به اندازه کافی مخلص (مخless= کم مغز) باشند گزینش میشند... بنده در اعتراض خودم تمام این مسائلو عنوان کردم... و از طرفی هم بد نیست بدونید مبتلایان این بیماری تو ایران به تعداد انگشت های دست هم نمیرسند... و اونایی هم که مبتلا هستند بسیار بعیده به مشاوره ژنتیک برسند... اهمیت دونستن توارث همچین بیماری نادری توسط مشاور ژنتیک (در کنکوری در سطح ارشد)خود زیر سواله... ولی خوب طراحان هنرمندند.... به هر حال به اعتراضات منو شما رسیدگی نکردند... و گر نه چقدر بدیهیه تستی که 2 پاسخ درست داره و تازه هر 2 پاسخ در واقعیت غلطن باید حذف شه... منم مثه شما فک میکنم اعتراضات منو نخوندن ... اما نمیدونم چقدر راه های دیگه اعتراض ممکن و موثرن اگه هم راهی مونده باشه لازمه اش تماس با مرکز آزمون وزرات بهداشت و در ادامه مراجعه حضوری و کلنجار رفتن با یه مشت نا آگاهه که من زیاد به نتیجه داشتن این مسیر هم امیدوار نیستم... قید این قبولیو زدم... امید وارم شما و هر کی که پاسخ های مثلا درسته این تستو نزده قبول شن... تا ژنتیک کشور از اینی که هست بدتر نشه...
پیروز و صبور باشید...

Edna

New member
چقدر ناامیدانه حرف میزنی ooyaser عزیز.صبر داشته باش .به خدا توکل کن.اینو یه آدم با تجربه تو این رمینه داره بهت میگه.فقط صبر داشته باش

ا

- - - Updated - - -

چقدر ناامیدانه حرف میزنی ooyaser عزیز.صبر داشته باش .به خدا توکل کن.اینو یه آدم با تجربه تو این رمینه داره بهت میگه.فقط صبر داشته باش

ا

deltang

New member
سلام
دوستان شما چطور نمره رو محاسبه میکنید
من اینطور زدم
زنتیک 82
سلولی 73
بیو 69
زبان 70
نمیدونم چطور نمره محاسبه کنم

microb89