مطالعه گروهی داوطلبان ارشد ویروس شناسی 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

vet lab sciences

New member
درود. خب نکته اصلی همین جاست، این که امسال با حذف مورای طرح سوال از همون مورد اشاره شده و موارد مختص مورای چقدر محتمل و قابل پیش بینی خواهد بود؟
بنده برای ویروس از کتاب i.q.b و تمام سوالاتش منهای سوالات عریض و طویل انترنی و پره انترنترنی استفاده کردم، و سوالم رو کامل تر کنم، آیا شما هم از کتاب i.q.b و تمام سوالاتش استفاده کردید؟ و دلیل توصیه نکردن زدن تست های دکتری ویروس زیر سال90 چیست؟

love virology

New member
درسته ولی 80 تا 70 درصد کتب هم پوشانی دارند مورای هم جاووتز تکمیل میکنه هم جاووتز مورای رو یعنی مکمل هم هستن / من برای تست ناشر اندیشه رفیع گرفتم مجموعه تست ها ارشد و دکترا از 81 تا 92/ در مورد تست های دکترا چون هرساله چند سوال از دکترا بوده و سوالات زیر 90 اکثرا تم قدیمی دارند سوالات 90 به بالا مخصوصا دکترا سوال زیبا تر و بهتری هستن ولی در کل هدف روی سوالات 10 ساله ارشد سپس برای تکمیل و چلنج خودتون دکترا / ولی مثلا کسی جاووتز خوب خونده بوده پارسال تا 90 95 میزد یکی 2سوال نکته ریز بوده باید کتاب دیگه باشه / در ضمن از باکتریوفاژ 2ساله سوال میدن یکی از سوالات دکترا امسال باکتریوفاژ بوده

vet lab sciences

New member
درود. اما از سوالات دکتری پزشکی، غیر پزشکی، ارشد اپیدمی و دکتری رشته های دیگه هم نکات خوبی دستگیر آدم میشه!
و در نهایت نظرتون درباره تیپ سوالات ارشد 94 از لحاظ شدت مولکولی یا بالینی و همسان بودن با سوالات سنوات گذشته یا متفاوت بودن، چیه؟

love virology

New member
نظر من چون سوالات و دفترچه ها یکی شدن سوالات یکم ریز تر میشن نه اینکه سخت شن برای بچه های واقعا ویروس مد نظره بهتره چون به ایده ال خودشون میرسن / سوالات دکترا امسال دیدم خیلی سوال از گیرنده ها و پروتئین ویروس ها سوال بود فکر میکنم اینجوری باشه / ولی شما قوی هستین از پسش بر میایید/ ایمنی چطور میبینید شما ایمنی وارد هستین خوب بوده تا حالا

vet lab sciences

New member
این که سوالات ریزتر بشن واقعا مایه خوشحالیه و امیدوارم همینطور هم بشه.
خواهش می کنم نظر لطف شماست. اختصاصا برای ایمنی به گمانم اگر تا امسال نصف سوالات از ارشد ایمنی بوده، برای 94 نصف بیشتر سوالات ایمنی مجموعه 3 از مجموعه 2خواهد بود یعنی این هم ریزتر میشه!

vet lab sciences

New member
و اما در مورد خوب بودن یا نبودن ایمنی تا بحال باید بگم که بله سوالات خوب بوده هرچند که با توجه به تعیین کنندگی این درس برای ارشد ویروس بهتر بوده ریزتر و یک مقدار سوالات طویل تر (چلنجی تر) طرح شه.

narjes1992

New member
سلام دوستان .خسته نباشید .یه سوال دارم :به نظرتون برا کنکور سال 95 امکان داره دوباره منابع ارشد ویروس برگرده به حالت قبل؟؟؟:(50)::33:

love virology

New member
نه برنمیگرده چون تا اقای وزیر هستن و ایشون هم در صحبتاشون بود که نظام اموزشی مخصوصا تحصیلات تکمیلی باید یک تحول بزرگ درونش اتفاق بیوفته / احتمالا تا پایان این دولت اتفاقی نمی افته

starsky

New member
سلام دوستان
من خیلی به ویروس علاقه دارم ولی
بین ویروس و تغذیه شک دارم نظر شما چیست
ویروس اینده بهتری داره یا تغذیه?

vet lab sciences

New member
سلام دوستان
من خیلی به ویروس علاقه دارم ولی
بین ویروس و تغذیه شک دارم نظر شما چیست
ویروس اینده بهتری داره یا تغذیه?

سلام.
با کسب اجازه از محضر اساتید.
مسلما که تغذیه آینده بهتری داره ولی خب برای دکتراش میگن باند بازیه!

starsky

New member
خب دکترایه ویروس چطوره ?
با ارشد تغذیه میشه کار کرد ولی با ارشد ویروس چطور ?

vet lab sciences

New member
چی بگم والا!:smiliess (12):
در کل که با ارشد فکر نمی کنم کار بشه پیدا کرد.
و با دکتری ویروس هم تو ایران همچین امید چندانی نیست که کاری متناسب و درخور پیدا کنی! و از طرفی چون ما آزمایشگاهی هستیم بیکاری رشته هایی مثل بیوتک و ویروس رو بیشتر لمس می کنیم! اون چیزی که همیشه تو کارای بالینی و آزمایشگاهی رو بورسه بیوشیمی (دیابت، تغذیه و...)، هماتولوژی و در درجه بعد ایمونولوژیه (عفونی، آلرژی و...).

starsky

New member
چی بگم والا!:smiliess (12):
در کل که با ارشد فکر نمی کنم کار بشه پیدا کرد.
و با دکتری ویروس هم تو ایران همچین امید چندانی نیست که کاری متناسب و درخور پیدا کنی! و از طرفی چون ما آزمایشگاهی هستیم بیکاری رشته هایی مثل بیوتک و ویروس رو بیشتر لمس می کنیم! اون چیزی که همیشه تو کارای بالینی و آزمایشگاهی رو بورسه بیوشیمی (دیابت، تغذیه و...)، هماتولوژی و در درجه بعد ایمونولوژیه (عفونی، آلرژی و...).

خیلی ممنون از پاسخ هاتون
خب با این وضعیت چرا شما میخاین ویروس بخونین.?

love virology

New member
نکات مهم برای مطالعه سلولی مولکولی برا ی کنکور به گفته اقای دکتر محمد نژاد

1- حدود 60 تا 65 درصد سوالات سلولی / 30 تا 35 درصد مولکولی
2- سلولی بصورت شکل و نمودار و تصوری بخونید برای یادگیری بهتر
3- درس مولکولی عنوان ها و تیتر ها بیشتر مطالعه کنید
4- هنگامیکه به امادگی 60 تا 70 رسیدین برید تست بزنید و با تست خودتونو به 100 برسونید
5- برای مطالعه سلولی ریز خانی زیاد نکنید به سر فصل ها و عنوان ها و لغات کلیدی بیشتر دقت کنید
6- برای مولکولی نیاز به خوندن بخش پروکاریوت نیست فقط رونویسی پروکاریوت بخونید
7- سوالات مولکولی بیشتر از بخش ژن و ژنوم هیستون ها سانترومر کروموزوم پلی تن هتروکروماتین ... میاد
8- بخش های مهم سلولی غشا / سیگنالینگ / اسکلت سلولی / چرخه سلولی اپوپتوز و سرطان / اندامک ها / حمل و نقل اندوسیتوز/
9- فصل عصب و ایمنی نیاز نیست / فصل سلول بنیادی یک نگاهی بندازید گاهی اوقات میاد
10- فصل 2 و3 لودیش عملکرد pro خیلی مهم هست / میتوکندری کامل بخونید
11- سوالات ارشد 89 تا 93 کفایت میکنه تونستین دکترا چندساله بزنید مخصوصا 93 رو از رشته تولید مثل و بیوتک
12- طراح اناتومیست هست پس ممکنه سوالات مبهم باشه پس صورت سوال 2بار بخونید
13- خلاصه لودیش بخونید اگر وقت نیست اگر وقت دارین خود لودیش بخونید حتما بخونید لودیش 2013 / ناشر هم اندیشه رفیع گفتن خوبه هم ناشر بیاد عارف
14- کتاب مریم خالصی و مجد و مهدوی زیاد جوابگو نیست
15- کتاب برای کنکور نه رد کردن نه تایید ولی در کل دید مثبت داشتن

vet lab sciences

New member
دوست من بیشتر نکاتی رو که نوشتی از رو سوالات گرفته بودم، اما این که به صورت منظم و دلسوزانه نوشتیدشون واقعا جای تحسین و تشکر داره.

vet lab sciences

New member
خیلی ممنون از پاسخ هاتون
خب با این وضعیت چرا شما میخاین ویروس بخونین.?

خواهش می کنم.
لذت بردم سوال کردین، مزید امتنانه جوابتونو بدم.
همونطور که از آواتار و رشته مورد علاقم معلومه، علاقه من تلفیقی از ایمونولوژی (به تعبیری زندگی بنده!) و ویروس شناسیه، اما همونطور که در صفحات قبل گفتم ارشد ویروس (قبلا بیوتک بود) به عنوان رشته ای آلترناتیو (به دلیل ارتباط تنگاتنگ ویروس با ایمنی) برای رسیدن به ایمونولوژیه برای من.

starsky

New member
خواهش می کنم.
لذت بردم سوال کردین، مزید امتنانه جوابتونو بدم.
همونطور که از آواتار و رشته مورد علاقم معلومه، علاقه من تلفیقی از ایمونولوژی (به تعبیری زندگی بنده!) و ویروس شناسیه، اما همونطور که در صفحات قبل گفتم ارشد ویروس (قبلا بیوتک بود) به عنوان رشته ای آلترناتیو (به دلیل ارتباط تنگاتنگ ویروس با ایمنی) برای رسیدن به ایمونولوژیه برای من.
موفق باشین [emoji257] [emoji257]

vet lab sciences

New member
خودمونیما، خداییش کارمون درسته ها!:65d6a5d6s:
پروژه رو در آخرین روز تحویل استاد دادم، در پوست خودش نمی گنجید!! من خیلی راضی نبودم از پروژم (چون به صد و خورده ای صفحه نرسید) ولی ایشون راضی بود.
و در نهایت از این استاد سخت گیر، 18.5 گرفتم!!:a2d3::motat:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا