منابع آزمون دکتری ایمنی شناسی

cyavash

New member
خود استراخان هم کتابشو کامل نخونده اونوقت شما اونو رفرنس ژنتیک برای رشته ایمنی معرفی میکنی.....بابا خیلی کارت درسته...همه رو زدی..

nastaran8

New member
خود استراخان هم کتابشو کامل نخونده اونوقت شما اونو رفرنس ژنتیک برای رشته ایمنی معرفی میکنی.....بابا خیلی کارت درسته...همه رو زدی..

شما چه فصلايى از ژنتيک امرى رو پيشنهاد مي ديد واقعا کتاب جالبى نيست ...:-(

cyavash

New member
قبول دارم که هر قدر منابع گسترده تر باشند کار دانشجو برای امتحان سخت تره...اما نظر شخصی من اینست که امتحان باید در نهایت سختی و گستردگی منابع و مباحث طراحی بشه تا گزینش حداقل در مرحله کتبی تا حد امکان مناسب تر باشه.....محدود کردن آزمون به آند رفرنس خاص، نتیجه تقریبا مشابهی را برای همه رقم خواهد زد و غربال خوبی نیست.

immuno

New member
خدمت سروران عزیز و پویندگان ایمنی: برای قبولی در رشته دکترای ایمنولوژی (پیشنهاد من دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده بهداشت گروه پاتوبیولوژی بخش ایمونولوژی...دکتر شکری یا دانشگاه علوم پزشکی شیراز دانشکده پزشکی گروه ایمونولوژی ..دکتر قادری ) باید درس ایمنی بالای 85 درصد ، بیوشیمی بالای 55 درصد ، ژنتیک بالای 65 درصد کسب کنید.
و اما منابع:
ایمونولوژی: کتاب جاودانه ابوالعباس (تسلط کامل تاکید میکنم کامل...درک مفهومی)-ایمونوبیولوژی جان وی (خیلی کتاب خوبیه و تاکید میکنم بعد از عباس مطالعه بشه...مخصوصاً جداول و شکلها)- کتاب سرولوژی دکتر پاکزاد (برای اینکه در رقابت با 10 نفر اول کم نیارین)- کتاب دکتر وجگانی (فقط چون طراح سوال هست و دیگر هیچ)- مباحث ویژه (مثلاً بگردین ببینین دکتر شکری و دکتر قادری و مثلاً دکتر حاجتی فیلد تحقیقاتشون چیه؟ شاید بیش از 5 تا سوال از همین مباحث طرح بشه)
بیوشیمی: تقریباً تمام کتابا مناسبن چون جوری سوال میدن که بیشتر از 70 نشه زد(استثناء همیشه هست) ولی کتاب محمدی دو جلدی اگر چه زیاده ولی خوبه.
ژنتیک: با تجه به اینکه از امثال مباحث پزشکی جای مولکولی رو در امتحان دکترای ایمنی گرفته پس چاره ای جز امری نیست.

موفق باشین

خیلی ممنون از راهنمایی شما

doosty

New member
تکلیف همه درسا مشخصه بجز ژنتیک!!!
کلا این درس منبع درست حسابی نداره
تنها کارش سر در گم کردنه!!!

eeeeeeehsan

New member
salam bacheha
azmun doktoraye imono emsal hamash teknik bud.kasi ketabi dar in mored mitune moarefi kone?
سلام دوست عزیز
اول اینکه خوش اومدین
دوم اینکه اگر مقدور هست واستون فارسی تایپ کنید، ممنون.

در آخر هم چون نمی خوام بدون جواب بمونید اینو میگم، بچه های دکترا کم سر میزنن به این تاپیک، شما سوالتون رو واسه ی بچه های این تاپیک پیام خصوصی کنید شاید ایمیلی واسشون ارسال شد و جواب دادن.

موفق باشید.

سلام دوستای عزیز
من ارشد فیزیولوژی جانوری دارم
،قصد دارم ایمونو شرکت کنم واسه دکترا و تقریبا بیس ایمونو ندارم
کسی تا حالا از جزوات ایمونو گروه آموزشی دکتر نوری استفاده کرده؟؟ آخه کتابایی که دوستان معرفی کردن خیلی حجمشون زیاده و فکر نمی کنم بتونم توی این فرصت بخونمشون! لطفا راهنماییم کنید دوستان، اگه کسی جایی دیگه میشناسه که های مناسبتری داره لطفا معرفی کنه ، خیلی ذهنم آشفته است لطفا کمکم کنید!!

آخرین ویرایش:
لطفا اگه کسی اطلاع دقیقی از سر فصلهای درس ایمونو، بیوشیمی و ژنتیک برای آزمون دکترای ایمونولوژی پزشکی داره لطفا در اختیار بقیه بذاره ممنونم

eeeeeeehsan

New member
سلام دوستای عزیز
من ارشد فیزیولوژی جانوری دارم
،قصد دارم ایمونو شرکت کنم واسه دکترا و تقریبا بیس ایمونو ندارم
کسی تا حالا از جزوات ایمونو گروه آموزشی دکتر نوری استفاده کرده؟؟ آخه کتابایی که دوستان معرفی کردن خیلی حجمشون زیاده و فکر نمی کنم بتونم توی این فرصت بخونمشون! لطفا راهنماییم کنید دوستان، اگه کسی جایی دیگه میشناسه که های مناسبتری داره لطفا معرفی کنه ، خیلی ذهنم آشفته است لطفا کمکم کنید!!

لطفا اگه کسی اطلاع دقیقی از سر فصلهای درس ایمونو، بیوشیمی و ژنتیک برای آزمون دکترای ایمونولوژی پزشکی داره لطفا در اختیار بقیه بذاره ممنونم
سلام دوست عزیز
خوش اومدین
از جـزوات اطلاعی ندارم، ولی واسه شما تو این زمان کم کتاب ایمنی شناسی الگوریتمی دکتر داوود بشـاش رو پیشنهاد می کنم.
خلاصه و دسته بندی شدست. ولی باید کمی بیس ایمنی داشته باشین، چون خلاصه است.
اگر بیس ایمنتون صفره و حتی نمی دونی به عنوان مثال آنتی ژن آنتی بادی چی هستن باید کتاب ابوالعباس رو بخونید.
کتاب برای کنکور ایمنی هم هست، کم حجم و خلاصه، منتها برای دکترا من توصیه نمی کنم.

برای منابع هم دفترچه کنکور دکترا رو دانلود کنید.

موفق باشین.

سلام ممنون از راهنماییتون
یه سوال دیگه منظورتون ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباسه؟ [SIZ:smiliess (4):E=4] یا
عنوان سلولی مولکولی رو نداره؟[/SIZE]

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
سلام ممنون از راهنماییتون
یه سوال دیگه منظورتون ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباسه؟ [SIZ:smiliess (4):E=4] یا
عنوان سلولی مولکولی رو نداره؟[/SIZE]
بله، ایمونولوژی سلولی ملوکولی ابوالعباس، ترجمه دکتر کیهانی.

با سلام
من کتاب ایمونولوژی ابوالعباس رو تهیه کردم ولی ترجمه دکتر عبدالرحیم رضایی و همکاران هست، ویراش 2012،مشکلی نیست همین رو بخونم؟یاباید ترجمه دکتر کیهانی باشه حتما؟ در کنار این کتاب چه کتابی مطالعه کنم بهتره؟
من دارم برای کنکور دکترای سال 95 برنامه ریزی میکنم و قصد دارم حتما دانشگاه اصفهان قبول شم ولی هیج رزومه ای درزمینه ایمونو ندارم، این چقدر میتونه تاثیر منفی تو قبولیم داشته باشه؟ ممنون میشم جواب سوالاتم رو بدید

eeeeeeehsan

New member
با سلام
من کتاب ایمونولوژی ابوالعباس رو تهیه کردم ولی ترجمه دکتر عبدالرحیم رضایی و همکاران هست، ویراش 2012،مشکلی نیست همین رو بخونم؟یاباید ترجمه دکتر کیهانی باشه حتما؟ در کنار این کتاب چه کتابی مطالعه کنم بهتره؟
من دارم برای کنکور دکترای سال 95 برنامه ریزی میکنم و قصد دارم حتما دانشگاه اصفهان قبول شم ولی هیج رزومه ای درزمینه ایمونو ندارم، این چقدر میتونه تاثیر منفی تو قبولیم داشته باشه؟ ممنون میشم جواب سوالاتم رو بدید
سلام
در مورد رزومه نداشتنتون باید با یه رتبه ای که همون اصفهان قبول شده صحبت کنید، من از اینجا هر حرفی بزنم کامل درست نیست.
ولی تا اونجایی که من میدونم بچه های دانشگاه تهرانی معمولن دکترا قبول میشن، اونم به دلیل پ. اگرم از شهر دیگه قبول بشن حتمن رزومه قوی ای رو داشتن. مگر اینکه رتبه کتبیتون خیل بالا باشه.. که اونم باز اکتفا نکنید بهش، حتمن با رتبه کسی که داره دکترا اصفهان رو میخونه مشورت کنید.

در مورد کتاب مهم نیست چه ترجمه ای باشه، مهم اینه که روون باشه. بخونیدش، اگه ترجمش قابل قبول بود ادامه بدید.
در مورد ویرایشش هم ترجمه 2015 اومده، ولی تغییر چندانی نکرده. همین 2012 احتمالن کافیه.
در کنارش هم سرولوژی پاکزاد، و بعد از اون کتاب دکتر وجگانی. تست هم فراموش نشه.

برای بیوشیمی و ژنتیک چه منبعی رو انتخاب کردید؟

mehranmo68

New member
ba salam b modire mohtaram ehsanchandnokte khater neshan beshamk 2015 abbass khylintaghirate mohemi dare va etelaat daghigh b daneshjoyandade shavadaz jomle taghirat ezafe shodan 1 fasl jadid dar takamolva tamayoz cd8 va ezafe shodan lamphocit haye imeni zati va ................................

eeeeeeehsan

New member
ba salam b modire mohtaram ehsanchandnokte khater neshan beshamk 2015 abbass khylintaghirate mohemi dare va etelaat daghigh b daneshjoyandade shavadaz jomle taghirat ezafe shodan 1 fasl jadid dar takamolva tamayoz cd8 va ezafe shodan lamphocit haye imeni zati va ................................
سلام
ممنون از نظرتون.
من یه بررسی اجمالی که انجام دادم چیزی جدیدی ندیدم، یه فصلی هم که اضافه شده صرفن کتاب رو منسجم ترش کرده.
اگه شما کامل خوندیش ممنون میشم تغییراتش رو داخل این تاپیک عنوان کنید.
مقایسه ترجمه های ابوالعباس + عکس

آخرین ویرایش:

f.j

New member
سلام به همگی..
با توجه به این که دو درس بیو و ژن برای دکترای ما ضریب کمی دارن و درس اصلی نیستن توصیه من اینه که همون رفرنسهای ارشد خوب مطالعه شه..
خودم برای بیوشیمی ک.ل.ا.س رو توصیه میکنم برای کسانی ک بیس قوی ندارن
برای کسانی که بیس خوبی دارن هم کتب کنکوری مثل کتاب دکتر اااااااحسااااانی و بیو برای کنکور و در کنارش حتما حتما تست گنجینه..
برای ژن هم امری ترجمه ی لیلا یوسفیان انتشارات ابن سینا
و خلاصه امری نجات مهدیه ک واقعا عالیه..توصیه میکنم اول چکیده رو بخونید بعد به رفرنس مراجعه کنید..
موفق باشید

آخرین ویرایش:
با سلام
چندتا سوال داشتم که میخواستم ازتون بپرسم: اول اینکه در رشته ایمونو تحصیل کردید؟ دوم اینکه من کتاب دکتر وجگانی و بیوشیمی دکتر احسانی رو نمیتونم پیدا کنم با توجه به اینکه ساکن خوزستان هستم چه راهی رو پیشنهاد میکنید برای تهیه این کتابا؟
میخواستم اگر براتون مقدوره آدرس ایمیل یا یه راه ارتباطی برای ارتباط با دانشجوهای دکترای ایمنی شناسی در اختیارمون بزارید واقعا ممنون میشم...

بالا