مطالعه گروهی زبان برای آزمون 94-95 بهداشت: اول تافل، بعد لزگی

با خواندن کدام یک از کتاب های زیر برای شروع موافق هستید

• مجموع رای دهندگان
    0
  • نظرسنجی بسته .

PariSima

New member
بپه ها به نظرتون براى وزارت علوم چى بخونم؟؟ واقعا نميدونم زبان علوم چى بخونم

shima69

New member
من دارم از این فایل 800 لغت ضروری که تو سایت گذاشته بودین می خونم.اشکال که نداره؟فلش کارتشو هم دارم.فکر نمیکنم فرقی کنه.فرق میکنه؟

این فایلها که میگین کجاست? تو همین تاپیکه?
من همه صفحات و گشتم ولی فایل برای دانلود پیدا نکردم!!!
:smiliess (11):

mojiii1369

Member
این برای ۵۰۴ هستش? لغات اونه بیشتر
برای کتاب تافل فایل نیست? من کتابشو نخریدم' با همین فایلها به جاش میشه جبران کرد?

نه فقط لغت های کتاب 504 ولغاتی که از متنش مهمه هست.واسه تافل هم من از pdf می خونم.
نمی دونم چه طور فایلشو بزارم اینجا.

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
ببین شما منابع رو ببین چیان، کتاباشون رو یا تهیه کن اول لغاتشون رو بخون یا نخواستی پی دی اف لغاتشون رو بردار و بخونشون. داخل سایت هست. طریقه خوندن هم روزی حداقل 20 لغت با جعبه لایتنر. کم کم هم به تعدادش اضافه می کنی.
برای شروع با لغات تافل شروع کن، کم کم خودت متوجه میشی دایره لغاتت رو با چی گسترده کنی..
بعد یه مدت که به زبان خوندن عادت کردی متن و تست زدن هم مداوم بهش اضافه می کنی. فقط یا نباید زبان بخونی یا میخونی حتی 1 روز هم خوندنت قطع نشه. اونایی که نتیجه گرفتن مداوم و مستمر خوندن.

من دارم از این فایل 800 لغت ضروری که تو سایت گذاشته بودین می خونم.اشکال که نداره؟فلش کارتشو هم دارم.فکر نمیکنم فرقی کنه.فرق میکنه؟
هیچ فرقی نداره.. لغت لغته.. شما وقتی نری سر جلسه کنکور، نصف لغاتی که اونجا به چشت میخوره چه تو متن چه تو ووکب، نصفشون خارج از منابعه!!!
پس برد با کسیه که اول با لغات منابع شروع کنه.. بعد کم کم دایره لغاتش رو بیشتر کنه.. از هرجا میرسه لغات جمع کنه و بخونه.
مثلن وقتی روزی 20 تا لغت میخونی بعد 1 ماه نیاز پیدا می کنی به متن کار کردن.. کتاب لزگی رو باز می کنی متنش رو بخونی و تستاش رو بزنی.. یهو 10 لغت جدید اضافه میشه.. اینطوری کم کم دایره لغاتت گسترده تر میشه.
نگرد دنبال اینکه این لغات خوبه بخونم یا خوب نیست، فقط بخون، هرچی دم دستت میرسه بخون.
210 روز وقت داری، روزی 20 تا هم نخونی میشه 4200 تا لغت!!! کسی که دایره لغاتش 4200 تا باشه و متن و تست هم در کنارش کار کرده باشه زبانش رو تو کنکور عالی میزنه.

همین لزگی پره از لغت مفیده.. نگاه هم نکن به لغات داخل سایت، لغات داخل کتاب لزگی 3 برابر لغات آماده شده داخل سایه.

آخرین ویرایش:

bioshimi93

New member
سلام دوستان عزیز
خسته نباشید
من سال گذشته کتاب 504 و لغات ضروری تافل و لزگی رو خوندم .البته همه آزمونهای لزگی رونرسیدم بخونم.
از دوستانی که درصد بالای 70 داشتن درخواست راهنمایی دارم که چی بخونم که درصدم بالا بره امسال حدود 50 درصد زدم

mojnia

New member
بنظر من ترجیحا لغات رو توی متن یاد بگیرید
مثالی می زنم : مثلا کتاب 504 لغت در ابتدا لغات را معرفی کرده با مترادف و حداقل سه جمله نسبتا سخت که لغات توش بکار رفته و بعد متنی یا داستانکی که از همون لغات توش استفاده شده و جا خالی های در خصوص همان لغات .اینطوری مرتب براتون تکرار میشه
اگه همین مطالب به نحوی مثلا توسط برنامه ای براتون یاداوری بشه تو ذهنتون می مونه
من خودم 504 رو فلش کارتی می خونم بصورت جمله ای با دوره زمانی که برنامه بسته به پاسخ من برام تعیین میکنه.بعد لغات همون درس رو بصورت فلش تو سایت کوئیز لت برای خودم مرور می کنم .لغات سختی که درآرده شده و تو سایت قرار داده شده را که می بینم جملات مرتبط با اون لغت به ذهنم میاد و معنی لغت را حدس می زنم
واین روند باید مرتب تکرار بشه

mojiii1369

Member

والا عزیزم به ما واسه زبان تخصصی کتاب english for the students of biology رو درس دادن.من هم می خوام این رو بخونم.به نظرم لعاتش بد نیست.البته نظر منه.من سال قبل حین تحصیل کنکور دادم و اصلا مطالعه نداشتم.الانم زیاد واسه منابع علوم تحقیق نکردم.یعنی چون از 21 ابان شروع کردم به نظرم اصلا خنده دار باشه که بهش فکر کنم.فقط شرکت کردم.حالا شما نظر بقیه دوستانم بپرس عزیزم.

آخرین ویرایش:

mojiii1369

Member
ببین شما منابع رو ببین چیان، کتاباشون رو یا تهیه کن اول لغاتشون رو بخون یا نخواستی پی دی اف لغاتشون رو بردار و بخونشون. داخل سایت هست. طریقه خوندن هم روزی حداقل 20 لغت با جعبه لایتنر. کم کم هم به تعدادش اضافه می کنی.
برای شروع با لغات تافل شروع کن، کم کم خودت متوجه میشی دایره لغاتت رو با چی گسترده کنی..
بعد یه مدت که به زبان خوندن عادت کردی متن و تست زدن هم مداوم بهش اضافه می کنی. فقط یا نباید زبان بخونی یا میخونی حتی 1 روز هم خوندنت قطع نشه. اونایی که نتیجه گرفتن مداوم و مستمر خوندن.

هیچ فرقی نداره.. لغت لغته.. شما وقتی نری سر جلسه کنکور، نصف لغاتی که اونجا به چشت میخوره چه تو متن چه تو ووکب، نصفشون خارج از منابعه!!!
پس برد با کسیه که اول با لغات منابع شروع کنه.. بعد کم کم دایره لغاتش رو بیشتر کنه.. از هرجا میرسه لغات جمع کنه و بخونه.
مثلن وقتی روزی 20 تا لغت میخونی بعد 1 ماه نیاز پیدا می کنی به متن کار کردن.. کتاب لزگی رو باز می کنی متنش رو بخونی و تستاش رو بزنی.. یهو 10 لغت جدید اضافه میشه.. اینطوری کم کم دایره لغاتت گسترده تر میشه.
نگرد دنبال اینکه این لغات خوبه بخونم یا خوب نیست، فقط بخون، هرچی دم دستت میرسه بخون.
210 روز وقت داری، روزی 20 تا هم نخونی میشه 4200 تا لغت!!! کسی که دایره لغاتش 4200 تا باشه و متن و تست هم در کنارش کار کرده باشه زبانش رو تو کنکور عالی میزنه.

همین لزگی پره از لغت مفیده.. نگاه هم نکن به لغات داخل سایت، لغات داخل کتاب لزگی 3 برابر لغات آماده شده داخل سایه.

خیلی خیلی خیلی ممنووون :riz304:

dr.bahar1986

New member
سلام دوستان عزیز
خسته نباشید
من سال گذشته کتاب 504 و لغات ضروری تافل و لزگی رو خوندم .البته همه آزمونهای لزگی رونرسیدم بخونم.
از دوستانی که درصد بالای 70 داشتن درخواست راهنمایی دارم که چی بخونم که درصدم بالا بره امسال حدود 50 درصد زدم

این دوتا کتاب کم حجم و ساده رو من به همه توصیه میکنم لطفا بخونیدش من واسه مدرک زبانم اینارو خوندم که مهارتها رو هم یاد میده حتما هردو کتاب رو بخونین
Flash grammer Toefle
Flash Reading Toefle

shima69

New member
دوستان کسی منابعی که تو دفترچه اعلام شده واسه زبان رو خونده? خوبن?
کلا میگم' اونهایی که قبول شدن یا ایشالا امسال قراره بشن :thumbsupsmileyanim:
۶تا رفرنس اعلام شده' ۵تاش زبان اصلی' یکیش انتشارات جنگله' از ن'شکرپور
وimproving reading skills
و اون یکی انگلیسی برای دانشجویان علوم پزشکیه اسمش
من که ندیدم این کتاب رو

shima69

New member
فایل پی دی اف 504 لغت به همراه متن ترجمه شده در آدرس زیر:
504 Absolutely Essential Words

- - - Updated - - -

فایل پی دی اف 504 لغت به همراه متن ترجمه شده در آدرس زیر:
504 Absolutely Essential Words
مرسی دوست عزیز
اینطوری pdf برای کتاب لغات ضروری برای تافلم هست?
همه ی اونایی که دارم ۵۰۴ هستن!

pashmak

New member
سلام به همه
خدایگان
504 خیلی میگن نخوندم
یه سوال دیگهessential tofel تصویری سایتشو ندارید
تصویری خیلی خوبه میشه یاد گرفت
من خودم 504 با تصویر خوندن بهتره
موفق باشیذ

- - - Updated - - -

سلام به همه
خدایگان
504 خیلی میگن نخوندم
یه سوال دیگهessential tofel تصویری سایتشو ندارید
تصویری خیلی خوبه میشه یاد گرفت
من خودم 504 با تصویر خوندن بهتره
موفق باشیذ

maryam fr

New member
سلام دوستان من یه سوال داشتم من هنوز زبان اونطور که باید شروع نکردم 5 درس اول تافل رو خوندم ، به نظرتون الان بیخ تافل شم ، لزگی بخونم یا اینکه همون تافل رو ادامه بدم بیخ لزگی بشم??
پیشاپیش از راهنماییتون ممنون

- - - Updated - - -

بالا