نحوه مطالعه درس ژنتیک برای داوطلبان ژنتیک انسانی

آیا با ایجاد برنامه مطالعه گروهی برای آزمون ژنتیک انسا?

• مجموع رای دهندگان
    0

kh.ghojoghi

New member
جزوه موسسه خلیلی که سروش شهریار نوشته بدک نیست، زمینه رو واسه خوندن امری و هزاره آماده میکنه

yyy

New member
درسنامه ژنتیک ،ترجمه برومند حسینی زیر نظر دکتر سیدنا!به نظرم واسه شروع ژنتیک پایه عالیه.

dilak

New member
ممنون نجما به خاطر کمکت به ما خیلی ممنون که تنهامون نذاشتی
منم برا پایه ژنتیک از کلاسیک تا ژنومیک و ژنوم 3 رو دارم میخونم به نظرت چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

najma

New member
ممنون نجما به خاطر کمکت به ما خیلی ممنون که تنهامون نذاشتی
منم برا پایه ژنتیک از کلاسیک تا ژنومیک و ژنوم 3 رو دارم میخونم به نظرت چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خواهش میکنم عزیزم . وظیفس .
کتاب حسن اکرمی برای پایه خیلی خوبه . ولی ژنوم 3 اصلا مناسب نیست . خیلی سنگینه . من جای شما باشم وقتی که برای ژنوم 3 میزارم رو ، اضافه میکنم به وقت امری و هزاره و اونارو چندین بار دوره میکنم .
این کتاب برای مقطع کارشناسی نیست . اما بازم اگر حرفه ای هستید و وقتتون خالیه خب به هر حال کتاب خوبیه .

armin van buuren

New member
مام هستیم واسه امداد رسانی البته اگه دوستان قابل بدونن :riz277: واسه پایه بهتره ی کتاب خلاصه یا جزوه بخونین بعدا اگه دیدین از ژنتیک خوشتون میاد تصمیم بگیرین ک این رشترو امتحان بدین و الا .....

آخرین ویرایش:

DNA.2013

New member
نجما و ارمین میشه بدونم شماها لیسانستون کدوم دانشگاه بودین؟

patris

New member
سلام نجمای عزیز ممنونم ازت بابت تاپیک مفیدت
درست میگی منم پارسال اواخر بهمن امری رو شروع کردم فکر میکردم راحت تموم میشه ولی از همون اول فهمیدم که خیلی سنگینه به خصوص که پایه من ضعیف بود و فهم مطالب واسم خیلی سخت بود واسه همینم نا امید شدم و این شد نتیجش!!!
راستش من هنوز شروع نکردم به خوندن ولی میخوام با از کلاسیک تا ژنومیک اکرمی شروع کنم
به نظرت واسه پایه همین کتاب کافیه؟بعد این فهم امری راحتتر میشه؟

..eli

New member
قربونت:* امیدوارم هر دو سه روز یه با شروع کنی مباحثو نوشتن و به قول خودمون آپ کردن،منم به نوبه ی خودم شروع می کنم طبق برنامه پیش رفتن، فقط خواهشم اینه همه ی اطلاعاتو و زمان دقیق شروع وچی چطور بودنشو اینجا بنویسی،تا همه برنامه و منبع دستشون باشه..اگر هم شد یه روزای خاص رو میایم همین جا رفع اشکال تو همین صفحه چون من هنوز آشنایی چندان با این سایت ندارم! :دی
بی هپی گایز..:)

fateme67

New member
سلام دوستان ببخشید دیر کردم!!منم هستم هر کمکی که از دستم بربیاد انجام میدم..نظرات دوستانمو خوندم..درمورد مهندسی ژنتیک منم با نجما موافقم کتاب براون انتشارات خانه زیست شناسی واقعا کتاب کامل و خوبیه..دوستانی که میخوان سال بعد کنکور بدن از همین الان شروع کنن چون حجم مطالب زیاده ولی اصلا نگران نباشین شما به اندازه کافی وقت دارین فقط فرصتا رو از دست ندین.

3pid

New member
salam najma jan.fek konam ham classi shodim.manam esfahan ghabul shodam.vezarat olum ham genetic beheshti ghabul shodam.alan shak daram kodum ro beram.nazare shoma chye???

آخرین ویرایش:

najma

New member
سلام نجمای عزیز ممنونم ازت بابت تاپیک مفیدت
درست میگی منم پارسال اواخر بهمن امری رو شروع کردم فکر میکردم راحت تموم میشه ولی از همون اول فهمیدم که خیلی سنگینه به خصوص که پایه من ضعیف بود و فهم مطالب واسم خیلی سخت بود واسه همینم نا امید شدم و این شد نتیجش!!!
راستش من هنوز شروع نکردم به خوندن ولی میخوام با از کلاسیک تا ژنومیک اکرمی شروع کنم
به نظرت واسه پایه همین کتاب کافیه؟بعد این فهم امری راحتتر میشه؟

راستش من فقط کتاب و مباحثش رو دیدم ! خودم از روی جزوه های دانشگام خوندم . نمیدونم برای کنکور بهمن کافیه یا نه ! ولی برای قبل از امری خوبه .
اگر امکانش رو دارید حتما کلاس برید برای پایه .
برای فهم بیشتر امری چیزای دیگه ای هم هست که حتما با هم جلو رفتیم مطرح میشه .
بچه ها راستی برای کتاب تست ژنتی پایه که پرسیده بودید من کتاب خانه زیست شناسی رو علی رغم کم بودن سوالاش ترجیح میدم . چون جواباش فوق العاده کامله . برای بهمنتون هم خوبه .
اما کتاب ژنتیک انتشارات فرهنگ رو اصلا توصیه نمیکنم خیلی غلط داره و جواباش اصلا به درد نمیخوره.

najma

New member
قربونت:* امیدوارم هر دو سه روز یه با شروع کنی مباحثو نوشتن و به قول خودمون آپ کردن،منم به نوبه ی خودم شروع می کنم طبق برنامه پیش رفتن، فقط خواهشم اینه همه ی اطلاعاتو و زمان دقیق شروع وچی چطور بودنشو اینجا بنویسی،تا همه برنامه و منبع دستشون باشه..اگر هم شد یه روزای خاص رو میایم همین جا رفع اشکال تو همین صفحه چون من هنوز آشنایی چندان با این سایت ندارم! :دی
بی هپی گایز..:)

حتما الی جان . ایشالا بحث پایه تموم شد بلافاصله با بچه ها برنامه ریزی میکنیم برای هزاره و امری و رفع اشکال با کمک بچه های سال قبل .

najma

New member
salam najma jan.fek konam ham classi shodim.manam esfahan ghabul shodam.vezarat olum ham genetic beheshti ghabul shodam.alan shak daram kodum ro beram.nazare shoma chye???

سلام تبریک میگم عزیزم !! خب البته مزایای بهداشت رو خودتون بهتر از من میدونید . ولی مزایای تهران بودن هم کم نیست . به نظر من هر دو تا دانشگاه برید و حسابی تحقیق کنید .

بالا