مطالعه ی گروهی ارشد(( هماتولوژی )) 93-94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

yahoda

New member
تجربه ی من

مرسی yahoda ی عزیز...ببخشید این سوال رو می پرسم...این راهنمایی ها قبلا جواب پس داده؟؟؟ یعنی مطمئنی؟؟مثلا خود من هماتو گل افشان اصلا نخوندم...ولی شنیدم ک هست و می خواستم بگیرمش... اما الان دیگه نمیدونم بخرم یا نخرم!!!یعنی همون دیویدسون کافیه!!!:33:

دیویدسون کافی ست! شک نکن. من امسال قبول نشدم بخاطر اینکه بیوشیمی و بیولوژی رو جدی نگرفته بودم. وقتی هماتو بخونی در دفعات اول سخته. کم کم برای خودت دسته بندی کن. خصوصا لوسمی و لنفوم رو دسته بندی شده بخاطر بسپار. اگه در دسته بندی مشکل داری یا کتابت چاپ رنگی نیست - اونی که زیر نظر دکتر رخشان هست عالیه- از نت استفاده کن. با تسلط بر دیویدسون، بانک خون گل افشان و سیستم های خونی سالی رادمن میتونی حدود هفتاد درصد بزنی، بهر حال برخی سوالات بالینی هستندو شرایط یک بیمار ذکرمیشه یا کنترل کیفی هستن. کنترل کیفی دکتر ملکی توصیه میشه.*** من گل افشان دارم ولی حفظش نمیکنم. دیویدسون رفرنس اصلی.ه. مهارت های خون شناسی رو نخر.خیالت راحت.

من ی سوال دارم:

واسه بیوشیمی باید ساختار ها رو حفظ کرد؟؟ مثلا fad این شکلیه b1 اون شکلیه و این حرفااا؟
آخه من فک میکنم این تیپ سوالا بیشتر واسه کسایی که میخان بیوشیمی امتحان بدنه هوم؟؟؟:33:

میشه منو راهنمایی کنین کسی نمیدونه چیکار باید کرد؟؟؟؟؟؟؟

yahoda

New member
بهتره مطابق تست های سال های قبل بخونی بیوشیمی رو. کم کم دستت میاد کدوم ساختار و واکنش ها مهمتره. ولی دور اول روی ساختار ها زوم نکن. باز هم میگم برای کل دروس، قبل از شروع مطالعه یه نگاهی به تست ها بندازید. بعضی چیزا واقعا اهمیت کنکوری ندارن.

yahoda

New member
لیلا! نود وسه. روزانه ها ممنوعیت ندارن که دوبار پشت سرهم کنکور بدن. ورودی های بهمن نمیتونن دوبار کنکور بدن.

joodi

New member
سلام
من زیست خوندم.اما بی نهایت دوست دارم هماتولوژی بخونم.خودم میدونم پایه برا این رشته ندارم،اما تصمیمو گرفتم.اما نمیدونم چجوری شروع کنم با چه کتابایی و با چه برنامه ریزییی.لطفا کمکم کنید.خیلی تو اینترنت گشتم تا یه جای مناسب مثل اینجا رو برای مشاوره پیدا کردم.کتابهاییم که فعلا دارم ایناس:
خون شناسی هنری دیویدسون
ایمونولوژی رویت
زیست سلولی مجد
زبان 504

bahram-68

New member
سلام
من زیست خوندم.اما بی نهایت دوست دارم هماتولوژی بخونم.خودم میدونم پایه برا این رشته ندارم،اما تصمیمو گرفتم.اما نمیدونم چجوری شروع کنم با چه کتابایی و با چه برنامه ریزییی.لطفا کمکم کنید.خیلی تو اینترنت گشتم تا یه جای مناسب مثل اینجا رو برای مشاوره پیدا کردم.کتابهاییم که فعلا دارم ایناس:
خون شناسی هنری دیویدسون
ایمونولوژی رویت
زیست سلولی مجد
زبان 504

دوست عزیزم واسه زبان 504 + تافل + کتاب لزگی (لغات سوالات کنکور به دقت خونده بشه) کتابهای مناسبی هستن

hematology70

New member
سلام دوستان یاد پارسال این موقع خودم افتادم
نگران نباشید و بدون استرس بخونید
من ارشد هماو مدرس امسال قبول شدم س داشتین بپرسین

oooookh

New member
یه سوال ؟؟؟ دانشجوهای ارشد نمی تونن آزمون استخدامی(آزمونی ک کارشناس آزمایشگاه بخواد) شرکت کنن؟؟

yahoda

New member
چون ورودی های بهمن بیشتر از یکسال از فارغ التحصیل شدنشون میگذره. درواقع باید فاصله ی دو کنکور پیاپی کمتر از یکسال باشه. ***** راهکار:ورودی های بهمن چند واحد عمومی رو بذارن تا نه ترم.ه تمام کنن. و اونوقت میشه دوبار پشت سرهم کنکور بدن ؛)

yahoda

New member
آزمون استخدامی، درصورتی که قید نشده باشه "حتما طرح را گذرانده باشید" برای همه آزاده. پس کسی که ارشد داره و طرحشم رفته، میتونه آزمون بده.

hem

New member
سلام
اگه میشه کسایی ک قبول شدن در مورد منبع واسه بیوشیمی و زیست کمکم کنن...
hemotology 70 اگه کمک کنین ممنون میشم

- - - Updated - - -

سلام
اگه میشه کسایی ک قبول شدن در مورد منبع واسه بیوشیمی و زیست کمکم کنن...
hemotology 70 اگه کمک کنین ممنون میشم

oooookh

New member
یعنی کسی ک ارشد هماتو داشته باشه میتونه به عنوان کارشناس شرکت کنه؟؟؟

joodi

New member
سلام دوستان .من امروز شروع کردم به خوندن.برای خودم برنامه تهیه کردم اما از 22 صفحه خون ،فقط 2 صفحه خوندم.شدیدا پر مطلبه.همینطور زبان رو هم شروع کردم فعلا یک درس یک درس جلو میرم.اما در کل از همین الان به خودم امیدی ندارم.نمدونم چکار کنم

Z0HRE

New member
برای رسیدن به چیزیکه هرگز نداشته اید باید کسی شوید که هرگز نبوده اید.

به امید موفقیت

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا