مطالعه گروهی داوطلبان ارشد ویروس شناسی 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

vet lab sciences

New member
دوست من، لطفا ما رو هم از ویژگی های برجسته ای که دکتر مختاری آزاد رو در نگاهت، یونیک ساخته، آگاه کن (از فعالیت هاشون در زمینه سرخک و پاندمی آنفلوانزا آگاه هستیم)
هم چنین مشتاق آگاه شدن از شنیده های شما درباره دکتر منوری هستیم.

vet lab sciences

New member
مناسب می بینم توصیه ای اخلاقی رو به خودم، دوستان و بازدیدکنندگان داشته باشم:
بالا بردن اطلاعات علمی خوبه، اما از همه مهمتر پرورش اخلاق هست که هرچند خودمون هم به این مسئله واقفیم ولی ممکنه به دلایل مختلف از این مهم غافل بشیم.

دوستان، صرفنظر از هر درجه علمی و سطح علمی ای که داریم، اگر شخصی ازمون درخواست و یا سوالی داشت و *مستقیما ما رو مورد خطاب قرار داد*، حتما به درخواست و یا سوالش پاسخ بدیم (چه پاسخ مثبت، چه منفی) ولو اینکه اون درخواست و یا سوال از دیدگاه خودمون unpleasant باشه و از بی پاسخ گذاشتن و نادیده گرفتن درخواست و یا سوال سائل خودداری کنیم که این نوع برخورد، نوعی بی احترامی و خود بزرگ بینی هست.

با آرزوی توفیق روز افزون...:rose:

love virology

New member
درود برشما/ دیر پاسخ دادن و یا احیانا بی پاسخی بنده دال بر بی احترامی ندونید من بخاطر مشکلاتی زیاد نت نمیتونم بیام برای همین دیر پاسخ میدم باز پوزش میطلبم

دکتر مختاری بخاطر سجایا اخلاقی که دانشجویان ارشد شنیدم و از قدیمی های این رشته هستن
دکتر منوری بخاطر بیشتر کارهای بالینی و ازمایشگاهی چون علوم پزشکی ایران بیشتر بالینی هست تا مثلا تربیت مدرس که مولکولی / ولی در کل افراد پر باری هستند مخصوصا دانشگاه ایران و تهران و تربیت مدرس و گلستان هم از جمع علمیش خوشم اومده / شیراز بیشتر گویی باکتری تخصصی هست تا ویروس ولی دانشگاهه قدری هست/ شاد باشید

vet lab sciences

New member
خواهش می کنم.
با سپاس از اطلاعاتتون.
و اما یک مرکز بسیار مهم رو از قلم انداختید! م.و.س.سه رازی. هرچند که توصیه شما به من، صبر کردن و کسب اطلاع توسط خودم بود در مورد هر دانشگاهی نه تنها فقط م.و.سسه رازی، اما همونطور که قبلا هم گفتم احتمالش هست این صبر به مدت یکسال دیگه طول بکشه! اما این که استادم میگفت سعی کن مدرکت رو از یک دانشگاه بگیری تا م.و.س.سه و منعطف نبودن سیستم آموزشی اونجا ذهنمو به خودش مشغول کرده!

love virology

New member
هرکس هدفی برای خود داره/ مو س سه برای بچه های علوم ازمایشگاه و کار ازمایشگاه قدر هستن عالی هست شرایط کاملا عملی و حیطه ازمایشگاهی / ولی اگر قدصد خروج از کشور و اموزش عملی و تئوریک پیشرفته دانشگاه تیپ یک بسیار بهتر مو س س هست / ولی باید دید شرایط چطوری هست/ اگر ازمون خوب شد و رتبه مناسب تابستان به دانشگاه ها حتما سر میزنم /

vet lab sciences

New member
کدام یک از اشکال زیر در تکثیر ژنوم Polio virus مشاهده می شود؟
1) Rolling circle
2) Replicative Intermediate
3) Pro virus
4) Double Stranded DNA

love virology

New member
گزینه 2 / 4 که دی ان ا 2رشته نیست پیکورنا / پرو ویروس هم در رترو هست چون الحاق میشه در ژنوم میزبان/ 1 هم طریقه تکثیر هرپس ها هست / 2 منظور تکثیر با واسطه هست که در rna تک رشته مثبت هست که پیکورنا هم تک رشته هست و پلاریته مثبت / در رترو هم با واسطه هست ولی واسطه rna نیست dna میباشد

آخرین ویرایش:

b.nafas

New member
سلام به همه دوستان ..من که حسابی عقب افتادم و اصلا برای شرکت تو ازمون موندم ؟
کاش کسی بود از تجربه پارسالش می گفت من خوب نخوندم نمی دونم از این به بعد چیکار کنم مطلب جدید بخونم یا نه همون قبلیا تست یا اصلا نخونم ...

- - - Updated - - -

کاش کسی بود از تجربه پارسالش می گفت من خوب نخوندم نمی دونم از این به بعد چیکار کنم مطلب جدید بخونم یا نه همون قبلیا تست یا اصلا نخونم ...

love virology

New member

- - - Updated - - -

شما چه درسی یا درسهایی با قدرت خوندین و چه درسی کم

vet lab sciences

New member
کدام یک از اشکال زیر در تکثیر ژنوم Polio virus مشاهده می شود؟
1) Rolling circle
2) Replicative Intermediate
3) Pro virus
4) Double Stranded DNA

گزینه 3 و 4 که دقیقا نیست

گزینه 2 / 4 که دی ان ا 2رشته نیست پیکورنا / پرو ویروس هم در رترو هست چون الحاق میشه در ژنوم میزبان/ 1 هم طریقه تکثیر هرپس ها هست / 2 منظور تکثیر با واسطه هست که در rna تک رشته مثبت هست که پیکورنا هم تک رشته هست و پلاریته مثبت / در رترو هم با واسطه هست ولی واسطه rna نیست dna میباشد

درود.
بله گزینه 2 صحیح می باشد : Replicative Intermediate

اضافه بر توضیحات داده شده توسط جنابتون (اقتباس از فصل 44 میکروبیولوژی مورای، قسمت ویروس های دارای RNA)، توجهتون رو به توضیح زیر هم جلب می کنم.

سه فرم از RNA در تکثیر پیکورنا ویروس ها قابل شناسایی است:
1) RNA تک رشته ای سنس مثبت (+SSRNA)
2) (Replicative Intermediate) یا همان RI، طول کامل یک رشته RNA سنس مثبت
3) (Replicative Form) یا همان RF طول کامل یک رشته RNA سنس مثبت به همراه یک رشته RNA سنس منفی است که RF فرم تکثیر شونده است.

Three forms of viral RNA have been identified in the cell; single-stranded RNA, replicative intermediate (RI), and replicative form (RF). Single-stranded RNA, the most abundant form, is exclusively positive stranded; free negative strands have never been detected in infected cells. RI is full-length RNA from which six to eight nascent strands are attached. RI is largely of positive polarity with nascent negative strands, although the opposite configuration has been detected. RF is a double-stranded structure, consisting of one full-length copy of the positive and negative strands​

Reference : Fields Virology 6 Edition، pages 473-474 of book (516-517 of PDF​

Structure_of_Replicative_Intermediate.jpg

b.nafas

New member
شما چه درسی یا درسهایی با قدرت خوندین و چه درسی کم
اگه خیلی خوب ازمون بدم شاید ویروس رو در حد 60 بزنم و ایمنی 40 وزبان هم خیلی خوب دیگه تا 20-30 بقیه هم در همین حد ..می دونم احتمال قبول شدنم خیلی کمه اما نمی دونم ادامه بدم یا نه کلا بزارم واسه سال بعد ..
.

eeeeeeehsan

New member
اعتراض به تاریخ برگزاری آزمون ارشد بهداشت 94
دوستان لطفن همگی تماس بگیرین.

با شماره های 81452574 و81452575 تماس بگیرید. شماره 1 رو بزنید، احتمالن باید شماره تون بیافته ببینن چه تعداد معترضن. پس اگه تونستین با شماره های دیگه و هرروز تماس بگیرین.
همچنین این شماره ها هم هستند:
دفتر پورکاظمی 81453309
کارشناس آزمون ارشد خانم اسد برقی 81453243

خیلی از بچه های معترض پارسال تاکید می کنن تماس بگیرید، با ایمیل کاری به جایی نمی برین.
ولی با این وجود لطفن هیچکس دریغ نکنه، هم ایمیل بزنید هم تماس بگیرید.
توضیحات کامل تر داخل امضای بندست.

عذرخواهی می کنم از بابت این پست. :rose:

love virology

New member
اگه خیلی خوب ازمون بدم شاید ویروس رو در حد 60 بزنم و ایمنی 40 وزبان هم خیلی خوب دیگه تا 20-30 بقیه هم در همین حد ..می دونم احتمال قبول شدنم خیلی کمه اما نمی دونم ادامه بدم یا نه کلا بزارم واسه سال بعد ..
.

حداقل یه کاری کنید / ویروس و ایمنی بیشتر مرور کنید / دروس دیگه مبحثی نا امید نشین

ROJO

New member
.

ویروس و ایمنی بخون
فاصله ی بین ویروس 60 و بالای 80 ی تار موئه; کتابو بگیر دستت هر روز دو - سه تا خانواده بخون ( دیگه بسته ب حجم مبحث ) و سری اول ک تست زده بودی الان اون تستای سختشو ک مشخص کردی یا اگه نه تستای مثلا 84 ب بعد "وزارت بهداشت" رو بزن ک تثبیت بشه ، ویروس فراره باید مرور کنی ولی هیچ کاری نداره تو میتونی، یکماه ب خودت سختی بده

ایمنی کنکور ما اسونه، تکراری هم میاد یا با محتوای تستای سالای قبل، سعی کن کل تستای ایمنی بجز دکترای ایمنیو بزنی، هر چی مبحث بیشتری بزنی بهتر، بعدا میری میبینی چقد ابکی بود

بخودت بگو من میتونم ، صبح زود بیدار شو و تمام انرژیتو بزار رو درسات، بگو موفقیت من نزدیکه، اصلا منفی فکر نکن

*hadis*

New member
سلام به علاقمندان ویروس شناسی

من داوطلب دکتری باکتری هستم..میشه یه کتاب کوچیک و خلاصه اما مفید رو برای ویروس به بنده معرفی کنید باتوجه به اینکه ویروس برای ما ضریب 1 داره

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا