نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد روانشناسي باليني خرداد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mmdreza.psy

New member
مخاطب کاپلان جامعه روانشناسی و روانپزشکی هست نه فقط بچه های کنکور ارشد بهداشت. در ضمن تو کنکور وزارت علوم از دو سال قبل سوال از dsm5 اومده!!! حالا یه کم عجیبه انتظار داشته باشیم یه مترجم اثری رو که ترجمه کرده چاپ نکنه!! خیلی از اساتید من کتاب رو تهیه کردن و حتی قراره پاییز امسال به عنوان منبع درس آسیب شناسی به دانشجوها معرفی کنن. همیشه این تغییرات کتاب ها و منابع برای اونایی که تو همون مقطع آزمون داشتن سردرگمی ایجاد کرده، از یکی دو سال آینده دیگه کسی دغدغه dsm4 و تغییرات dsm5 نداره. مهم اطلاعاتی هست که به ما اضافه میشه.. :auizz3ffy9vla57584x

حق با شماست ولی متاسفانه کنکور منطق حالیش نمیشه !! و وابسته به کتابه
من اسیبو ۵۰-۶۰ بیشتر نزدم ولی یادمه که انگار سوال لاکان توی جلداول کاپلان بود....و تقریلا میشه گفت کنکور ما کتاب محوره....
نمونه ی دیگشم سوال اتحاد درمانی که توی فیرس گزینه ی فک کنم ۲ رو تایید میکذد و کرامر ۳....این یعنی حفظی حفظی...
من به شخصه اگه امسال قبول نشم ٫کار ندارم منبع داره درست یا غلط میگه ٬ با روشهار حفظی میشینم ب بسم الله تا ن پایان کتابو حفظ میکنم...‌
پس با این اوصاف حق بدین بهم که انقدر نگران خوده منبع معرفی شده باشم......

bashaw

New member
بچه ها یه سوال!!
الان ویراست چندم کاپلان از گنجی موجود توی بازاره؟؟ کامل ۱۴۰۰-۱۵۰۰صفحه رو ترجمه کرده؟؟؟
سلام محمدرضا
سوال اولت یکم مبهمه!!!!
الان فقط جلد دوم تو بازار هست . و انگار جلد سومشون رفته زیر چاپ! چون تو کتابخانه ملی ایران جلد دو و سه ثبت شده. ولی ترجمه دکتر رضاعی هنوز حتی یک جلدش هم تو کتابخانه ملی ثبت نشده.

- - - Updated - - -

بچه ها یه سوال!!
الان ویراست چندم کاپلان از گنجی موجود توی بازاره؟؟ کامل ۱۴۰۰-۱۵۰۰صفحه رو ترجمه کرده؟؟؟
سلام محمدرضا
سوال اولت یکم مبهمه!!!!
الان فقط جلد دوم تو بازار هست . و انگار جلد سومشون رفته زیر چاپ! چون تو کتابخانه ملی ایران جلد دو و سه ثبت شده. ولی ترجمه دکتر رضاعی هنوز حتی یک جلدش هم تو کتابخانه ملی ثبت نشده.

bashaw

New member
حق با شماست ولی متاسفانه کنکور منطق حالیش نمیشه !! و وابسته به کتابه
من اسیبو ۵۰-۶۰ بیشتر نزدم ولی یادمه که انگار سوال لاکان توی جلداول کاپلان بود....و تقریلا میشه گفت کنکور ما کتاب محوره....
نمونه ی دیگشم سوال اتحاد درمانی که توی فیرس گزینه ی فک کنم ۲ رو تایید میکذد و کرامر ۳....این یعنی حفظی حفظی...
من به شخصه اگه امسال قبول نشم ٫کار ندارم منبع داره درست یا غلط میگه ٬ با روشهار حفظی میشینم ب بسم الله تا ن پایان کتابو حفظ میکنم...‌
پس با این اوصاف حق بدین بهم که انقدر نگران خوده منبع معرفی شده باشم......

باور کن بهت حق میدم، منم مثل تو آسیب رو 50-60 میزنم.و موافقم کنکور کتاب محوره و تقریبا میشه گفت حماقته وقتی سنجش پزشکی خودش کتاب معرفی میکنه بریم یه کتاب دیگه بخونیم. ولی کتاب همینه، با همین مشخصات و بدون تغییر فقط مترجمش فرق میکنه، و فکر نمیکنم مترجم از خودش مطلب در بیاره! اون چیزی رو که میبینه ترجمه میکنه. حتی اگه بهداشت بهمن ماه منبع کاپلان ترجمه رضاعی رو معرفی کنه! کسی میبره که از الان کاپلان رو خونده با توجه به شواهدی که هست انگار ارجمند به این زودی خیال چاپ کتاب نداره ینی بچه ها این سه ماه رو از دست بدن؟؟!!!
من خودم چون برای سال بعد میخونم از قانون دفع خطر احتمالی پیروی کردم و کاپلان گنجی میخونم. اینطوری حداقل خیالم راحته که اولین مطالعه کتاب که باید مفهومی باشه نمیافته پاییز!

mmdreza.psy

New member
باور کن بهت حق میدم، منم مثل تو آسیب رو 50-60 میزنم.و موافقم کنکور کتاب محوره و تقریبا میشه گفت حماقته وقتی سنجش پزشکی خودش کتاب معرفی میکنه بریم یه کتاب دیگه بخونیم. ولی کتاب همینه، با همین مشخصات و بدون تغییر فقط مترجمش فرق میکنه، و فکر نمیکنم مترجم از خودش مطلب در بیاره! اون چیزی رو که میبینه ترجمه میکنه. حتی اگه بهداشت بهمن ماه منبع کاپلان ترجمه رضاعی رو معرفی کنه! کسی میبره که از الان کاپلان رو خونده با توجه به شواهدی که هست انگار ارجمند به این زودی خیال چاپ کتاب نداره ینی بچه ها این سه ماه رو از دست بدن؟؟!!!
من خودم چون برای سال بعد میخونم از قانون دفع خطر احتمالی پیروی کردم و کاپلان گنجی میخونم. اینطوری حداقل خیالم راحته که اولین مطالعه کتاب که باید مفهومی باشه نمیافته پاییز:riz304::thumbsupsmileyanim:

saeeeeeede

New member
خب اکثر کتابای آسیب شناسی کلیه اختلالات رو پوشش نمیدن. اولین چاپ کتاب آسیب شناسی ایرادهایی داشت واسه همین ایشون بعد از یک سال ویراست دوم رو ارائه دادند. جدای از این ایشون کتاب جدیدی با همین عنوان چاپ کردند که اینبار کلیه اختلالات dsm5 رو پوشش میده ولی خیلی ها این کتاب رو چاپ دوم همون کتاب قبلی میدونن. در مورد دلیل اینکار هم تو مقدمه کاملا توضیح داده. ولی ویراست سوم؟؟؟؟
نـــــــــه هنوز که ویراست سومی در کار نیست سعیده،ویراست سوم برای چند سال دیگه اس. شاید من خیلی مثبت نگرم، آخه این نقطه مثبتی هست برای یک کتاب که ویراست های جدیدتری رو ازش ارئه بدن. یادت نیست بچه بودیم کتابای زمان پدرامون رو میخوندیم؟؟؟ خیلی سخته خداییش ، کتاب باید با طلاعات جدید آپدیت بشه..
سعیده من هم از اینجاش خیلی ضربه دیدم، منم کاملا فکر میکردم که منظور وزارت بهداشت dsm5 باشه. و کلی وقت گذاشتم رو dsm5!!!!!! ولی من این رو از چشم خود سنجش پزشکی میبینم، اولا وقتی میگه آخرین ویراست اشاره ای به ترجمه نمیکنه، اشاره ای به ناشر نمیکنه، تاجایی که من حدس زدم شاید منظورش همون نسخه اصلی انگلیسی باشه.خودت در جریانی سال های قبل اسم مترجم و حتی فصل ها رو هم مشخص می کرد. بلاخره کاپلان چاپ شده بود و ترجمه ایشون فکر نکنم تاثیری رو نظر هیئت انتخاب منابع داشته باشه! به قول خودت به اطلاعاتمون افزوده شد.
نمیدونم چه اشکالی داره اگه اول جلد دوم رو ترجمه کنن. ما که قبلا هم توجه زیادی به جلد یک نداشتیم. جدای از همه اینها حسن نیت این آقا برای من ثابت شده اس از اونجا که کتاب تازه چاپ شدشون رو که همون تغییرات dsm5 بود ( و بیشتر ما این کتاب رو خوندیم)رایگان در اختیار کاربرای اینترنتی گذاشتن کاری که واقعا کم سابقه بوده تازگیا هم شنیدم احتمالا یکی از جلدهای کاپلان رو هم احتمالا تو فضای مجازی قرار بدن. دیگه واقعا نمیدونم حسن نیت چطور میتونه باشه، یعنی حتما باید هرچی که دارن رو رایگان بزارن تا قبول کنیم یه تفاووتی هست. ولی خب این شغل یک نفره باید درآمدی ازش داشته باشه، چطوره که همیشه کتابای یکی از مترجما که محال دانشجوی روانشناسی باشی و اسمش رو بلد نباشی منبع همه کنکور هاست و همه دانشگاه اون کتابا رو معرفی میکنم و به چاپ بیستم هم میرسن ولی یه ویراست جدید ازشون نمیاد ، کسی هم ایراد نمیگیره، تازه همین مترجم صاحب نام هم بعد از گنجی کتاب آسیپ شناسی روانی بر اساس dsm5 رو چاپ کرد ولی کسی ایراد نگرفت چرا انقد زود کتاب چاپ کرد.
من تو کامنت قبلی هم این رو گفتم این حرفا و هیاهو رو ناشرا پخش میکنن ما هم ناخواسته دامن میزنیم، از اون طرف هم اون وبلاگی که گنجی گذاشته تا به هر سوال و اشکالی که تو کتاب هست پاسخگو باشه باعث شده بیشتر زیر ذره بین قرار بگیره.
نمیدونم چرا همش یاد کتاب جامعه شناسی نخبه کشی اثر علی رضاقلی میافتم.

سلام باشو
منم موافقم ک ویراست جدید ی کتاب خیلی مفیده و درواقع دانشجو رو آپدیت میکنه...اما همیشه و درهمه دنیا ویراست جدید ب خاطر عوض شدن اطلاعات و تغییر یافته هاس نه بخاطر عجله کردن مولف ک زودتر کتابو وارد بازار کنه اونم ناقص و با اشتباه... ایراد کار اینجاس.. شما همین هیلگارد رو درنظر بگیر...خیلی قشنگ واصولی هرچند سال داره ویراست جدیدش میاد چون یافته ها تغییر میکنه نه اینکه چون نویسنده میخاد از بازار استفاده کنه زودی کتاب ناقص رو منتشر کنه....
تا جایی ک من کتاب خوندم و دیدن معمولا کتابهای حوزه آسیب همه اختلالات رو شامل میشن...بجز کتابهایی ک تک اختلال هستن بقیه کتابهای این حوزه کامل بیماریهارو دربرداره...
من با ایشون صحبت کردم قرار بود کتاب جلداول کاپلان رو قبل عید رایگان درسایتشون بزارن ک خب اینکارو نکردن (ک میگن منتظر مجوز هستن ولی خب چی شد هنوز مجوز نگرفتن) (البته اینکارشون هیچ ایرادی نداره چون کاملا منطقیه ک نخوان زحمتشون رو رایگان بزارن و کاملا قابل درکه ) اما درمورد کتاب تغییرات در dsm5 ک ب صورت رایگان گذاشتن.... ی کتاب باحجم بسیار کم و توضیحاتی بسیار بسیارکم...اصلا چیزی رو به خواننده نمیرسوند و خیلی خیلی کلی بود(مثلا نوشته بود فلان اختلال تغییراتی داشته است،خب این تغییرات چین؟؟؟) و پراز علامت سوال،من ک خوندمش بیشتر گیج شدم...این کارشون بیشتر برای معرفی خودشون بود چون کسی ایشون رو نمیشناخت و علاوه بر اون فک کنم اگه کتابو برا فروش میذاشتن استقبالی نمیشد چون هیچی رو ب مخاطب نمیرسوند...
خب الان بحث بقیه مترجما نیست آقای سیدمحمدی هم سبک خودشون رو دارن و البته مث دکتر رضاعی ترجمه بعضی واژه هاشون واقعا فهمش مشکله...
باشو شاید بدمتوجه شدی..(هرچندشما به ایشون ارادت دارید و باهاشون درارتباطید اما خوبه نقاط ضعف رو هم ببینیم و متعصبانه نگاه نکنیم) من کاملا با سبک ترجمه ایشون موافق هستم اما از این مدل کتاب منتشر کردنشون واقعا گله مندم و معتقدم کارغیرحرفه ای هستش...
(وای مردم چقد حرف زدم:1dco2x0p1lilzhfpg1t)

saeeeeeede

New member
راستی بچه ها
وزارت کلید نهایی رو اعلام کرده و هیچ جوابی تغییر نکرده...:65d6a5d6s:

bashaw

New member
سلام باشو
منم موافقم ک ویراست جدید ی کتاب خیلی مفیده و درواقع دانشجو رو آپدیت میکنه...اما همیشه و درهمه دنیا ویراست جدید ب خاطر عوض شدن اطلاعات و تغییر یافته هاس نه بخاطر عجله کردن مولف ک زودتر کتابو وارد بازار کنه اونم ناقص و با اشتباه... ایراد کار اینجاس.. شما همین هیلگارد رو درنظر بگیر...خیلی قشنگ واصولی هرچند سال داره ویراست جدیدش میاد چون یافته ها تغییر میکنه نه اینکه چون نویسنده میخاد از بازار استفاده کنه زودی کتاب ناقص رو منتشر کنه....
تا جایی ک من کتاب خوندم و دیدن معمولا کتابهای حوزه آسیب همه اختلالات رو شامل میشن...بجز کتابهایی ک تک اختلال هستن بقیه کتابهای این حوزه کامل بیماریهارو دربرداره...
من با ایشون صحبت کردم قرار بود کتاب جلداول کاپلان رو قبل عید رایگان درسایتشون بزارن ک خب اینکارو نکردن (ک میگن منتظر مجوز هستن ولی خب چی شد هنوز مجوز نگرفتن) (البته اینکارشون هیچ ایرادی نداره چون کاملا منطقیه ک نخوان زحمتشون رو رایگان بزارن و کاملا قابل درکه ) اما درمورد کتاب تغییرات در dsm5 ک ب صورت رایگان گذاشتن.... ی کتاب باحجم بسیار کم و توضیحاتی بسیار بسیارکم...اصلا چیزی رو به خواننده نمیرسوند و خیلی خیلی کلی بود(مثلا نوشته بود فلان اختلال تغییراتی داشته است،خب این تغییرات چین؟؟؟) و پراز علامت سوال،من ک خوندمش بیشتر گیج شدم...این کارشون بیشتر برای معرفی خودشون بود چون کسی ایشون رو نمیشناخت و علاوه بر اون فک کنم اگه کتابو برا فروش میذاشتن استقبالی نمیشد چون هیچی رو ب مخاطب نمیرسوند...
خب الان بحث بقیه مترجما نیست آقای سیدمحمدی هم سبک خودشون رو دارن و البته مث دکتر رضاعی ترجمه بعضی واژه هاشون واقعا فهمش مشکله...
باشو شاید بدمتوجه شدی..(هرچندشما به ایشون ارادت دارید و باهاشون درارتباطید اما خوبه نقاط ضعف رو هم ببینیم و متعصبانه نگاه نکنیم) من کاملا با سبک ترجمه ایشون موافق هستم اما از این مدل کتاب منتشر کردنشون واقعا گله مندم و معتقدم کارغیرحرفه ای هستش...

سلام سعیده
من با خودم کلنجار رفتم که نظر بدم یا نه، بخاطر اینکه فکر نکنید از روی سوگیری حرف میزنم. ولی خب بلاخره منم فارغ از هر چیز دیگه ای نظر شخصی خودم رو دارم.
خیلی وقتا منتقد شدید گنجی بودم ولی آخرش به این نتیجه رسیدم که ترجمه خوب خوبه و نمیشه منکرش بود. خودت که بهتر با سبک ترجمه اش آشنا هستی و منم با جوادو موافقم که در سال های آتی سبک ترجمه مترجم ها بیشتر شبیه متد ایشون میشه.
ولی در مورد اشکال گفتی باور کن تو همه کتاب ها هست، تو کاپلان قبلی و شخصیت بعضی وقتا از اشتباهاتی که کرده بودن خنده ام میگرفت( مثلا همین مکانیزم های دفاعی که امسال بدجور چوبش رو خوردیم) ولی نمیدونم قضیه چیه اونجا اشتباهات کمتر به چشم میاد.
بلاخره بهتره منم بیشتر از این توضیحی اضافه نکنم :33:، و مطمئنا خواننده ها خودشون بهترین تصمیم گیرنده ها هستن.
ممنون از اینکه نظرت رو میگی، از فیدبکتم خوشم اومد! :rose:

saeeeeeede

New member
سلام سعیده
من با خودم کلنجار رفتم که نظر بدم یا نه، بخاطر اینکه فکر نکنید از روی سوگیری حرف میزنم. ولی خب بلاخره منم فارغ از هر چیز دیگه ای نظر شخصی خودم رو دارم.
خیلی وقتا منتقد شدید گنجی بودم ولی آخرش به این نتیجه رسیدم که ترجمه خوب خوبه و نمیشه منکرش بود. خودت که بهتر با سبک ترجمه اش آشنا هستی و منم با جوادو موافقم که در سال های آتی سبک ترجمه مترجم ها بیشتر شبیه متد ایشون میشه.
ولی در مورد اشکال گفتی باور کن تو همه کتاب ها هست، تو کاپلان قبلی و شخصیت بعضی وقتا از اشتباهاتی که کرده بودن خنده ام میگرفت( مثلا همین مکانیزم های دفاعی که امسال بدجور چوبش رو خوردیم) ولی نمیدونم قضیه چیه اونجا اشتباهات کمتر به چشم میاد.
بلاخره بهتره منم بیشتر از این توضیحی اضافه نکنم :33:، و مطمئنا خواننده ها خودشون بهترین تصمیم گیرنده ها هستن.
ممنون از اینکه نظرت رو میگی، از فیدبکتم خوشم اومد! :rose:

خوشحال شدم باهات بحث کردم...مهم بیان نظراتمونه حالا هرکسی نظر خودشو داره..و همین تفاوت آرا باعث پیشرفت میشه..:riz304:

rawy

New member
سلام راوی جووون:thanks:
(من آسیب66 زدم، هرچند سخن بسیار است اما دیگه به هرحال گذشته و گلایه فایده ای نداره و دردی رو دوا نمیکنه)
کتاب آسیب نوشته آقای مهدی گنجی هستش و دکتر گنجی زحمت ویراست رو برعهده داشتن(اینو نیدونم دقیق)،کتاب آسیب ایشون ویراست اول خیلی مشکل داشت و البته بعضی از اختلالات رو نداشت، ویراست دوم باز مشکلاتی داره و نظم و یکپارچگی یک کتاب رو نداره، الانم قراره ویراست سومش بیاد و چیزایی ک جامونده رو اضافه کنن....
کنکور دکترا امسال فقط 2یا3تا سوال درمورد dsm5 داشت اونم خیلی کلی مث اینکه زیرمجموعه ترما کدوما هستن، یا کدوم اختلالات از dsm حذف شدن، هرکسی کتاب کاپلان قبلی رو خونده باشه راحت 80به بالا میزنه...
کاپلان جدید تغییرات خیلی زیادی با قبلی نداشت..کاملا درست میگی... من میگم همون زمانی ک برا خوندن اون کتاب قطور گذاشتیم میتونست روی کتابهای دیگه ای سرمایه گذاری بشه و خیلی بهتر نتیجه بده(ب هرحال وقتی کتابی رو میخونی نمیشه از صفحاتش بپری چون همش میگی نکنه از اینجا سوال بدن)
بنظر من اصلا عقب مانده نیستن بلکه بهترین کار ممکن رو کردن که از کاپلان5 سوال ندادن چون اصلا هنوز ترجمه نشده و آقای گنجی برای استفاده از این بازار مبهم جلد دوم کتاب رو منتشر کردن اونم نصف اختلالات رو داره و خیلی کار غیرحرفه ای بود...(کاش ی ماه قبل کنکور وزارت اعلام میکرد که از کاپلان جدید سوال نمیده ، یا حداقل مث دکترا یکی دوتا کلی میداد)
ب هرحال دیگه گذشت و افسوس گذشته حال رو خراب میکنه، امیدوارم همه بچه ها نتیجه زحمتشون رو ببینن :

خب بدم نبوده عزیزم, سوالات آسیب امسال خیلی تفاوت داشت با سالهای قبل و این تفاوت تو درصد برای همه رقبا یکسان هست, همونطور که سال قبل سوالات شخصیت رو ساده داده بودند و رواندرمانی رو مفهومی و مشکل و امسال بالعکس
آره دکتر گنجی ویراست کردند, من کتاب دکتر آزاد رو هم قبلا خونده بودم تا جایی که یادمه اونم همه اختلالات رو نداشت. منظورت از نقص کتاب کدومه؟ خود مطالب غلط داشته یا اینکه فصل هایی که بعدا اضافه شده
من کتاب آسیب رو ندیدم نمی تونم نظر بدم اما ترجمه کاپلان رو تایید می کنم
منظورم دکترای وزارت علوم بود, ایشون که رتبه تک بودند گفتند خیلی از سوالات از دی اس ام جدید اومده, البته باز نظری در این مورد ندارم چون من سوالاتشون رو ندیدم
اینکه از دی اس ام 5 سوال ندن حق با توئه اما اینکه از دی اس ام 4 سوال بدن واقعا مسخره است!!! که اینکار رو کردند و عقب موندگیشون رو اثبات می کنه , اونهمه مطلب که تو هر دو کتاب مشترک هستند مجبور نبودند از مطالب بیات شده تو کنکور با این اهمیت استفاده کنند
به عقیده من در موردی که شما ازش گله داری مسئولیت اصلی بر می گرده به نحوه ی واقعا مسخره ی اعلام منابع (کاپلان آخرین ویراست :New (6)::sdasdasd:) واقعا مسخره است (سالهای گذشته : ترجمه فلان, فصل فلان, پاراگراف فلان!!!!)
اما شخصا با کلیت این قضایا مسئله ای ندارم, چون هر سال یه داستان مشابهی پیاده می شه و در نهایت قوی تر ها و مسلط تر ها این دو ماراتن رو برنده می شند, قطعا کسی که مثلا از بچگی زبان کار کرده جلو هست, یا کسی که همه جور منبع مثلا از شخصیت رو مطالعه کرده و از قبل مسلط هست, یا دانشگاه خوبه بوده با اساتید خوب و ... به هر حال مطالب نیاز به مرور زیاد و تسلط زیاد داره, آزمون شوخی برداری نیست , پذیرش سی چهل نفر از اینهمه واقعا هم اجرای آزمونش کار مشکلی هست هم قبول شدنش به نظرم بیشترین شوک به بچه های پارسال بود که با نامردی تمام تو دقیقه نود ظرفیت ها رو کم کردند واقعا بی انصافی بود
به هر حال بهداشت همیشه گفته همینه که هست و ما هم بابد بگیم چشم :black_eyed:

rawy

New member
سلام باشو

ببخشید تو بحثتون وارد می شم
سعیده جون من تو کار کتاب پزشکی لاتین بودم, کتابهای لاتین هر چهار سال یکبار و کتابهای تخصصی تر هر هفت هشت سال یکبار باید ویرایش جدیدشون بیاد
الان همین کاپلان هم حتی اگه دی اس ام جدید نمیومد از 2007 تا حالا باید که ویرایش جدیدش میومد
حالا نمی دونم برای این قانون خاصی دارند یا نه اما بعید می دونم چنین قانونی تو کشور ما باشه!
هیلگارد کتاب لاتین هست که ترجمه می شه و کتاب آسیب شناسی کتاب داخلی و تالیف هست, این تفاوت ها به این دلیل هست حالا اینکه دلیل عملکردشون به این شکل چی هست رو خودشون باید توضیح بدند
من هم از اون فایل رایگان استفاده نبردم نمی دونم شاید دقیق نخوندم به هر حال یه فرصت بود که استفاده ازش اختیاری بود و قطعا براش وقت گذاشتند
کلا این بحث رو در مورد کاپلان و ترجمه اون پیش کشیدم که همچنان بهش معتقد هستم و به دلیل بی علاقگی به وزارت علوم پیگیر منابعش هم نیستم

rawy

New member
راستی بچه ها
وزارت کلید نهایی رو اعلام کرده و هیچ جوابی تغییر نکرده...:65d6a5d6s:

من که اصلا چک هم نکردم حتی
پارسال بچه ها گروهی و هماهنگ اعتراض کردند و یکی دو مورد تغییر کرد
اما در کل تاثیر چشمگیری تو درصد ها نمی زاره, ذهنت رو درگیرش نکن, فدای سرت هرچی شده شده دیگه

javadoo

New member
واقعا؟؟؟؟ پس تا حالا کجا بودید؟ ما آمادگی خودمون رو برای پای منبرتون نشستن اعلام می کنیم :auizz3ffy9vla57584x

خانم مدیر شما تعیین کنید من در چه موضوعی باید منبر برم موضوعش هم مشکل نیست از توافق هسته ای بگیر تا تاثیرات فرزند پروری سهل گیرانه در آینده فرزندان....

چیزی که من متوجه شدم همه ما روانشناسا اهل منبر و سخنرانی هستیم خیلی دوست داریم این کارو...:mad_majidonline:

یه موضوعی که همیشه ذهن من و در گیر می کنه اینه که ما به واسطه تحصیل تو این رشته و الزامات اون چه بر سر شخصیت و رفتار خودمون میاریم من اساتید رو دیدیم که خودشون رو سمبل بهداشت روانی می دونستند یا روانشناسای که این قدر به کار و بارشون غره بودن و خودشون رو نامبر وان می دونستند.

تا الان به این فکر کردین که کار روان درمانی چقدر سخت، پیچیده، و طاقت فرساست. به اینکه چقد این حس که تو آدم کامل و حسابی هستی و اینجا نشستی تا برا آدمای کج و معوج کاری کنی معالجه ای کنی حس بدی به آدم میده و وقتی مشکلات خودتو می بینی که سر در گمی و گیج، به خودت میگی هی جواد(در اینجا لطفا اسم خودتون رو بنگارید:smiliess (3):) تو به چه حقی به خودت اجازه دادی برا یکی دیگه نسخه بپیچی. و خیلی دیگه از نقطه های ظریف و گنگ که تو این کار ممکنه پیش بیاد.

حالا بگذریم که دید همه نسبت بهتون تغییر می کنه و تجربه من نشون داده تلاش برا تغییرشم بی فایدست. مگه اینکه آدم نارسیسی باشید و از این حس با تمام وجود لذت ببرید یه خود برتر بین کامل باشید و حتی دیگران رو تشویق کنید تا از شما بپرسند و بخوان تا براشون حلش کنی.(من این شکلیشو زیاد دیدم)

دوست دارم تجربیات دوستان رو در این باره بشنوم من سراپا گوشم لطفا حرف بزنید:smilies-azardl (12)

rawy

New member
بچه ها یه سوال!!

آقای گنجی یه کتاب دوجلدی به اسم آسیب شناسی براساس DSM 5 نوشتند که تالیف خودشون هست که این کتاب هست

jeld_asib_1_2.png

این کتاب به فرمایش دوستان ویرایش دومش چاپ شده

عکس زیر جلد دوم از ترجمه کاپلان هست که ویراست نداره همین یه کتاب اومده تا الان (چهارجلدی هست و فعلا همین جلد منتشر شده گویا)
jeld_kaplan_mihanblog.JPG

آخرین ویرایش:

rawy

New member
خانم مدیر شما تعیین کنید من در چه موضوعی باید منبر برم موضوعش هم مشکل نیست از توافق هسته ای بگیر تا تاثیرات فرزند پروری سهل گیرانه در آینده فرزندان....

چیزی که من متوجه شدم همه ما روانشناسا اهل منبر و سخنرانی هستیم خیلی دوست داریم این کارو...:mad_majidonline:

یه موضوعی که همیشه ذهن من و در گیر می کنه اینه که ما به واسطه تحصیل تو این رشته و الزامات اون چه بر سر شخصیت و رفتار خودمون میاریم من اساتید رو دیدیم که خودشون رو سمبل بهداشت روانی می دونستند یا روانشناسای که این قدر به کار و بارشون غره بودن و خودشون رو نامبر وان می دونستند.

تا الان به این فکر کردین که کار روان درمانی چقدر سخت، پیچیده، و طاقت فرساست. به اینکه چقد این حس که تو آدم کامل و حسابی هستی و اینجا نشستی تا برا آدمای کج و معوج کاری کنی معالجه ای کنی حس بدی به آدم میده و وقتی مشکلات خودتو می بینی که سر در گمی و گیج، به خودت میگی هی جواد(در اینجا لطفا اسم خودتون رو بنگارید:smiliess (3):) تو به چه حقی به خودت اجازه دادی برا یکی دیگه نسخه بپیچی. و خیلی دیگه از نقطه های ظریف و گنگ که تو این کار ممکنه پیش بیاد.

حالا بگذریم که دید همه نسبت بهتون تغییر می کنه و تجربه من نشون داده تلاش برا تغییرشم بی فایدست. مگه اینکه آدم نارسیسی باشید و از این حس با تمام وجود لذت ببرید یه خود برتر بین کامل باشید و حتی دیگران رو تشویق کنید تا از شما بپرسند و بخوان تا براشون حلش کنی.(من این شکلیشو زیاد دیدم)

دوست دارم تجربیات دوستان رو در این باره بشنوم من سراپا گوشم لطفا حرف بزنید:smilies-azardl (12)

خیلی هم عالی
اگه دوستان موافق باشند با توافق گروهی موضوع انتخاب می کنیم و در موردش صحبت می کنیم, چه بهتر که شما که خودتون مشتاق هستید پیگیر مباحث باشید :rose:
دوستان لطفا تو بحث شرکت کنید
قصد داشتم تاپیک جدید گفتگو براش باز کنم اما با عناوین قسمت روانشناسی هماهنگ نیست لطفا تو زنگ تفریح بحث رو ادامه بدیم

زنگ تفریح ارشد روانشناسی

mmdreza.psy

New member
آقای گنجی یه کتاب دوجلدی به اسم آسیب شناسی براساس DSM 5 نوشتند که تالیف خودشون هست که این کتاب هست

jeld_asib_1_2.png

این کتاب به فرمایش دوستان ویرایش دومش چاپ شده

عکس زیر جلد دوم از ترجمه کاپلان هست که ویراست نداره همین یه کتاب اومده تا الان (چهارجلدی هست و فعلا همین جلد منتشر شده گویا)
jeld_kaplan_mihanblog.JPG

اها...مرسی...حالا همینو میخرم در اولین فرصت....تا ببینم چه موقعی کاپلان انتشارات ارجمند کامل بیاد...

saeeeeeede

New member
منم حتما تو بحث شرکت میکنم...اما من شب کارم ، آخرشب در خدمت دوستان عزیزم هستم

marzieh88

New member
این سایت تخمین رتبه چند روزه چش شده ؟! چرا باز نمیشه ؟! واسه شمام اینجوریه ؟!
اگه کسی تونست واردش شه تا سره پاس(!!!)بیزحمت ببینه من رتبم چند شده و شرکت کننده ها چند نفر بودن پلیز (نمره خامم 204 بود )

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا