نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد ژنتیک انسانی خرداد 93

مهربون

New member
پس لطفا همه برای سوال 130 زبانم اعتراض بذ
ارین بچه ها

دوست عزیز یکبار دیگه با دقت بخون،پاراگراف ۵. جواب بهتریه،مخصوصا با اوردن. however در ابتدای پارگراف بعد از توضیحات پاراگراف ۴

البته سوالات زبان به مقدار زیادی به سلیقه طراح بستگی داره و زیاد. نمیشه روشون اعتراض گذاشت...

آخرین ویرایش:

Fatima77

New member
از نظرمن پاراگراف 4 درسته.حتی همه اساتید گروه خ-لی-لی هم میگن گزینه b .
گرچه نمیشه خیلی بهشون اعتماد کرد ولی به نظر خودم هم b میشه.

ghazael

New member
بجه ها خیلی نا امید شدم این جه کلیدی واقعآ. بیوشیمی 31درصد ژنتیک 57درصد سلولی 69درصد زبان 47درصد . اگر غلطا حذف نکنن . بجه ها اشتباهات و اعتزاض کنید .هیج جا قبول نمیشم.داره حقمون وزحمتامون پای مال میشه.

sa@@ra

New member
من روی سوال هایپرکلسترولمیا کمبود مس موندم!تو منابع من که هیچی نیست!
توی یه مقاله مربوط به سال 1984 نوشته که:به یه عده خرگوش رژیم کلسترول دار دادند و در آنها هایپرلیپیدمی ایجاد کردند.
بعدش میگه:سطوح کاته کول آمینها و دوپامین بتا هیدروکسیلاز در خرگوشهای هایپرکلسترولمیایی کاهش یافته بود.
پس شاید بشه نتیجه گرفت که dbh درسته.

http://www.ias.ac.in/jarch/jbiosci/6/277-282.pdf
ولی تیروزیناز هم یه جورایی مرتبطه.هنوز درست نمیدونم.
اگه رفرنس پیدا کردید، ذکر کنید.

رفرنس برای سوال بیوشیمی: بیوشیمی عمومی (ساختمان و متابولیسم) 58 Harper's Biochemistry 842 تیروزیناز در تولید ملانین است ولی دوپامین هیدروکسیلاز در ساخت کتکول امین هاست که باعث سوخت چربی میشود.پس 4 گزینه صحیح است در کتاب پاتولوژِ رابینز به طور واضح در صفحه461 گفته شده
اینو بجه های بیوشیمی گزاشته بودن:21:

ata.gen

New member
مگه میشه با 285 رتبه 42؟دوست من با 269 رتبه 18 شد و الان داره بهشتی میخونه

دوست من که پارسال قبول شد الان داره شیراز میخونه. شما برا کیو میگی. من کارنامه دیدم سال 91 با 292 حالا خورده ایش یادم نیست رتبه 5 شده بود اگه اشتباه نکنم ...

رتبه ام یک شده. راسته میگن تو دکتری تاثیر داره. انشاله هر چی به صلاحته هون بشه. منم خیلی چیزا دوست داشتم ولی الان می فهمم واقعا از کنترل ما خارجه من اصن انتظار چنین کنکور و درصدایی رو از بهداشت نداشتم. انشاله قبول شید...:smiliess (10):
آفرین تبریک میگم خیلی عالیه، راستش من از دکترا خبر ندارم انشالله که همینطوره
فقط یه سوال خیلیا هستن که رتبه تک رقمی آورون تو علوم و واسه بهداشتم همینطور بعد ترجیح میدن بهداشتو برن
یعتی مثلا مدرسو آوردن ولی نمیرن، بعد تکمیل ظرفیت میکنن؟
مثلا اگه 3 نفر از قبولیهای مدرس برن بهداشت و نیان مدرس تکلیف این ظرفیت خالی 3 نفره چی میشه؟
آخه من9 ژنتیک شدم و مدرس 7 نفر میگیره
خواهش میکنم هر جواب سوالمو میدونه بگه آخه من خیلی نگرانم

آخرین ویرایش:

مهربون

New member
دوست من که پارسال قبول شد الان داره شیراز میخونه. شما برا کیو میگی. من کارنامه دیدم سال 91 با 292 حالا خورده ایش یادم نیست رتبه 5 شده بود اگه اشتباه نکنم ...

رتبه ۱۸ سال ۹۲
ژن ۶۷.۷۸
سلولی۷۲.۲۲
بیوشیمی۷۲.۷۸
زبان۵۵.۸۳
نمره کل۳۰۷

ata.gen

New member
آفرین تبریک میگم خیلی عالیه، راستش من از دکترا خبر ندارم انشالله که همینطوره
فقط یه سوال خیلیا هستن که رتبه تک رقمی آورون تو علوم و واسه بهداشتم همینطور بعد ترجیح میدن بهداشتو برن
یعتی مثلا مدرسو آوردن ولی نمیرن، بعد تکمیل ظرفیت میکنن؟
مثلا اگه 3 نفر از قبولیهای مدرس برن بهداشت و نیان مدرس تکلیف این ظرفیت خالی 3 نفره چی میشه؟
آخه من9 ژنتیک شدم و مدرس 7 نفر میگیره
خواهش میکنم هر جواب سوالمو میدونه بگه آخه من خیلی نگرانم

مرسی.من دیدم که تربیت مدرس تکمیل ظرفیت میکنه. البته شما احتمال فبولیتون در بهداشت هست...

agigesabz

New member
دوست عزیز شما
شما100% مدرس قبولید سالهای قبل تا رتبه 10 هم قبول شدند.

Genetic1400

New member
بچه ها منبع زیاد مهم نیست مهم تعداد نفراتی هست که به یه سوال معترض هستن

microb89

New member
بچه ها سوال 66 ژنتیک جواب درست میشه تولید محصولات غیر اختصاص امروز از همه ی استادامون پرسیدم

بالا