نحوه مطالعه درس ژنتیک برای داوطلبان ژنتیک انسانی

آیا با ایجاد برنامه مطالعه گروهی برای آزمون ژنتیک انسا?

• مجموع رای دهندگان
    0

پروانه

New member
سلام عزیزم
نه واقعا نیازی نیست!
حتی بچه های بیوشیمی هم به خوندن این دوتا رضایت دادن چه برسه به ماها که رشتمون ژنتیکه
بله لنینجر هم جز رفرنسای بهداشت هست
واسه میکروب علوم چرا
اما خب چون بچه های اینجا بیشتر واسه بهداشت می خونن واسه میکروب وقت نمی ذارن
شما گزینه ی المپیاد رو نزدی مورد نداره چون اگه مجاز به انتخاب رشته بشی می تون انتخاب رشته نکنی
اما تو بهداشت این امکانو نداری! و باید اول رشته و شهرهارو انتخاب کنی و بعد بری سر جلسه و در صورت قبولی از امتحان سال بعد که برات مهمه محروم میشی

خیلی از پاسخ کاملتون ممنونم... مخصوصا این مطلبی که در مورد ارشد بهداشت گفتین...
راستش من هم دوست دارم فقط برای بهداشت تلاش کنم اما نمیدونم ظرفیتش برای ژنتیک انسانی چقدره!
به نظرتون قبولی ژنتیک بهداشت زیاد سخت نیست؟

mahnam

New member
خیلی از پاسخ کاملتون ممنونم... مخصوصا این مطلبی که در مورد ارشد بهداشت گفتین...
راستش من هم دوست دارم فقط برای بهداشت تلاش کنم اما نمیدونم ظرفیتش برای ژنتیک انسانی چقدره!
به نظرتون قبولی ژنتیک بهداشت زیاد سخت نیست؟

خواهش می کنم
پس حالا که 2 سال وقت داری حسابی بخون که حتما قبول شی :a2d3:
واسه ژنتیک سال قبل تا اونجایی که یادمه کلا 65 نفر بود ظرفیت
سخت که هست اما با تلاش و وقت مناسبی که شما داری نشدنی نیست :bunnyearsmiley:

hasti13

New member
سلام.من زیست شناسی جانوری میخونم.و علاقه ی زیادی به ژنتیک دارم.اما متاسفانه کسی رو نمیشناسم که راهنماییم کنه.امیدوارم اینجا بتونم جواب سوالامو پیدا کنم.ممنون

mahnam

New member
سلام.من زیست شناسی جانوری میخونم.و علاقه ی زیادی به ژنتیک دارم.اما متاسفانه کسی رو نمیشناسم که راهنماییم کنه.امیدوارم اینجا بتونم جواب سوالامو پیدا کنم.ممنون

سلام هستی جان خوش اومدی
تو این تاپیک بچه های ژنتیک انسانی هستن
اگه سوالی داشتین ازشون بپرسین حتما جواب میدن
http://olumpezeshki.ir/forum/thread3185-228.html#post152092

hasti13

New member
خیلی ممنون .. اگه لطف کنید منابع رو دقیق بهم بگین و اینکه اول از کدوم باید شروع کنم با چه روش خوندنی ، واقعا ممنون میشم.هرچند من هنوز ترم چهارم رشته ی زیستم اما چون خیلی از سختی رشته ی زنتیک میگن دوس دارم زودتر شروع کنم که کارم خیلی سخت نباشه واسه بعد. ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید.

hasti13

New member
منابع رو واسه این میخوام که امسال از نمایشگاه کتاب بگیرم .. البته اگه فک میکنید فعلا نباید اینکارو بکنم راهنماییم کنید.یا حداقل اونایی که بهتره زودتر بگیرم وبخونم لطفا معرفی کنید. خیلی ممنون و ببخشید که هی سوال میپرسم.

mahnam

New member
خیلی ممنون .. اگه لطف کنید منابع رو دقیق بهم بگین و اینکه اول از کدوم باید شروع کنم با چه روش خوندنی ، واقعا ممنون میشم.هرچند من هنوز ترم چهارم رشته ی زیستم اما چون خیلی از سختی رشته ی زنتیک میگن دوس دارم زودتر شروع کنم که کارم خیلی سخت نباشه واسه بعد. ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید.

خواهش عزیزم

http://olumpezeshki.ir/forum/thread548-12.html

تو این تاپیک بچه ها در مورد منابع صحبت کردن و نتیجه گیری تو پست 3 و 4 همین صفحه آورده شده
باز کل تاپیک منابع رو مطالعه کن ، اگه سوال در مورد منابع داشتی همون جا بپرس هستی جان
ترم 4 زمان مناسبیه برای شروع

آخرین ویرایش:

hadiss

New member
سلاااااام به همه دوستان واقعا ممنونم خیلی ازمطالب استفاده کردم

چراخلاصه بقیه فصلهارونیست؟

باآرزوی موفقیت برای همه

saeed92

New member
سلام بچه ها می خوام واسه زیست سلولی-مولکولی کتاب تست بخرم! چه کتابی خوبه؟؟؟؟
ضمنا خوندن تامسون و امری واسه ارشد کفایت میکنه یا باید هزاره هم بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahnam

New member
سلام بچه ها می خوام واسه زیست سلولی-مولکولی کتاب تست بخرم! چه کتابی خوبه؟؟؟؟
ضمنا خوندن تامسون و امری واسه ارشد کفایت میکنه یا باید هزاره هم بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سعید جان این سوالو باید تو منابع می پرسیدی http://olumpezeshki.ir/forum/thread548-12.html
اما من همینجا جوابتو میدم
تا حالا بچه ها از تستایی که در زمینه ی سلولی مولکولی وجود داشته ( مخصوصا جواباش) زیاد راضی نیستن! اما خب باز زیست سلولی مولکولی از انتشارات کتابخانه ی فرهنگ فک کنم خوب باشه ( اکثر بچه ها از همین استفاده می کنن)
خوندن امری و هزاره واجبه ، چون اونا رفرنس هستن نه تامسون!

omid9030

New member
نجمه .فاطمه کجا ر فتین نکنه از کسی یا چیزی دل خور شدین ؟؟
تو رو خدا بیایین ادامه بدین

_30min_

New member
ﺳﻼﻡ ﺍﺯ ﻫﻤﺘﻮﻥ ﻭﺍﺳﻪ ﯾﻪ ﻫﻤﭽﯿﻦ ﺟﺎﯾﯽ ﻣﺘﺸﮑﺮﻡ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺷﻤﺎ ﺧﻮﻧﺪﻥ ﺟﺰﻭﻩ ﻧﻔﺮﺍﺕ ﺑﺮﺗﺮ ﺑﻬﺘﺮﻩ ﯾﺎ ﻣﻨﺎﺑﻊ
ﺣﺠﻢ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺧﯿﻠﯽ ﺯﯾﺎﺩﻩ ﻣﻦ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺟﺰﻭﻩ ﻧﻔﺮﺍﺕ ﺑﺮﺗﺮﻡ

Gene20

New member
بچه ها من امسال یه از رضا زاده خریدم به اسم سلولی مولکولی دکتر عبادی بود اما بعدها متوجه شدم این مال یکی از قبولی های ژنتیک شهید بهشتی 91 (خانم ندا منصوری)بود که این بسیار اعصاب خورد کن با جملات بی سروته نامفهوم . خیلی غلط غلوط و درهم بود افتضاح بود. خیلی هم بی محتوا . من پایه خوبی نداشتم بعدها فهمیدم که این چقدر تهی و بی ارزش بوده است .خواهش می کنم موقع خرید جزوات خیلی دقت کنید اشتباه منوتکرار نکنید این روزها بازار وکتاب داغه تو این گرونی ها مواظب باشید کسی شماروبه اشتباه نندازه. چون خودم خیلی ضررکردم جدا از زیان مالی درس سلولی ومولکولی ام خیلی ضربه خورد

farzanee20

New member
بچه ها اگه هم برا ژنتیک پایه هم پزشکی امری را بخونم کافیه نتیجه میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا اینکه برای پایه باید چیز دیگه بخونم ؟؟؟؟؟؟راسی من بیوشیمی استرایر را دارم برا ژنتیک پایه وپزشکی استرایر کافیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

farzanee20

New member
بچه ها به نظرتون کتاب ژنوم3 را دارم بخونمش؟؟؟؟؟؟؟؟یا وقتم را بذارم برا بیوشیمی وسلولی ژنتیک هنو پاس نکردم وکتابی ازش ندارم که بخونم!!!:sadsmiley:

mahnam

New member
بچه ها اگه هم برا ژنتیک پایه هم پزشکی امری را بخونم کافیه نتیجه میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا اینکه برای پایه باید چیز دیگه بخونم ؟؟؟؟؟؟راسی من بیوشیمی استرایر را دارم برا ژنتیک پایه وپزشکی استرایر کافیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نه واسه ژنتیک پایه امری کتاب مناسبی نیست
برای پایه کتاب های دیگه ای هست ، مثلا بخش پایه ی کتاب از کلا سیک تا ژنومیک خیلی خوب پایه رو توضیح داده
ببخشید متوجه ی منظورتون نمیشم!!!
بیوشیمی چه ربطی به ژنتیک پایه و پزشکی داره

Maryam.A

Well-known member
فکر کنم منظورشون آزمون علوم و بهداشته یعنی 2تا آزمون و بوشش می ده؟
اگر درست فهمیده باشم

mahnam

New member
فکر کنم منظورشون آزمون علوم و بهداشته یعنی 2تا آزمون و بوشش می ده؟
اگر درست فهمیده باشم

آهان
از این لحاظ
خب از منابع بهداشت که هست
علومم پوشش میده
بچه ها فرقی نداره ! لنینجر ، استرایر ، دکتر احسانی و...
یه کتابو شروع کنین به خوندن دیگه
nimad جان شما باید ترم 4 باشی الان
درسته؟؟
اینقد دست پاچگی واسه چیه؟
همون استرایرو بخون یا کتاب دکتر احسانی

بالا