مطالعه گروهی فیزیولوژی(همه رشته ها)فیزیولوژی-نانو-تغذیه و.....

saharandishe

New member
سلام من چون اولین بارم هست دارم گایتون روکاکل میخونم سرعتم کندهست،وهنوزمباحثم روتموم نکردم،ولی یک نکته:

لازمه فعال شدن جایگاهactive site)دراکتین کدام عامل زیراست؟
1-شکسته شدنATP
2-اتصال سرمولکول میوزین بهGاکتین
3-پمپ کلسیم درغشاتوبول طولی
4-افزایش یونCaدرسارکوپلاسم
وقتی همه دیدندونظرشون روگفتند،جواب روخواهم گفت.البته جواب راحت هست.

به نظرم هرجمعه هرکسی نکته های خودش روقراربده تادوستان ازپراکندگی وسردرگمی خارج بشن،ودرانتهای روزوقتی همه پاسخ های خودشون روبرای سوالات بقیه دادندهرکسی جواب صحیح ودلیل روبگه،نظرتون چیه؟

emd

New member
سلام من چون اولین بارم هست دارم گایتون روکاکل میخونم سرعتم کندهست،وهنوزمباحثم روتموم نکردم،ولی یک نکته:

1-شکسته شدنATP

به نظرم هرجمعه هرکسی نکته های خودش روقراربده تادوستان ازپراکندگی وسردرگمی خارج بشن،ودرانتهای روزوقتی همه پاسخ های خودشون روبرای سوالات بقیه دادندهرکسی جواب صحیح ودلیل روبگه،نظرتون چیه؟
من نظرم ابنه که برنامه رو یکم سبکتر کنیم
چون هفته اول بوده و غشا وعصب وعضله و فوق العاده مهمه این هفته هم این فصلو تمدیدش کنیم
البته اگه دوستان موافقن
جواب سوالت هم بنظر من گزینه 4 میشه
چون باید کلسیم باشه که به تروپونین c وصل بشه وباعث بشه با تغییر شکل تروپونینT ، تروپومیوزین از روی جایگاه فعال اکتین برداشته بشه

infomdmir

New member
چون هفته اول بوده و غشا وعصب وعضله و فوق العاده مهمه این هفته هم این فصلو تمدیدش کنیم
البته اگه دوستان موافقن
چون باید کلسیم باشه که به تروپونین c وصل بشه وباعث بشه با تغییر شکل تروپونینT ، تروپومیوزین از روی جایگاه فعال اکتین برداشته بشه
برنامه یکم به هم ریخته شده

infomdmir

New member

1-شکسته شدنATP

به نظرم جواب گزینه یک باشه چون نوع انقباض در ماهیچه صاف و مخطط فرق می کنه ولی به هر حال لازمه اصلی شکستن ATP توسط سر ATPase میوزین است

saharandishe

New member
البته اگه دوستان موافقن

گزینه 4کاملادرست هست.

nuter.93

New member
يه سوال _ ظريب انتشار كلوكز 5*10 به توان منفي 6 بر حسب سانتيمتر مربع بر ثانيه هست : براي اينكه كلوكز 100 ميكرومتر رو طي كنه جه مدت زماني نيازه؟ جواب 3/3 ثانيه است ولي نحوه محاسبه اون بر اساس قانون اول فيك جطور بوده؟ مثلا كفته كلوكز 1 سانتيمتر رو در 9ساعت به صورت انتشار طي مي كنه ! كسي نحوه محاسبه رو ميدونه ايا؟ !

elham2012

New member
سلام.منم چون باره اوله که گایتون میخونم یکم کندم واز نکته هاتون استفاده میکنم.یه سوال میپرسم،جواب که دادین منم جوابو میگم..

*در تنظیم جریان خون عضله در زمان ورزش کدامیک از عوامل زیر نقش بیشتری دارد؟
1.فشار اکسیژن میان بافتی
2.غلظت یون هیدروژن میان بافتی
3.گرمای تولیدی عضله
4.فعالیت سمپاتیک عروقی

saharandishe

New member
سلام.منم چون باره اوله که گایتون میخونم یکم کندم واز نکته هاتون استفاده میکنم.یه سوال میپرسم،جواب که دادین منم جوابو میگم..

1.فشار اکسیژن میان بافتی
3.گرمای تولیدی عضله
4.فعالیت سمپاتیک عروقی

من فکرمیکنم گزینه 4درست باشه ،سمپاتیک باترشح نوراپی نفرین موجب تنگ شدن عروق خونی وافزایش مقاومت ودرنتیجه افزایش فشارخون میشوندتابه ارگانهای حیاتی بیشترخون رسانی کنند.

saharandishe

New member

1.فشار اکسیژن میان بافتی
3.گرمای تولیدی عضله
4.فعالیت سمپاتیک عروقی

من فکرمیکنم گزینه 4درست باشه ،سمپاتیک باترشح نوراپی نفرین موجب تنگ شدن عروق خونی وافزایش مقاومت ودرنتیجه افزایش فشارخون میشوندتابه ارگانهای حیاتی بیشترخون رسانی کنند.

saharandishe

New member
www.tums90.blogfa.com
این آدرس وبلاگ بچه های پزشکی هست،که من چون کنکورنمیرم،وبرای خوندن مباجث گایتون مشکل دارم ازVOICEهایی که اونهاقراردادنداستفاده می کنم،گرچه کامل نیست ولی همین قدری هم که هست مفیده امیدوارم بتونیداستفاده کنید..

elham2012

New member
فکر کنم هنوز زوده جوابو بگم نه؟یکم دیگه صبر میکنم که اگه بقیه هم میخوان جواب بدن..فردا پاسخ صحیح رو میگذارم.

elham2012

New member

1.فشار اکسیژن میان بافتی
3.گرمای تولیدی عضله
4.فعالیت سمپاتیک عروقی

جواب گزینه 1..در مورد تنظیم جریان خون موضعی 2تا تئوری وجود داره:

الف)تئوری متسع کننده عروقی:در زمان فعالیت بافت موادی مانند آدنوزین،co2،اسیدلاکتیک،هیستامین و یون H در بافت افزایش می یابد ک همگی نقش وازودیلاتوری دارند.

ب)تئوری نیاز به اکسیژن:O2جهت حفظ انقباض عروق لازمه،در صورت کاهش،درصد بسته بودن آرتریولها به علت انقباض اسفنکتربی،کاهش یافته جریان خون بافت زیاد میشود.دو مثال مهم پرخونی واکنشی و پرخونی فعال می باشد.پرخونی فعال عبارتست از این که در جریان فعالیت شدید یک بافت،جریان خون آن به شدت افزایش می یابد.

elham2012

New member
میبینم که دوستای خوبم سخت مشغوله درس خوندن هستنو هیچکی این طرفا سر نمیزنه..
نکته هارو قرار شد جمعه ها بگیم نه؟منتظرم پس تا ازشون استفاده کنم..

بالا