نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد ژنتیک انسانی خرداد 93

microb89

New member
سوال سرین و انوزیتول
صفحه917 فصل بیوسنتز لیپید ها فصل 21 بیوشیمی لنینجررضا محمدی چاپ ششم ببینی دفسفاتیدیل اینوزیتول بارش ی بار منفی هست ت ت ت
اصلا تو نت اسم فسفاتیتیل سرین و اینوزیتول بزنید ببنید واضح که
اینوزیتول ی بار منفی داره ولی میتونه منفی تر هم بشه ولی سرین ی بار منفی فقط میتوننه داشته باشه

microb89

New member
بچه ها سوال کاینزین رو حتما اعتراض بذارید که قطعا معلوم شد کلید اشتباه گفته
سوال 66 ژنتیک هم کلید اشتباه دارم دنبال رفرنسش میگردم

microb89

New member
سوال 66 ژنتیک اگر که دمای annealing پرایمر 72 باشه خوب پرایمر میره هر جایی غیر اختصاصی وصل میشه و محصولی که میخوایم بدست نمیاد کسی اعتراض نداره واسه این سوال؟؟؟؟؟

alireza-ja

New member
احتمالا واسه شما اشتیاه کرده چون توی کلید بیوتک مثبت و atp زده. حتما اعتراض کنید

microb89

New member
بچه ها سوال کاینزین رو مثل اینکه توی کلید بیوتک ATp و مثبت جواب دادن
توی کلید ما(ژنتیکا) GTP و منفی!
حتما حتما حتما اعتراض بذارید به دوستاتون هم بگین،این بهداشت خیلی سر و صاحب نداره

آخرین ویرایش:

melinaa

New member
بچه ها دقیقا بگین من الا برای سلولی چی بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟توروخدا بگین..موندم بخدا...لودیش رو دارم اما خیلی زیاده...یکی میگه دکتر عبادی ج..ز..و..شش نامفهومه و چیزای دیگه...واقعا چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RBC!

New member
بچه ها دقیقا بگین من الا برای سلولی چی بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟توروخدا بگین..موندم بخدا...لودیش رو دارم اما خیلی زیاده...یکی میگه دکتر عبادی ج..ز..و..شش نامفهومه و چیزای دیگه...واقعا چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ملینا ک.ل.ا.س برو و خیال خودت رو راحت کن !!

microb89

New member
ی بار دیگه سولای مبهم یا غلطو میگم لطفا حتی اگه نزدین هم اعتراض بذارین ممنون از همه
97 ژنتیک جواب صحیح وابسته به x غالب ک تو گزینه ها نیست:صفحه 164 ژنتیک امری ترجمه یوسفیان لیلا
46 سلولی گزینه ی الف ب ج صحیحه:
گزینه الفش لنینجر ترجمه رضا محمدی صفحه 464 فصل 12
گزینه ب لودیش جدول صفحه 547 ترجمه رضا یوسفی
گزینه ج رو پیدا نکردم ولی قبلا بچه ها گفتن
34سلولی که کاینزین کلید اشتباه زده چون همین سوال تو بقیه رشته ها جواب درستو زده که واضحه واضحه
38 سلولی هم الف درسته هم ج(ج رو باید میگفت" اغلب" مجتمع میشن،چون بعضیاشون هم مجتمع نمیشن تازه اون هم در صورتی که منظورشون از مجتمع شدن حالت گلوبولار شدن نباشه!
گزینه الف ک صفحه 87 لودیش رضا یوسفی 2008 گفته
66 ژنتیک متاسفانه رفرنس پیدا نکردم ولی میدونم دمای annealing بین 54 تا 65 هست تقریبا اگه دما بره بالاتر پرایمر به هر جایی میچسبه چرا که پیوند هیدروژنی هایی که تشکیل میده ناپایداره
اگه کسی رفرنس داره بگه

بچه ها سوال 66 ژنتیک جواب درست میشه تولید محصولات غیر اختصاص امروز از همه ی استادامون پرسیدم
2014-06-23 18.56.02.jpg
اولا بهت تبریک میگم. نمره خوبی آوردی.
ثانیا اینم عکسی از ص 22 کتاب pcr. نمیدونم دانشجوی کجایی ولی مطمئنم استاد خوبی در حوزه pcr ندارین. چون از اصول اولیه pcr هست که افزایش دمای جفت شدن پرایمر با dna منجربه اتصال اختصاصی تر پرایمر میشه.اگه حتی از این روش هم اطلاعی نداشته باشی باید تصور کنی که دو مولکول پر انرژی راحتتر کنار هم قرار میگیرن یا دو مولکول کم انرژی؟ درسته که احتمال برخورد با افزایش دما و در نتیجه انرژی بیشتر میشه ولی احتمال جفت شدن پایین میاد و باید دو مولکول (dna)کاملا مکمل هم باشن تا با هم جفت بشن.
البته ببخشیدا چون دیدم خیلی روی این اشتباه اسرار دارید این مطلبو نوشتم.

ooyaser

New member
من روی سوال هایپرکلسترولمیا کمبود مس موندم!تو منابع من که هیچی نیست!
توی یه مقاله مربوط به سال 1984 نوشته که:به یه عده خرگوش رژیم کلسترول دار دادند و در آنها هایپرلیپیدمی ایجاد کردند.
بعدش میگه:سطوح کاته کول آمینها و دوپامین بتا هیدروکسیلاز در خرگوشهای هایپرکلسترولمیایی کاهش یافته بود.
پس شاید بشه نتیجه گرفت که dbh درسته.

http://www.ias.ac.in/jarch/jbiosci/6/277-282.pdf
ولی تیروزیناز هم یه جورایی مرتبطه.هنوز درست نمیدونم.
اگه رفرنس پیدا کردید، ذکر کنید.

منم روی این سوال اشکال دارم.... کسی میدونه از کدوم منبع هست؟ تو استرایر ندیدم تو لنینجر هم پیدا نکردم.... کسی میدونه تو دولین هست یا نه؟! آیا؟

RBC!

New member

[

برای گزینه ج: بیوشیمی دکتر عبدالوهاب احسانی _ چاپ چهارم _ انتشارات پوران پژوهش _ فصل 5 _ بعد از اینکه در صفحه 176 انتشار تسهیل شده رو توضیح داده و گفته که شامل دو دسته پروتئین های کانال و حامل میشن، در صفحه 177 نوشته :
آکواپورین ها خانواده ای از پروتئین های اینتگرال هستند که کانالی را برای عبور سریع آب ایجاد می کنند و بیشتر در توبول های کلیه و اریتروسیت ها یافت می شوند.

RBC!

New member
ی بار دیگه سولای مبهم یا غلطو میگم لطفا حتی اگه نزدین هم اعتراض بذارین ممنون از همه
97 ژنتیک جواب صحیح وابسته به x غالب ک تو گزینه ها نیست:صفحه 164 ژنتیک امری ترجمه یوسفیان لیلا
34سلولی که کاینزین کلید اشتباه زده چون همین سوال تو بقیه رشته ها جواب درستو زده که واضحه واضحه
38 سلولی هم الف درسته هم ج(ج رو باید میگفت" اغلب" مجتمع میشن،چون بعضیاشون هم مجتمع نمیشن تازه اون هم در صورتی که منظورشون از مجتمع شدن حالت گلوبولار شدن نباشه!
گزینه الف ک صفحه 87 لودیش رضا یوسفی 2008 گفته
66 ژنتیک متاسفانه رفرنس پیدا نکردم ولی میدونم دمای annealing بین 54 تا 65 هست تقریبا اگه دما بره بالاتر پرایمر به هر جایی میچسبه چرا که پیوند هیدروژنی هایی که تشکیل میده ناپایداره
اگه کسی رفرنس داره بگه

سوال الگوی توارٍث رو سر همین قضیه که هیچ گزینه ای درست نبود. من جواب ندادم. (با توجه به رفرنسی که شما نوشتی. چون منم همون رو خوندم. و حتی توی ترجمه نصیری هم مثل یوسفیان نوشته)

سوال آب، دیدم سه تا گزینه اول درسته چون توی کتاب های بیوشیمی و زیست هر سه تا رو خونده بودم. من اول اسمز زدم بعد پاکش کردم. سر همون قضیه ای که قبلا نوشتم. (فکر کردم طراح سوال خواسته زیادی ریز سوال بپرسه.)

سوال کاینزین که تابلوئه.

سوال پروتئین های رشته ای، قبول دارم که سوال جالبی نیست منم بین الف و ج مونده بودم. ولی ج رو انتخاب کردم چون قبلا خونده بودم دو منومر کنار هم به شکل همسو تشکیل دایمر میدن و بعد دایمرها به صورت ناهمسو جفت میشن و تترامر تشکیل میدن. تترامر ها از دو انتها بهم متصل میشن و تشکیل پروتوفیلامنت رو میدن و در نهایت پروتوفیلامنت ها کنار هم جمع میشن و تشکیل فیلامنت حد واسط رو میدن. در آب حل نشدنشون هم که تابلوئه.
منم فکر میکنم منظور از پیچیده "کامپلکس" هست که خب فیلامنت های حد واسط منومر های ساده هستند و پیچیدگی خاصی ندارن.

در مورد سوال دمای annealing ، منم الف رو انتخاب کرده بودم ولی خب نزدم و سه نمره رو به همین راحتی پروندم :|

در مورد سرین و اینوزیتول هم به نظر من اینوزیتول صحیح تره. یه بار منفی بودن سرین کاملا مشخصه ولی اینوزیتول میتونه بار منفی بیشتری رو داشته باشه.

کلا این آزمون پر بود از سوال های دو گزینه ای مشکوک که کار رو برای کسانی که میخواستند متوسط رو به بالا بزنن سخت می کرد.

mahsa khanum

New member
من سوال 66 ژنو تو تست ها دیدم رفرنس نمیدونم کدومه

من نزدم این سوالو....

یه چیز دیگه شما تهران قبولی حالا اگه سوال تصحیحم نشد نشد:rolleyessmileyanim:

بالا