مطالعه ی گروهی ارشد(( هماتولوژی )) 93-94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mohana

Well-known member
متشکرم از راهنماییتون خیلی لطف کردین...:rose:
یه سوال دیگه: زیست و بیو رو از کی شروع کنیم بهتره؟

salam bacheha.man hemato daneshga tehran ghabul shodam.darsada mohasebe shode khodam
hemato:75
bio:60
zist:67
imono:80
zaban:70
hemato : just henry va hafberand...dustan khahesh mikonam khodetuno sar dar gom nakonin.be jaye khundane chand ketab yk ketabo kamel bkhunid.bazam migam henry henry henry va hafberand.
banke khun : man faqat gol afshan khundam va ali bud.
bio: faqat nejat shokuhi
zist: ziste seluli va molkuli va mohandesi jenetike majid mahdavi...qesmate mohandesi jenetikesh lazem nist.ketab alie
zaban : 504-essential words for toefl(30 darse 15 loqate va mohemtar az hame ketabe baraye konkure zaban omumi k 10 sale gozashtaro kamelan ba tarjome dare.
ketabaye dars azmune saeed daneshmandi : hemato-imono-bio komaki bud shayane zekr be man.
vase zist baraye konkur ham ok e.omidvaram movafaq bashid.
bekhunin.hameye shoma mitunin.un k bala saretune havatuno dare...

مررسی از راهنماییتون میشه اسم کتابای زبانی ک خوندین ب همراه انتشارات و نویسنده هاشونو ب فارسی تایپ کنین؟ ممنون میشم :smiliess (8):

f-mk

New member
سلام بچه ها.
یه سوال دارم:برا ارشد هماتو ترتیب ارجحیت و برتری دانشگاهای تهران به چه صورتیه؟دانشگاه تهران تربیت مدرس بهشتی و انتقال خون هرکدوم در چه الویتی هستن؟

سلام بچه ها.
یه سوال دارم:برا ارشد هماتو ترتیب ارجحیت و برتری دانشگاهای تهران به چه صورتیه؟دانشگاه تهران تربیت مدرس بهشتی و انتقال خون هرکدوم در چه الویتی هستن؟

دقیقا سوال منم همینه... تو ی تاپیکی پرسیده بودم کسی پاسخ گو نبود :smiliess (12):

ینی مدرس از بهشتی بهتره؟؟ من فک میکردم بهشتی بهتره... تازه من هیچ اطلاعی از انتقال خون ندارم آخه دانشگاه ک نیس انستیتوئه دیگه درسته؟؟؟

aaaa

New member
انتقال خون و بهشتی خوابگاه نمیدن این بزرگترین مشکلشون هست. گروه هماتوی بهشتی استاداش خوبن.
انتقال خون چون زیاد دانشجو میگیره از یه بابت خوب نیست.
اهواز و تبریز و مشهد از نظر قدمت: تبریز از همشون جلوتره و استاداش هماتویی هستن ولی مشهد کلا پاتولوژیست هستن و دانشکده ای ندارن و معمولا تو بیمارستان هستن. در مورد اهواز بی خبرم
تربیت مدرس از نظر تئوری و دکترا بهترین انتخاب هست. استاداش یا مدعو هستن یا مال خودشون هستن. چون دکترا هم داره از این نظر خیلی مفید خواهد بود. در ضمن واسه اینده شغلی هم همین طور
تهران: اسمش دیگه روشه شاید بهترین نباشه ولی از نظر امکانات و اساتید بهترین هست.
ایران هم تقریبا مثل تهران هسست.
از نظر خودم تو این مدت به این نتایج رسیدم

کاملا با دوستمون aaaa موافقم.
مدرس و تهران هرکدوم از یه نظرایی اولا.ولی کلا رنکینگه تهران فک کنم تا جایی ک میدونم بالاتر باشه.

hamatology92

New member
سلام دوستان.
یه سوال ! نخندینا!
انتخاب رشته ی ارشد پزشکی چجوریه؟ مثلا من که میخوام ایشالا هماتو بدم تو ثبت نام رشته و شهر و انتخاب میکنم اولویت مهمه؟ چن تا حق انتخاب داریم ؟ کسی که انتخاب اولش قبول نشه با همون نمره میره رو انتخاب بعدی؟

aaaa

New member
سلام دوستان.
یه سوال ! نخندینا!
انتخاب رشته ی ارشد پزشکی چجوریه؟ مثلا من که میخوام ایشالا هماتو بدم تو ثبت نام رشته و شهر و انتخاب میکنم اولویت مهمه؟ چن تا حق انتخاب داریم ؟ کسی که انتخاب اولش قبول نشه با همون نمره میره رو انتخاب بعدی؟
سلام دوستم چرا خنده!!؟؟
موقع ثبت نام اولیه محل تحصیلتون را هم انتخاب میکنید.
تعداد انتخاب ها بستگی به تعداد محل شهر ها هست. مثلا هماتو امسال: اهواز، تهران(تهران، ایران، بهشتی، انتقال خون و تربیت مدرس و ایران)، تبریز و مشهد اعلام ظرفیت کرده بودن. شما تنها بر اساس اولویت هاتون و بر حسب علاقه شهرتون را انتخاب می کنید و هیچ اولویت دیگه مهم نیست یعنی تنها علاقه.
تعدادشون هم مهم نیست ولی معمولا همه افراد برای بالا بردن شانس قبولی همه کد محل ها را می زنن یعنی همه شهر ها را بر اساس اولویت علاقشون انتخاب می کنند.
شما باید دقت کنید که دانشگاههای خوب را اول بزنین سپس دانشگاه های سطح پائین تا اگر نمرتون خوب باشه همون اولی ها قبول شین.
بله با همون نمره میره انتخاب بعدی یعنی برخلاف دانشگاه ازاد است( تو دانشگاه ازاد انتخاب اول خیلی مهمه و شانس قبولی خیلی زیاد ولی در سراسری تنها علاقه مهمه و هیچ )

hamatology92

New member
سلام دوستم چرا خنده!!؟؟
موقع ثبت نام اولیه محل تحصیلتون را هم انتخاب میکنید.
تعداد انتخاب ها بستگی به تعداد محل شهر ها هست. مثلا هماتو امسال: اهواز، تهران(تهران، ایران، بهشتی، انتقال خون و تربیت مدرس و ایران)، تبریز و مشهد اعلام ظرفیت کرده بودن. شما تنها بر اساس اولویت هاتون و بر حسب علاقه شهرتون را انتخاب می کنید و هیچ اولویت دیگه مهم نیست یعنی تنها علاقه.
تعدادشون هم مهم نیست ولی معمولا همه افراد برای بالا بردن شانس قبولی همه کد محل ها را می زنن یعنی همه شهر ها را بر اساس اولویت علاقشون انتخاب می کنند.
شما باید دقت کنید که دانشگاههای خوب را اول بزنین سپس دانشگاه های سطح پائین تا اگر نمرتون خوب باشه همون اولی ها قبول شین.
بله با همون نمره میره انتخاب بعدی یعنی برخلاف دانشگاه ازاد است( تو دانشگاه ازاد انتخاب اول خیلی مهمه و شانس قبولی خیلی زیاد ولی در سراسری تنها علاقه مهمه و هیچ )

dear aaaa
may Allah always bless u...thanks & regards

kahookahoo

New member
دانشگا تهران شاید اسمش بهتر باشه ولی ایران امکاناتش با تهران ب هیچ عنوان قابله مقایسه نیس (کاملا اگاهانه میگم ومطمءن باشید همینه من تو هر دوش درس خوندم)تازه تهران دکترا نداره ولی ایران داره پس برای ادامه تحصیل بهتره استاداشونم تقریبا در 1 سطح ان.
درباره رنکینگم دانشگاهی ک ب زور بینه رتبش 400-500 ک دیگه.....

دانشگا تهران شاید اسمش بهتر باشه ولی ایران امکاناتش با تهران ب هیچ عنوان قابله مقایسه نیس (کاملا اگاهانه میگم ومطمءن باشید همینه من تو هر دوش درس خوندم)تازه تهران دکترا نداره ولی ایران داره پس برای ادامه تحصیل بهتره استاداشونم تقریبا در 1 سطح ان.
درباره رنکینگم دانشگاهی ک ب زور بینه رتبش 400-500 ک دیگه.....

دقیقا منم ایران میخونم و امکانات دانشگاه ایران فوق العاده اس، ب نظرم تهران فقط اسم داره ....

ta jayi k man midunam tehran va enteghale khun va modares faqat PhD migiran.na iran...
vali dar kol emkanate iran behtare...vali rankingo nemidunam chon az bachehaye PhD porsidam.

dar zemn man ranking manzuram tu keshvar bud na donya .iran khabgahaye khubi dare.emkanate refahie khubiam dare.vali labratuare maqze ostekhane tarbiat modares va asatidesh yk taraf.tehrano bordesh va nofuzesh tu keshvar yk taraf.inas k baese behtar shodan mishe.
az inam nagzarim k ghavitarin pirapezeshkie keshvar male iran va behtarin olum azmayeshgahi!!!

aaaa

New member
ببینید درسته یکم شرایط دانشگاه ها با هم فرق داره ولی در کل اصول و شراط و قوانینشون یکی هست و چون دانشگاه ها فراغ بال ندارند پس تو هر جا که باشیم با محدودیت ها یا شرایطی یکسان برخورد خواهیم کرد تو برخی دانشگاه ها یکم بدتر و در برخی یکم خوب تر. ولی در کل به نظرم خودم خود دانشجو باید درس بخونه و دانشگاه زیاد تاثیری نداره پون کسی که دنبال دکترا هست ارشد تنها یه پل هست و نوع دانشگاه فرق نمیکنه تنها واسه دکترا مهمه که مثلا اسم دانشگاه تهران رو مدرکت باشه.
در ضمن دانشگاه های تهران که تا اونجایی من خبر گرفتم بچه ها می گن که کلاساشون با هم گاهی تشکیل میده یعنی بچه های مدرس و تهرانو ایرانو و بهشتی ...
در ضمن استادای خوب هماتو و رشته های دیگه هم بین دانشگاه های تهران در رفت امد هستم و به صورت مدعو می یان. مثلا دکتر پوپک و ناصری در حالی که مال مدرس نیستن ولی به صورت مدعو در مدرس واحد دارن.

ببینید درسته یکم شرایط دانشگاه ها با هم فرق داره ولی در کل اصول و شراط و قوانینشون یکی هست و چون دانشگاه ها فراغ بال ندارند پس تو هر جا که باشیم با محدودیت ها یا شرایطی یکسان برخورد خواهیم کرد تو برخی دانشگاه ها یکم بدتر و در برخی یکم خوب تر. ولی در کل به نظرم خودم خود دانشجو باید درس بخونه و دانشگاه زیاد تاثیری نداره پون کسی که دنبال دکترا هست ارشد تنها یه پل هست و نوع دانشگاه فرق نمیکنه تنها واسه دکترا مهمه که مثلا اسم دانشگاه تهران رو مدرکت باشه.
در ضمن دانشگاه های تهران که تا اونجایی من خبر گرفتم بچه ها می گن که کلاساشون با هم گاهی تشکیل میده یعنی بچه های مدرس و تهرانو ایرانو و بهشتی ...
در ضمن استادای خوب هماتو و رشته های دیگه هم بین دانشگاه های تهران در رفت امد هستم و به صورت مدعو می یان. مثلا دکتر پوپک و ناصری در حالی که مال مدرس نیستن ولی به صورت مدعو در مدرس واحد دارن.

Kamelan movafeqam duste aziz.arshad faqat y doreye gozare.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا