مطالعه گروهی داوطلبان ارشد ویروس شناسی 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

love virology

New member
جالبه تفسیر خوب داریاااااااااااا مورای هم میخونی دیگه / کوچولو موچولوووووووو ههههههههههههههه

ROJO

New member
نه! اول گفتم یه منبع رو تموم کنم ،بعدا برم ببینم مورای در مورد نی نی هاام چی گفته.:rolleyessmileyanim: مورای رو با ایمنی خواهم خواند:idea_majidonline:با جاوتز دارم بیو میخونم

love virology

New member
خوبه وقتی میخوانم ناخود آگاه به گذشته برمیگردم و میگویم چرا آن رروزها من کند ذهن بودم خدایا بزرگیت را سپاس میگویم که مرا در امروز تشنه خوندن کردی و تشنه این رشته ساقیا پیاله را بیار تا از این پیاله چندی ویروس بنوشم و سرمست در میان جمع دوستان بنشینم و به آموختن بپردازم
دوستان همگی شاد و پیروز و سرفراز باشیدد و همیشه یادتان باشد کسی اینجا هست که برای پیروزی شما دعا گو هست

love virology

New member
تغذیه در دوران کنکور

عوارض و اختلالاتی که به علت تغذیه ی غلط در دوران امتحانات و کنکور ممکن است برای کودکان و نوجوانان پیش آید و سلامتی آنان را تهدید کند، عبارتند از :

- کاهش قدرت حافظه و یادگیری ، در نتیجه عدم موفقیت در امتحانات

- کم خونی

- کمبود رشد و کوتاهی قد

- کاهش قدرت بینایی

- ناراحتی های عصبی از قبیل بد خلقی ، پرخاشگری ، بی حوصلگی ، خستگی و گیجی ، افسردگی

- کاهش مقاومت بدن در برابر عفونت ها ، که از نتایج آن بیمار شدن مکرر ، طولانی شدن دوران بهبودی و ابتلا به امراض مختلف است.

نکاتی که کودکان و نوجوانان در دوران امتحانات و کنکور باید رعایت کنند

* استراحت کافی به خصوص در این دوران که فعالیت فکری زیاد است، بسیار ضروری است. خستگی و بی خوابی قدرت حافظه و یادگیری را کاهش می دهند.

* تحرک جسمی کافی ، موجب شادابی و قدرت بیشتر حافظه می شود؛ در ضمن از بروز یبوست ، چاقی ، افزایش چربی های خون و خستگی پیشگیری می کند.

* مصرف بیشتر لبنیات از قبیل شیر ، ماست ، پنیر کم چربی ، دوغ ، کشک برای کودکان و نوجوانان که در سنین رشد هستند ، ضروری است؛ به خصوص در وعده صبحانه مصرف شیر و پنیر مفید است.

* مصرف تمام وعده های اصلی غذایی یعنی صبحانه ، ناهار و شام و میان وعده ی صبح و عصرانه مفید است. خصوصاً وعده های اصلی غذایی اصلاً نباید حذف شوند.

* استفاده از میوه ها و سبزی های تازه ، ماهی ، تخم مرغ ( به میزان متعادل ) به حفظ سلامت کودکان و نوجوانان کمک می کند. در ضمن ویتامین ها و مواد معدنی لازم را به بدنشان می رساند.

* پروتئین موجود در ماهی و تخم مرغ از نوع بسیار خوب و با کیفیت بالاست و برای رشد کودکان و نوجوانان ضروری است.

* خوردن صبحانه برای همه ی افراد به خصوص کودکان و نوجوانان لازم است و به تقویت حافظه ی آنان کمک زیادی می کند.

* مصرف آب میوه ها و سبزی هایی مانند مرکبات ، گوجه فرنگی ، هویج در دوران امتحان مفید است و حاوی ویتامین های ضروری برای تقویت قدرت حافظه ، شادابی و افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری ها است.

* کودکان و نوجوانان باید خود را عادت دهند که وقت کافی صرف خوردن غذا نمایند. به هنگام غذا خوردن ، خود را به برنامه های جنبی مشغول نکنند. از دیدن فیلم های تلویزیونی پرهیجان و یا گوش کردن به داستان های مهیج و تکان دهنده که روی اعصاب اثر بدی دارند، بپرهیزند.

* بحث و گفت و گو به هنگام غذا خوردن به خصوص چنانچه با عصبانیت یا هیجان توام باشد، صحیح نیست؛ زیرا موجب اختلال در هضم و جذب و متابولیسم مواد غذایی می شود و در نتیجه مانع استفاده کامل سلول ها از مواد غذایی می شود. حفظ آرامش روحی به خصوص موقع غذا خوردن، به حفظ سلامت و استفاده بیشتر بدن از مواد غذایی کمک می کند. در ضمن از بروز اختلالات گوارشی از قبیل نفخ ، سنگینی دستگاه گوارش ، تهوع و دل درد پیشگیری می کند.

* با آرامش غذا خوردن و خوب جویدن غذا، از مواردی است که باید به آن توجه زیادی مبذول گردد و به صورت عادت در انسان به ویژه در کودکان و نوجوانان در آید.

کودکان و نوجوانان عزیز توجه داشته باشند که دوران امتحان یا کنکور بخشی عادی از زندگی است که لازم است فعالیت فکری بیشتری برای آن صرف شود. این ایام به هیچ وجه دوران بحرانی و خطرناک عمر نیست؛ از این رو در کنار زندگی طبیعی باید با حفظ آرامش، بیشتر مطالعه نمود و خود را برای امتحان آماده کرد.

love virology

New member
غذاهاي مفيد براي افزايش حافظه‌

قبل از هر چيز بايد به اين مساله اشاره کرد که ظرفيت ياد گيري و ميزان هوش و وسعت انديشه عمدتا از طريق توارث تعيين مي شود و عوامل ارثي در اين مساله موثرترند اما عوامل محيطي، شرايط اقليمي، ميزان، نوع و کيفيت غذا نيز تاثير غيرقابل انکاري روي مساله هوش دارند...

اولين مساله استفاده از منابع حاوي روغن ‌هاي مايعي است که دربردارنده اسيد هاي چرب امگا 3 هستند. بهترين منبع امگا 3 آبزيان به‌ خصوص ماهيان چرب هستند. دانه ‌هاي روغني نظير بادام، گردو، بادا‌م ‌زميني، کنجد و تخم ‌کتان هم از منابع اسيدهاي چرب امگا 3 هستند. اما اکنون که آلودگي محيط ‌زيست با جيوه مطرح است، نمي ‌توان به خانم‌ هاي باردار توصيه کرد که زياد ماهي مصرف کنند اما به جاي آن مي ‌توانند از منابع گياهي امگا 3 بهره ببرند.

علاوه بر روغن ‌ها، ويتامين‌ هاي گروه b نيز در اين موضوع دخيل هستند و غلات کامل، جوانه گندم،‌ مخمر آب ‌جو و جگر به عنوان منابع تامين‌ کننده آنها محسوب مي ‌شوند.
انواع مغزها

مساله‌ ديگر ماده‌اي به نام ليستين است که عدس، ذرت، شير، زرده ‌تخم‌ مرغ، تخمه آفتابگردان، جوانه گندم، بادام‌ زميني، آرد جوي‌ دوسر و جگر گوساله از منابع آن به حساب مي ‌آيند. ليستين نقش مهمي در ميانجي‌ هاي عصبي دارد. اين ماده با توليد استيل ‌کولين موجب افزايش قدرت حافظه مي ‌شود. مخصوصا در نوزاداني که مادرانشان در دوران بارداري مواد حاوي کولين مثل کاهو، کلم و کره‌ بادام ‌زميني را در جيره هفتگي ‌اشان گنجانده اند.

يکي ديگر از مواردي که روي هوش و تقويت قدرت حافظه موثر است، استفاده از مواد غذايي حاوي آنتي‌ اکسيدان‌ هاست. موادي نظير سبزيجات تازه با خنثي کردن راديکال ‌هاي آزاد حالت ارتجاعي رگ ‌ها را حفظ کرده و موجب خون ‌رساني بهتر به مغز و اعصاب شده و به طور غيرمستقيم از کاهش توانايي فکري جلوگيري مي ‌کنند.

ماده ديگر سويا و بهتر از آن روغن سويا است که هم کلسترول بد خون ldl را کاهش مي ‌دهد و هم از اکسيداسيون کلسترول خوب hdl جلوگيري کرده و در کنار آن راديکال‌ هاي آزاد را خنثي کرده و از تشکيل پلاک هاي عروقي جلوگيري مي‌ کند. سويا همچنين داراي فيتو استروژن‌هايي است که در تقويت حافظه موثرند.

amiiir

New member
سلام love.خوبی؟
لطف میکنی اسم کامل کتابهای ویروس مورای و جاوتز رو برام بنویسی؟با ناشراشون. چون داداشم نتونست پیداشون کنه برام.:13:
همینطو کتابهای قارچ وباکتری و انگل.
مرسی:rose:

love virology

New member
دروود بر برادر گرامی مورای ویروس شناسی مورای ترجمه عباس بهادر انتشارات خسروی/ جاوتز که 2013 اومده فعلا انتشارات ارجمند ترجمشو داده بیرون و انتشارات اندیشه رفیغ به نظر من و پرسشی که از دکترا پاستور داشتم گفت اونو بگیر ترجمه دکتر قاضی سعیدی/ قارچ به گفته دوستان قارچ برای کنکور انتشارات دیباج و شهلا شادزی انتشارات جهاد دانشگاهی اصفهان/ انگل برای کنکور دیباج و چکیده انگل از عمید اطهری انتشارات اییژ/ باکتری به گفته دوستان خلاصه جاووتز و نظر من باکتری برای کنکور و کتابضروریات باکتری شناسی( جاووتز رینسر مورای) انتشارات آییژ

amiiir

New member
سلام دستت درد نکنه
از شنبه منم شروع میکنم
فقط یه سوال.:smiliess (4):این ویروس شناسی جاوتز همراه با باکتری هست یا جدا خودش یه کتابه؟

- - - Updated - - -

Rahai

New member
سلام بر دوستان گل کنکوری
بچه ها کتاب 3M ویروس شناسی که از سال فکر کنم85 کنکورای ویروس را با پاسخ تشریحی آورده هم کتاب خیلی خوبیه بویژه برا جمع بندی. یه نگا بهش بندازین. ضرر نمیکنید
موفق و پر انرژی باشید
از تابستونتون استفاده کنید
مرررررررررررررررررررررررررررررووووووووووووووووووووووووووووووورررررررررررررررررررررررر فرلموش نشه:riz304:

- - - Updated - - -

سلام بر دوستان گل کنکوری
بچه ها کتاب 3M ویروس شناسی که از سال فکر کنم85 کنکورای ویروس را با پاسخ تشریحی آورده هم کتاب خیلی خوبیه بویژه برا جمع بندی. یه نگا بهش بندازین. ضرر نمیکنید
موفق و پر انرژی باشید
از تابستونتون استفاده کنید
مرررررررررررررررررررررررررررررووووووووووووووووووووووووووووووورررررررررررررررررررررررر فرلموش نشه:riz304:

Rahai

New member
بچه ها هرچی براتون سخته را بخونید و ازش رد بشید با مرور و تکرار براتون آسون و شیرین میشه و تو ذهنتون ثبت میشه. قو ل 100% میدم این اتفاق بیفته:a2d3:

Rahai

New member
موقع کنکورم 3ماه داشتم ایمنو میخوندم! تمام نمیشد!( البته من اصل ابوالعباس+4 استاد) خوندم... همش میگفتم خدایا کی از شر ایمنو خلاص میشم اما بعد از مرور عاشقششدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

love virology

New member
سلام دستت درد نکنه
از شنبه منم شروع میکنم
فقط یه سوال.:smiliess (4):این ویروس شناسی جاوتز همراه با باکتری هست یا جدا خودش یه کتابه؟

- - - Updated - - -

میکروب شناسی جاووتز دیگه اگه 2جلدی باشه میکروب و ویروس مجرا میشه ولی تک جلدی تمام مبحث ها باکتری ویروس انگل و قارچ میشه

- - - Updated - - -

سلام دستت درد نکنه
از شنبه منم شروع میکنم

- - - Updated - - -

میکروب شناسی جاووتز دیگه اگه 2جلدی باشه میکروب و ویروس مجرا میشه ولی تک جلدی تمام مبحث ها باکتری ویروس انگل و قارچ میشه

love virology

New member
درود بر دوست گراامی که با نظرتشوووون مارا راهنمایی میدن Rahai ولی کمتر به ما سر میزنن و اکثرا سکوت میکنند دوست داریم بیشتر اینجا باشند و مارو مستفیذ کنند سپاس

Rahai

New member
درود بر دوست گراامی که با نظرتشوووون مارا راهنمایی میدن Rahai ولی کمتر به ما سر میزنن و اکثرا سکوت میکنند دوست داریم بیشتر اینجا باشند و مارو مستفیذ کنند سپاس
من برا کنکورم خیلی زحمت کشیدم اما بخاطر مشکلاتی که برام پیش اومد نتونستم نتیجه خوبی بگیرم بخاطر همینم احساس میکنم که راهنمای خوبی براتون نباشم.... خودم بخاطر اینکه نتونستم مرور کنم خیلی ضربه خوردم به همین دلیل اصرار زیادی دارم که طوری درس بخونید که بتونید مرور کنید. با همه این احوالات هر کمکی از دستم ساخته باشه دریغ نمیکنم
موفق شاد پر انرژی باشید
مرور فراموش نشه:riz304:

love virology

New member
من برا کنکورم خیلی زحمت کشیدم اما بخاطر مشکلاتی که برام پیش اومد نتونستم نتیجه خوبی بگیرم بخاطر همینم احساس میکنم که راهنمای خوبی براتون نباشم.... خودم بخاطر اینکه نتونستم مرور کنم خیلی ضربه خوردم به همین دلیل اصرار زیادی دارم که طوری درس بخونید که بتونید مرور کنید. با همه این احوالات هر کمکی از دستم ساخته باشه دریغ نمیکنم
موفق شاد پر انرژی باشید
مرور فراموش نشه:riz304:

چرااااااااااااااا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از ان سخنان بوداااااااااااااااااا قبول شدید و سور ندید اینجا دیگه ... من به دلمه تمام بچه های اینجا قیول هستند

love virology

New member
دروود برنامه امروز شنبه من چون دارم از پایه میخونم سلولی دارم بخوونم و زبان و کمی بیوشیمی ساختار

قبل مطالعه ورزش فراموش نشه و 1لیوان شیر

هرکی دوست داره بیاد بگه برنامشو دیگه اصراری وجود نداره و من هم دیگه اصرار نمیکنم

گر نکوبی شیشه غم را به سنگ
هفت رنگش میشود هفتاد رنگ ...

love virology

New member
خوب امروز هم گذشت ولی بدک نبود واسه من فردا زیاد نمیتونم بخونم بیرون کار دارم خوب ولی هرچه به شهریور نزدیک میشیم دل من بیشتر میگیره نمیدونم چرا این روزا اصلا روزای خوبی نیست ولی باز جای سپاس داره با مطالعه اشتی کردیم خوب بگزریم حالات خوبه ویروس اری بابا خوبم فقط دلگیرم که نمیتونم با بقیه ویروس ها قاطی شم طوری نیست این نیز بگذرد
شاد و پیروز باشید همگان

love virology

New member
من اومدم خووب ویرو جان خوبی خوبم امروز زیاد نخوندم و فوتبال دیدم و الانم که اینجام ولی فردا بیشتر میخونم زبانم که دارم بهتر میشم میخوام برم اموزشگاه خوبه روحیه ام خوبه توپه توپم انرژی در حد انفجار دارم خدا رو سپاس
شاد باشید همگان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا